Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Trzeszczenie pod deską



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 18:30
Temat postu:

Trzeszczenie pod deską


Witam proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu hałasów (trzeszczenia, brzęczenia) wydobywających się spod deski rozdzielczej prawego podszybia. Auto Honda Jazz 2006 rok 1331 ccm. Hałas pojawia się tylko przy prędkościach powyżej ok 110 km/h. Sprawdziłem przewody i osłony wszystkie luźne wiązki zamocowałem opaskami zarówno od strony komory silnika jak i od strony schowka i filtra kabinowego na ile był dostęp. Dodatkowo pomiędzy składanie tapicerki kokpitu i boków włożyłem przekładki filcowe bez rezultatu. Próbowałem zamocować na stałe gumę (osłonę zawiasu klapy) i plastik zachodzący od zewnątrz na przednią szybę, sprawdziłem też połączenie błotnika prawego z tą małą szybą obok drzwi też bez efektów. Ewidentnie hałas wydobywa się spod deski w prawym rogu obok szyby przedniej i nie jest związany z obrotami silnika tylko z prędkością pojazdu.
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 21:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Trzeszczenie pod deską


Heh, mam to samo! Tylko od strony kierowcy. Zaczęło się na wycieczce do Albanii, gdzie Jazzik polatal po różnych wertepach. Jeszcze nie szukałem co i gdzie, ale potwierdzam problem Smile
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 21:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Trzeszczenie pod deską


To może klejenie szyby puściło i trzeba by ją wyciąć i wkleić od nowa ?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Sie 2018, 00:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Trzeszczenie pod deską


witek_p napisał:
To może klejenie szyby puściło i trzeba by ją wyciąć i wkleić od nowa ?
Najpierw musiałby zobaczyć jak wygląda ta szyba.
Natomiast jazziku przy prędkości powyżej 110 km /h staje się coraz głośniejszy w środku.
Jadąc 140 km/h już radia nie pozwoli nie można słuchać. Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 22:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Trzeszczenie pod deską


Nie jestem pewien ale znalazłem jeszcze jedną rzecz za bardzo wkręcony kołek do stabilizowania maski od strony pasażera. Są dwa gumowe z przodu maski utrzymują dystans pomiędzy maską a pasem przednim. Wykręciłem kołek na właściwą wysokość tak żeby dolegał do maski Może jutro uda się przeprowadzić test dziś udało się tylko 110 i nie trzeszczy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 22:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 19:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Trzeszczenie pod deską


U mnie kołeczki nie rozwiązują sprawy, a trzeszczenie pojawia się częściej i częściej, aczkolwiek jakieś uciążliwe to nie jest i nie bardzo chce mi się grzebać i szukać Smile
Powrót do góry
kolos2407

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostróda warm-mazurskie
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1.2 iDSI 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sie 2018, 20:47
Temat postu:

Re: Trzeszczenie pod deską


[quote="jeż"]Witam proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu hałasów (trzeszczenia, brzęczenia) wydobywających się spod deski rozdzielczej prawego podszybia. Auto Honda Jazz 2006 rok 1331 ccm. Hałas pojawia się tylko przy prędkościach powyżej ok 110 km/h. Sprawdziłem przewody i osłony wszystkie luźne wiązki zamocowałem opaskami zarówno od strony komory silnika jak i od strony schowka i filtra kabinowego na ile był dostęp. Dodatkowo pomiędzy składanie tapicerki kokpitu i boków włożyłem przekładki filcowe bez rezultatu. Próbowałem zamocować na stałe gumę (osłonę zawiasu klapy) i plastik zachodzący od zewnątrz na przednią szybę, sprawdziłem też połączenie błotnika prawego z tą małą szybą obok drzwi też bez efektów. Ewidentnie hałas wydobywa się spod deski w prawym rogu obok szyby przedniej i nie jest związany z obrotami silnika tylko z prędkością pojazdu.[/quote

Sprawdźcie uszczelki na drzwiach takie cienkie są wsunięte w metalowe prowadnice od strony przednich słupków. Miałem przy wysokich prędkościach dziwne dźwięki z tych okolic po umieszczeniu uszczelki na miejscu pomogło Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2015r.

119 833 km

mazowieckie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System