Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 16 Lut 2013, 22:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


-Miles- napisał:
danieliplus napisał:
-Miles- napisał:
Gdzie tankujecie i na jakim oleju jeździcie (włącznie ze źródłem pochodzenia)?

Tankuję zawsze na BP. Olej to Castrol magnatec 10W-40 z oryginalnych baniek. Silnik praktycznie nie bierze oleju, więc wątpię aby on był przyczyną problemu.


Nie twierdzę z góry, że w tym przypadku winny jest olej i paliwo, ale warto o to zapytać, bo zarówno jedno i drugie, gdy jest niewłaściwe może przyczyniać się do uszkodzenia katalizatora.
Czytałeś może wątek olejowy na tym forum, bo widzę, że olej, który stosujesz wg wielu, wielu osób nie jest zalecany do Hond i innych ściśle pasowanych japońskich silników. Dużo na ten temat dowiesz się też z forum Accordclub i forum Subaru. W skrócie powiem tylko tyle, że ten olej znany jest z tego, że mocno brudzi silnik i zostawia sporo nagaru.


w sprawie oleju Castrol, jeżdżę na nim i nic się nie dzieje z autem ani z silnikiem, mój znajomy mam hondę city 2010r i też jedzi na castrolu, od nowosci kupił wsalonie i tez zalana była castrolem, i mam taki sam silnik 1,4
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 17 Lut 2013, 11:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


Polecam poczytać trochę o olejach tak jak napisał Miles na tym forum i AccordPolska oraz SIP (Subaru). Można naprawdę się zdziwić jak to z tymi olejami jest.Co do silnika, Twój silnik to generacja wstecz, w City II i Jazzie III są silniki nowszej generacji iVTEC.
Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2013, 20:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


Olej o oznaczeniu LOW--SAPS kolego należy stosować do silników diesla które mają filtr cząstek stałych a w benzynie ten olej nie jest wymagany , jak chcieli byście wiedzieć to silniki i-dsi fabrycznie były zalewane olejem o gęstości 0w20 , czyli niski współczynnik tarcia , lecz nie zabardzo na nasz klimat , ja stosuję mobil 0w40 od początku tak jak kupiłem auto , 60 000km. na gazie i żadnych problemów z katem itp. , może kiedyś ktoś pomylił się i zamiast dodatku do paliwa wlał tzw.( ołów ) i przytkało kata Question
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 09:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


JAZZZZ kolego, mylisz pojęcia i w dodatku piszesz bzdury. Honda już dawno określiła jaka lepkość ma być stosowana dla całej rodziny silników benzynowych i diesla.Jazz i-dsi nie jest wyjątkiem a potwierdzeniem reguły - 0w20.Co więcej, ten silnik nie jest czymś wyjątkowym konstrukcyjnie, jak np. nowy typoszereg i-vtec, gdzie też zalecany jest 0w20. Poczytaj trochę na ten temat, bo wprowadzasz ludzi w błąd.Ja zrobiłem już 50kkm na 0w20.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 17:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


JAZZZZ ja przesiadłem się z 0W40 Mobila na 0W20 i uwierz mi jest lepiej!

Wracając do istoty tematu, moim zdaniem za takimi wynikami spalin mogą stać jak już pisaliście świece ( wiem że miał kolega wymieniane ale mogło być też i tak że jakiś "fachowiec" wymienił tylko 4 bo nie wiedział o istnieniu pozostałych, ewentualnie świece mogły być niewłaściwie dobrane do modelu auta) warto to sprawdzić. Podwyższone HC może wskazywać też na uszkodzone/zabrudzone wtryskiwacze, więcej na ten temat:
http://www.autoexpert.pl/artykul_2649.html
Zabrudzenie to skutek kiepskiego paliwa, niewłaściwe działanie może być także powodowane przez cewkę tylko wówczas byłyby raczej widoczne wibracje, nierówna praca silnika itp.
Gdyby była powodem lambda spalanie by wzrosło, od czegoś jednak trzeba zacząć radziłbym podjechać i podpiąć pod komputer ewentualnie zalać dobrego paliwka i wlać coś do czyszczenia wtrysków i sprawdzić jeszcze raz analizę spalin.
Jak sprawę wyjaśnisz to daj znać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lut 2013, 17:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JAZZZZ

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): ......
Posiadane auto: JAZZ 1.2 SX COOL --PRINS VSI
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 20:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


Silnik jeża idsi jest tak prosty w budowie jak budowa <<< cepa >>> żadnych wymyślnych rzeczy a wiedzę mam wystarczającą co do jakości i rodzajów olejów do silników spalinowych nie ma sensu używać takiego oleju w tym silniku co ty pisałeś , i zanim napiszesz że ktoś pisze bzdury to uzupełnij swą wiedzę i do czego został stworzony ten olej Cool
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 23:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


Określiłem swoją wiedzę chyba wyraźnie, jeżeli wiesz więcej, napisz.....w czym problem?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 03 Mar 2013, 23:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


Robi się ciekawie...
Kolego JAZZZZ, może jednak byłbyś łaskaw nas olśnić dokładniejszymi informacjami dot. wspomnianej wyżej uwagi o olejach? Najlepiej w istniejącym na forum wątku olejowym, żeby nie zaśmiecać tematu niezwiązanego z tą kwestią.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 18 Lip 2018, 19:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Analiza spalin - złe wyniki


Ot
https://autokult.pl/31725,stacje-na-ktorych-sprzedawano-paliwo-zlej-jakosci-raport-uokik-u
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System