Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Prowadzenie Jazz'a



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 20:54
Temat postu:

Prowadzenie Jazz'a


Szanowni koledzy chciałbym Was zapytać o wasze odczucia co do prowadzenia Jazz'a w trasie. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jadąc czy to autostradą czy innymi drogami poza miastami muszę mieć kierownicę skręconą delikatnie w lewo (auto ciągnie w prawo), ale kiedy przejadę na pas lewy tzn dla kierunku przeciwnego to z kolei sytuacja się odwraca i ciągnie w lewo. Prędkość nie ma znaczenia bo zjawisko występuje przy 60km/h jak i 170+. W mieście auto idzie idealnie prosto. Sprawdzałem zawieszenie, amory, opony, felgi, hamulce, łożyska, geometrię i zbieżność - wszystko w porządku. Słyszałem teorię, że profil dróg i ich większe nachylenie w kierunku krawędzi może powodować takie zjawisko zwłaszcza w połączeniu z niskim profilem opon i koleinami (mam profil 50 więc nie wiem czy jest aż tak niski). Co na ten temat myślicie? Czy jeszcze coś może wpływać na takie zachowanie auta?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 22:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Prowadzenie Jazz'a


Cytat:
słyszałem teorię, że profil dróg i ich większe nachylenie w kierunku krawędzi może powodować takie zjawisko zwłaszcza w połączeniu z niskim profilem opon i koleinami (mam profil 50 więc nie wiem czy jest aż tak niski).
To akurat może jest możliwe, dodajmy do tego jakość naszych wspaniałych dróg więc ja bym kupił takie wytłumaczenie. Tym bardziej, że sprawdziłeś wszystko co mogłoby wpływać na właściwości jezdne i jak napisałeś jest OK.
Aha, profil 50 jest niski gdy mówimy o miejskim toczydełku Wink
Przy standardowej oponie 175/65R14 wysokość opony to prawie 114mm, dla profilu 50 (obstawiam że jeździsz na 195/50R15) to ~98mm. Spora różnica plus 20mm szersza opona i nagle okazuje się, że niedawno równa droga ma koleiny i w ogóle jakaś krzywa się zrobiła Razz
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Prowadzenie Jazz'a


To normalne, szczególnie na szerokim kapciu.
Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 12:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Prowadzenie Jazz'a


Zastanawiam się tylko czy jest jeszcze jakiś element, który może wpływać na takie zachowanie auta, a ja go nie sprawdziłem. W sumie nigdy wcześniej nie miałem okazji spotkać się z takim zjawiskiem na żywo, ale też nie miałem w autach opon o niższym profilu niż 65.
Czasem ludzie piszą o podobnym doświadczeniach na innych forach i bardzo często elementem łączącym te historie są szerokie i niskie opony...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System