Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 14:07
Temat postu:

Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Witam.
Szukam ostatnio wygodnego patentu na słuchanie muzy w aucie. Mowa na forum była o tym że można sobie zrobić kabelek i podpiąć do radia w AUX i minijackiem łączyć np z telefonem. Doszukałem się też symulatora zmieniarki Xcarlink czy Yatour, który nie wymaga zasilania i działa ponoć w pełni kompatybilnie z naszymi radiami jako zmieniarka. Z tego co czytałem, tworzy się np. na karcie SD 6 katalogów ( jako 6 płyt CD, które można wybierać z kierownicy czy z radia) i w każdym katalogu może być do 100 utworów. Zastanawiam się jeszcze, czy można w tych głównych katalogach wrzucić podkatalogi płyt. To byłoby super bo mielibyśmy wtedy w katalogu głównym 7/8 płyt. Inaczej mamy albo 6 płyt w katalogach głównych, lub trzeba robić playlisty jeśli chce się mieć więcej utworów w katalogu głównym w jakiejś rozsądnej kolejności itd. Dobrze rozumiem? Używa ktoś tego urządzenia w Jazzie? Jakie macie opinie? Zastanawiam się nad zakupem. Montaż może przysporzyć ino trochę kłopotów bo chyba trzeba zdjąć cały panel radia i klimy. Widziałem już sporo Jazzów gdzie cały panel dookoła był wyszczerbiony śrubokrętem przy wyjmowaniu i wyglądało to strasznie syfiasto...
_________________
Pozdrawiam
Tomek


Ostatnio zmieniony przez Tomek R. dnia Sro 23 Lip 2014, 13:29, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 15:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Z tego co widzę na allegro można kupić pięćset tysięcy transmiterów FM w granicach 15zł, bez żadnych przewodów, przeróbek, dłubania śrubokrętem - ilość utworów ograniczona tylko pamięcią jaką dysponujesz.

np. taki http://allegro.pl/transmiter-fm-mp3-usb-microsd-katalogi-wejscie-in-i4414662728.html - to nie moja aukcja, link poglądowy.
Powrót do góry
Altegor

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koniecpol
Posiadane auto: Honda Jazz II GD5 1,2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 19:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Jakość transmiterów jest różna miałem styczność z kilkoma i wcześniej czy później coś padało.
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2014, 21:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


W moim wypadku transmiter odpada. Wiem jak to działa i to jest nie dla mnie... Szukam dobrego brzmienia i prostej obsługi. Xcarlink może nie jest najtańszy ale 250zł to też nie są wielkie pieniądze a urządzenie wydaje się być bardzo sprytne.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 10:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Poczytałem jeszcze o tych zmieniarkach i chyba Yatour jest trochę lepszy od Xcarlink'a. Xcarlink ponoć gra trochę ciszej od CD. Yatour i Xcarlink ponoć obsługuje tylko 6 katalogów głównych ale użytkownicy piszą że mają ich nawet dwanaście:-) Nikt nie posiada w swojej Hondzie takiego emulatora zmieniarki? Sam montaż zmieniarki ponoć jest banalny, bo potrzeba wsadzić wtyczkę w gniazdo zmieniarki radia i wszystko ładnie działa. Pytanie jest tylko takie, czy da się to zrobić przez schowek? Dolny jest wyjmowalny i z tego co wiem, tam jest filtr przeciwpyłkowy, ale czy da się w ten sposób dotrzeć do tyłu radyjka? Czy konieczne jest zdejmowanie całego panelu radia i klimy?
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 23 Lip 2014, 10:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hariss

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: VW Touran 1.9TDI, Honda Jazz II 2009 1.4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 15:42
Temat postu:

Re: Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Tomek R. napisał:
.... Montaż może przysporzyć ino trochę kłopotów bo chyba trzeba zdjąć cały panel radia i klimy. Widziałem już sporo Jazzów gdzie cały panel dookoła był wyszczerbiony śrubokrętem przy wyjmowaniu i wyglądało to strasznie syfiasto...


Witam !

Ja u siebie montowałem stację multimedialną i demontaż radia nie jest taki straszny (nie zniszczyłem oryginalnego radia). Zastanów się nad taką opcją. Ja kupiłem powystawowego chińczyka za 990 zł i dobrze gra, tylko ma stary soft i procek, ale coś za coś. Przymierzam się do podłączenia kamery cofania, ale nie mogę znaleźć schematu elektryki do swojego jazza.
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 14:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Widzę że nie ma zainteresowania tematem. Wnioskuję więc że chyba żaden z forumowiczów nie posiada takiej zmieniarki w swojej Hondzie Jazz... Rozmawiałem już ze swoim mechanikiem i ustaliliśmy że wie jak bezusterkowo wyjąć panel radia i klimy. Niebawem będę robił przegląd hamulców i przy okazji będę chciał zamontować tą zmieniarkę. Zastanawiam się jednak gdzie umieścić urządzenie. W schowku chyba się nie da bo nie ma tam otworów którymi można wyprowadzić przewód zakończony wtyczką. Prawdopodobnie zastosuję patent z taśmą rzepową samoprzylepną i przykleję Yatour gdzieś pod deską w aucie, tak aby był dostęp do urządzenia. Nie znalazłem niestety w sieci filmu pokazującego montaż podobnego urządzenia w Jazz'ie z opisem szczegółów instalacji. Myślę że jakoś sobie z tym poradzęSmile
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Haxo

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 DSI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 18:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Ja myślę w przyszłym roku montować radio 2 din.
http://allegro.pl/pioneer-fh-460ui-radio-2-din-ipod-usb-new-2014-i4431362749.html

Problem tylko z ramką bo jest droga.
https://car-tronic.pl/ramka-radiowa-1din2din-honda-jazz-2007-2008-p7342.html

Ale widziałem w archiwum allegro że ktoś za 100 zł sprzedawał.
Trzeba szukać okazji.
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2014, 23:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Hmm. Faktem jest że mamy trochę inne radio. Ale zakup ramki w innym kolorze niż deska ( chyba że trafisz w kolorze ) i ta cała kombinacja kompletnie mnie nie przekonuje bo to ingerencja w oryginał wyposażenia auta i jest kosztowna. Oryginalne radyjka w razie problemów można naprawiać za okolice 150zł. Zmieniarki mp3, z tego co wiem, współpracują niemal z każdym oryginalnym radiem ( kabelki można dokupić przy zmianie auta na inne ) i koszt urządzenia 250zł. Każdy ma oczywiście swój pomysł i jego jest najlepszy:-)
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Haxo

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 DSI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 12:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Być może zastosuje twój patent ze zmieniarka. Koszty rzeczywiście są tańsze, a mam w bagażniku puszczone kable do subwofera po poprzednim właścicielu to może sobie za zaoszczędzone pieniądze coś takiego kupie.

Mam prośbę, jak już to zamontujesz to opisz na forum jak to zrobiłeś.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 00:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Witam,

A gdyby tak zaszaleć i zamiast radia w ramkę 2DIN włożyć radio z gps'em, monitorkiem.
Coś takiego:
http://www.alibaba.com/showroom/7%2522-2-din-car-dvd-for-honda-jazz.html
Oczywiście też są dla naszych starszych wersji.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Haxo

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 DSI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Dla mnie takie szaleństwo jest nie opłacalne. Gps mi jest potrzebny może ze 2 razy do roku. Mam też sporo innych rzeczy do roboty przy hondzie, niestety Crying or Very sad
No i czy to nie jest atrakcja dla złodziei ?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 12:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Witam,

na tym urządzeniu są takie wejścia jak usb, mp3 i wile innych. Monitorek można zastosować jako kamerkę cofania, oraz do ogladania filmów.
Przecież to jest jeden wielki kombajn.
Ponieważ jest to zintegrowane to tego nie da się ukraść.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
tedi_k

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Honda Jazz i-Shift 1,4 2009
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 31 Sie 2014, 14:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmieniarka Xcarlink, Yatour - Ktoś używa?


Zamiast sprowadzać taki kombajn, sprowadziłem z aliexpress samą ramkę 2 DIN do Jazza III i zamontowałem żonie porządną navi Pioneer F820BT z kamerą cofania i wszelkimi innymi bajerkami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System