Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Mój Jazz warczy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 03 Gru 2019, 15:36
Temat postu:

Mój Jazz warczy


Dzień dobry.

W ubiegły piątek moje autko miało awarię (być może poważną i nieopłacalną w naprawie). Crying or Very sad Mam do Was pytanko.

Po kolei : Mój Jazz ma CVT. Stoje sobie na parkingu pod sklepem. Gdy przyszło do odjazdu wbijam więc bieg R. Autko nie posunęło się

nawet o 1 cm. Mało tego, pojawił się jakiś taki warkot ( coś jak głośna wiertarka-tak bym określił) Na żadnym biegu moja Honda nie jedzie i

jest ten warkot, który ustaje w momencie jak wybiorę bieg P.

Autko zostało wzięte na lawetę. Pod samochodem suchutko (znaczy olej od AT nie wyciekł). Mój mechanik powiedział, że jest spora

szansa, że to nie AT wyzionęła ducha. Raczej nie zatarcie. Wedle jego słów byłby inny dźwięk. Coś mówił o jakichś półośkach, lub

przegubach, ltóre się zużyły. Ja mało techniczny jestem i niewiele mi to mówi w sumie. Mechanik jeszcze do niego nie zaglądał, a ja

chciałbym wiedzieć co miał na myśli.

Czy ktoś z Was mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi przegubami i półośkami (połączenie AT z kołami)?

Co Waszym zdaniem jeszcze mogło paść? Czy ktoś z Was spotkał się z tego typu awarią czy to w manualu czy w AT?

Dzięki za jakieś wskazówki. Rolling Eyes
Powrót do góry
Lecha

Dyskutant



Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.2 V-TEC
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2019, 20:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Mój Jazz warczy


Witam

Najprawdopodobniej jedna z półosi napędowych (przegubów?) "wyzionęła ducha" uszkodziły się połączenia wielowpustowe wystarczy jedno uszkodzone połączenie w jednej półosi, a mechanizm różnicowy nie przenosi napędu na obydwa koła. Hondzia na podnośnik i można to stwierdzić bez problemu z której strony nastąpiła awaria. Wymieniasz jedną uszkodzona półoś i po problemie. No chyba, że uszkodził się mechanizm różnicowy w skrzyni to naprawa będzie kosztowniejsza. To tak w dużym skrócie Smile Jeżeli to będzie półoś to kupisz używaną bez problemów za przystępne pieniądze.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 12:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Mój Jazz warczy


Dziękuje za wyjaśnienia. Smile

Lecha napisał:
Witam

Jeżeli to będzie półoś to kupisz używaną bez problemów za przystępne pieniądze.


Ostatnio kupiłem używany elektryczny podnośnik do bocznej szyby (150 zł) Oczywiście niedziałający i w dodatku posiałem gdzieś paragon,

także nici z oddawania.

Do używek motyoryzacyjnych mam chwilowy uraz.Smile

Autko podobno już naprawione. Nie wiem w tym momencie co było. To raczej nic z tych rzeczy o których

piszesz, chociaż objawy na to mogły wskazywać. Później zaktualizuje o co chodziło. Autka jeszcze nie odebrałem.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 21:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Mój Jazz warczy


Aktualizuje temat:

Okazało się, że rozwaliłem osłonę silnika, która w jakiś sposób unieruchomiła auto i powodowała ten warkot. (tak powiedział mechanik).

Być może kawał plastiku dostał się do środka, ale tego już nie wiem na pewno. Mechanik trochę chaotycznie tłumaczył, a ja raczej

nietechniczny jestem. W każdym razie to osłona była przyczyną problemu.

Półosie sprawne. Na pierwszy rzut oka wyglądało na to, że to one padły.

Wymieniłem przy okazji lewy przedni łącznik stabilizatora.

Elektryczny podnośnik do bocznej szyby o którym pisałem okazał się sprawny (podejrzewam, że oryginalny wyjęty też był sprawny). Moja

boczna prawa szyba znów działa. Pierwszy mechanik go po prostu źle sprawdził ten podnośnik. A już miałem wystawiać negatywa Panu z

Allegro. Rolling Eyes Ech...ci mechanicy.... Być może niepotrzebnie wydawałem kase na nowy silniczek, i pewnie sprawny stary poszedł w

kosz. Twisted Evil

Czy dzwonienie zimnego silnika oznacza konieczność regulacji zaworów?

Wymiana świec i regulacja zaworów była robiona u mnie ok 50 tys km temu, więc w sumie niewiele przeciągnąłem. Wiem jakie są zalecenia

w tym zakresie, ale czy już byłyby objawy?

Po nowym roku mam więc świece do wymiany (coś szarpie) konserwacja podwozia i chyba te zawory zrobie.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 23:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Mój Jazz warczy


Ja akurat jestem po mocno przeciągniętej (ok. 60tys. km) regulacji i wymianie świec.
Krótko: nie to auto. Jest dynamiczniej, ciszej, bez wibracji, bez telepania przy starcie, z niższym spalaniem. Zdecydowanie nie masz na co czekać. Aha, mój silnik na zimno dzwonił już jak stary diesel...
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 23:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 07:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Mój Jazz warczy


50-60 tys to chyba w sumie nie tak mocno przeciągnięte. W każdym razie po nowym roku zamierzam to zrobić (świece i zawory)

Szczerze mówiąc to ja nie zauważyłem u siebie żadnego dzwonienia. Chociaż szarpanie już tak. Mechanik zwrócił mi na to uwagę.

Sylpete: Widzę, że Twoje autko jest z tego samego rocznika co moje. Czy mógłbyś podpowiedzieć jakie świece mam kupić NGK, czy

Denso? Teraz mam Denso.

Trochę zły jestem o ten silniczek do szyby, który okazał się być sprawny. Twisted Evil

Być może stary również był, ale chyba nawet nie został sprawdzony. Linki miał w każdym razie całe.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 10:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Mój Jazz warczy


Ja akurat zostawiałem w ASO ale świece kupowałem sam. Po poprzednich 8xDenso teraz sobie stwierdziłem, że zadziałam tak, jak było oryginalnie czyli przód 4xNGK i tył 4xDenso. Pan w serwisie stwierdził, że oni zawsze dają NGK bo są lepsze jakościowo i bardziej niezawodne od Denso. Ale zamontowali tak jak prosiłem.
Oczywiście do ogólnej poprawy pracy silnika świece też swoje wniosły, ale w świetle przekroczenia o połowę wymaganego interwału wymiany świec nie demonizowałbym Denso. Wytrzymały ~60tys. km, wg mnie OK, no może baardzo sporadycznie pojawiały się pojedyncze szarpnięcia.
Poza tych dwóch producentów bym jednak nie wychodził.
Co do NGK też są pewne kontrowersje w związku z miejscem ich produkcji - made in Japan są rzekomo lepsze od made in France (ja mam właśnie francuskie). Ale to już ociera się o okultyzm i ja bym się tym zbytnio nie przejmował.
Bierz NGK lub Denso w zależności co masz tańsze i łatwiej dostępne.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System