Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SundayUser83

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Jazz GD 2003, Civic 2001 EP1
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 12:08
Temat postu:

Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Witam, otóż w moim Jazzie zauważyłem że parują dość obficie szyby. Krótkie śledztwo doprowadziło mnie do wniosku że pod wykładziną kierowcy zbiera się woda.
Przeczytałem wszystkie wątki odnośnie tego, lecz żadnej konkretnej solucji nie znalazłem.
Woda nie wdziera się przez drzwi, to jest pewne.
Ktoś, coś?

PS bagażnik łatałem w 2017 bo zdziwiony chlupotaniem odkryłem 10cm wody w kole zapasowym Very Happy
PS2 widziałem też wątek zbiorczy o wodzie w Jazzie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 13:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Wątki dotyczące przecieków z przodu:
( Honda Jazz ) przeciek honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=265741

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=225265

Tutaj masz opis jak i z czym walczył kolega cuuube. Podobnie jak Ty miał przecieki z przodu.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=165c

Sprawdź czy odpływ klimatyzacji jest drożny.
Być może trzeba będzie demontować plastiki pod kierownicą, i pod nogami pasażera.
Podejrzewam, że masz gdzieś małą jakąś szczelinę, może gdzieś po kablu woda się dostaje do wewnątrz.

W ostateczności być może trzeba będzie rozebrać tapicerkę do gołej blachy i wtedy wszystko dokładnie sprawdzić, i uszczelnić.
Przy okazji zakonserwować.
Jednak tego Ci nie życzę i mam nadzieję że tak się nie stanie.

Gorąco trzymam kciuki za walkę z wodą.
Informuj na bieżąco o postępach i dokumentuj dla potomnych.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
SundayUser83

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Jazz GD 2003, Civic 2001 EP1
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 13:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Dziękuję za odpowiedź. Tematy przejrzałem.
Dziś zabiorę się za poszukiwania.
Plastiki i wykładziny nie są mi straszne Smile
10lat robiłem jako elektryk-mechanik.

Postaram się zrobić dokumentację foto z walki i wstawić, bo jeśli okażę się to jakiś "typowy problem" to pomoże z pewnością innym.

W sumie to dzięki forum szybko uporałem się z wodą bagażnika na dobre.

Z Jazzem trochę mi zeszło żeby doprowadzić go do porządku po poprzednim właścicielu. Wypadania zapłonu, wycieki oleju, EGR. Ale to były błahostki i uporałem się z tym sprawnie i tanio.

A zawsze śmiałem się passatów b5 klientów że nabierały wody jak titanic Razz i karma mnie dopadła
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 13:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


U mnie woda po stronie pasażera jak była to wina zapchanego przewodu od klimatyzacji. Przedmuchany powietrzem i pod dywanikiem sucho a było mokro aż pod sam schowek.
Powrót do góry
SundayUser83

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Jazz GD 2003, Civic 2001 EP1
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 13:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


O klimie nie ma mowy, ponieważ ostatnio używałem jej we wrześniu.
I mam nieodparte wrażenie że wody "przybywa" podczas jazdy, a nie postoju.
Dach przy szybie przedniej też uszczelniałem , przy okazji bagażnika. Szybę przednią mam fabryczną.

Dziś podłubię coś i dam znać.

Edit:
Dobra, wyciek znaleziony. Trzymajcie się mocno klawiatury, bo kontynuacja kruszejącej masy uszczelniającej ciąg dalszy.Fotki umieszczę jutro. Dodam, że wyciek następował pomiędzy podłogą a podłużnicą, pod pedałem sprzęgła Very Happy

Edit2: Fotki




Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 13:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 11:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Serio lało się z tego czegoś? ja od roku już walczę i podejrzewam korozję pod szybą... uszczelniałem na jesień masą dekarską szybę przednią ale nic nie pomogło... przyjrzę sie w wolnej chwili tej twojej miejscówce Smile Ja ma mam mokry dywanik i podłoge jak pada...
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
SundayUser83

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Jazz GD 2003, Civic 2001 EP1
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2019, 12:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


No właśnie nie LAŁO się Idea Tylko wciekało z gracją Razz Dlatego za cholerę nie mogłem tego zwęszyć.
Te dziurki leżą dokładnie na podłużnicy i woda podczas opadów sobie leci delikatnie, kropelkami.
Ale podczas jazdy po mokrym asfalcie pęd powietrza pod autem wtłacza wodę przez te nieszczelności już w większej ilości.
Co by nie było, czekam na ciepły dzień z tubą uszczelniacza poliuretanowego. Tymczasowo załatałem jak dziurę w dętce, gumą i butaprenem Razz

Od chwili załatania ani kropli nowej wody!!! 100% trafiony wyciek Cool Cool Cool
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 20 Mar 2019, 14:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


U mnie ta subtelność również ogromna i nie mogłem tego zlokalizować Smile lałem wodą po szybie wężem i nic... wkłądałem rękę pod spód... W sobotę wydłubię te uszczelnienia i się okaże co i jak Smile Jeśli to faktycznie to to stawiam flaszkę Smile
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Mar 2019, 20:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Witaj
Leje się wam może pod nogi kierowcy z górnej okolicy czyli uszczelki przy szybie lub gdzieś w tej okolicy? Kleiłem od nowa kiedyś od nowa przednia uszczelkę szyby i z prawej jest ok, a z lewej nie do końca. Jak zdejmę ten lewy plastik szary to jest słupek A chyba to mam w nim wodę.
Powrót do góry
SundayUser83

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Jazz GD 2003, Civic 2001 EP1
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2019, 09:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Sprawdź w rynience na dachu pod plastikową listwą czy nie masz mikropęknięć masy uszczelniającej.
Wystarczy naprawdę mikro, żeby leciała woda. Ściągnij listwę i dokładnie oczyść i będziesz widział.
Ja to łatałem 1,5roku temu.
Widziałem gdzieś tu na forum zdjęcia z takiej operacji.
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Mar 2019, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Wiem właśnie, nie widzę, ale zdrapalem na początku lakier i położyłem masę, uszczelnień kawałek i zobaczy się po deszczu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 23 Mar 2019, 11:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


SundayUser83 napisał:
Widziałem gdzieś tu na forum zdjęcia z takiej operacji.

Widziałeś właśnie tutaj:
( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=165c
Kolega cuuube ma też chyba resztę dokumentacji.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Lewczan

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Jazz 2002 1.4 CVT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2019, 12:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Cześć, przyłączę się do tematu. Też mam problem z wodą w Jazzie mojej żony i tematem walczę od ponad roku. Woda dostała się w każde miejsce w kabinie, skończyło się wyciągnięciem wykładziny i suszeniem całego auta.





Wnęka koła zapasowego była zalana na ponad 5 cm! Używając masy poliuretanowej poradziłem sobie z tematem bagażnika i tylnych foteli (tak mi się wydawało), a za przeciek na przód auta obwiniałem źle włożoną przelotkę od kabli (pod wlotem do nagrzewnicy od strony silnika). Niestety woda zbierała się cały czas. Uszczelnianie podszybia oraz dziurek w gumowych osłonach kabli nic nie dało i woda zbierała się po każdym deszczu (auto stało). Zdesperowany zawiozłem auto do ASO do Wrocławia i usłyszałem diagnozę: przeciek między ścianą grodziową a słupkami A. Naprawa polegająca na demontażu deski i zalepieniu "dziurawych" miejsc silikonem miała mnie kosztować 2400 zł Sad

Postanowiłem sam podjąć się naprawy, jako że przy drugim aucie deskę ściągałem już kilka razy i nie jest to jakoś bardzo straszne trudne. W sumie po 4 godzinach udało mi się ściągnąć deskę (jeśli trzymałbym się ściśle serwisówki zrobiłbym to niecałe 2h). Jedyną problematyczną rzeczą jest odkręcenie nakrętek kasujących luz między stelażem deski a karoserią (lewy gwint, kiepski dostęp). Wracając do przecieków, taki obraz ujrzałem:





Wszystko elegancko oczyściłem i zabezpieczyłem dwiema warstwami masy uszczelniającej. Zaraz jadę zobaczyć czy po wczorajszych deszczach jest jakaś woda w kabinie. W następnym poście zdam dalszą relację.
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Sro 27 Mar 2019, 14:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Ja ci chyba swoją hondę podrzucę...

Rok temu próbowałem deskę ściągnąć i nie poradziłem sobie... pomimo że zapewne byłem blisko to nie znalazłem "kolejnych" śrub do demontażu i utknąłem...

Czy znasz na sieci miejsce gdzie było by wytłumaczone krok po kroku jak to zrobić?
Pozdrawiam
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
Lewczan

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Jazz 2002 1.4 CVT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2019, 22:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda pod nogami kierowcy Jazz 2003


Update:

Po otwarciu auta niestety nie miałem zbyt wesołej miny, bo pod fotelem kierowcy było trochę wody.

Po szybkiej analizie doszedłem do wniosku, że woda musiała spłynąć z drzwi. Po wytarciu wszystkiego i polaniu drzwi wodą uzyskałem ten sam efekt zalania. Na kolejnej fotce widać miejsce przeciekania z drzwi do kabiny:

Wcześniej wyeliminowałem to miejsce, ale przypomniało mi się, że trzy tygodnie temu wstawiałem "nową" szybę w drzwiach kierowcy i musiałem całkiem odkleić folię w drzwiach.
Po zdjęciu folii zrobiłem kolejny test by zobaczyć jak woda wpływa do środka i stwierdzam, że głównym problemem przecieków jest źle działająca listwa zgarniająca przy szybie. Powinna zatrzymywać ok 95% wody, a w moim przypadku 95% to ona przepuszczała Razz

Ogólnie to temat łatwy do ogarnięcia, przynajmniej tak mi się wydaję. Jeśli chodzi o naprawę przecieków z grodzi to sukces, woda nie przedostała się tamtędy. Zdjęcia jak zlepiłem poniżej:


Dodatkowo zalepione narożniki szyby od zewnątrz.

Mimo poprawienia uszczelnienia woda w bagażniku dalej się zbiera Sad Rok temu pęknięcia były długie na max 5 cm, dziś już były na ok 25-30cm:



@SundayUser83 jeśli chodzi o manual do ściągnięcia deski to jest takowy w serwisówce dostępnej na forum lub w języku angielskim na stronie hondafitjazz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System