Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Laptor

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: HRV 2001 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2019, 18:33
Temat postu:

HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km


Hej, w rodzinie 6 lat, ja osobiście użytkuje ten samochód od lat 3.

Jeżeli miałbym ocenić ten samochód... Wystawiłbym mu ogólną notę 3/10. Dlaczego?
Moja Hrvka jest z gazową instalacją o ww silniku i mocy... Rozpędza się do setki w ponad 12 sekund, czyli prawie wcale. Silnik jest malutki, ale pali jak smok. Dlaczego? Ehh. Benzyny ciągnie trochę mniej niż V6, 10 litrów czy w mieście czy na trasie (żadnej różnicy). Natomiast gazu pali 10-11 litrów. Ale to też tylko do 120km/h. Rok temu jechałem do Zakopca 150km/h. Przy tej prędkości stałej, na autostradzie zrobiłem 190km, a normalnie robię 380-400km, więc różnicę obliczcie sami Wink

Samochód bardzo biedny, zresztą nawet "najbogatsza" wersja jest biedna. Ot co, zwykły wiejski samochód, plastikowy i z najniższej jakości w środku. Fotele z czasem się wytrą a wypełnienie się zgniecie. Plastik trzeszczy, puka, stuka i jest niedopasowany.

Jedyną, powtarzam JEDYNĄ zaletą tego samochodu to jego pancerność. Nigdy nie mieliśmy takiego samochodu, nawet W124 był pod tym względem gorszy. Trochę, ale jednak. Jak wspomniałem w rodzinie od lat 6. W samochodzie, oprócz wymiany żarówek, olei, filtrów było robione:
- Hamulce (to chyba normalne xd jak oleje)
- Skrzynia biegów (Coś chyba nie pykło poprzedniemu właścicielowi w dbaniu o nią)
- Sprzęgło (Uczyłem się ja a potem narzeczona, jeździć tym autem, więc wiadomo...)
- Za tydzień do wymiany przednie zawieszenie (tuleje i łączniki stabilizatora), po 9 latach użytkowania Very Happy Poprzedni właściciel zmienił coś w zawieszeniu po 2009 roku.

Samochód niedługo będę zmieniał, zresztą prawdę powiedziawszy przejeździł 2 lata na budowie, gdy budowaliśmy dom. Woził materiały i inne takie rzeczy. Przez to lakier ma dość sporo wad (przerysowania, rysy, uderzenie na tylnym zderzaku lekkie), dodatkowo 2 lata temu pojawiły się pierwsze oznaki korozji Sad. Drugiego takiego niezawodnego raczej nie zdobędę (samochodu, nie modelu), ale zdecydowałem się na coś większego i dynamiczniejszego.
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pon 02 Gru 2019, 02:11
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km


Na pocieszenie mogę ci powiedzieć że przestałem swoim jazzem jeździć w trasie 140-150km/h w stosunku do 110km/h rośnie drastycznie spalanie. Jest to nieopłacalne nawet kosztem zyskanego czasu. Nie inaczej u ciebie przy tym silniku a biorąc pod uwagę wymiary budy będzie to większa różnica i do tego 4x4 który w trasie przy normalnych warunkach nie jest potrzebne.
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2019, 20:10
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km


Czy uważasz że 10-11l gazu to dużo. Przy tak mało opływowej budzie spalanie jest adekwatne do pojemności. Znajdź mi diesla suva którym byś taniej jeździł niż 20-22zl/100km. Mialem murano z50, 3,5 v6, ktory palił srednio 17l gazu, a i tak się cieszyłem ze jeżdżę taniej niż suvy które pala 10l ropy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System