Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 18:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


kedlaw07 napisał:

Napisz mi proszę w jaki sposób użytkownicy to stwierdzili.

Jeśli chodzi o złączki to mogę zrozumieć, zostało zauważone podczas użytkowania pojazdu.

Natomiast co do napełniaczy poduszek powietrznych to jak oni to zdiagnozowali ?
Napisali do firmy Takata z zapytaniem czy ta część funkcjonuje poprawnie ?
Przecież nie posiadali wymaganego sprzętu, ani narzędzi który by ich o tym poinformował.

Teraz to ja Ciebie nie rozumiem ?
Napisałem przecież wyraźnie (chyba że za bardzo uprościłem) że Honda.pl (importer Honda Motor Poland czy jak tam się zwie) napisała pismo do Cepiku że proszą o aktualne dane właścicieli pojazdów honda z zakresu nr VIN xxxxx do yyyyy w celu wezwania tychże właścicieli na wymianę wadliwych poduszek/ złączek / skrzyni czego tam chcesz w związku z tym że są one wadliwe i powodują zagrożenie dla zdrowia i życia tychże użytkowników. Podparli się wykazem zamieszczonym na stronach UOKiK który sami do UOKiK wysłali bo taki mają obowiązek wynikający z prawa.

Skąd wiedzieli że poduszki są wadliwe ? Jakiś gostek jechał sobie 30km/h, lekko puknął w inny przedmiot i bardziej odczuł uderzenie poduszką niż powinno to mieć miejsce. Kilka takich doniesień, części lecą do niezależnego laboratorium które to sprawdza itd itp na zlecenie jakiejś izby typu UOKiK w jakimkolwiek kraju w którym pojazd ma homologację.

Złączki - no to samo, ktoś jechał i mu w nocy zgasło oświetlenie, było na tyle dużo tych przypadków że znowu ktoś poprosił (jakiś kolejny UOKiK) itd itp
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 22:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Nie komplikujmy...
Było sporo zdarzeń (głównie w USA), w których podczas odpalenia poduszki powietrznej zginęły osoby z powodu ran poniesionych w wyniku zbyt gwaltownego napełniania poduchy i metalowych fragmentów napełniacza. Taka sytuacja zdarzała się przy określonych warunkach typu wilgotność powietrza, temperatury itp. Niemniej - zdarzała się. I dotyczyła tylko podzespołów produkcji Takaty. Zarządzono śledztwo, sprawa zataczała coraz szersze kręgi, kolejne serie napełniaczy okazywały się wadliwe... Katastrofa. Globalna.
Po namierzeniu wadliwych partii produktów poinformowano producentów o tym, oni poinformowali UOKiK i ich odpowiedniki w różnych krajach i jedziemy z akcją/akcjami wymiany. Tyle.

Poza tym nie mylmy pojęć. Takie akcje jak wymiana napełniaczy airbagów albo złączek reflektorów lub dzwigni hamulca ręcznego dotyczyły bezpieczeństwa użytkowników i były obligatoryjne.
Kwestie łożysk kół albo skrzyń biegów (łożysk) to dość losowa sprawa, raz padną innym razem nie. Niemniej ponieważ coś ewidentnie skopano Honda w geście dobrej woli przedłużyła gwarancję do X lat/Y kilometrów (przy określonych wymaganiach np. serwisowanie w ASO).
Dwie różne sprawy.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 04:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


witek_p napisał:
Teraz to ja Ciebie nie rozumiem ?
Napisałem przecież wyraźnie (chyba że za bardzo uprościłem) że Honda.pl (importer Honda Motor Poland czy jak tam się zwie) napisała pismo do Cepiku że proszą o aktualne dane właścicieli pojazdów honda z zakresu nr VIN xxxxx do yyyyy w celu wezwania tychże właścicieli na wymianę wadliwych poduszek/ złączek / skrzyni czego tam chcesz w związku z tym że są one wadliwe i powodują zagrożenie dla zdrowia i życia tychże użytkowników.
Właśnie za bardzo uprościłeś Smile
A ja się zakręciłem w wypowiedzi Wink

Natomiast kolega Sylpete wszystko w w/w kwestii dokładnie wyjaśnił.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 12:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Problem z napelniaczem poduszki powietrznej - kolejne roczniki
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/honda-ponad-10-tysiecy-aut-do-naprawy-w-polsce/34bh304.amp
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System