Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 05 Maj 2014, 11:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


I o to w tym wszystkim właśnie chodzi. Wink
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Pią 09 Maj 2014, 20:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam wszystkich. To mój pierwszy post. Podepnę się pod temat. Jestem posiadaczem Jazza od tygodnia. Auto od kilku dni w eksploatacji i już zonk! Na parkingu pod marketem zauważyłem plamę cieczy (woda?, płyn chłodniczy?) pod autem pod prawym reflektorem (patrząc od przodu auta). Gdy się nachyliłem pod samochód nie zauważyłem źródła wycieku ze względu na pokrywę pod silnikiem. Natomiast gdy otworzyłem maskę zauważyłem, że stan cieczy chłodzącej w zbiorniczku jest poniżej minimum. Skąd może być ten wyciek? W którym miejscu odchodzą skropliny z klimatyzacji? gdyż w pierwszej kolejności podejrzewałem właśnie wodę z układu klimatyzacji, niestety wygląda na to, że problem jest poważniejszy Sad
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


U mnie czasem "długo" spływał płyn ze spryskiwacza szyb i ten wyciek może być z tym związany. Jeżeli następnym razem coś wycieknie sprawdź czy pachnie jak płyn do spryskiwacza. Płyn chłodniczy najczęściej też ma charakterystyczny zapach.

Płyn chłodzący natomiast umyka najczęściej na trzy sposoby:
1. Nieszczelny koreczek wlewowy - sporo ludzi ma ten problem. Przy powracaniu płynu do zbiorniczka wyrównawczego trochę wycieka.
2. Nieszczelna uszczelka na głowicy - poważny problem. Aby go sprawdzić, zalej zbiorniczek płynu chłodzącego do lini max (może być delikatnie powyżej bo tylko wtedy łatwo zobaczyć) i pojeździj chwile. Raz jeszcze możliwe że będzie trzeba troszeczkę dolać. Jak dalej zacznie ubywać to znaczy że możesz mieć problem z uszczelką i silnik pije płyn.
3. Powolne odparowywanie przez zbiorniczek - to jest normalne i nie ma czym się przejmować. Tyle że ilość odparowanego płynu zaczyna być widoczna po dużych ilościach kilometrów.
Powrót do góry
Pafcio01

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4
Piwa: 2/6
Wysłany: Nie 11 Maj 2014, 20:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Pojechałem wczoraj na podnośnik - auto od spodu suche. Mechanik uzupełnił płyn chłodniczy (nalał sporo ponad max, mówił że nic się nie stanie) i za tydzień mam przyjechać do kontroli. Natomiast sprawdziłem, że faktycznie w komorze silnika jest wyprofilowana tak rynienka, którą bardzo wolno ścieka wszelka ciecz i ląduje właśnie pod autem w miejscu gdzie robiła się mokra plama więc wyciek na zewnątrz płynu wyeliminowałem. Pozostaje fakt czy nie ubywa go do silnika, to mam nadzieję że również wykluczę gdyż: - pod korkiem oleju w silniku nie ma "majonezu", w zbiorniczku płyn chłodniczy jest czysty bez syfu, auto nie kopci na biało.
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 19:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam
Chciałbym zapytać jaki dokładnie powinien być poziom płynu chłodniczego?
Wymieniałem płyn 30 tysięcy temu. Od tej pory poziom praktycznie się nie zmienił, nie ma wycieków wszystko ładnie się chłodzi. Nawet po dojechaniu nad morze jechało się super, poziom jest taki sam to znaczy ponad minimum jakoś tak około centymetra od kreski minimum. Nie jest dokładnie w połowie między maks i min. Jak silnik jest ciepły to jest w połowie równo pomiędzy max i min, a jak jest zimny to tak jak pisałem gdzieś około centymetra ponad min. Czy taki poziom jest dobry?
Chciałbym jeszcze zapytać co ile tak właściwie powinno się zmieniać płyn chłodniczy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 19:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 18:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Mam takie głupie pytanko: czy płyn chłodzący i chłodniczy to to samo? Smile Na logikę to to samo moim zadaniem..

Przedmówca używa terminu płyn chłodniczy. U mnie instrukcja mówi o chłodzącym (wymiana po 200 tys lub po 10 latach, następna wymiana po połowie tego dystansu lub po 5 latach)
Nie ma w niej mowy o dolewkach. Jakoś w zimie miałem poziom ok u siebie, ale jest upalne lato teraz i może warto skontrolować stan płynu choćby ze względu na parowanie.
Ja swój wymieniałem 4 lata temu-od tego czasu najechane niecałe 30 tys km (95% miasto). Jakoś tak uznałem, że po poprzednim właścicielu warto wymienić wszelkie płyny-niezależnie co twierdzi instrukcja.
Co do poziomu wydaje mi się, że jest ok. ale niech ktoś mądrzejszy się wypowie.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Nie 27 Lip 2014, 01:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Flik77 płyn chłodzący i chłodniczy to to samo.'Wink'
Powrót do góry
skype status
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 22:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Szukałem jaka ejst specyfikacja oryginalnego płynu Hondy.
Gdyby ktoś chciał mieszać, to:

Honda Type 2 coolant is an ethylene glycol base product for extra long lasting aluminum component protection. Honda coolant has been developed to provide corrosion and rust protection of all cooling system components. Requires no additional corrosion inhibitors. When used as directed in Honda vehicles, this coolant will give complete protection for 5 years or 60,000 miles. No additional water is required. 50/50 Prediluted antifreeze. DO NOT ADD WATER!!

Contains: Water 7732-18-5, Ethylene glycol 107-21-1, Diethylene glycol 111-46-6. Using great than 30 ppm of a bittering agent.

Meets: ASTM D-3306 ~ ASTM D-4340

_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Kiełekg napisał:
Szukałem jaka ejst specyfikacja oryginalnego płynu Hondy.
Gdyby ktoś chciał mieszać, to:

Honda Type 2 coolant is an ethylene glycol base product for extra long lasting aluminum component protection. Honda coolant has been developed to provide corrosion and rust protection of all cooling system components. Requires no additional corrosion inhibitors. When used as directed in Honda vehicles, this coolant will give complete protection for 5 years or 60,000 miles. No additional water is required. 50/50 Prediluted antifreeze. DO NOT ADD WATER!!

Contains: Water 7732-18-5, Ethylene glycol 107-21-1, Diethylene glycol 111-46-6. Using great than 30 ppm of a bittering agent.

Meets: ASTM D-3306 ~ ASTM D-4340


A tu masz to z instrukcji obsług pokazaną całą wymianę:













Może komuś się przyda.

Niestety o tym:
Cytat:
Contains: Water 7732-18-5, Ethylene glycol 107-21-1, Diethylene glycol 111-46-6. Using great than 30 ppm of a bittering agent.

Meets: ASTM D-3306 ~ ASTM D-4340

już nie wspomnieli Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 13:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Właśnie chodziło o normy, które ma spełniać płyn.
I teraz kupiłem sobie zwykłego 4Max'a G11.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 20:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


A propos płynu chłodniczego:

Dzis na przedswiątecznych zakupach po ok 10-15 km spokojnej jazdy zauważyłem mrugającą kontrolkę oznaczającą przegrzanie silnika. Zatrzymałem autko i jako żem jest melepeta w dziedzinie motoryzacji, wezwałem na poomoc mechanika. Jego bardzo wstępna diagnoza, dokonana niemal w centrum mojego małego miasta jest taka, że płyn mi gdzieś ucieka. Tuż po świętach będziemy dokładnie diagnozowali co i jak.Smile Nieszczelna uszczelka na głowicy wstępnie wykluczona. Kurcze nie pamiętam, bym kiedykolwiek uzupełniał płym chłodniczy. Może to tylko tu jest problem...
Ponadto od jakiegoś czasu mam problem z Webasto. Niby pracuje, ale nie dmucha ciepełkiem, że środkowych nawiewów i coś mi bulgota przy włączaniu go. Z tych dwóch skrajnych ładnie grzeje.
Klimatyzacja ładnie dmucha, a to według mechanika jeden układ wspólny z moim webasto. Nie wiem czy ta usterka ma związek z płynem chlodniczym, ale Webasto po uzupełnieniu płynu chłodzącego zaczęło dmuchać ciepłym powietrzem tam gdzie powinno, z tym, że pod domem znów przestało.

Mam takie dwa pytanka:
1. Czy ta czerwona kontrolka tylko mruga, czy też może się zapalić światłem ciągłym? Co to wówczas oznacza?
2. Czy awaryjnie zamiast płynu można dolać wody? Ewentualnie płyn chłodzący zmieszany z H2O?

PS. Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, góry prezentów oraz szalonego Sylwestra, a w Nowym Roku spełnienia marzeń dla Wszystkich Użytkowników Hondy Jazz.. Smile Smile
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 21:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Awaryjnie, jak masz możliwość możesz wlać dowolny płyn, ale szykuj się wtedy na szybszą wymianę. Teraz już są mieszalne, choć mieszkanka może być niebezpieczna dla cynowych lub ołowianych lutów. Jednak to lepsze niz przegrzanie silnika.
Jak nie masz jakiegokolwiek płynu chłodniczego, możesz dolać nawet wody gazowanej. Ale to rozrzedzanie płynu i zmienianie jego właściwości (m.in. temp. zamarzania) i też powinno skończyć się wymianą płynu.

Ciekawostka, że płyny bazujące na glikolu etylenowym słabo rozcieńczone mają wyższą temp. zamarzania niż rozcieńczone, więc w tym wypadku wlewanie więcej koncentratu niż wody mija się z celem. O ile dobrze pamiętam, idealną proporcją aby temp. zamarzania była najniższa jest 68% alkoholu i reszta wody demineralizowanej. Płyny źle rozcieńczone potrafią się nawet skrystalizować. Nowe bazujące na glikolu propylenowym już tego nie mają, a przede wszystkim nie krystalizują się, tylko zmniejszają płynność.
Ale medal ma dwie strony. Idealne na niskie temperatury niestety nie są idealne na temperatury wysokie. Tam zwiększenie ilości glikolu w mieszance powoduje podniesienie temp. wrzenia.
Dlatego lepiej kupować gotowe mieszanki z określoną temperaturą zamarzania (czy krystalizacji) i wrzenia.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 23 Gru 2014, 23:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Kiełekg napisał:
Awaryjnie, jak masz możliwość możesz wlać dowolny płyn, ale szykuj się wtedy na szybszą wymianę.

Nie wiem, co tam mechanik wlał szczerze mówiąc (tzn: na pewno jakiś płyn chłodniczy...) Dziś wlane było ok 1L.
No właśnie tak sobie pomyślałem, że chyba kupie jakiś 4 litrowy baniak płynu i wymienie całość zamiast bawić się w uzupełnianie. Tylko nie wiem czy mogę mieć jakąś nieszczelność, czy po prostu przez zaniedbanie tematu tak się stało.

W tym roku miałem już dwie dolewki płynu. Pierwszy raz jesienią. Miało to niby pomóc na to bulgotanie Webasto, ale pomogło dość słabo. No i drugi raz dziś po zamruganiu tej kontrolki.
Pełna wymiana była u mnie w 2010 r. Nie wiem co wówczas było lane, ale raczej nie oryginał.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 24 Gru 2014, 13:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam.

Poszukuję właśnie płynu chłodniczego dla siebie. Raczej będzie to wymiana niż uzupełnianie-tak myślę...
Chyba zdecyduje się na któryś z tych dwóch:
http://www.motochemia.pl/prestone-plyn-do-chlodnic-37c-4l-p-1643.html
http://www.motochemia.pl/k2-kuler-5l-plyn-do-chlodnic-samochodowych-zielony-35c-p-153.html

Wybrałem te na podstawie lektury tego watku. Bardziej skłaniam się w kierunku tego w żółtej butelce.

Moje pytanie jest takie: Czy te płyny to dobry wybór? Może ktoś ma jakies inne propozycje i polecałby coś innego (poza oryginalnym-z tego co widziałem raczej drogim..)?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 26 Gru 2014, 01:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn chłodniczy


Witam,

Flik77 napisał:
Witam.

Poszukuję właśnie płynu chłodniczego dla siebie. Raczej będzie to wymiana niż uzupełnianie-tak myślę...
Chyba zdecyduje się na któryś z tych dwóch:
http://www.motochemia.pl/prestone-plyn-do-chlodnic-37c-4l-p-1643.html
http://www.motochemia.pl/k2-kuler-5l-plyn-do-chlodnic-samochodowych-zielony-35c-p-153.html

Wybrałem te na podstawie lektury tego watku. Bardziej skłaniam się w kierunku tego w żółtej butelce.

Moje pytanie jest takie: Czy te płyny to dobry wybór? Może ktoś ma jakies inne propozycje i polecałby coś innego (poza oryginalnym-z tego co widziałem raczej drogim..)?

Po tych swoich przygodach z chłodzeniem podjechałem do ASO i poprosiłem o uzupełnienie płynu chłodniczego.
Dolali 0,5 litra - Jazz ma 8 lat i nie przypominam sobie żeby była jakaś wymiana lub "dolewka".
Nie wiem jaka jest cena oryginalnego płynu o którym piszesz, bo ten który mi wlali to Plyn chłodniczy Typ-2 (08CLAG026L0) cena za 1litr to 21,00zł
Do zbiornika wchodzi w moim przypadku 3,9L

U ciebie chyba też patrz "*"
Jestem zdania, nalezy mieć wlany jeden płyn chłodniczy a nie mieszać kilka różnych. widać to na przykładzie podanych przez ciebie płynów. Jeden jest do -35st. C a drugi do -37st. C

Co do migania kontrolki to:

Nie powinno się z nią jeździć. Mnie tak uczono.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System