Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Czujnik położenia wału korbowego CIVIC VII COUPE 1.6 110KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acek

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Seat Ibiza II FL 1.4 MPI 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Cze 2019, 00:27
Temat postu:

Czujnik położenia wału korbowego CIVIC VII COUPE 1.6 110KM


Cześć kumple..
Ostatnio w mojej Hondzie Civic 7 EM2 2001r. 1.6 D16V1 110km (U.S.A) stał się problem który jest dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia, bardzo proszę o pomoc.

Jechałem sobie i nagle poczułem na trasie że muli mi strasznie, i miał mało mocy, po chwili włączył się CHECK i silnik stracił całkowicie moc, zjechałem na bok, odpaliłem go, pojechał z 400m i to samo,po paru minutach jak dałem mu odetchnąć, wyłączyłem wszystko światła, tube wzmaka, klime i zostawiłem go na samym silniku, bo myślałem że może aku czy coś, dojechałem, było ok, zostawiłem go pod domem, check wygasł.. Na drugi dzień pojeździłem trochę i to samo, tyle że nawet odpalić nie chciał, postałem nim chwile, odpalił chyba za 10 razem. Podłączyłem go potem pod taki smieszny komputerek mały, pokazało po angielsku że czujnik położenia wału, dzwoniłem do elektromechanika mówi że wątpi że to aku czy alternator, że czujnik na pewno, no okej.

Do sedna, początkowo w tej Hondzie był D17A8 niby 1.7 125km, ale gościu rozwalił silnik i wrzucił tam 1.6 110km D16V1, kupiłem czujnik do tego 1.6, okazało się że to nie ten, że rzekomo mój ma jeszcze do tego czujnika 3 pinowego jakiś kabel 30cm zakończony kostką, 3 pin.. Sprawdzałem i czujnik do tego co był fabrycznie i do tego co mam teraz to jest taki sam jak kupiłem, ale niby są dwa rodzaje i mój ma do tego przewód zakończony pinem, nigdzie go nie ma, nie mogę nigdzie go znaleźć, ani inter cars ani autoland ani żaden sklep tego nie ma, jeden gościu tylko niby znalazł to ale by musiał sprowadzić 4 na raz bo hurtowo.. Bardzo proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny..

[img] https://imgur.com/5SxOp8f [/img] - Link do zdjęcia jak powinno to iśc z tą kostką.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System