Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Czw 13 Wrz 2018, 22:08
Temat postu:

Akcja serwisowa


Witam! Co do akcji serwisowej w Jazzie lll to ciekawe kwiatki rok temu tj .w lipcu wymieniali mi poduszkę w kierownicy a tu po roku pismo że trza też zmienić pasażera rok temu tego nie wiedzieli???
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Wrz 2018, 08:57
Temat postu:

Re: Akcja serwisowa


Jazzon napisał:
Witam! Co do akcji serwisowej w Jazzie lll to ciekawe kwiatki rok temu tj .w lipcu wymieniali mi poduszkę w kierownicy a tu po roku pismo że trza też zmienić pasażera rok temu tego nie wiedzieli???
Możliwe, że teraz zostały wykryte te wady.
W jazzie II też były 2 osobne akcje serwisowe.
Jedną od złączek świateł przednich, a druga po kilku latach dotycząca napełniacza poduszek powietrznych. Jednak w tym przypadku wymieniano obie, kierowcy i pasażera. Nie wiem jak było z bocznymi.
Uwazam, że byłem lepiej mieć zrobione 2 niż tylko jedną.

Dobra firma jeżeli coś znajdzie to o tym poinformuje. Nie tak jak inne, które ukrywają problem z oprogeamowaniem silnika.

To tak samo jak z reklamą. Dobra marka samochodów nie musi robić agresywnych kampanii i ciągle jej wyświetlać np Wagi.

Wystarczy jakieś małe wspomnie, gdy dany produkt wchodzi na rynek

Natomiast najlepsi nie potrzebują reklamy ...
Kogo mam na myśli to chyba wiesz ... Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Pią 14 Wrz 2018, 13:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Wszystko fajnie tylko dziwię się że każda poduszka oddzielnie z rocznym odstępem,no ale to nic dla bezpieczeństwa odwiedzę serwis.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Wrz 2018, 16:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Jazzon napisał:
Wszystko fajnie tylko dziwię się że każda poduszka oddzielnie z rocznym odstępem,no ale to nic dla bezpieczeństwa odwiedzę serwis.
Trochę też się dziwię.
Jak będziesz to zapytaj o co chodzi Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kkuligowski

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 08:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Witam
Własnie zostałem wezwany na wymianę napełniaczy poduszek w mojej 12 letniej Hondzie City. Chyba ta sama akcja serwisowa co w Jazie.
Pan nie wiedział czy mam jedną czy dwie strony do wymiany. Serwis zamówił części i mają się odezwać.
Fajne ale i dające do myślenia że 12 alt eksploatacji i dopiero wymiana.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 08:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 11:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


kkuligowski napisał:
Witam
Własnie zostałem wezwany na wymianę napełniaczy poduszek w mojej 12 letniej Hondzie City. Chyba ta sama akcja serwisowa co w Jazie.
Pan nie wiedział czy mam jedną czy dwie strony do wymiany. Serwis zamówił części i mają się odezwać.
Fajne ale i dające do myślenia że 12 alt eksploatacji i dopiero wymiana.
To dobrze, że załapałeś się na darmową akcję serwisową.
Widać, że Honda dba o swoich klientów nie zależnie od długości posiadanego przez nich pojazdu.
Autko kupiłeś z polskiego rynku ASO, lub komis - prywatny właściciel - wersja sprzedawana na polskę ?
Czy w jakimś komisie i nie wiesz skąd ono zostało sprowadzone ?

Chodzi o to w jaki sposób Cię "namierzyli" Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kkuligowski

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 12:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Jestem 2 właścicielem auta z polskiego salonu. Mam go ponad rok. W zaproszeniu jest informacja że pozyskali informacje z bazy danych (chyba cepik, nie pamiętam). Był vin auta i zaproszenie do kontaktu z najbliższym serwisem Hondy.
Tam przyjęto zgłoszenie i zamawiają części. Mam dostać informacje o gotowości do wymiany.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 18:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


kedlaw07 napisał:
.....Widać, że Honda dba o swoich klientów nie zależnie od długości posiadanego przez nich pojazdu.

Serio w to wierzysz Laughing ? Zostają zobligowani przez UOKiK i muszą wykonać to zadanie albo polecą wysokie kary.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 23:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Już kiedyś to pisałem ale powtórzę:
Problemy z napełniaczami firmy Takata nie są kwestią dobrej woli Hondy czy jakiejkolwiek innej firmy. To jest ogolnoświatowy problem wielu marek i wszystkie sukcesywnie przeprowadzają akcje wymiany wadliwych elementów.
Ewentualne koszty procesów i kar za unikanie wymiany części zagrażających zdrowiu i życiu użytkowników (o kosztach wizerunkowych nie wspomnę) są dużo wyższe niż akcje przywoławcze. Tym bardziej że koszty ponosi także poddostawca części.

A ponieważ sprawa była rozwojowa przez długi czas i lista wadliwych serii wydłużała się, może się okazać, że wielu posiadaczy odwiedzi w tej sprawie serwis parokrotnie.
W moim Jazzie wymieniono napełniacze obu poduszek za jednym zamachem, natomiast w Accordzie - tylko poduchy pasażera. Mam nadzieję że na tym się skończy.

Jak mawiają Hamerykanie "stay tuned" czyli okresowo warto sprawdzać na stronie Hondy podając VIN czy czegoś od nas nie chcą.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 10:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


kkuligowski napisał:
Jestem 2 właścicielem auta z polskiego salonu. Mam go ponad rok. W zaproszeniu jest informacja że pozyskali informacje z bazy danych (chyba cepik, nie pamiętam). Był vin auta i zaproszenie do kontaktu z najbliższym serwisem Hondy.
Tam przyjęto zgłoszenie i zamawiają części. Mam dostać informacje o gotowości do wymiany.
Dane nie pochodzą z cepik'u, chociaż informacje tam zawarte zdają się zaprzeczać jedne drugim.
Nie ma tam żadnych pól do wypełniania o takiej czy innej akcji serwisowej.
są tylko podstawowe dane:

Link do przykładowego raportu wygenerowanego przrz cepik:
https://historiapojazdu.gov.pl/zobacz-przykladowy-raport

Tutaj masz podany opis co można znaleźć po podaniu wpisanych w pola danych.
https://historiapojazdu.gov.pl/o-usludze

Natomiast tego nie rozumiem:
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/moj-pojazd
Cytat:
Co sprawdzisz
Informacje o swoim pojeździe, które zawiera centralna ewidencja pojazdów. Na przykład:
terminy ważności:
polisy OC,
badania technicznego,
dane:
dotyczące rejestracji, dokumentów i oznaczeń pojazdu, typu: marka, model, rok produkcji, homologacja,
dotyczące badań technicznych, w tym usterek,
techniczne, takie jak pojemność i moc silnika, rodzaj paliwa,
o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu,
inne informacje, na przykład zmiany praw własności.
Usługa wyświetla informacje o wszystkich pojazdach, których jesteś właścicielem, współwłaścicielem lub posiadaczem.
Mam na myśli stwierdzenie - w tym usterek.

Jeżeli chcesz dokładanie się dowiedzieć to musisz założyć sobie profil zaufany.

Ja nie potrzebują, bo dokumentację mam pełną w wersji papierowej jak i elektroniczną w ASO.
Bez problemu mogą Ci wydrukować wszystkie informacje o twoim pobycie u nich.
Co było robione, użyte części oraz kwota za pobrana za nie.


Dlatego też skłaniam się bardziej ku przekonaniu, że dane pochodzą od nich - ASO Hondy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Uważam, że nie zależnie od produktów pozyskanych od podwykonawców w tym przypadku firmy Takata - napełniaczy poduszek powietrznych - która to część została użyta podczas produkcji samochodu a następnie po wykryciu problemu z nimi przywołuje swoich klientów na akcję serwisową celem wymiany wadliwego urządzenia na dobre.
Tak więc w skrócie dobrze to świadczy o zachowaniu sięfirmy względem klienta.

Natomiast UOKiK zawsze będzie szukał i przedstawiał raporty dotyczącego różnego rodzaju sprzętu który jest na rynku a posiadający jakieś wady fabryczne.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 18:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


kedlaw07 napisał:
Usługa wyświetla informacje o wszystkich pojazdach, których jesteś właścicielem, współwłaścicielem lub posiadaczem.
Mam na myśli stwierdzenie - w tym usterek.
..........
Jeżeli chcesz dokładanie się dowiedzieć to musisz założyć sobie profil zaufany.
..........
Dlatego też skłaniam się bardziej ku przekonaniu, że dane pochodzą od nich - ASO Hondy.


Zalogowałem się właśnie na stronie Obywatel.gov > Mój pojazd i niestety nie mam wezwania na akcję serwisową pomimo że wiem że muszę do nich jechać bo na stronie hondy figuruje mój Vin i jak dzwoniłem to mi to potwierdzili tylko na styczeń się chyba umówię.

A to stwierdzenie "w tym usterek" to wydaje mi się że dotyczy tego jak samochód nie przejdzie przeglądu, to usterki się wyświetlą bo wygląda to jakby tak miało być.

Co do danych właścicieli to Honda.PL mając papier z UOKiK wysyła pismo do CEPIKu wraz z nr VIN i zwrotnie dostaje powiązaną bazę adresową z VINami - to że Ty w ogólnodostępnej bazie tego nie widzisz to chyba normalne. Motywowane jest to względami bezpieczeństwa więc podejrzewam że RODO/ GIODO i inne gady nic w tym temacie nie mają do gadania.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 20:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


To "...w tym usterek..." dotyczy usterek stwierdzonych podczas badań techniczych w SKP, nie ma zwiazku z akcjami przywoławczymi producentów aut.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 11:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


witek_p napisał:
Co do danych właścicieli to Honda.PL mając papier z UOKiK wysyła pismo do CEPIKu wraz z nr VIN i zwrotnie dostaje powiązaną bazę adresową z VINami - to że Ty w ogólnodostępnej bazie tego nie widzisz to chyba normalne. Motywowane jest to względami bezpieczeństwa więc podejrzewam że RODO/ GIODO i inne gady nic w tym temacie nie mają do gadania.
Z tego co napisałeś to wszyscy właściciele hond napisali do UOKiK'u, i podali problem ze złączkami oraz napełniaczami poduszek powietrznych.
Było coś jeszcze o problemach ze skrzynią biegów, ale ten temat na razie odpuśćmy.

Napisz mi proszę w jaki sposób użytkownicy to stwierdzili.

Jeśli chodzi o złączki to mogę zrozumieć, zostało zauważone podczas użytkowania pojazdu.

Natomiast co do napełniaczy poduszek powietrznych to jak oni to zdiagnozowali ?
Napisali do firmy Takata z zapytaniem czy ta część funkcjonuje poprawnie ?
Przecież nie posiadali wymaganego sprzętu, ani narzędzi który by ich o tym poinformował.

Jasnowidze czy co Wink

Dlatego coś tu raczej nie gra.

Jest jednak jeszcze jedno wytłumaczenie.
Ewentualnie są jacyś neofici tak zakochani w swoich hondach, którzy dla dobra wspólnego napiszą do każdego producenta z zapytanie o przeprowadzone testy części montowanych w ich samochodach. Wink
Chwała im za to.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 11:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akcja serwisowa


Fajnie że koledzy wyjaśnili stwierdzenie "w tym usterek".

Muszę się pochwalić, że wczoraj miałem przymusową akcję serwisową w ASO.
Spaliły mi się 2 żarówki, przednia pozycyjna lewa i tylna górna stopu.

Podjechałem i z okazji mikołajek panowie w ASO policzyli tylko za same żarówki 6 zł.
Nie wiecie jaki ja byłem tym pozytywnie zaskoczony.
Widać, że Mikołaj istnieje wszędzie. Nawet w ASO. Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System