Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matsil

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda CR-V 2,0 i-VTEC 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2012, 22:19
Temat postu:

Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad wymianą seryjnego radia w moim aucie na nawigację. I tu pojawia się dość zasadnicze pytanie. Co kupić?
Rozważam oryginalną navi, coś jak w linku poniżej:
http://allegro.pl/nawigacja-radio-cd-gps-tv-navi-nawi-cr-v-06-10-crv-i2077554809.html
lub coś nieoryginalnego lecz bardziej funkcjonalnego jak:
http://allegro.pl/radio-dvd-nawigacja-gps-crv-honda-cr-v-automapa-xl-i2092163723.html
http://allegro.pl/polska-nawigacja-honda-cr-v-opc-montaz-mapa-pl-i2111244286.html
Tych drugich rozwiązań jest sporo, ale obawiam się, że to chińszczyzna i nie do końca może fajnie działać z autem.
Zależy mi, aby wszystko działało z przyciskami w kierownicy - NAVI-MEDIA reklamują się, że ich urządzenia są w pełni kompatybilne i nawet serwisy montują ten sprzęt. Opinie jednak są różne.
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z "dokładaniem" nawigacji do CRV III i mógłby ewentualnie coś podpowiedzieć?
Czy jeżeli chodzi o oryginalne urządzenia hondy występują różne wersje i czego ewentualnie szukać? Jak jest z anteną, czy montuje się ją bezpośrednio pod deską rozdzielczą, czy gdzieś dalej?
Chciałbym, aby można było odtwarzać na urządzeniu pliki mp3 najlepiej z kart flash - oryginał chyba ma tę możliwość.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i podpowiedzi.


Ostatnio zmieniony przez matsil dnia Pią 24 Lut 2012, 00:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 14:36
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Oryginalna navi nie ma polskiego lektora, poza tym nie widzę aby była oferowana z mapami, których cena w ASO przeraża. Montowałem w ubiegłe wakacje klientowi model z trzeciego linka, sprzęt oczywiście chiński ale klient jak dotąd nie zgłasza problemów, jednostka całkowicie kompatybilna ze sterowaniem w kierownicy i oryginalnym subwooferem siedzącym pod fotelem pasażera. Antenę GPS zamontowałem pod plastikiem w centralnej części deski rozdzielczej, żadnych problemów z komunikacją z satelitami
Powrót do góry
matsil

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda CR-V 2,0 i-VTEC 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 22:23
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Dzięki, takiej odpowiedzi oczekiwałem. Właśnie Navi-Media mnie najbardziej kusi z tym, że w wersji z większą rozdzielczością - 7102G. Jak kupię i zamontuję dam znać jak się sprawuje.
Aha, jeszcze jedno - jak ten sprzęt sprawuje się w desce rozdzielczej? Najbardziej chodzi mi o podświetlenie (kolor, nateżęnie), czy komponuje się idealnie jak radio fabryczne, czy widać różnicę?
_________________
aktualnie jest:
Honda CR-V 2,0 i-VTEC 2008 - auto żony Wink
służbowa Toyota Avensis 2,2 D-CAT 2010

był:
VW Passat 2,0TDI 2006
VW Passat 1,9TDI 2003
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 20:21
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Świeci bardzo pozytywnie, białe z elementami niebieskimi-jak oryginał
Powrót do góry
zbyniek007

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚWIECIE N/W
Posiadane auto: HONDA CRV 2008 2.0 AT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 19:06
Temat postu:

nawigacja CRV


Witam, muszę Pana zmartwić jeśli chodzi o nawigację nie oryginalną, w sierpniu ub. roku zakupiłem do swojej hondy crv 2008 nawigację JVC, wypasiona piękna i w ogóle Smile super, zapomniałem dodać, że moje auto dysponowało oryginalną nawigacją taką samą jak pod pierwszym linkiem, samochód kupowałem nowy z salonu z Belgii. Nawigacja sprawowała mi się doskonale chociaż była anglojęzyczna i miała aktualne dane krajów europy.
Powodem wymiany była chęć podłączenia dodatkowych kamer z przyczepy kempingowej, zakupu dokonałem oczywiście po mniej wiecej po kilku telefonach do różnych firm sprzedających te badziewia chinskie jak i niemieckie zapewniano mnie, że wszystkie przyciski z kierownicy będą działały tak jak dotychczas, także stało się, kupiłem po dłuższym zastanowieniu się JVC z dodatkowymi wejściami VIDEO i AUDIO. Samochód dałem do autoryzowanej stacji w celu wymiany sprzętu, fachowcy byli pewni co robią. A tu proszę, oryginalna kamera z tyłu auta musiała zostać wymieniona na nową, bo obecna nie mogła działać z nowym urządzeniem, zgodziłem się na tą wymianę, bo caly czas mi bardzo zależało na podłączeniu dodatkowej kamery z przyczepy, jak już wszystko mi rozpruto okazało się, że w nowej nawigacji będzie działać tylko część przycisków z kierownicy i nie było mowy o odwrocie, koszty wymiany przekroczyły moje oczekiwania, radość z nowej nawigacji żadna, a obraz z dodatkowej kamery mizerny. Na koniec dodam, że zostałem z oryginalną nawigacją, bez możliwości jej zamontowania, bo część instalacji została naruszona bezpowrotnie Sad, serwis twierdzi, że zrobił wszystko jak chcialem, czyli wymienił mi nawigację na NOWĄ. Dałem się nieźle naciągnąć, ale tak to już bywa, jak człowiek się skupi na jednym i się sfrajeruje ma do czynienia z partaczami
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 19:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 00:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Oryginalna kamera pracuje w systemie UART(sygnał cyfrowy) i nie obsłuży jej nieoryginalna jednostka AV(są jednak interfejsy zamieniające sygnał uart na video mcz.) Co do sterowania z kierownicy to montowałem 3 różne systemy nieoryginalne do CR-V i wszystkie dało się podpiąć do zdalnego sterowania i suba- kwestia zgodności komend sterujących. Jeśli komuś brakuje zapału i wiedzy, zawsze powie, że zrobił wszystko co mógł i potrafił
Powrót do góry
jack86

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): LPU
Posiadane auto: CRV 05
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 03:05
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Witam kolegów, mam zamiar zakupić nawigacje fabryczna do swojej CR-V 05 ale mam pytanie ponieważ nie wiem czy wejdzie mi nawigacja np od modelu 08 czyli z większym ekranem może ktoś przerabiał temat i podpowie.
pozdrawiam.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 18 Lut 2013, 21:33
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


W swojej CR-V masz otwór 2din, w nowszym modelu panel czołowy wykracza poza obrys 2din.
Powrót do góry
snoop

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda CRV Executive 2.0 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 08:39
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


ja ze swojej strony polecam nawigacje firmy gms:
kamera cofania (trzeba/można dokupić kamerę gms. najlepszy bajer z tego wszystkiego)
nawigacja na automapie (rewelacja)
dvd (fajne)
bluetooth (troche przymulony, potrafi zawiesić sprzęt)
wygląd idealnie pasujący do CR-V
mozliwość zaprogramowania przycisków kierownicy

http://gms.pl/pl/_sp/61/honda_crv_od_2008_-_gms_7705_excellence/

potencjalne problemy:
podpięcie subwoofera,
podpięcie usb w modelach po 2010
serwis hondy - drogi, niekompetenty, bezczelny

co do montażu/serwisu polecam
http://www.autofil.com.pl/

fachowcy i mili ludzie. ponoć kupując nawigacje u nich, montaż ma sie gratis. oszczędza to duuuuużo zachodu
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 01:51
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Pozwolę się podpiąć pod temat. Kupiłem Hondę z 2010 z taką nawigacją:
http://navi-media.com/sklep/crv/22-navi-media-7102e.html. System ma USB w schowku na rękawiczki i AUX w postaci wtyku Jack przy konsoli środkowej. Przy kupnie w dokumentach znalazłem też płytkę z Auto Mapą. Niestety nie mam kodu do radia będę musiał podskoczyć do serwisu.
Mam kilka pytań:
- nie czyta mi USB po podłączeniu - nie miga dioda na pendrive
- jak uruchomić navi z płyty (jak próbuję piszę że brak navi na karcie SD - a ja nie mam slotu na kartę SD)
- dwa dolne przyciski po lewej i prawej stronie (AUX/GPS i USB/SB) na navi są nie podświetlone i mam wrażenie że nie da się ich użyć (brak skoku klawisza po naciśnięciu). Przyciski są zepsute czy tak ma być?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 01 Mar 2013, 21:01
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


Jeżeli radio jest rzeczywiście kodowane to serwis nic ci nie pomoże, to radio nie jest produktem Hondy.
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 01 Mar 2013, 22:18
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jaka nawigacja do CR-V 2008?


A jaka navi występowała w tej wersji. Czy taka sama jak w wersji przedliftowej?

Własnie zastanowiło mnie to że USB w schowku nie działa i AUX w konsoli środkowej też. Pewnie jak wkładali to nie podłączyli. Tak jak w linku jest to Navi-media. Z tego co wyczytałem firma współpracuje z dilerami samochodowymi - Ford i inne montując navi.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
filip23

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: CRV 2010 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lip 2013, 11:46
Temat postu:

Obsługa tel z kierownicy


Koledzy,
macie wiedzę czy da się podpiąć do kierownicy do wersji bez obsługi telefonu dodatkowe sterowanie występujące w wersjach z navi? Zamówiłem navi (nie Hondy, ale dedykowaną, coś a'la GMS) i chciałbym mieć obsługę z kiery? Widziałem, ze można przykręcić owy bajer. Pytanie czy jest wiąza do tego i czy się da to uruchomić? BTW zamówiłem stację z Androidem więc niedługo będę mógł się podzielić wrażeniami z montażu i obsługi (jeśli ruszy...)

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery

11) AUX »

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System