Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
c2rUBWB9QyRXBZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 01:22
Temat postu:

Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


Od niedawna jeżdżę Hondą Jazz III 2009 r. Światła mijania włączają się w niej i wyłączają razem z silnikiem (przełącznik świateł pozostaje w pozycji 0). Nie wiem, czy to jest standardowy tryb działania świateł w tym aucie, czy poprzedni właściciel jakoś to zakombinował. Niemniej jednak problem w tym, że gdy przełącznik świateł jest w pozycji 0, nie da się włączyć świateł przeciwmgielnych ani długich, konsola środkowa (radio+klima) też jest zgaszona (całkiem, nie jest przygaszona). Jeśli ręcznie włączę światła mijania, wszystko (przeciwmgielne, długie, podświetlenie konsoli) działa.

Czy to powinno tak być? Czy da się jakoś tak zrobić, żeby światła mijania zapalały się i gasły razem z silnikiem, ale przełącznik pozostawał w pozycji świateł mijania?
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 02:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


Ktoś kombinował i do końca mu nie wyszło.
Powrót do góry
skype status
c2rUBWB9QyRXBZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 10:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


Czyli normalnie w tym aucie nie ma takiego trybu, żeby światła się zapalały i gasły razem z silnikiem? (gdzieś spotkałem się z nazwą "tryb skandynawski"). Szkoda, to tak wygodne i dość, wydaje się, oczywiste rozwiązanie.

Nawiasem mówiąc, Honda nie jest jedyna, spotkałem się z identycznym problemem w Renault Espace: można aktywować tryb skandynawski w komputerze auta, ale do przeciwmgielnych bądź długich i tak trzeba mijania włączyć ręcznie, tak jest manetka skonstruowana.
Powrót do góry
c2rUBWB9QyRXBZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 11:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


Albo może inaczej: jako że najbardziej zależy mi na podświetleniu konsoli (przeciwmgielnych czy długich rzadko używam), czy da się tak zrobić, żeby była podświetlona zawsze, niezależnie od pozycji włącznika świateł mijania?
Powrót do góry
Lecha

Dyskutant



Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.2 V-TEC
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


W Hondzie jazz w tym modelu co masz konsola podświetlana jest po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Niezależnie od położenia włączników (masz możliwość regulacji tego podświetlenia pokrętłem) Reszta świateł jest jest włączana wyłączana za pomocą przełączników, tak jest "oryginalnie". Ktoś coś tam pokombinował stąd masz takie problemy. Jeżeli taki układ będzie Ci pasował to powróć do połączeń fabrycznych. Jeżeli sam nie jesteś w stanie tego zrobić to podjedz do dobrego elektryka.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 11:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mar11111

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kęty/ Małopolskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 iVtec, Toyota Corolla Verso 1.8 vvti
Piwa: 4/6
Wysłany: Wto 14 Sty 2020, 14:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


Ja mam tą wersję z automatycznie uruchamianymi światlami. Czujnik natężenia światła jest wchowany w przedniej szybie w okolicach mocowania lusterka. Jak ustawię na manetce na tryb "auto" to swiatła się włączają o ile oczywiście czujnik na to pozwoli. Jak jest dzień i jasno na zewnątrz to nie włączy świateł... Niestety tej funkcji nie da się wkorzystać z obecnymi przepisami.
Ciekawe czy da się zrobić tak że np. zakleic jakoś ten czujnik żeby nie widział że jest jasno. Wtedy światła bedą z automatu świecic zawsze po odpaleniu i zgasną po wyłączeniu silnika.
Robił ktoś taki myk?
Powrót do góry
c2rUBWB9QyRXBZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Sty 2020, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


Lecha napisał:
W Hondzie jazz w tym modelu co masz konsola podświetlana jest po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Niezależnie od położenia włączników (masz możliwość regulacji tego podświetlenia pokrętłem) Reszta świateł jest jest włączana wyłączana za pomocą przełączników, tak jest "oryginalnie".

Dzięki, właśnie o taką informację mi chodziło.
Powrót do góry
c2rUBWB9QyRXBZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 24 Sty 2020, 00:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Automatyczne światła mijania - fajne, ale niedorobione


Lecha napisał:
W Hondzie jazz w tym modelu co masz konsola podświetlana jest po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Niezależnie od położenia włączników (masz możliwość regulacji tego podświetlenia pokrętłem) Reszta świateł jest jest włączana wyłączana za pomocą przełączników, tak jest "oryginalnie".

Hm, w wątku: Panel radia i klimy znalazłem opis takiego zachowania, jakie jest i u mnie:
Jazzman napisał:
Jeśli włączysz zapłon a nie zapalisz świateł postojowe/mijania żadne przyciski nie będą się podświetlały, za to podbite zostaje do maxa podświetlenie zegarów i wyświetlacza radia i klimy (gdzieś był temat na forum pt. kłopot z podświetleniem czy jakoś tak), kiedy przełączysz na światła postojowe mijania zapala się podświetlenie wszystkich przycisków i oraz zegarów w takim ściemnieniu jak ustawiony był ten "patyczek-pokrętło" do ściemniania

Wychodzi na to, że to nie mój egzemplarz jest pokombinowany, tylko niektóre wersje tak się po prostu zachowują.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System