Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Kupno Hondy Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Wto 17 Lip 2018, 23:24
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


Jeżeli zabrałem głos raz, to pozwolę sobie i drugi.

Seicenta na pewno bym nie chciał. Można wszystko "olać" - jego małe silniczki, słabe wyposażenie i być może nienajlepsze wykończenie. Ale pomyślmy o jednym - o bezpieczeństwie. Żadne małe auto nie gwarantuje go w 100%, ale niestety Seicento jest pod tym względem według mnie całkowicie nieakceptowalne. Słaba blacha i brak systemów wspomagających bezpieczeństwo - odradzam.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 18 Lip 2018, 13:10
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


W pewnym stopniu spełnia swoje wymagania.
Jest mały, zgrabny, części są tanie, drzwi szeroko się otwierają, do wyboru 2 silniki w tym jeden na łańcuchu, no i golas. Wszystko jest. Teraz Maciek musi jeszcze coś dokładniej podać.

Ps. Mam ceja 1100 sporting - 22 lata - ale nie zarejestrowany. OC ma. Jak nim się po polu znajomego na wiosce śmiga, że o zimie nie wspomnę.
Oczywiście znajomy wie i pozwala.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 12:46
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


kedlaw07 napisał:
Jezeli ma być tanio dobrze i goło w aucie to "seja" w dobrym stanie technicznym. Oczywiście można poszukać też wersji trochę bogatszej. Autko mało pali części bardzo tanie, czegóż sobie więcej życzyć, i oczywiście te twoje drzwi. Sąsiad chodzi o kulach, (jedną mogę ma sztywna) i bezproblemowo zajmuje pozycję za kierownica.
7


Seicento ja bym rozważył, zaproponuję go.
Wyposażenie nie ma żadnego znaczenia, najważniejsza jest bezawaryjność.
Aygo/107/C1 proponowałem - był za mały, niestety jest też obawa przed autami francuskimi (w tym wypadku moim zdaniem niesłuszna).
Zużycie paliwa bez większego znaczenia. Również auto potrzebne do przewiezienia osoby mniej sprawnej na prawym fotelu - stąd pożądane szerokie drzwi (może być auto 2-3 drzwiowe).


Francuz_C8 napisał:
Jeżeli zabrałem głos raz, to pozwolę sobie i drugi.
Żadne małe auto nie gwarantuje go w 100%, ale niestety Seicento jest pod tym względem według mnie całkowicie nieakceptowalne. Słaba blacha i brak systemów wspomagających bezpieczeństwo - odradzam.


IMHO żadne systemy bezpieczeństwa nie są potrzebne, ale naświetlę problem kupującemu...

Kupujący się trochę zafiksował na Jazz'ie.

Ten na żywo okazał się, że ma różne odcieni czerwieni na sobie - sprzedający tłumaczył, że odbarwienia pochodzą od częstego wystawiania na słońcu, co odstraszyło nabywcę:
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-jazz-zadbane-auto-z-udokumentowanym-przebiegiem-ID6AvnK4.html#7d1c4620fb



A co z tym:
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-jazz-1-4-benz-salon-polska-zarejestr-bezwypadkowy-ID6zYJRo.html#28b1820bc7 ?
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 13:07
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


Chodzi choćby o ESP, ABS, poduszki powietrzne...
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 13:39
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


Francuz_C8 napisał:
Chodzi choćby o ESP, ABS, poduszki powietrzne...


Napisałem - moim zdaniem niepotrzebne, ale nabywca zdecyduje czy będzie tego potrzebował.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 13:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 23 Lip 2018, 00:06
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


Można pochylić się nad zakupem jazza i wybrać któregoś z prezentowanych.
Jednak kupujący/ca niech się określi do czego będzie używany pojazd i w jakich warunkach, oraz przez kogo. Pozostaje jeszcze kwestia ceny.
Jeżeli tylko na wożenie kosiarki z piwnicy na działkę to np. seja. Natomiast gdy nabywca myśli też o dalszych wyjazdach to może wybrać jazza.
Wszystko zależy tez od tego jak mocno ”zafiksowany" jest przyszły właściciel auta.

Znam przypadek gzie gość ma 2 samochody z czego tylko jednym jeździ do kościoła
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 23 Lip 2018, 07:49
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


kedlaw07 napisał:

Jednak kupujący/ca niech się określi do czego będzie używany pojazd i w jakich warunkach, oraz przez kogo. Pozostaje jeszcze kwestia ceny.
Jeżeli tylko na wożenie kosiarki z piwnicy na działkę to np. seja. Natomiast gdy nabywca myśli też o dalszych wyjazdach to może wybrać jazza.
Wszystko zależy tez od tego jak mocno ”zafiksowany" jest przyszły właściciel auta.

Znam przypadek gzie gość ma 2 samochody z czego tylko jednym jeździ do kościoła


Cena 15-20kPLN.
Dalszych wyjazdów nie będzie.
Tu przebiegi będą jeszcze mniejsze. Ja dużo nie jeżdżę ale robię w tydzień więcej niż to auto zrobi w ciągu roku.

Czy w tym drugim egzemplarzu można się do czegoś przyczepić przed oglądaniem na żywo?
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 23 Lip 2018, 10:18
Temat postu:

Re: ( Honda ) Kupno Hondy Jazz


Co ja Ci będę pisał ...
Znasz przecież mankamenty jazzika Wink
Jednak standardowo:
- bagażnik,
- dywaniki,
- ruda na drzwiach,
- progi,
- olej,
- filtr kabinowy (wtedy zobaczysz kiedy była robiona klima) - zapach znasz.
- silniczek - traktorek Laughing

- sprawdź ten tylny zderzak, a właściwie co pod nim się pod spodem kryje. Jak wygląda tylny pas.


Zabrać miernik do lakieru,
Miernik elektroniczny - sprawdzisz napięcie na akumulatorze (przy okazji zobaczysz czy masz starą nową / używkę naładowaną przed chwila),
Podłączają pod duży prostownik i wiedząc, że kupiec przyjedzie mają pewność, że odpali na dotyk Wink
W komisie możesz udawać kompletnego laika, a potem powoli doczepiać się do tych rzeczy o których wiesz, że są awaryjne. W ten sposób obniżysz cenę.
Pomarudź o przeglądzie na SKP i jedź na niego. itp.
Ewentualnie prosto z "buta" sprawdzasz, w ten sposób aby gość poczuł że jesteś osobą która się zna na tym modelu.

Wybór socjotechniki należy do Ciebie Wink

Jak na ten wiek to ilość przejechanych kilometrów odpowiednia, chociaż jak cię chce okłamać to i tak to zrobi.
Sprawdź Vin (bo nie podany) i wszystkie akcje serwisowe. Możesz pobrać sobie pdf'y i poszukać czy go obejmują, o jak neta zabraknie to trochę ...

Pamiętaj o KARCIE POJAZDU dla jazzika podczas zakupu.
Faktury, opłaty ubezpieczeniowe itp.

Tutaj go sprawdzisz
https://www.historiapojazdu.gov.pl/

Nie kupować oczami, i emocjami.

Znajomych możesz też przekonać do zakupu tej kosiarki:
http://www.mojahonda.pl/kosiarki-honda/super-komfort-hrx/kosiarka-honda-hrx-476-c1-vke-detail?gclid=EAIaIQobChMI_9-c9OC03AIVDM-yCh1WzQuqEAAYASAAEgLXFPD_BwE jak szaleć to tylko z hondą.
Teraz będą 2 w cenie jednej.

Ewentualnie pójść na całość i kupić:
https://www.motofakty.pl/artykul/najszybsza-kosiarka-swiata-honda-bije-rekord-guinnessa-zdjecia-wideo.html
Po złożeniu tylnych siedzeń może się zmieści i swoje założenie spełni Smile

PS. Mój jest młodszy i trochę bardziej poobijany, bo parkowanie pod blokiem.
Tak szczerze, gdybym był na miejscu a potrzebowałbym drugi do domu to bym go wziął, ale jeszcze potargował się o cenę i oczywiście na standardowe kilka litrów benzyny na dojazd do domu. Laughing
Miałem okazję kupić jazzika 1.4 2007 rok 1.4 - cena 14 tys. z polskiego salonu drugi właściciel klimatronik, ten sam kolor, kolega z forum sprzedawał.
Jednak żona powiedziała że dwie takie same hondy to nie. Niestety stanęło na uno z 2000r.

Jakiś ważnych przeciw wskazań tak jak Ci napisałem nie widzę.
Jak trzeba będzie go przegonić to zabierzesz właścicieli na wycieczkę jadąc na dwa jazziki, albo sam to zrobisz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System