Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Concerto ) concerto 1,5 16v 93 r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Concerto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
francis158

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dębica
Posiadane auto: honda cncerto 1,5 93 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sie 2009, 02:41
Temat postu:

concerto 1,5 16v 93 r


witam!
2 tyg temu spaliła mi się cewka. wymieniłem kopułkę, palec i cewkę. od tego czasu silnik zaczął chodzić nierówno - zrywał na 2000 - 2500 obrotów i wyraźnie osłabł. byłem u mechanika, ten stweirdził że aparat zapłonowy(w tym moduł) jest sprawny jedynie holotron budzi jego lekkie zastrzeżenia. samochodzikowi nie przeszło, niedawno odkryłem że kabel od sondy lambda był nie dopięty. dopiąłem i samochód działął dobrze - dopóki nie przejechałem 50 km. wtedy samochód wyraźnie osłabł i nastąpił huk(rozwaliło osłone filtru powietrza) który powtarzał sie przy każdym naciśnieciu pedału gazu. zjechałem na pobocze, w międzyczasie silnik zgasł i się juz nie odpalił. sprawdzięłm cewkę - wygląda ok, ale iskra pojawia się tylko przy włączaniu stacyjki i wyłaczaniu - nawet czuć jak cylindry "prawie" zapalają. Dodam że samochód jest zagazowany a ja podrózowałem wtedy na gazie. Czy ktoś ma jakiś pomysł? pozdrawiam!!
Powrót do góry
nyrcz

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 5

Posiadane auto: honda civic 1.3 16v 93
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sie 2009, 19:57
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) concerto 1,5 16v 93 r


witam cie nie jestem mechanikiem ale odkad przestałem sie słuchać mechaników i zaczełem działać na własna rekę to wychodze na tym duzo lepiej Smile jak wymieniłeś kopułke i palec było moze od nowa ustawić zapłon mugł być zbyt pużny moim zdaniem . przez to terz mogło wywalić osłone filtru za duzo gazu sie zebrało i poprostu wystrzeliło . po wygladzi cefki moim zdaniem nic niezobaczysz poprostu wykreć swiece dotknij do kopułki silnika i sprawdz jaka ma iskre i jak bedzie ładna to wyhbij sobiue z głowy cewke itp . poluzuj palec zapłonu i go przesuń troszeczke w swoją strone ( tak mi siezdaje ze w ta ) a jak nieto wdruga nic sie nie stanie i zaznacz sobie ołuwkiem pierwotne ustawienie wrazie czego . i prubuj na benzynie nie na gazie mam nadzieje ze choć troche ci pomogłem pozdrawiam nyrcz
Powrót do góry
gadu-gadu
francis158

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dębica
Posiadane auto: honda cncerto 1,5 93 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 19:17
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) concerto 1,5 16v 93 r


dzięki wielkie.
wiesz nawet przez chwile myslałem że to źle ustawiony zapłon, ale stwierdziłem że jak elektryk mi to wymieniał to by chyba wiedział że trzeba zapłon ustawić. teraz to jednak by się wszystko składało, więc może... musze koniecznie to sprawdzić. natomiast jeśli chodzi o cewkę to sprawdziłem, iskra jest, taka jak trzeba, więc cewka jest sprawna. Dzięki wielkie - napisze co mi z tego wyszło.
Powrót do góry
nyrcz

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 5

Posiadane auto: honda civic 1.3 16v 93
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 20:24
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) concerto 1,5 16v 93 r


ok czekam z niecierpilwością Smile) pozdrawiam Smile)
Powrót do góry
gadu-gadu
francis158

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dębica
Posiadane auto: honda cncerto 1,5 93 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Sie 2009, 15:18
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) concerto 1,5 16v 93 r


witam!
jak się okazuje zapłon jest dobrze ustawiony, ale wyczytałem w książce serwisowej że trzeba sprawdzić jeszcze zastawkę powietrza, ona mopże różne jaja robić(jeśli chodzi o zrywanie). Natomiast co do tego wybuchu i źle działającej iskry to nie mam pojęcia. gdzieś musi być chyba na kablach jakieś przepięcie, może stacyjka??. czy ktoś może spotkał się z czymś podobnym? zna jakieś standardowe miejsca? Masę jeszcze sprawdzę, póki co nie zdążyłem. jak ktoś coś wie, proszę o pomoc. pozdrawiam!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 29 Sie 2009, 15:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Concerto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Concerto »

Opinie o samochodach Honda Concerto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Concerto ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System