Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ŁukaszNN

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 22:34
Temat postu:

Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


Witam, dzisiaj po raz pierwszy zdarzyła mi się taka sytuacja, przejechałem kilka kilometrów do sklepu, po kilku minutach po postoju chciałem ją odpalić i zaczęły się cyrki. Odpalała co prawda bez problemu ale po sekundzie obroty spadały do tak niskich, że silnik gasł. Kilka razy próbowałem odpalić i efekt taki sam, po kilku nieudanych próbach po odpaleniu dodałem trochę gazu i silnik pracował normalnie ale jak zdjąłem nogę z gazu gasnął, brak wolnych obrotów. Po kilku minutach walki znowu odpaliłem, lekko ją przygazowałem kilka razy i po puszczeniu gazu obroty ustaliły się na te 700-800 i było już ok, do wieczora kilka razy jeszcze ją odpalałem i zrobiłem kilkadziesiąt km i żadnych problemów. Podłączyłem ją pod komputer i pokazał dwa błędy p0134 i p0135 czyli najprawdopodobniej sonda i muszę to sprawdzić ale te błędy palą mi się już od kilku tygodni i wcześniej honda chodziła jak marzenie. Co to może być?
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 22:45
Temat postu:

Re: Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


Brak wolnych obrotów bez błędu to z reguły uszkodzenie silniczka krokowego.
Problemy z odpaleniem ciepłego silnika to z reguły problem z czujnikiem wału, ale wtedy wali raczej błędami.
Powrót do góry
ŁukaszNN

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 00:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


Dzięki za odp. W takim razie możliwe, że to silniczek krokowy. A gdzie się on znajduje w 1,2 idsi gdzieś przy przepustnicy o ile dobrze patrzyłem na zdjęciach w google? Jeśli kolega znalazłby chwilę czasu i podał fotkę będę wdzięczny Smile
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 08:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


No tu jest zintegrowane all w całości - przepustnica/ silniczek krokowy/ czujnik położenia.

Sorki za linki do allegro ale wstawiać zdjęć mi się raczej nie chce:
https://allegro.pl/przepustnica-0280750141-1-2-1-3-1-4-honda-jazz-ii-i7389257418.html#thumb/8

Na początek wypnij tą wtyczkę z przepustnicy, zobacz czy jest cała razem z kabelkami do niej dochodzącymi, wypsikaj jakimś kontakt sprayem i zobaczysz co będzie. Może tylko jest przyśniedziała, wyciągnięcie jej i włożenie kilka razy też już coś powinno pomóc w takim wypadku Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 09:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


ja bym obstawiał czujnik temperatury
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 09:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ŁukaszNN

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
Wysłany: Nie 12 Sie 2018, 12:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


witek_p napisał:
No tu jest zintegrowane all w całości - przepustnica/ silniczek krokowy/ czujnik położenia.

Sorki za linki do allegro ale wstawiać zdjęć mi się raczej nie chce:
https://allegro.pl/przepustnica-0280750141-1-2-1-3-1-4-honda-jazz-ii-i7389257418.html#thumb/8

Na początek wypnij tą wtyczkę z przepustnicy, zobacz czy jest cała razem z kabelkami do niej dochodzącymi, wypsikaj jakimś kontakt sprayem i zobaczysz co będzie. Może tylko jest przyśniedziała, wyciągnięcie jej i włożenie kilka razy też już coś powinno pomóc w takim wypadku Smile


Dzięki, dzisiaj to sprawdzę, pozdrawiam
Powrót do góry
ŁukaszNN

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
Wysłany: Pon 20 Sie 2018, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


Dzisiaj podmieniłem przepustnicę i problem zniknął. Przy okazji pozdrawiam janusza, zapewne poprzedniego właściciela, który zaślepił kontrolki silnika i ABS plasteliną :/ Teraz świecą i przynajmniej jestem świadomy, że ABS nie działa Smile
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 20 Sie 2018, 20:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


Janusze tak mają .....

Ale serio to przy uszkodzonej przepływce auta raczej palą normalnie, problemy są głównie z mocą / składem mieszanki itp itd. Chyba że tak długo już jeździłeś że mu się mapy rozjechały........ Odepnij aku na 1h i poczekaj aż silnik całkiem wystygnie, po czym podepnij aku, odpal i zostaw na wolnych obrotach aż do załączenia pierwszy raz wentylatora.
Zrobisz wtedy podstawową adaptację wolnych obrotów/ mieszanki.


Ale że abs Ci działa to chyba wiesz po tym jak hamujesz to czuć na pedale pulsowanie od razu, oczywiście trzeba raz na jakiś czas używać hamulca i to nie tylko wtedy gdy jest sucho.

EDIT


Ostatnio zmieniony przez witek_p dnia Wto 21 Sie 2018, 22:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ŁukaszNN

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 09:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


Dzisiaj wyczyściłem swoją przepustnicę odtłuszczaczem do hamulców, była tak czarna że szkoda słów. Teraz wygląda w środku jak nowa a wcześniej była dosłownie czarna. Zrobiłem tą adaptację i czekałem 30min zanim włączy się wiatrak, masakra.. Efekt, miód malina Smile Chodzi jak burza, wskazówka od obrotomierza ani drgnie stoi w punkcie. Wcześniej przy dojeżdżaniu do skrzyżowania zawsze przy wysprzęglaniu był taki dołek, że wskazówka obrotomierza nie spadała do tych 800 tylko na dosłownie sekundę na 300-400 aż trzepało budą i po chwili wracały na 800, teraz spada ładnie na 800 i tak zostaje Smile

Co do ABS wiem jak działa tylko nie miałem jeszcze okazji go wykorzystać bo auto kupiłem wiosną

Temat można zamknąć, dziękuję za porady, pozdrawiam
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 16:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


ŁukaszNN napisał:
Co do ABS wiem jak działa tylko nie miałem jeszcze okazji go wykorzystać bo auto kupiłem wiosną
ABS w każdej chwili sprawdzisz. Wystarczy mocniej przyhamować trzymając pedał hamulca wciśnięty na max'a do podłogi.
Powinien zadziałać nawet na zwyklej suchej drodze gdzie nic nie jest rozsypane, ani wylane.
Musisz usłyszeć słynne "TRRR" Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 22:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z odpaleniem ciepłego silnika jazz 1,2 '04


ŁukaszNN napisał:
........Wcześniej przy dojeżdżaniu do skrzyżowania zawsze przy wysprzęglaniu był taki dołek, że wskazówka obrotomierza nie spadała do tych 800 tylko na dosłownie sekundę na 300-400 aż trzepało budą i po chwili wracały na 800, teraz spada ładnie na 800 i tak zostaje Smile
........

Mnie tam trochę wyżej chodziło o przepływkę a nie przepustnicę uszkodzoną. Ale czyszczenie przepustnicy, szczególnie kanału do krokowego też może poprawić tą sytuację, może miałeś już to tak mocno zawalone i krokowy nie dawał rady z ustaleniem obrotów. Te wszystkie objawy co opisujesz to dalej na krokowy mi to wygląda, więc jak znowu się pojawia to sugerował bym rozebranie całej przepustnicy i porządne jej wymycie wraz z czyszczeniem krokowego.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System