Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
airkarol

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Lexus CT200h Toyota Yaris hybryda
Piwa: 0/7
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 18:50
Temat postu:

klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Witajcie
Posiadam Hondę CR-V 2007 2,0 benzyna. Klimatyzacja chłodzi dobrze ale gdy stoję w korku, a temp. na zewnątrz wysoka klima przestaje chłodzić. Kiedy wyjeżdżam z korka i rozpędzam auto klima zaczyna chłodzić normalnie. Zaczyna chłodzić również gdy wyłączę i ostudzę trochę silnik.
Dodam, że chłodnica nie jest zapchana brudem z zewnątrz, a wentylatory włączają się normalnie.
Zauważyłem też że kiedy przestaje chłodzić to po prostu nie kręci się sprężarka i wg mnie objaw ten powstaje tylko wtedy gdy ustawiam klimatronik na LO.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 31 Lip 2014, 20:12
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Sprawdzić ilość czynnika chłodzącego, w tym przypadku objawy wskazują zbyt dużą jego ilość
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 22:15
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Tam sypały się dwie rzeczy, sprzęgiełko po złapaniu temperatury przestawało dociskać do koła pasowego i następował poślizg napędu sprężarki. Druga usterka to sypiący się przekaźnik sprzęgła sprężarki, rozgrzany przestawał kontaktować(dotyczy tylko przekaźników OMRON, wymieniane były w ramach kampanii w ASO na przekaźniki MITSUBA)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
airkarol

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Lexus CT200h Toyota Yaris hybryda
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 23:22
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Dzięki za info, kupiłem przekaźnik by wykluczyć ten najtańszy element ale od tej pory klima ani razu się nie "zawiesiła" więc go nie wymieniałem i czekam. Dziwnym zbiegiem okoliczności klima się nie zawiesza ale też nie jeżdżę na minimalnej temperaturze (LO) tylko ustawiam 19-20 i czasami AUTO. Wątpię by te sprawy miały coś wspólnego ze sobą ale tak to wygląda.
Dam znać gdy coś się wyjaśni.
Powrót do góry
airkarol

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Lexus CT200h Toyota Yaris hybryda
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 14 Wrz 2014, 10:14
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Witajcie
klima jednak nadal się wiesza. Wymieniłem przekaźnik i nie pomogło. Z ciekawostek dodam że gdy wyłączam silnik, pokręcam kołem od sprężarki i ponownie uruchomiam silnik klima wchodzi do pracy normalnie. Po ochłodzeniu wnętrza klima się wyłącza ale potem znowu samoczynnie nie wchodzi do pracy, trzeba powtórzyć czynność z pokręceniem koła sprężarki.
Nie znam się ale z opisów wygląda jakby był problem ze sprzęgłem sprężarki. Obawiam się że mechanik powie że sprężarka do wymiany a żeby to zrobić trzeba zdemontować zderzak.
Inny mechanik powiedział kiedyś że to czujnik ciśnienia cieczy roboczej.
Proszę o info czy ktoś zna ten przypadek, czy rzeczywiście sprężarka do wymiany, a może da się jakoś naprawić to sprzęgiełko.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 14 Wrz 2014, 10:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
airkarol

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Lexus CT200h Toyota Yaris hybryda
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 14 Wrz 2014, 21:36
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


milejow napisał:
Tam sypały się dwie rzeczy, sprzęgiełko po złapaniu temperatury przestawało dociskać do koła pasowego i następował poślizg napędu sprężarki. Druga usterka to sypiący się przekaźnik sprzęgła sprężarki, rozgrzany przestawał kontaktować(dotyczy tylko przekaźników OMRON, wymieniane były w ramach kampanii w ASO na przekaźniki MITSUBA)


Dzięki za pomoc, wymieniłem przekaźnik ale nie pomogło.
Mam pytanie co można zrobić z tą sprężarką, czy da się to naprawić za rozsądne pieniądze?
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 15 Wrz 2014, 08:41
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Daj na krótko plusa na cewkę sprężarki i sprawdź czy możesz obrócić wewnętrzną częścią koła pasowego sprężarki, jeśli dasz radę obrócić tym kołem za pomocą np.szczypiec to najlepiej rozejrzeć się za nowym.
Można też zdemontować tarczkę sprzęgiełka, wyczyścić go i dopasować podkładkę dystansową tak aby szczelina między sprzęgiełkiem a kołem pasowym nie przekraczała 0,3-05mm. Sprawny napęd sprężarki powinien po podaniu zasilania wyraźnie kliknąć.
Powrót do góry
airkarol

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Lexus CT200h Toyota Yaris hybryda
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 31 Maj 2015, 13:28
Temat postu:

klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Ta wiadomość jest dla osób, które mają podobny problem do mojego opisanego powyżej jeszcze 31 Lip 2014 roku (klima przestawała działać w korku, na postoju, zawsze po rozgrzaniu silnika ale w trasie nigdy).
1. Wymieniłem przekaźnik, kosztował 108zł. Nie pomogło (dlatego mam do odsprzedania sprawny przekaźnik - ODDAM ZA PÓŁ CENY).
2. Szanujący się w Warszawie warsztat Hondy zaproponował diagnozę usterki informując mnie jednocześnie, że będzie konieczny demontaż przedniego zderzaka (???) - zrezygnowałem
3. Autoryzowane serwisy (ASO) Hondy proponują taką diagnozę za ok. 250zł i dają gwarancję pewności, że prawdziwa usterka zostanie wykryta. Wiedzą co mówią gdyż w CRV III ten problem był powodem przedłużenia możliwości naprawy klimy za darmo przed upływem 6 lat - usterka fabryczna czy coś tam - znający temat wiedzą o co chodzi. Wspominam o tym gdyż jest to jakaś alternatywa dla osób, które nie mają gdzie się zwrócić o pomoc, a pan Czesio ze stodoły od razu każe wymieniać uszczelkę pod głowicą Wink
4. Ja polecam warsztat Hondy w Radzyminie pod Warszawą (bez problemu znajdziecie w necie). W moim przypadku naprawa polegała na korekcie szczeliny na sprzęgle sprężarki od klimatyzacji (tak to chyba można nazwać - NIE JESTEM FACHOWCEM, tłumaczę z poziomu użytkownika i do niedoświadczonych użytkowników kieruję tą wiadomość). Cena OK, szybka naprawa, żadnego demontażu zderzaka.
Żałuję, że od razu tam nie pojechałem bo straciłem tylko kasę na PRZEKAŹNIK.
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 13:41
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Z autopsji wiem, ze z uwagi na znana "wade konstrukcyjna", Honda przedluzyla gwarancje na sprezarke klimy do 6 lat I przebiegu 160 tys. km.
Sprezarka slimakowa zastosowana m.in. w C-RV jest b. czula na zbyt duze cisnienie czynnika roboczego, co skutkuje wzrostem momentu potrzebnego do napedzenia kompresora I moze powodowac mozliwosc szybszego zuzycia sprzegla sprezarki a to z kolei prowadzi wczesniej czy pozniej do przegrzania i spalenie cewki sprzegla.
Pozdrawiam.
_________________
Zdradzilem Renie dla Hondzi!
Powrót do góry
sebawa

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: CRV II 2.0
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 08 Lip 2015, 19:01
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Szukam sprężarki klimatyzacji do CRV 2.0 2006. Najlepiej Warszawa, odbiór osobisty.
Powrót do góry
synkopa71

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: CR-V III 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 22:40
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Zaczeły się problemy ze sprężarką. Podczas jazdy i załączania klimy słychać pisk. Wysokość tego pisku w przybliżeniu odpowiada dźwiękowi, jakie wydaje uderzone rączką wkrętaka koło pasowe sprężarki. Diagnoza to ślizgające się sprzęgło. Pomiar szczeliny szczelinomierzem to ok 0,55mm więc jeszcze w normie. Producent dopuszcza zakres od 0,4 do 0,8, pomimo tego sprzęgiełko nadaje się do wymiany. Zastanawia mnie tylko czy temperatura nie uszkodziła cewki. Jej pomiar w miejcu przekaźnika dał wynik 3,65 Ohm. Jaki jest wynik u Was?
Powrót do góry
synkopa71

Debiutant



Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: CR-V III 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sie 2015, 22:00
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


Podjąłem się naprawy sprzęgiełka z powodu odmowy serwisu przyznania praw do bezpłatnej wymiany w ramach przedłużonej gwarancji na sprzęgiełko. Próbowałem walczyć, ale bezskutecznie. Samodzielna naprawa polegała na wstawieniu w koło pasowe, elementu ciernego, tak jak ma to część zamienna 38900-RZV-G02. Jeśli znajdą się naśladowcy, to służę pomocą.
Powrót do góry
m-core

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: CR-V III, Jazz 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 28 Lip 2018, 22:00
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klimatyzacja nie pracuje po rozgrzaniu silnika


synkopa71 właśnie zamawiam sprzęgło, czy mógłbyś podać więcej szczegółów, czy są jakieś problemy generalnie z wymianą? Z góry dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System