Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamcio89

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda jazz II 1.4 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 08 Sie 2018, 21:25
Temat postu:

Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Hej,
Postanowiłem ostatnio wymienić zwykle żarówki na ledowe w kabinie o dokładniej światła bliżej szyby przedniej. Wyjąłem żarówkę żeby ją zmierzyć, kupiłem odpowiednie i gdy włożyłem okazało się, że nie świeci. Odwróciłem i dalej nic więc pomyślałem, że dostałem uszkodzona żarówkę. Sprawdziłem w gnieździe obok i tam wszystko było ok. Zaznaczę że przed wyjęciem starej oba światła normalnie działały a teraz świeci tylko jedna. Czy wiecie co może być przyczyną? Bezpiecznik chyba raczej odpada bo wtedy obie by nie działały, chociaż przyznam się szczerze, że nie sprawdzałem.

Kamil
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 08 Sie 2018, 22:27
Temat postu:

Re: Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Nie pamiętam jak jest w aucie, patrzę na schemat i widzę że w Jazzach II są 2 rodzaje oświetlenia:
1. przednia lampka ma 3 żarówki, 2 boczne załączane manualnie i środkowa sterowana z licznika - tej nie da się załączyć ręcznie, tylna lampka z przełącznikiem ON/OFF/ lub również pozycja regulowana poprzez licznik.

2. przednia lampka na 2 żarówki załączane manualnie, tylna lampka z przełącznikiem ON/OFF/ lub również regulowana poprzez licznik.

Tam gdzie masz żarówki z "regulacją" musisz wsadzić 8W - mogą być z opisem CAN jeżeli to LED bo tam też są rezystory ale musi to być 8W, bo jak będzie mniej to możliwe że licznik jej nie wysteruje (za duży opór wewnętrzny i układ regulacji potraktuje to jako brak żarówki).

Jeżeli po wsadzeniu w miejsce gdzie pracuje żarówka regulowana przez licznik, standardowej żarówki wolframowej 8-10W nie działa Ci ta lampka i nie rozjaśnia/ ściemnia oświetlenia po otwarciu centralnego/ włożeniu/ wyciągnięciu kluczyka do stacyjki itp itd to może na próbę odepnij aku na kilka sekund. Może licznik/ zegary się odblokują, jeżeli nie to jednak uszkodzenie licznika ? Trzeba by go rozebrać, możliwe że na tym wyjściu ma jakiś topik wlutowany - ale to akurat już moje gdybanie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 08:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


U mnie z przodu przy szybie są 2 żarówki i światełko włączam poprzez wciśnięcie plastikowego obudowy, przez którą pada światło.
Natomiast w oświetleniu środkowym umieszczone są 2 żarówki środkowym, które mogą pracować w trybie ON/OFF/wyłączony stały.
Tryb ON/OFF powoduje, że zamykając z pilota autko powoli one przygasają, a następnie całkowicie gasną pozostawiając ciemność.
Tak samo działa to w drugą stronę jednak po naciśnięciu na guzik pilota załączają się momentalnie i świecą jasno jak słońce.

Jeżeli chodzi z tą "regulacją przez licznik" to nie znam zagadnienia.
Czy mógłbyś wyjaśnić Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 13:32
Temat postu:

Re: Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Kamcio89 napisał:
Hej,
Postanowiłem ostatnio wymienić zwykle żarówki na ledowe w kabinie o dokładniej światła bliżej szyby przedniej. Wyjąłem żarówkę żeby ją zmierzyć, kupiłem odpowiednie i gdy włożyłem okazało się, że nie świeci. Odwróciłem i dalej nic więc pomyślałem, że dostałem uszkodzona żarówkę. Sprawdziłem w gnieździe obok i tam wszystko było ok. Zaznaczę że przed wyjęciem starej oba światła normalnie działały a teraz świeci tylko jedna.
Kamil


Moze glupia porada, ale zobacz czy zarowka dokladnie przylega do tych blaszek,ktore obejmuja ja na obu koncach.

"Natomiast w oświetleniu środkowym umieszczone są 2 żarówki"

Ja mam tam tylko jedna. Wydaje mi sie, ze wszystkie zarowki na suficie (na srodku i przy lusterku), sa takie same. Mowimy o fabrycznych.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 18:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


kedlaw07 napisał:
............
Tryb ON/OFF powoduje, że zamykając z pilota autko powoli one przygasają, a następnie całkowicie gasną pozostawiając ciemność.
Tak samo działa to w drugą stronę jednak po naciśnięciu na guzik pilota załączają się momentalnie i świecą jasno jak słońce.

Jeżeli chodzi z tą "regulacją przez licznik" to nie znam zagadnienia.
Czy mógłbyś wyjaśnić Question

No właśnie tym przyciemnianiem i ściemnianiem steruje licznik - przynajmniej tak wynika z dokumentacji.
Jeżeli zrobił jakieś zwarcie na tej żarówce to może usmażył to wyjście w liczniku - nie wiem, gdybam .... Na razie nie wiem która żarówka nie świeci tak naprawdę bo opis problemu jest z d....
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 18:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kamcio89

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda jazz II 1.4 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 22:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Dziękuję Wam za pomoc, problem okazał się blachy i nawet nie szukalbym w tym kierunku. Otóż zamieniłem włączniki i okazało się że jeden nie działa....chyba że starości padł bo nikt tam nie grzebal. Może wiecie czy da się kupić sam włączniki czy muszę kupować od razu całe światło?
Mam światło takie jak opisał kedlaw07
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 08:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Sprawdziłem przed chwilą w serwisówce i na schemacie - Sprawdzenie/wymiana oświetlenia sufitowego - jest umieszczona 1 żarówka
link:
http://hostuje.net/file.php?id=a4c278f4585cd994d82c78cd6a75026e
jazz2-Sprawdzanie-wymiana-oświetlenia-punktowego-wersje-bez-dachu-słonecznego (PDF, 79 KB)

Kiedyś wymieniałem i w komplecie były 2 żarówki, być może tym się zasugerowałem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Natomiast w przednim oświetleniu - Sprawdzanie/wymiana oświetlenia punktowego - wersje bez dachu słonecznego - są umieszczone 2 żarówki 8W
link:
http://hostuje.net/file.php?id=4983d55eb8b1937b17c20241acfcf68e
jazz2-Sprawdzenie-wymiana-oświetlenia-sufitowego (PDF, 87 KB)

@Kamcio89
Uzupełnij profil o nazwę, typ, model i rok auta.

@witek_p:
Cytat:
No właśnie tym przyciemnianiem i ściemnianiem steruje licznik - przynajmniej tak wynika z dokumentacji.
Skąd masz taką dokumentację Question
Wytłumacz mi proszę, jak ten licznik steruje tym oświetleniem. Jakiś moduł tam jest czy coś w tym rodzaju Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 11:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


kedlaw07 Niekoniecznie wprowadziles w blad. Chyba byly jednak lampki z dwoma zarowkami.

https://allegro.pl/lampka-oswietlenia-wnetrza-honda-jazz-ii-02-08-i7400127037.html

Kamcio89 Rozumiem, ze chodzi o ten plastikowy klosz. Chyba tego jednak nie dostaniesz nigdzie. Ewentualnie po szrotach trzebaby szukac. Tu masz cala lampke. Koszt w sumie niewielki. Sprawdz czy pasuje.

https://allegro.pl/honda-jazz-lift-08-r-lampka-podsufitki-i7031459151.html

Ja mam z kolei problem z lewym kloszem.. Zdarza sie, ze bez powodu po prostu sobie wypada z tej lampki. Jakby sie ten plasticzek wyrobił i nie trzyma juz tak jak kiedys.

Mozna wiedziec, gdzie kupiles te ledy? Internet?

Czy zarowki oswietlenia punktowego i podsufitki sa takie same? Rozmiarowo jakos tak mi to wyglada,ale przyznam, ze dawno tam zagladałem.
Powrót do góry
Kamcio89

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda jazz II 1.4 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 15:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Tak, kupiłem na allegro cis w tym stylu :
https://allegro.pl/rurka-6-led-canbus-c5w-c10w-can-bus-smd-36-mm-i6919658673.html
Powrót do góry
Kamcio89

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda jazz II 1.4 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 15:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Zarowki sa tych samych rozmiarów 30mm
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 15:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Z tymi żarówkami to powoli zaczynam się gubić.
Wieczorem pójdę i zobaczę jak tam to dokładnie jest, i napiszę.

Od pewnego czasu ja chce nabyć do jazza żarówkę do światła cofania z dźwiękiem.
Te z tą okrągłą obudową są w sprzedaży i można je kupić.
Czy ktoś widział, taką żarówkę ale pasującą do "naszych" wtyczek w jazzie Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 19:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


kedlaw07 napisał:
Skąd masz taką dokumentację Question ...

Przyznaję coś mi się pow..... ściemnienie było w poprzednim moim aucie. Nieważne, Jaazz nie ma ściemniania w lampkach oświetlenia wnętrza.


Jednak że w jazz były lampki przednie z 3 żarówkami to jest na schemacie, wersje z dachem słonecznym cokolwiek to jest, teraz się zastanawiam czy ona ma te same gabaryty i podeszła by zamiast 2 punktowej .....

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


witek_p napisał:
Przyznaję coś mi się pow..... ściemnienie było w poprzednim moim aucie. Nieważne, Jaazz nie ma ściemniania w lampkach oświetlenia wnętrza.
Oj tam, oj tam. Każdy się może pomylić wszak pamięć bywa czasami zawodna.
Cytat:
Jednak że w jazz były lampki przednie z 3 żarówkami to jest na schemacie, wersje z dachem słonecznym cokolwiek to jest, teraz się zastanawiam czy ona ma te same gabaryty i podeszła by zamiast 2 punktowej .....
Na forum są zdjęcia jazza w wersji cabrio, hostessy chyba na zielono są ubrane.
Nie jest to jakaś samoróbka, czy coś w tym stylu lecz seryjne autko.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 22:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


To chyba nie chodzi o kabrio tylko szyberdach.

Ta lamka wygląda inaczej niż moja
https://allegro.pl/dach-szyberdach-podsufitowka-honda-jazz-ii-02-08r-i7176007752.html#thumb/3

I to jest chyba taka, widać kabelki do 3 żarówek:
https://allegro.pl/lampka-oswietlenie-wnetrza-honda-jazz-ii-02-08-i7454918735.html#thumb/5

I ta lampka nie podejdzie zamiast tej wąskiej 2 żarówkowej
Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 13 Sie 2018, 20:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda jazz problem z oświetleniem kabinowym


Dotrzymuję słowa i umieszczam fotki na których jest pokazane jak wyglądają u mnie te lampki.


Zdjęcie przednich lampek, koło lusterka. Widać, w każdym osobną żarówkę

Zdjęcie lampki środkowej widać jedną żarówką.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System