Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 22:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Sylpete napisał:
... Więc mam wrażenie, że na większych felach ciut gorzej się zbiera. Niby na szerszych oponach start od zera do x km/h powinien być lepszy (bo lepiej się lepią do asfaltu) ale tą mocą i momentem jak w Jazzie nie jest łatwo zerwać przyczepność. Za to te nieokrzesane 15-stki 185/55 (Bridgestone Potenza - głośne, twarde, podnoszące zużycie paliwa) na zakrętach trzymają nieporównywalnie lepiej niż 175/65 R14...


No właśnie też mam takie wrażenie, jakby ciut wolniej przyspieszał na szerszych oponach. Skoro nie tylko ja mam takie odczucia to chyba coś w tym jest. Opory toczenia jasna sprawa przy szerszej gumie będą większe ale tak sobie myślę, że mimo alu-niby stop lekki ale jak się weźmie jedne (letnie koło 15") w jedną rękę i w drugą zimowe stalowe z węższą oponą koło to jednak przynajmniej w moim przypadku różnice w masie wyczuwa się zdecydowanie. 14" stalówki wydają się lżejsze. Nie ważyłem nigdy tych kół ale myślę że na 4 szt. mogłoby być kilka kg różnicy.
Tak czy siak prowadzenie i hamowanie to dla mnie wystarczające powody aby stosować szerszy profil w lecie. Zima rządzi się innymi prawami i tam jest oryginał w stali 175/65/14.

------------------------------------------
tylko 83km ale one dają radę!
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 23:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zmiana felgi na 15.


Cóż, paradoks polega na tym, że przytłaczająca większość felg z lekkich stopów jest cięższa od swoich stalowych odpowiedników Confused Wyjątek stanowią felgi kute, które przynoszą wyraźną redukcję wagi i o wiele większą wytrzymałość. Ale tutaj cena jest dużo, dużo wyższa.
Należy też pamiętać, że alusy są z reguły szersze od stalówek. No i szersza opona o nizszym profilu (wzmocnione boki) także swoje do wagi dokłada.
Więc wrażenia mamy podobne. Na szczęście na pierwszym szybszym zakręcie zapomina się o ciut gorszym zbieraniu się przy starcie. Niby opony eko-śmeko moglyby złagodzić kwestię większych oporów toczenia ale one z kolei nie trzymają w łukach tak jak by się oczekiwało. A przecież nie po to zapodaje się wieksze koło żeby jeździć jak dotychczas...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System