Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 16:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Dziękuję za odpowiedzi.
Oczywiście skrzypiący pedał poszedł na pierwszy ogień - po psikaniu niestety żadnej poprawy, więc padło na wysprzęglik. Niestety nie dobiorę się do niego. Muszę sluchać tego skrzypienia i żadne radio nie zagłuszy tego bo wiem że skrzypi..ehh
Kedlaw- dziękuję za obszerne wskazówki.
Płynu chłodniczego jeszcze nie wymieniłam i oleju w skrzyni też. Musze odczekać aż kasy trochę wynajdę.
Resztę zrobiłam z tym że olej jak dobrze pamiętam to wlano 5W40 Shell a był 10W40 ale nie wiem jakiej marki bo poprzednik nie wiedział Confused
Po wymianie oleju silnik zrobił się trochę głośniejszy niestety. Zawory były regulowane też. Mam nadzieję że poprzedni olej nie miał zgubnego wpływu na stan silnika.
Kedlaw - mówisz że mogę ze swoją Dżezą pojechać do ASO na kontrolę?
Myślałam że takie akcje serwisowe są tylko przez jakiś czas i się wygaszają i po terminie nie ma po co jechać tym bardziej że moja Dżeza to już Pani w średnim wieku Wink
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 20:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Szkoda, że przy wymianie oleju nie zrobiłaś płukanki. 5W40 przy dobrym stanie silnika to trochę za "grubo".
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 13 Wrz 2018, 18:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


małgośka napisał:
........ Kedlaw - mówisz że mogę ze swoją Dżezą pojechać do ASO na kontrolę?
Myślałam że takie akcje serwisowe są tylko przez jakiś czas i się wygaszają i po terminie nie ma po co jechać tym bardziej że moja Dżeza to już Pani w średnim wieku Wink

Wbij swój VIN:
https://www.honda.pl/cars/owners/recalls-and-updates.html
i zobacz co napisze.

http://motogazeta.mojeauto.pl/Aktualnosci/Akcja_serwisowa_Hondy_w_Polsce_trzy_modele_z_wadliwymi_airbagami_Takata,a,260227.html

Jak wypluje że trzeba naprawić poduchy to dzwonisz do najbliższego ASO i przez tel z serwisem się dogadasz.

Tylko to dotyczy jak widzisz ciśnienia w poduszkach, nie ma to nic wspólnego moim zdaniem ze świeceniem kontrolki SRS, bo nawet w autach gdzie ciśnienie jest złe to rezystancja samej poduchy jest ok i nie sygnalizuje błędów Airbag.

Więc najpierw trzeba naprawić instalację a potem ew próbować umówić się na wymianę poduch - to jest moje zdanie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 13 Wrz 2018, 20:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Akcja dotyczy 3 rzeczy, złączki świateł przednich, gazu w poduszkach powietrznych i skrzyni biegów (rzadko występującej ale jest).
Niech pojedzie i mechanicy zobaczą co i jak. Możliwe, że coś akurat się uda zrobić na miejscu.
Błąd mogą też generować wadliwie działające właśnie poduszki.

Reasumując, trzeba najpierw naprawić akcje przywoławcze a dopiero zacząć dalej działać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 13 Wrz 2018, 21:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Akcje przywoławcze dotyczyły złączek reflektorów oraz napełniaczy airbagów - to ta najgłośniejsza, która dotknęła wielu producentów obok Hondy (producent napełniaczy -Takata - słusznie poszedł po tej aferze na dno). Dodatkowo dla niektórych egzemplarzy Jazza była akcja przywoławcza związana z dźwignią hamulca pomocniczego (ręcznego znaczy) - mój Jazz się załapał.
Te akcje związane z bezpieczeństwem, czyli narażeniem na szwank życia i zdrowia użytkowników, więc Honda nie robiła tutaj żadnych problemow i nie stawiała dodatkowych wymagań.

W przypadku łożysk skrzyni (bo jak rozumiem że o to chodzi Waldkowi) nie była to akcja przywoławcza tylko przedłużona gwarancja - wybaczcie, nie pamiętam już do 5 czy 7 lat i jakiegoś tam przebiegu. Warunkiem uznania było serwisowanie w ASO...
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 13 Wrz 2018, 21:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 13 Wrz 2018, 21:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Kedlaw - Dzięki wielkie!
Po wpisaniu VIN ukazała się informacja o dostępnej akcji serwisowej- możliwe nadciśnienie poduszki powietrznej.
O złącze czy skrzyni biegów nie ma informacji.
Postaram się potwierdzić w ASO tą informację.
Mamy też Hondę Civic i też była w ASO na wymianę czegoś tam związanego z poduszką powietrzną. Smile
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 14 Wrz 2018, 17:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


kedlaw07 napisał:
......... Błąd mogą też generować wadliwie działające właśnie poduszki.

Reasumując, trzeba najpierw naprawić akcje przywoławcze a dopiero zacząć dalej działać.

Błąd z poduszek nie jest związany z ilością gazu w poduszce, tylko np złą rezystancją obwodu poduszki i nie ma to nic wspólnego z ilością gazu. Zanim pojedzie na naprawę niech zapyta ile ASO ją skasuje za samą diagnostykę tego uszkodzenia, pamiętaj też że w przypadku naprawy ASO się nie szczypie i wymienia ..... a raczej nie wypuszczą auta z wymienioną poduszką ale niesprawnym systemem airbagu, gwarantuję Ci że wymiana poduchy (akcja serwisowa) będzie uzależniona od naprawy tego systemu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Wrz 2018, 10:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


witek_p napisał:
Błąd z poduszek nie jest związany z ilością gazu w poduszce, tylko np złą rezystancją obwodu poduszki i nie ma to nic wspólnego z ilością gazu. Zanim pojedzie na naprawę niech zapyta ile ASO ją skasuje za samą diagnostykę tego uszkodzenia, pamiętaj też że w przypadku naprawy ASO się nie szczypie i wymienia ..... a raczej nie wypuszczą auta z wymienioną poduszką ale niesprawnym systemem airbagu, gwarantuję Ci że wymiana poduchy (akcja serwisowa) będzie uzależniona od naprawy tego systemu.
Wiem, że wszystko naprawią.
Jednak zawsze mogą powiedzieć, że jeżeli pani nie chce naprawiać tego to my odpowiedzialności na siebie nie weźmiemy gdyby coś się stało.
Tak więc, zrobią tylko akcję serwisową i wszystko.

Dlatego też niech lepiej najpierw zadzwoni i się dowie ile taka przyjemność będzie kosztować.
Do tego dolicz jeszcze samą roboczogodzinę plus części i masz wstępny rachunek.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 28 Wrz 2018, 09:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Witajcie ponownie.
Wczoraj moja starszawa Dżeza była w serwisie do wymiany czegoś tam związanego z poduszką powietrzną i światłami . Szczegółów niestety nie znam bo nie mogłam osobiście jechać.
Wszystko bezpłatnie.
W sumie to aż dziwne że tak stare auta obejmuje akcja serwisowa, a moja honda 8 lat temu była sprowadzona z zagranicy. I miałam nieco obawy że Pan w serwisie powie ze nie da się przeprowadzić wymiany bo poduszki powietrznej nie ma. Była malowana na bank - kupowałam ją wiedząc o tym, ale malowanie było robione już dobrych parę lat temu bo zdążył już nabrać typowych zadrapań, odbić od kamyków i rys parkingowych.
Ale ma jedną zaletę - zero rdzy na razie, dosłownie nigdzie oprócz kilku milimetrowego purchelka przy zamku klapy bagażnika (oczyściłam i brunoxem zabezpieczyłam).
A podwozie mam tak zabezpieczone że moi mechanicy wyjść z podziwu nie mogli a nie są skłonni do przesady. Jedna jej wada która mnie denerwuje to skrzypienie przy manewrach parkingowych, ale nie ma lekko, coś musi szwankować w 16 letnim wozie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 28 Wrz 2018, 12:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


małgośka napisał:

Ale ma jedną zaletę - zero rdzy na razie, dosłownie nigdzie oprócz kilku milimetrowego purchelka przy zamku klapy bagażnika (oczyściłam i brunoxem zabezpieczyłam).
W jaki sposób zabezpieczyliśmy ta rudą Question
Jak masz Purchla to trzeba wstawić reparaturkę.
Za rok wszystko wyjdzie.
Ten środek, którym zrobilas konserwacje nie jest tak dobry jak APP R-Stop.
Zrób też konserwację profili zamkniętych.
Kup środek w sprayu z rurką. Następnie wprowadź ja w otwory konstrukcyjne i popiskaj. Pozostaw tak do wyschnięcia.
Tylko zanim zaczniesz nie zapomnij o mocnym potrząśnięciu pojemnikiem.

Kiedy robiłem konserwację profili to zużyłem całe opakowanie od razu. Rurka kręciła się w środku jak szalona, tak ja wyginałem.
Nadmiar wypłynął przez otwory w drzwiach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 28 Wrz 2018, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Z tym "purchelkiem" to może niedokładnie się określiłam. Była warstwa rdzy odstająca ponad powierzchnię blachy ale po zdrapaniu i lekkim szlifowaniu dobrałam się do zdrowej blachy - nie ma jeszcze perforacji to reperaturka może jeszcze nie będzie konieczna. Jednak plamka rdzy wnikała pod gumową uszczelkę wokół zamka i powiem ze średnio mi szło usuwanie rdzy spod uszczelki, możliwe że nie zrobiłam tego jak należy ale nie czuję się na siłach demontować zamka.
Hmmm ... spray 'em w profilach zamkniętych? Czy to się rozprowadzi wewnątrz jak należy. Nie mam w tym wprawy to pewnie zrobię to niezbyt dokładnie ale chyba lepiej tak niż wcale ..
I jeszcze jedno co mnie wyprowadza z równowagi - mam garaż obok ruchliwego chodnika - kurczę, gapią się wszyscy jakby diabła zobaczyli - "baba" na ziemi przy samochodzie Rolling Eyes
Chyba taki parawan sobie kupię i bedę się chować.. Wink
Dziękuję
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 28 Wrz 2018, 23:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Cytat:
Hmmm ... spray 'em w profilach zamkniętych? Czy to się rozprowadzi wewnątrz jak należy. Nie mam w tym wprawy to pewnie zrobię to niezbyt dokładnie ale chyba lepiej tak niż wcale ..
U siebie zrobiłem tym:
https://allegro.pl/app-preparat-do-zabezpieczenia-profili-500ml-rurka-i5833303434.html

Cytat:
I jeszcze jedno co mnie wyprowadza z równowagi - mam garaż obok ruchliwego chodnika - kurczę, gapią się wszyscy jakby diabła zobaczyli - "baba" na ziemi przy samochodzie Rolling Eyes
Chyba taki parawan sobie kupię i bedę się chować.. Wink
Dziękuję
Nie zależnie czy ten parawan użyjesz czy kupisz umieść na nim logo honda napis Jazz oraz tekst power of dreams Laughing

Za wykonaną pracę i chęci stawiam piwo.
Chociaż lepiej kobiecie to może lampka wina.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 06:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Polecam lekturę - http://www.accordklubpolska.pl/index.php?/topic/380-skrzypi%C4%85cy-peda%C5%82-sprz%C4%99g%C5%82a-jak-to-usun%C4%85%C4%87/
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 11:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


yunior81 napisał:
Polecam lekturę - http://www.accordklubpolska.pl/index.php?/topic/380-skrzypi%C4%85cy-peda%C5%82-sprz%C4%99g%C5%82a-jak-to-usun%C4%85%C4%87/

Tak więc pozostaje tylko gęsty zielony smar używany przez mechaników.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System