Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 11 Wrz 2019, 10:58
Temat postu:

LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


W dobie panującej mody na światła LED, oraz zamieniania żarówek zwykłych na w/w wymienione znalazłem coś takiego:

https://motoledy.pl/pl/h4/560-zarowki-led-h4-9v-32v-canbus-csp-zestaw-nowosc-5901414685829.html

Oczywiście nie podajętego linku jako reklamę, i proszę to tak zrozumieć jednakże zainteresowała mnie ta tematyka.
W związku z tym powstaje pytanie czy ktoś z Was stosował takie żarówki ewentualnie ma zamiar je zmienić na w/w, oraz jak to wszystko ma siędo przepisów Prawa o ruchu Drogowym.
Mam na myśli homologację itp.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 11 Wrz 2019, 19:33
Temat postu:

Re: LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Nie mają homologacji.
Jakiś test H4 + markowe LED H4
https://www.wyborkierowcow.pl/led-owe-zamienniki-zarowek-h4-test/

Daj sobie spokój, zamontuj porządne żarówki H4 + światła dzienne i tyle.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 11 Wrz 2019, 20:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Właśnie chodzi o to, że nie spotkałem się z informacją o zabronieniu lub dopuszczeniu takich żarówek.
Żarówki mam dobrej jakości (tylko nie pamiętam nazwy firmy).
Problemem jest natomiast jakość moich reflektorów.
Inne jaziki z mojego rocznika mają je fajne a moje są matowe Sad
Nie wiem dlaczego się tak zmatowily Sad

Mam zamontowane również świata przeciwmgłowe, tak więc nie mam miejsca na światła dzienne - LEDy. Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 11:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Masz miejsce na DRL - u mnie się zmieściły tu u Ciebie też.
Reflektory (jeśli masz zmatowiałe od zewnątrz) możesz spolerować sam (np. za pomocą Meguiar's Headlight Protectant lub Headlight Restoration Kit) lub dać do renowacji, jest sporo firm tym się zajmujących. Pamiętać trzeba że aby efekt był długotrwały trzeba wypolerowany poliwęglan zabezpieczyć, firmy fachowo się tym parające zabezpieczają tak jak fabryka - klarem. Jeśli zmatowienie jest od wewnątrz też można podziałać samemu ale chyba lepiej dać wspomnianym fachowcom.
Co do ledowych żarówek: w Jazzie nie możesz ich legalnie zastosować bo homologacji brak. Reflektor nie jest przystosowany do zupełnie innego źródła światła i mówiąc krótko może świecić w sposób nieprzewidywalny.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 13:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Nie chcę się bawić w montaż DRL.
Jazzik będzie jak choinka, długie, mijania, przeciwmgłowe, i LEDy Wink
Opcji uzywania świateł do wyboru do koloru Wink

Chodziło głownie o to, że normalne światło mi się nie podoba. Myślałem, że samo włożenie LEDów coś pomoże.
Odnośnie polerki reflektorów, to już raz miałem robione i starczyło na 4 lata włącznie z położeniem lakieru zabezpieczającego.

Tak więc czeka mnie znowu kolejny wydatek, na następne kilka lat.
Jazzik 12 lat to tak do 16-tki pojeździ wraz z lampami i całą resztą Wink

Ewentualnie pozostaje nabyć jakieś używki, jednak może być zgodnie z przysłowiem "zamienił stryjek siekierkę na kijek" i tego się trochę boję.
Innym wyjściem jest nabycie jakiś dobrych zamienników, lecz na rynku nie widzę dużej ilości producentów specjalizujących się w tej dziedzinie.
O Depo kiedyś czytałem, jednakże opinie mnie nie przekonały do tej firmy.

Ceny w ASO nie znam ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 13:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 19:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


W ledy czy ksenony warto się bawić i montować ale pod warunkiem posiadania soczewki w reflektorze !!! Wiadomo, że homologacji nie będzie, gdyż każdy reflektor jest opisany pod kątem żarówek, które w nim siedzą.
Jeśli jest soczewka montować i się nie zastanawiać, jeśli jest odbłyśnik to trzeba dać sobie spokój - dla własnego dobra ........ lub skorzystać z takiej firmy jak np. www.hidretrofit.pl
Powrót do góry
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 20:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Nie mogę zrozumieć tej ideologii polerowanie lamp tak,żarówki jakieś wynalazki tak ale dobre ledy dzienne DLR to beee bo niby co ciężki montaż? Same plusy oszczędności paliwa może znikome ale komfort nie zapalania i gaszenia świateł bezcenny polecam i nie zmatowione reflektory też.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 12 Wrz 2019, 21:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


kedlaw07 napisał:
Nie chcę się bawić w montaż DRL.
Jazzik będzie jak choinka, długie, mijania, przeciwmgłowe, i LEDy Wink
Opcji uzywania świateł do wyboru do koloru Wink

Chodziło głownie o to, że normalne światło mi się nie podoba. Myślałem, że samo włożenie LEDów coś pomoże.
Odnośnie polerki reflektorów, to już raz miałem robione i starczyło na 4 lata włącznie z położeniem lakieru zabezpieczającego................

Włożysz ledy H4 przy zmatowionym reflektorze to dowód stracisz szybciej niż myślisz Smile
Reflektor H4 ma homologację dla żarówek halogenowych H4 - tylko i wyłącznie.
Nie ma żadnej choinki, dajesz płaskie led małe 4 diodowe w otworze pod rejestracją i tyle, tylko nie najtańsze za 20 zł bo to śmietnik i w zasadzie lepiej do śmietnika wyrzucić niż montować, coś lepszego to koszt ok 100, nie musisz wkładać Philipsa albo osrama za 250-300

Dodatkowo porządne żarówki Philips W5W WhiteVision + H4, np Tungsram Megalight (tanie a porządnie świecą i są białe) / Osram Night Braker + / Philips Xtreme Vision (te 2 ostatnie zdecydowanie droższe a ilość światła podobna do Megalight) i masz białe światło z reflektora i postojówki bo trzeba obie wymienić żeby zauważyć efekt.

Tak świeci Megalight + W5W WhiteVision przy matowym reflektorze Smile
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 13:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Argument o "choince" też raczej słaby. Nigdy wszystkie światła nie będą świecić jednocześnie.

Ja mam DRL Philipsa Daylight 9 zamontowane dokladnie w tym samym miejscu co witek_p i bardzo sobie chwalę. Powodem montażu nie była jakaś teoretyczna oszczędność paliwa tylko ograniczenie matowienia reflektorów (akurat matowieją od wewnątrz Rolling Eyes) oraz przede wszystkim rzadsza walka z przepalonymi H4 a chyba wszyscy wiemy, że akurat w Jazzie II ta czynność jest testem cierpliwości.

Aha, zmatowiałe reflektory - niezależnie czy mamy DRL czy nie - mogą być powodem do uwalenia przeglądu. Więc i tak jeśli mamy taką przypadłość w naszych egzemplarzach to prędzej czy później musimy się tym zająć.
Ja jeszcze poczekam Wink ale wolałbym do tego przystąpić z własnej woli niż z czyjegoś nakazu...
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 21:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Jazzon napisał:
Same plusy oszczędności paliwa może znikome ale komfort nie zapalania i gaszenia świateł bezcenny polecam i nie zmatowione reflektory też.


Zgadzam się w 100%.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 22:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) LED zamiast H4, ktoś próbował, warto, Prawo o Ruchu Drogowym


Wiadomo, że w czasie jazdy nie będą świecić wszystkie światła, jednakże wygląd i estetyka mnie chyba by załamały.
To czy reflektory matowieją szybciej lub wolniej zależy nie tylko od czasu ich używania.
Sam ten materiał z którego są one zrobione narażony jest na działanie UV, tak więc myślę że to kwestia dyskusyjna.

Tylko nie mogę pojąć dlaczego inne jazzy ze starszych, lub tych samych roczników mają lepsze reflektory niż mój Sad

Natomiast co do komfortu, to wszystko zależy od punktu widzenia.

Jednakże wolę ćwiczyć pamięć, szczególnie do października.

Tak abstrahując, cena jednego reflektora w ASO .... 1500 zl.
Za 3 tysiące to ja 734 litry PB95 na lotosie w Opolu zatankuje. To wychodzi tak +/- 17.5 pełnych baków paliwa - 42 litry.
Dalej już się nie będę rozdrabniać.

Ewentualnie ile puszek Mruczka Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System