Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robson40

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 1.4
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 10:33
Temat postu:

Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Witam,
Mam Honde Jazz 2002r, 1.4 i następujący problem.
Fotel kierowcy ma luz i buja mi podczas jazdy. Próbowałem odkręćić fotel i tam coś wyregulować, dokręcić ale stwierdziłem, że to mi nic nie da. Luz występuje gdzieś wewnątrz fotela a nie na łączeniu fotela z szyną (regulacja odległości fotela od kierownicy) Zastanawiam się czy pod bocznymi plastikami fotela znajdują się jakieś śruby, którymi można dokręcić fotel. Czy ktoś może ściągał plastiki znajdujące się z boku fotela kierowcy, czy tam jest jakaś regulacja?
Pozdrawiam,
Robert
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Mar 2014, 14:30
Temat postu:

Re: Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Witam,

W twoim przypadku dobrze by było posiadać serwisówkę do jazza.
Link tutaj:
http://75684.file4u.pl/download/3339604/Honda_Jazz_Fit_ESM.7z
tutaj masz instrikcję obsługi - biała ksiazka któta dostaje się podczas zakupu samochodu.
http://75684.file4u.pl/download/3339605/Honda_Jazz_2006_instrukcja_obslugi_PL_www.file4u.pl.rar

Poniżej zamieszczam części składowe fotela przedniego



Ściągnij serwisówkę rozpakuj na dysku i uruchom przez IE a potem przejdź do 2005 (dopiero tutaj wspominają o tym) -> na dole ->język polski a potem w okienku -> nadwozie -> drzwi -> drzwi przednie
Tam wszystko jest opisane co i jak.
Wiem że masz jazza z 2002 ale przy twoim roczniku nic nie ma na temat fotelu. Chyba że tak ma być. Może twoje fotele nie nadają się do naprawy, lub stwierdzono że się nigdy nie popsują.

Ponieważ posiadasz 1,4 to chyba masz boczne poduszki w fotelach uważaj przy ich demontażu Exclamation

PS. tutaj masz packera do rozpakowania tych plików:
http://75684.file4u.pl/download/5077886/7z920_x64_www.file4u.pl.msi dla (Win XP,7,8 64 bitowych maszyn/komputerów)
a tutaj oficjalna strona packera www.7-zip.org dla (Win XP,7,8 32 bitowych maszyn/komputerów)
PS1. Program za free i najlepszy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
RYBOSTWOR

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 idsi LS 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Mar 2014, 18:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Panie Robson40, czy udało się panu rozwiązać problem z bujającym fotelem?
Mi także zaczął się troszkę kiwać, no i co tu pisać nie chcę wyważać otwartych drzwi:)
_________________
Pozdrawiam
Od pierwszej wymiany Olej Mobil 1 5W50, 140kkm na tym oleju.
Powrót do góry
Robson40

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 1.4
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 13:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


RYBOSTWOR napisał:
Panie Robson40, czy udało się panu rozwiązać problem z bujającym fotelem?
Mi także zaczął się troszkę kiwać, no i co tu pisać nie chcę wyważać otwartych drzwi:)

Witam,
Niestety wydaje mi się, że luz jest gdzieś wewnątrz fotela. To znaczy pod tapicerką. Szukam drugiego fotela może coś się trafi ( z poduszka boczną) w dobrej cenie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kinia16

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): PODKARPACIE
Posiadane auto: HONDA JAZZ
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 11:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Ponawiam temat z tym samym problemem. Mam Honde Jazz i fotel kierowcy rusza się po prawej stronie. Widać trzyma się tej szyny ale rusza się przy hamowaniu, dodawania gazu. Co mogło się stać? co trzeba naprawić?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Lip 2014, 11:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 10:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Podpinam się pod temat. U mnie jest podobnie. Fotel kierowcy leciutko rusza się w przód/tył głównie przy hamowaniu. Będę niebawem u mechanika to spytam czy zna ten problem i czy wie jak temu zaradzić. Nie jest to jakiś kłopot na razie ale wolałbym wyeliminować to bujanie jak najszybciej, bo luz pewnie będzie się powiększał. Dam znać czego się dowiedziałem. Na razie wiem tyle że prawdopodobnie wyrabiają się jakieś tulejki na styku fotela z prowadnicami i że ponoć jest do kupienia w aso zestaw naprawczy ale jest dość drogi. Zabawy z "regeneracją" jest też ponoć trochę bo trzeba wyjąć i rozebrać fotel. Zobaczymy.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 21:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Byłem dziś u mojego mechanika i przy okazji innych rzeczy rzucił okiem na fotel kierowcy. Z tego co się dowiedziałem, w wersjach 1.2 są inne fotele i problem z bujaniem się rzadko objawia. W moim aucie jest inna tapicerka i prawdopodobnie rama fotela. Podobna jak w Civicu 2001-2005, gdzie problem z "bujanym fotelem" też występuje. Winą są wcześniej opisane tulejki ( 6 sztuk ) z bardzo miękkiego materiału plus podkładki. Do Jazz'a nie ma dostępnych tych rzeczy ale są do Civica i mają ponoć pasować. Postanowiliśmy wymienić tylko te tulejki i niebawem temat będzie ruszany. Nie jest to łatwa sprawa, bo ciężko jest wyjąć fotel z racji braku miejsca. Mechanik powiedział że robił to już kilkanaście razy więc zrobię to u niego z uwagi na mój brak doświadczenia w temacie. Niebawem dam znać czy udało się rozwiązać problem.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 10:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


jaki i gdzie mechanik jeżeli można spytac ?
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Od 5 lat serwisuję auto w Markach przy Ząbkowskiej/Romantycznej. Już 3 moja honda. Mechanik specjalizuje się głównie w autach Hondy ale robi też inne Japońskie auta. Pracuje sam i robi to bardzo dobrze.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 12:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Pan Wojtek z Marek ? Wink

http://forum.gazeta.pl/forum/w,85,24529350,150476148,Re_rozrzad_wymiana_w_Hondzie_Civic_Wawa_gdzie.html
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sie 2014, 14:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Nie. Pan Marek... Facet w moim wieku chyba. Kiedyś pracował w Aso Hondy. Potem otworzył swój zakładzik. Robi ogólną mechanikę, ma graty do wymiany i wyważania kół, grat do klimy. Sprzęt do ustawiania geometrii. Ogólnie robi wszystko w Hondach i ma spore doświadczenie. Jednak przede wszystkim mam szacunek do jego podejścia do pracy. Najczęściej jestem przy tym jak pracuje, bo mam kawałek drogi do niego. Czasem siedziałem tam 5h przyglądając się robocie i byłem w szoku z jaką starannością i dokładnością podchodzi do tematu. Przy okazji miły gość i jest o czym pogadać więc lubię tam jeździć. Trzy ostatnie auta u niego serwisowałem. Civica z 98r, potem Accorda 2002r i teraz Jazz. Już prawe wszystko mam w aucie ogarnięte:-) Został tylko ten fotel który burzy całokształt przyjemności z jazdy tym autkiem z którym już się polubiłem. Podoba mi się charakterystyka silnika w Jazz'ie. W porównaniu z Acco, Jazz lepiej się zbiera od dołu no i pali 3,5L mniej w mieście. W Accordzie, 1.8 Vtec na dole jest bardzo ospały. Do miasta słabo. Dlatego zmieniłem auto bo ostatnio częściej śmigam po mieście.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 19:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Bujający się fotel kierowcy w Hondzie Jazz II


Dziś byłem u mechanika. Zostały wymienione owe tulejki ( 6 szt ) i siedzisko już się nie buja. Zdaniem mechanika fotel jest bardzo podobny do tego z Civica. Jakieś 90 min. pracy. Trzeba wyjąć fotel z ramą i rozebrać. U mnie te tulejki były już totalnie zniszczone. Teraz leciutko rusza się tylko oparcie, ale tak samo jak w prawym fotelu więc to chyba norma. Poza tym jest super!!Smile W końcu! Ps. Przy okazji, zostały przetoczone tarcze hamulcowe z przodu bo były lekko krzywe i wyczuwałem "bicie". Toczone specjalną maszyną na aucie. Teraz są jak nowe. Jestem mega zadowolony. Na obecną chwilę wszystko w aucie mam ogarnięte!Smile
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

67 700

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System