Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 10:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


karion napisał:
...Wiadomo mniej miejsca to mniej jedzenia z pl...


Do Macedonii, Czarnogóry, a w szczególności do Albanii nie ma sensu brać żarcia z PL. Oni tam mają o niebo lepsze produkty, bez chemii, smaczne, tańsze niż u nas. Owoce i warzywa z bazarku smaczniejsze niż swoje z działki, bo na pełnym słońcu wyhodowane. W ogóle bez porównania z naszymi marketowymi. Np 1kg pomidorów - 1PLN Smile Owoce morza w bdb cenach, ryby, nawet jak kupisz kiełbasę w sklepie, to jest to kiełbasa z mięsa... Sery to w ogóle mistrzostwo świata. W Albanii właśnie jedzenie było dla nas największą zaletą tego kraju i jeśli już bym coś wiózł to z Albanii do PL Smile Chorwacja to co innego, dlatego tam już nie pojedziemy Smile

Żeby było na temat, to dodam że z bagażnikiem trzeba wolniej jechać, większe opory powietrza, a tym samym większe spalanie, także są i plusy wyjazdu bez Smile
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 08 Sie 2018, 01:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Czarna i Albania to były już w temacie u nas zaraz po planach wyjazdu do do sło-cro raczej plan na przyszły rok i na dłużej. Były już pomysły wypadu jednodniowe do Dubrownika i Czarnej z Dalmacji ale to byłby urlop w samochodzie dzieciaki by się zamęczyły i nasze uszy.Jak się jest już daleko to niby wszędzie blisko i chce się zobaczyć jak najwięcej.

Bagażnik to taka fanaberia (wygoda), ludzie się pakowali w 126p i fiaty jechali do Cro i nad Balaton.Wózek strasznie zawala miejsce ale na szczęście to będzie już ostatni rok wyjazdów z wózkiem.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 08 Sie 2018, 19:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


karion napisał:
Czy ktoś używa bagażnika w jazz 2008+ ? tak myślę czy kupić czy nie kupić i dumam.
A jazz II nie może być ?

kedlaw07 napisał:
....... Jednak gdybym miał go zamontowanego to spalanie na pewno by wzrosło, nie wspominając o oporze powietrza i hałasie w środku auta.....

No więc 1,4 na trasie Katowice > Augustów > Katowice - prędkość 120 do 140 + klima cały czas - spalanie z kufrem ok 7,2 L

Ja kupiłem bagażnik CRUZ ze zwykłymi belkami stalowymi:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/bagaznik-dachowy-honda-jazz-aluminiowy-cruz-i5785527374.html
Czytałem trochę o tych z Amosa i nie przekonały mnie. Cruz po przykręceniu jest naprawdę stabilny, nie ma szans go zerwać. Przy zamkniętych oknach i delikatnie włączonym radiu nie słyszę od niego szumu/ świstu (testowane do 140), dopiero pow 100km/h i po otwarciu okien coś tam lekko pogwizduje - da się wytrzymać jeżeli już musisz bez klimy lecieć.

Pod łapy jednak trzeba dać jakąś folię bezbarwną, bo niestety ale po sezonie 2 małe ryski mi się pojawiły i musiałem spolerować. Generalnie jak na w sumie budżetowy zakup to jestem z bagażnika zadowolony, jedyna trudność to założenie, wg mnie żeby nie zniszczyć dachu muszą być 2 osoby, jedna tylko do potrzymania ale jest potrzebna.

Na to kufer Taurus EASY 420 który jest krótki, bo tylko 145 cm, ale za to szeroki na 94 i wysoki na prawie 40cm więc roweru obok nie ma szans zapiąć, jednak jest strasznie pojemny, mnie się udało: 1 duża torba turystyczna, 2 średnie, 2 plecaki, worek karmy dla psów 14kg, laptop, butla wody 5L + duża micha na wodę, jakaś jedna duża torba na zakupy i jeszcze luzem 2 kurtki. Kufer akurat wypożyczam od osoby prywatnej z olx, 7zł doba. Bo i tak kombi chcę kupić więc nie chcę tyle inwestować w coś co mi zaraz będzie się walało.

Wcześniej jak latałem podobną trasę tylko bez tego kufra to wychodziło mi ok 6,2-6,4, wiec prawie +1L trzeba na taki kwadratowy kufer założyć. Może przy bardziej opływowym takim 190x50x30 spalanie troszkę spadnie, ale wydaje mi się że one są mniej pojemne, za to narty wchodzą wiec jak ktoś jeździ to lepiej w taki zainwestować albo wypożyczać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System