Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 09:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


kony74 napisał:
Nie miała baba kłopotu... Very Happy

pieta, jeśli Cię kusi 0w20 to zalewaj i opisuj wrażenia, silnik Ci nie wybuchnie a wał korbowy nie wyjdzie bokiem. Laughing Tylko się pospiesz, póki temperatury mamy arktyczne, bo jak będzie więcej niż +20 to podobno (według niektórych) mogiła...


Jeżeli ja dobrze rozumiem te tabele to 0W20 i na przykład dajmy na to 5W30 można stosować w identycznym zakresie temperatur (-30 +40).
Niby czemu w przypadku tego pierwszego przy +20 stopniach miałaby być mogiła?
Chyba, że rozmawiamy o jakichś nikczemnych podróbkach...

Co takiego jest w zwykłym oleju samochodowym, że wywołuje on takie emocje jak chociażby w onegdaj usuniętym wątku? Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

tyle razy już pisałem tylko 0w20 -u mnie hondowski - zero problemów Exclamation

Jeżeli chodzi o ścieżkę przejścia do w/w oleju to:
5w30 - 1rok, 10w60 - 2 lata, 5w30 - 2lata, 0w20 - 2 lata
Bez żadnych płukanek.
Jedyny warunek który spełniałem to dobrze rozgrzany silnik i długi wypoczynek hondy na podnośniku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 10:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Flik77 napisał:
kony74 napisał:
Nie miała baba kłopotu... Very Happy

pieta, jeśli Cię kusi 0w20 to zalewaj i opisuj wrażenia, silnik Ci nie wybuchnie a wał korbowy nie wyjdzie bokiem. Laughing Tylko się pospiesz, póki temperatury mamy arktyczne, bo jak będzie więcej niż +20 to podobno (według niektórych) mogiła...


Jeżeli ja dobrze rozumiem te tabele to 0W20 i na przykład dajmy na to 5W30 można stosować w identycznym zakresie temperatur (-30 +40).
Niby czemu w przypadku tego pierwszego przy +20 stopniach miałaby być mogiła?
Chyba, że rozmawiamy o jakichś nikczemnych podróbkach...

Co takiego jest w zwykłym oleju samochodowym, że wywołuje on takie emocje jak chociażby w onegdaj usuniętym wątku? Razz


To był sarkazm z mojej strony jeśli chodzi o +20 stopni, takie nawiązanie do wypowiedzi z usuniętego wątku. Oczywiście, że nic się nie stanie nawet przy +40 - wiem bo przetestowałem.

To nie olej wywołuje takie emocje tylko nasza narodowa cecha, czyli chęć udowodnienia swojej racji przy jednoczesnym ośmieszeniu i umniejszeniu przeciwnika - takie polskie piekiełko którego nie ma np. na forach anglojęzycznych.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 10:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


kony74 napisał:


To nie olej wywołuje takie emocje tylko nasza narodowa cecha, czyli chęć udowodnienia swojej racji przy .


Nooo... np.

... "tyle razy już pisałem tylko 0w20 -u mnie hondowski - zero problemów Exclamation ..."
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 11:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Przempo, synu marnotrawny Wink tu masz maly wycinek jak należy dbac o silnik 1.9 który masz zresztą w swoim oplu Wink

http://www.forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/19246-jaki_olej_wlac_do_jtdm_filtr_oleju-48.html

wiem ze alfisci to inny gatunek motoryzacyjny, ale może to da Ci cos do myslenia ze wymiany zgodnie z zaleceniem producenta co 30k to na dluzsza mete proszenie się o kuku Sad

wracając do jazza żeby był jakiś aspekt edukacyjny dla przyszłych pokoleń to piszemy kto co uzywal, ewentualnie co się jego zdaniem nie nadaje do jazza. Argumentacje ze 0w20 to ble raczej pomijamy. Każdy myslacy człowiek wyciągnie takie wnoski jak chce

zaczne od siebie
shell 5w40 i teraz 5w40 hfs, roznicy nie zauwazylem, no może ciut szybsze dogrzewanie silnika, wielki minus hfs to ze w oryginalnej dystrybucji kosztuje tyle co millers 5w40 cfs wiec nigga pliz Cool shell 5w40 w aso jest tanszy niż hfs a poza aso nawet dwa razy tanszy ten shell wiec może cos lepszego jazzowi można zapodać

Ponadto jak były takie duże mrozy to jak auto postalo noc po chmurka, to dźwięk pracującego silnika na zimnym przez pierwsze kilometry był dla mnie bardzo bolesny Sad

Stad pomysl zmiany na cos lepszego co pozwoli na lepsza prace silnika.

Any other clues ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 11:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 11:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

kony77 napisał:
Cytat:
To nie olej wywołuje takie emocje tylko nasza narodowa cecha, czyli chęć udowodnienia swojej racji przy jednoczesnym ośmieszeniu i umniejszeniu przeciwnika - takie polskie piekiełko którego nie ma np. na forach anglojęzycznych.

Napisałem jak jest w moim jazzie Wink

HondaJazz napisał:
Cytat:
Nooo... np. ... "tyle razy już pisałem tylko 0w20 -u mnie hondowski - zero problemów Exclamation ..."
Nie wiem o co ci chodzi. Z tego co pamiętam to Ty wyżywałeś się forumowiczach którzy ten olej stosowali lub go stosują. Patrz robox

Jeżeli chodzi o "przejścia" z różnych olejów to zapomniałem dopisać że chodziło oczywiście o Shell'a
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 13:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


kedlaw07 napisał:
Z tego co pamiętam to Ty wyżywałeś się forumowiczach którzy ten olej stosowali lub go stosują. Patrz robox
a


Wyżywałem? Shocked , hmm, może to dlatego robox nie pojawił się na forum od momentu skasowania wątku olejowego. Ok, ale z mojej strony dość tych utarczek. Nie komentuję więcej, chyba że merytorycznie w temacie.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 13:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


kedlaw07 napisał:


kony77 napisał:
Cytat:
To nie olej wywołuje takie emocje tylko nasza narodowa cecha, czyli chęć udowodnienia swojej racji przy jednoczesnym ośmieszeniu i umniejszeniu przeciwnika - takie polskie piekiełko którego nie ma np. na forach anglojęzycznych.

Napisałem jak jest w moim jazzie Wink


Waldi, nie chodziło mi o Ciebie.

Moje spostrzeżenia raz jeszcze:

Motul Eco-nergy 5w30 vs. Motul Eco-Lite 0w20

1. Lżejsza praca silnika, zwłaszcza wkręcanie się na obroty na 1 biegu w jeździe miejskiej na 0w20.
2. Mniejsze opory po odjęciu gazu, czyli hamowanie silnikiem na 0w20.
3. Rozruch wg. mnie podobny, ale mój Jazz stoi w ciepłym garażu, więc nie jest to miarodajne.
4. Co do nagrzewania się silnika to chyba ciut szybciej na 0w20, ale nie sprawdzałem tego z uporem maniaka.
5. Spalanie takie samo, ale na 0w20 jeździłem troszkę dynamiczniej/"normalniej".
6. Cichsza praca silnika na wolnych obrotach na 0w20.

Oba oleje testowane zarówno w zimie jaki i w 40 stopniowych upałach na autostradzie z klimą i sporym obciążeniem. Zużycia oleju brak. Oba oleje mogę polecić z czystym sumieniem, ze wskazaniem na 0w20 z wyżej wymienionych powodów.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


kony74 napisał:


1. Lżejsza praca silnika, zwłaszcza wkręcanie się na obroty na 1 biegu w jeździe miejskiej na 0w20.
2. Mniejsze opory po odjęciu gazu, czyli hamowanie silnikiem na 0w20.
3. Rozruch wg. mnie podobny, ale mój Jazz stoi w ciepłym garażu, więc nie jest to miarodajne.
4. Co do nagrzewania się silnika to chyba ciut szybciej na 0w20, ale nie sprawdzałem tego z uporem maniaka.
5. Spalanie takie samo, ale na 0w20 jeździłem troszkę dynamiczniej/"normalniej".
6. Cichsza praca silnika na wolnych obrotach na 0w20.


Co ciekawe, ja też jeździłem ma na 0W20 a teraz na 5W30 i nic z powyższych Twoich uwag nie zaobserwowałem. Wg mnie różnice jeśli są to minimalne. Tak ja to przynajmniej "słyszę".
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 14:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zami


Witam,

HondaJazz napisał:
Cytat:
Nie komentuję więcej, chyba że merytorycznie w temacie.
Tak więc tylko wypowiadajmy się w sprawach merytorycznych.

kony74 napisał: napisał:
Cytat:
1. Lżejsza praca silnika, zwłaszcza wkręcanie się na obroty na 1 biegu w jeździe miejskiej na 0w20.
2. Mniejsze opory po odjęciu gazu, czyli hamowanie silnikiem na 0w20.
3. Rozruch wg. mnie podobny, ale mój Jazz stoi w ciepłym garażu, więc nie jest to miarodajne.
4. Co do nagrzewania się silnika to chyba ciut szybciej na 0w20, ale nie sprawdzałem tego z uporem maniaka.
5. Spalanie takie samo, ale na 0w20 jeździłem troszkę dynamiczniej/"normalniej".
6. Cichsza praca silnika na wolnych obrotach na 0w20.

Ad1. Lżejsza praca TAK. Ja jezdze tak na 2200-2500obr. 45-55 km/h (3-ci bieg) bo przy w/w prędkości 4-ty schodzi do 1500. Owszem czasami go pociągnę na czerwone pole, ale rzadko.

Ad2. Coś w tym jest

Ad3. Autko cały czas stoi pod chmurką i moim zdaniem lepiej się uruchamia

Ad4. Nie wiem jak się do tego ustosunkować. Po przejechaniu ok 3km gaśnie ta zielona kontrolka.

Ad5. Spalanie trudno wyczuć, bo inaczej jeździ moja połowica a inaczej ja. Tak więc wszystko zależy od stylu jazdy.

Ad6. Jak mam włączony silnik i stoję pod światłami to czasami się zastanawiam czy autko mi nie zgasło, bo nie słychać żeby pracowało. Jedyne co mnie o tym przekonuje to wskazówka na obrotomierzu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 21:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Też podpisuję się pod tymi punktami jako subiektywnymi odczuciami na plus dla 0W20. Dodam, że ja zaczynałem od hondowskiego 0W20, przez 2 x schell 5W30 do Motula 0W20 i dziś odebrałem 8 litrów Motula (Jazz i UFO). Jest różnica i ja sobie takie rozwiązanie chwalę. Co do wysokich temperatur: w 2013 jechałem na wczasy, 3 osoby, pełny bagaż na haku 2 rowery i przyczepka rowerowa. Termometr na zewnątrz pokazywał +36 st. C, klima nie dawała rady przejść na obieg otwarty a Jazz 130 km/h po autostradzie śmigał, a i pościgałem się do 160 km/h ale bez emocji, z jazdą bliżej mi do młodego emeryta niż do Kubicy...i olej mu nie zaszkodził. Kropli oleju nie ubyło. Robox miał rację, nic się nie stanie silnikowi.
Ps.
U mnie natomiast płukanka jest Very Happy
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 21:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Ciesze się, że nic się z Waszymi silnikami po zalaniu 0W20 nie stało złego, chociaż znam i takich, którzy zniszczyli na tym oleju silnik - vide forum subaru. Nic nie zmieni faktu, że klasyfikacja SAE określa zakres temperatur otoczenia w których można stosować olej o określonej lepkości, dla olejów W20 jest to +20 st.C dla W30 +30 st.C itd. Nic nie zmieni również faktu, że wraz ze wzrostem temperatury lepkość oleju maleje, co w krytycznych sytuacjach może doprowadzić do zerwania filmu olejowego ponieważ olej jest zbyt rzadki. Miarą jakości oleju w wysokich temperaturach jest bardzo ważna informacja o przebiegu krzywej HTHS w różnych temperaturach. HTHS powinno mieć jak najwyższą wartość w temperaturze w jakiej pracuje silnik najczęściej i tak dochodzimy do meritum - olej 0W20 ma najniższą wartość HTHS - jednym słowem podczas normalnej pracy najgorzej chroni silnik. Nie na darmo w sportach używa się olejów W50, czy nawet W60, które zapewniają maksymalną ochronę w wysokich temperaturach.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


przempo, chłopie, litości...
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


Sylpete napisał:
przempo, chłopie, litości...


a coś w temacie masz do powiedzenia?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 04 Lut 2014, 22:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) watek olejowy reaktywacja, jaki olej zamiast 5w40 ?


przempo napisał:
Sylpete napisał:
przempo, chłopie, litości...


a coś w temacie masz do powiedzenia?


Wszystko już było powiedziane, lecz dzięki głównie Twoim staraniom wątek już nie istnieje. Ale Ty nadal piszesz... to, co piszesz. Koniecznie chcesz być tutaj uznawany za olejowego guru?
Na HAKP chłopaki jasno wyjaśniali Ci o co chodzi. Jeszcze próbowałeś zawalczyć, ale najlepiej szło Ci kasowanie własnych postów...

Po syfie jaki się zrobił w (nie)sławnym wątku olejowym na merytoryczną dyskusję nie ma najmniejszych szans. No i nie ma powodu pisać po raz n-ty tego, co już raz było dowiedzione.
pieta zadał konkretne pytanie i od wielu z nas dostał konkretną odpowiedź.

Ale, ale... skoro już wymieniamy informacje:
Tu jest link do oferty olejów 0w20 wspomnianego przez Ciebie sklepu:
http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/lepkoci/0w20
- wskaż proszę te "gwiazdki", o których wspomniałeś kilka postów wcześniej. Oczywiście ufam, że uczciwie zacytujesz również opisy dot. ochrony silnika tam wspomniane. Tak żeby nikt nie pomyślał, że cytujesz wybiórczo...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Następny
Strona 2 z 35
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System