Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 08:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


jacks napisał:
Sylpete napisał:
Zwykle płukanki nic nie zmienią

polemizowałbym po obejrzeniu filmu Łysego wszystko jest mozliwe ...
https://www.youtube.com/watch?v=-HlX2_YfeEA

Oglądnąłem filmik z podanego linku: https://www.youtube.com/watch?v=-HlX2_YfeEA czas trwania 25 minut.
Widać zmiany zachodzące po płukance w odniesieniu do stanu zastanego a efektu końcowego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 09:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


witek_p napisał:
Zacznij od najtańszego płukania, nawet 1x + nowy jakiś najtańszy pełny syntetyk, 5W30/40 będą najtańsze a na tym zrobisz parę kilometrów. Jak spalanie oleju chociaż troskę spadnie to po paru kkm powtórz ten manewr.
Mój jak go kupiłem do pierwszej wymiany wcinał 0,8L oleju/ 1000, też na jakimś g..... castrola 10W40 był w niemcowni zalany. Po płukaniu i zwykłym mobilu 5W40 spadło do 0,3-0,4 w zależności od eksploatacji. Po kolejnej wymianie i płukance mam zużycie w okolicach 0,2L - dalej Mobil 5W40 Wink

Coś w tych jazzach z za Odry jest na rzeczy. większość z nich śmiga na oleju 10w/40 Laughing
Najczęściej spotykanym jest Aral 10W/40.

Co do olejów to widać w stopce czym i ile razy zalewałem jazzika.

Castrola to omijam wielkim i szerokim łukiem.

Mobilem to zalewałem Tico od samego jego zakupu w ASO, aż do jego sprzedaży 90 tys. km.
Wiem że następny właściciel nadal zalewa tym samym olejem co ja, i mu służy.
Jak ten silniczek gaźnikowy 3 cylindrowy (796 i 41 Km) z suzuki alto śmigał ... Laughing
Mistrzostwo świata jak na tamte czasy.

Dzisiaj bym już nim nie zalał jazza.

Uważam, że lepiej wydać kilka złotych więcej i mieć spokój.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
malik54

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Honda jazz 1339 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 10:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


Płukanka zrobiona,nowy olej Shell 5W40,nowy filtr oleju.Nie myślałem że ten stary olej [Castrol] po dwóch tysiącach km.będzie taki zasyfiały normalnie smoła,na razie przejechałem 50 km.olej na bagnecie czyściutki zobaczymy jak dalej będzie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 15:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


Sam więc widzisz jaki piękny Castrol miałeś wlany. Tak więc nie dziw się proszę że miałeś takie problemy z silnikiem.
Oleje z Shella mają dobre własności płuczące i spokojnie ściągają cały syf z silnika.
Pośmigaj jazzem tak od serca, stwórz mu trudne warunki użytkowania.
Następnie wymień olej wraz z filtrem i zalej po raz kolejny może być ten sam bo naprawdę jest dobry albo tego samego producenta z oznaczeniu Shell Helix Ultra Extra 5W 30.
Ewentualnie pomiędzy wymianami oleju w Zastosuj płukankę.
Ps. Napisz proszę jakiej firmy zamontowałeś filtr oleju.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
malik54

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Honda jazz 1339 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 17:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


Filtron OP 575
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 17:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 18:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


malik54 napisał:
Płukanka zrobiona,nowy olej Shell 5W40,nowy filtr oleju.Nie myślałem że ten stary olej [Castrol] po dwóch tysiącach km.będzie taki zasyfiały normalnie smoła,na razie przejechałem 50 km.olej na bagnecie czyściutki zobaczymy jak dalej będzie.

Tu nie chodzi o Castrola tylko 10W40, to "pół/minerał" więc jego barwa taka może być, zresztą jak teraz zlejesz po kilku kkm syntetyka to też taki będzie bo wymyje Ci cały syf po tym Castrolu.

Tak jak Ci pisałem wcześniej, sprawdź po 5kkm ile zeszło oleju, jak mniej niż przed płukanką to rób kolejną, jak tyle samo/ więcej to trzeba by się zastanowić ....
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 23:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


kedlaw07 napisał:

Coś w tych jazzach z za Odry jest na rzeczy. większość z nich śmiga na oleju 10w/40 Laughing
Najczęściej spotykanym jest Aral 10W/40.



E tam, mój na Motul 5W40 śmigał i naprawdę ktoś na serwisie i częściach nie oszczędzał. Chociaż jak czasami widzę te okazje świeżo sprowadzone to mam wrażenie że drugie tyle trzeba wsadzić aby to miało jeździć jak Jazz i niestety kolega chyba takiego kupił. Podsumowując, za dobre auto trzeba jednak swoje zapłacić, czy to na początku kupując, czy później doprowadzając do stanu używalności.

Co do zakupu silnika to celowałbym w angliki ściągane na części. Często z papierami, także można sprawdzić przebieg.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 14:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


witek_p napisał:
Tu nie chodzi o Castrola tylko 10W40, to "pół/minerał" więc jego barwa taka może być, zresztą jak teraz zlejesz po kilku kkm syntetyka to też taki będzie bo wymyje Ci cały syf po tym Castrolu.
Po czym poznać, że to 10W40 to pół minerał. znam tylko określenia syntetyk, pół syntetyk i minerał.
Jednak u mnie rządził przez 3 lata 10W60 Shell Helix Ultra Racing syntetyk, a właściwie hydrokrak.

Cytat:
Tak jak Ci pisałem wcześniej, sprawdź po 5kkm ile zeszło oleju, jak mniej niż przed płukanką to rób kolejną, jak tyle samo/ więcej to trzeba by się zastanowić ....
Ciekawe czy kolega ma mokry silnik, oraz jak wygląda miska olejowa. Nic o tym nie wspomniał.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 15:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


kedlaw07 napisał:
.......... Ciekawe czy kolega ma mokry silnik, oraz jak wygląda miska olejowa. Nic o tym nie wspomniał.

Wiesz co nie zastanawiałem się nawet nad tym, ale jak ktoś szuka przyczyny zużycia dużej ilości oleju, a mechanik mówi mu o wymianie silnika to domyślam się że wycieki wyeliminował. A oczywiście poprzedni właściciel przed sprzedażą też nalał FULL Syntetyka ultra RACING bo miał taki kaprys Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 23:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


witek_p napisał:
Wiesz co nie zastanawiałem się nawet nad tym, ale jak ktoś szuka przyczyny zużycia dużej ilości oleju, a mechanik mówi mu o wymianie silnika to domyślam się że wycieki wyeliminował.
Nie znamy toku myślenia tego mechanika ...

Cytat:
A oczywiście poprzedni właściciel przed sprzedażą też nalał FULL Syntetyka ultra RACING bo miał taki kaprys Smile
Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś co miałem na myśli pisząc:
"Po czym poznać, że to 10W40 to pół minerał. Znam tylko określenia syntetyk, pół syntetyk i minerał."

Pisząc to chciałem Ci zwrócić uwagę właśnie na ten podział.
Mechanicy jak mantrę, że olej o danym "X"W/ to syntetyk, a ten z "Y"W/ to już półsyntetyk czy minerał.
Niestety powołują się na to magiczne "X"W/ czy "Y"W/.
Prawda jest tak, że wszystko zależy od składniko zawartych w oleju.

Jest wiele wątków olejowych na forum poświęconemu temu tematowi i jego pochodnym.

PS. U mnie Racingiem zalałem, ponieważ miałem taką zachciankę przez 3 lata Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 00:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


malik54 napisał:
Filtron OP 575
Co powiedział ten mechanik u którego byłeś na wybór tego filtra ?
Czy u niego wymieniłeś olej i robiłeś płukankę ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 12:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


kedlaw07 napisał:
.... Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś co miałem na myśli pisząc:
"Po czym poznać, że to 10W40 to pół minerał. Znam tylko określenia syntetyk, pół syntetyk i minerał."

Pisząc to chciałem Ci zwrócić uwagę właśnie na ten podział.
Mechanicy jak mantrę, że olej o danym "X"W/ to syntetyk, a ten z "Y"W/ to już półsyntetyk czy minerał.
Niestety powołują się na to magiczne "X"W/ czy "Y"W/.
Prawda jest tak, że wszystko zależy od składniko zawartych w oleju.
...........

Zrozumiałem Smile Ja też sobie wydedukowałem że jeżeli ktoś do Jazza lał 10W40 i wiemy że jest duże zużycie oleju to myślę że ten ktoś (albo jego mechanik) pomyślał że da gęstszy olej i będzie lepiej. Jednocześnie dał tańszy olej bo szkoda do zajechanego silnika lać coś porządnego Smile Ten ktoś wpadł w błędne koło - tak uważam Smile

Ale myślę że to nieważne bo nie wiemy kto i jak ten silnik eksploatował/ serwisował, dyskutować możemy tylko to nic nie zmieni w tym wypadku Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Sie 2018, 11:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


Najgorsze jest to, że ludzie zalewają tą galaretą tak dobrze spasowane silniki, a potem są problemy.
Nie ma nigdzie napisane i logicznie wytłumaczone po jakim przebiegu, oraz w jakich warunkach należy wlewać inne oleje niż syntetyczne.

Niestety niektórzy mechanicy są za "miesiączkiem" i dalej popełniają te same błędy.

Kolega w swoim C5 nalatane prawie 300 tys km, i leje syntetyk. Wszystko działa jak należy, żadnych problemów nigdy nie miał.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
malik54

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Honda jazz 1339 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 13:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


Wymianę oleju i filtra robię sam,mam taką możliwość co do filtra to zawsze używałem filtrona,wycieków nie ma jest suchy.Po przygazowaniu pojawia się czarny dymek a powinien niebieski przy spalaniu oleju,przejechałem kilkaset km.bez zmian znika tyle samo oleju na razie dolewam i śmigam.pozdrawiam Sad
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 19 Sie 2018, 10:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana silnika.


malik54 napisał:
Wymianę oleju i filtra robię sam,mam taką możliwość co do filtra to zawsze używałem filtrona,wycieków nie ma jest suchy.Po przygazowaniu pojawia się czarny dymek a powinien niebieski przy spalaniu oleju,przejechałem kilkaset km.bez zmian znika tyle samo oleju na razie dolewam i śmigam.pozdrawiam Sad


U ciebie chociaż jakiś objaw jest (czarny dym), u mnie nic. Pod silnikiem susza jak w tegoroczne lato, z rury nic nie bucha, nic nie leci, a olej siorbie. Już mam niecałe 2000km najechane i zeszło z połowy bagnetu do prawie minimum, niedługo będę dolewał to zobaczę ile faktycznie zużył.

Ale ja to sobie tłumaczę tym, że mam najechane już prawie 300tys. km. XD
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System