Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 00:08
Temat postu:

Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Potrzebuje informacji na temat ładowania w Hondzie CRV 2009 rok.
Problem polega na tym że w tej hondzie ładowanie wygląda tak:
-samochód zimny i wszystkie odbiorniki wyłączone ładowanie w granicach 14.2V
-samochód zimny i włączony który kolwiek z odbiorników (światła, klima , radio) ładowanie w granicach 14.2V
-samochód po nagrzaniu (temp. 80-90C) odbiorniki wyłączone ładowanie 12.6V
I tu teraż ciekawostka
-samochód po nagrzaniu i wystarczy uruchmienie jakiego kolwiek odbiornika (światła, radio itp.) ładowanie momentalnie rośnie z 12.6V na 14.2V. ponowne wyłączenie danego odbiornika powoduje spadek napięcia do 12.6V i tak można bawić się w kółko.
Kontaktowałem się z serwisem w celu zasięgnięcia informacji czy tak może być. Akurat mieli na warsztacie takie auto i poszli to sprawdzić bo troche też ich to zaskoczyło. Okazało się że ładowanie utrzymuje się na poziomie 14.2V ale silnik był zimny.Więc tak jak u mnie na zimnym jest OK dopiero po nagrzaniu pojawia się spadek napięcia.
Oczywiście jakiś czas temu odwiedziłem serwis. Panowie po sprawdzeniu wszystkiego stwierdzili że nie widzą żadnych niedomagań i jedyne co to mogą zaproponować mi wymiane alternatora.
Auto znalazło się też w warsztacie gdzie wymieniono mi regulator napięcia ale problem pozostał a doszła dodatkowo zapalająca się kontrolka od ładowania, więc powrócono do orginalnego regulatora.

Mam prośbę jeżeli ktoś posiada takie auto to czy może sprawdzić jakie jest ładowanie w nim na zimnym i ciepłym silniku po włączeniu odbiorników i bez ich włączania.
Ostatnio usłyszłem diagnoze że tak w tym aucie jest z tym ładowaniem ale nie chce mi się w to wierzyć.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Nawet w serwisie nie wiedzą, a to matoły???? Wszystko jest ok. wszystkie nowsze civic,crv, frv,accord mają kontrolę poboru prądu przez auto i regulator napięcia sterowany z ECU silnika. Silnik zimny więc dopiero odpalony(praca rozrusznika itp), napięcie ładowania podniesione, żeby szybko wyrównać poziom naładowania akumulatora, następnie ECU zmniejsza poziom ładowania bo jest niewielki pobór i zapotrzebowanie na prąd przez auto. Po włączeniu odbiornika system kontroli poboru prądu (ELD) daje informację do ECU a ten zwiększa napięcie ładowania z alternatora.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


No tak ale czy zmiany napięcia miedzy uruchomieniem odbiornika a jego wyłączeniem powinny być tak znaczne (od 12,6 do 14,2).
Rozumiem takie wachania w granicach powiedzmy 13.8 a 14 z kawałkiem. Przecież 12.6 V to praktycznie z bateri. Chyba że system nie pozwala na zmniejszenie napięcia poniżej 12.6V (lub okolice tego). Z drugiej strony jeżeli w krajach w których naprzykład nie jeździ się na światłach to ładowanie akumulatora wynosiłoby cały czas 12.6.
Czy posiadasz taką honde i sprawdzałeś to u siebie.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 15:50
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Tak jest w moim accordzie i we wszystkich nowych modelach (poza jazzem), w których grzebię. Co z tego, że światła wyłączone, pozostaje jeszcze klima i chlodzenie silnika(wentylatory) oraz sporo innych odbiorników zasilanych okresowo
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 18:09
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Ok. Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Znalazłem stronke gdzie jest troche opisane o tych nowych systemach i faktycznie tak jest. Ale nie napisałem najważniejszego jak się dowiedziałem że jest niby brak ładowania( bez załączonych odbiorników). Zainstalowałem światła do jazdy dziennej i kiedy na nich jeździłem to gasły i zapalały się ponieważ zapalają się one w momencie zwiększenia napięcia (min 13.5V)Jeżeli jest poniżej tej granicy światła do jazdy dziennej gasną. Tak było u mnie. Swiatła zapalały się i gasły. Musiałem je niestety zdemontować. Ale zastanawiam się czy jest jakaś możliwość podłączenia ich w tym modelu żeby działały poprawnie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 18:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 21:45
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Witaj! W mojej CR-V 07 zainstalowałem światła do jazdy dziennej i działają bez problemów. Wydaje mi się, że wszystko zależy od typu zakupionych led'ów. W moim przypadku jest to Philips, jeśli będziesz zainteresowany, to sprawdzę jaki to model. Podłączenie wykonał serwis z uwagi na fakt, że chciałem aby współpracowały z czujnikiem zmierzchu. Na chwilę obecną wszystko działa bez zarzutu.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 21:50
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Bo dzienne autora posiadają układ wykrywający wzrost napięcia po rozpoczęciu ładowania i stąd wyłączają się po spadku napięcia. Wystarczy dołożyć włącznik czasowy i ominąć kontrolę napięcia w dziennych aby działały bez problemu, po włączeniu zapłonu włączą się same po 5-6sekundach
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 09:06
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


U mnie świateł nie montował serwis ale jak byłem autem w serwisie to nie mieli zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje ale mniejsza o to. Interesuje mnie gdzie znajde tą kontrolkę napięcia w dziennych. Jeżeli mógłbyś mi przybliżyć to rozwiązanie to byłbym wdzięczny.
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 10:30
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


mała poprawka nie kontrolkę a kontrole Shocked
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 17:35
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Niestety nie wiem gdzie, ja nawet nie widziałem Twoich dziennych. Może jest w korpusie którejś lampy, może to osobny moduł. Dobry elektryk poradzi sobie z tym bez problemu
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 11:28
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


GULULEK czy możesz mi podesłać model tych ledów philipsa jkie zamontowałeś
Powrót do góry
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Zamontowałem Philips Daylight 5 LED; poniżej przykładowy link z allegro, ale poszukaj na necie bo na pewno znajdziesz gdzieś taniej.

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-philips-daylight-5-led-i1855669432.html
Powrót do góry
brozanski

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kozienice
Posiadane auto: Honda CRV 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Paź 2012, 08:02
Temat postu:

podłaczenie led do CRV 2009r


Koledzy,
prośba o pomoc w podłaczeniu świateł led do jazdy dziennej .
Światła led posiadają 3 kable :
- czarny do "-" akumulator - ok
- biały do postojówek - ok
- czerwony do prądu do stacyjki - tak aby było załaczone po rozruchu silnika ! ale który to bezpiecznik ?? gdzie się znajduje? Prośba o pomoc !!
Pilnie proszę o pomoc !
Powrót do góry
sinpli

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Mar 2019, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


O jak dobrze że trafiłem na ten artykuł.
Auto Jazz 2004 alternator z przyłączem na 4 piny, z tego co wydedukowalem po schematach to wpiety regulator do ECU, a najgorzej że tak zabudowany że nie mogę szybko odłączyć wtyczki i pokombinować, a do tego regulator napięcia w środku alternatora.
Tydzień wcześniej walczyłem z toyota żony gdzie po dwóch tygodniach padał akumulator i po wymianie regulatora dalej miałem napięcie ładowania około 12v. Tu okazało się że masa padła. Tam było wszystko proste jak w rzeźni.
Wracajac do Jazz'a. Nigdy nie miałem problemów z akumulatorem ale od kiedy kupiłem ładowarkę do telefonu która wyświetla napięcie wejściowe zaczęło się. Od 12 do 14.5v. Po obserwacjach wszystko identycznie jak u schockera w pierwszym poście w Hondzie CRV 2009. Tylko zauważyłem że na postoju z 12,5 wskakuje do 14.4 i jak tu grzebać. Zaczynam jechać znów 12.5. Odpalam światła 14.4 i tak cały tydzień. Schmety servisowe, budowy i zasady działania alternator ów ale to wszystko co znalazłem to przedpotopowe. Czekałem tylko żeby się ocieplilo by to rozebrać, a tu co za szczęście że trafiłem na ten artykuł.
I to mi się podoba. Dzięki MILEJOW
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System