Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trrizon

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2010r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 00:30
Temat postu:

Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek


Witam.
Mam bardzo nietypowy i poważny problem. Zablokował się zamek centralny, tak jakby się zawiesił, w mojej Hondzie Jazz (3 generacja z 2010r.).
Kupiłem samochód miesiąc temu. Zawsze otwierałem i zamykałem go na pilota i nie było z tym problemu. Oddałem na wymianę płynów i gruntowny przegląd. Tam Honda odmówiła nagle współpracy. Pilot przestał działać. Nie można otworzyć samochodu ani pilotem, ani kluczykiem głównym, ani kluczykiem zapasowym (oba oryginalne). Co zostało min. sprawdzone:
- wymiana baterii w pilocie - zero efektu,
- klema od akumulatora - sprawdzona, nie jest luźno, jest prąd na akumulatorze,
- smarowanie WD 40.

Znajomy mówi mi, że jedyne rozwiązanie to szybę bić... Eh.. Czy jest jakaś alternatywa?
Czy jest tu jakiś magik od drzwi, który mógłby mi coś doradzić / pomóc?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 03:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek


Czemu z samego klucza się otworzyć nie da ? No to jak z dwóch pilotów nie idzie to centralny się zwalil. Wd40 w zamkach to nie najlepszy pomysł bo każdy brud z klucza się będzie lepic chyba że trzymasz go wyłącznie w pokrowcu. A jak masz dostęp do Aku ? Jak masz akumulator sprawny to może go odłącz i spróbuj otworzyć auto z klucza.
Powrót do góry
trrizon

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2010r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 12:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek


Wszystkie opisane wyżej czynności, łącznie z dostaniem się do akumulatora wykonywał mój znajomy mechanik, ja się niestety tak na tym nie znam. Spędził 5h nad różnymi próbami dostania się do auta. Wiem tyle, że jakoś udało mu się otworzyć przednią klapę i dostać do akumulatora, próbował go wyłączać, pobudzać, testował różne opcje i nic. Zablokowany. Chyba będziemy bić szybę... Jak by nie patrzeć najtańsza opcja.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek


Zbicie szyby to nie jest najtańsza opcja.
Potem trzeba będzie kupić nową i trochę roboty z jej założeniem jest.

Wezwij lepiej firmę która zajmuje się awaryjnym otwieraniem zamków.
Najczęściej takie zakłady świadczą też usługi dorabiania kluczy. Przy okazji zapytaj o ta centralkę.

Jeżeli ten twój mechanik dostał się do akumulatora to musiał ręcznie z zamka w drzwiach otworzyć drzwi.
Jeżeli odlaczysz centralny zamek to spokojnie będziesz mógł jeździć swoim samochodem. Musisz jednak pamiętać o zamykaniu pozostałych drzwi.
Zamek centralny nie ma nic wspólnego z immobiliser'em, ponieważ jest to osobny układ.

Jest sobota po popołudniu, jednakże w/w firmy pracują cały czas, poszukaj w necie najbliższej i naświetl problem. Uważam, że przyjadą i pomogą. Jeżeli jednak nie znajdziesz takiej firmy to pozostaje na poniedziałek chyba tylko ASO.
Na pewno wyjdzie taniej niż zakup i wstawienie nowej szyby.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
trrizon

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2010r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 01:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek


Dziękuję za odpowiedź. Wezwałem firmę od awaryjnego otwierania samochodów i otworzyli auto poprzez podważenie drzwi i haczyk. Okazało się, że z jakiejś nieznanej bliżej przyczyny kabel masy akumulatora nie dawał prądu (o ile dobrze zapamiętałem) może przez rdzę? Nie wiem do końca gdzie leży przyczyna.
Teraz wszystko z otwieraniem na pilota jest już ok. Działą.
NIESTETY okazało się, że nie można otworzyć drzwi kierowcy ŻADNYM KLUCZYKIEM, ponieważ poprzedni właściciel
musiał uszkodzić mechanicznie zamek w drzwiach pchając na siłę. Moja wina, że zapomniałem sprawdzić tej podstawowej rzeczy przed zakupem, przyznaję się. kluczyk po prostu nie przekręca się do końca i nie otwiera / nie zamyka drzwi.
Nie wiem co z tym zamkiem jest nie tak do końca.
Mogę jedynie zamykać i otwierać auto pilotem. Boję się, że sytuacja z zablokowaniem pilota może się powtórzyć.
Czy naprawa uszkodzonego zamka to kosztowny biznes?
Gdzie mogę się zgłosić, żeby zrobione mi to w miarę tanio i porządnie?
Da się to w ogóle się naprawić? Czy może czeka mnie wymiana, która pociągnie za sobą wymianę kluczy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 01:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek


Moje gratulacje, że wybrałeś rozsądne wyjście.

Spróbuj jeszcze jakimś odpowiednim specyfikiem popsikać ten zamek, może powoli da się go rozruszać. Jak nie wiesz jakim to zadzwoń do tej firmy, na pewno Ci powiedzą czego użyć.

Osobiście to ten zamek ja smaruję płynem hamulcowym, tak 2 - 3 razy w roku.
Biorę strzykawkę z igłą i wpuszczam do środka. Jednak należy pamiętać, aby mieć coś podłożone pod zamek, żeby zapobiec rozlaniu się płynu po drzwiach.

Nigdy nie zamarznie i zawsze jest zdatny do użytku.

Wkładkę można wymienić, jednak będziesz mógł otwierać tym kluczem tylko drzwi.
Jeżeli nie przeszkadza Ci noszenie dwóch kluczy to moim zdaniem jest rozsądne wyjście.

Trochę pieniążków zostanie na podarowanie autku dobrego oleju lub lepszych filtrów.
Być może nawet na obszycie kierownicy skórą. Wątek dotyczący tego jest na forum.
Sam zdecydujesz na co wydać.

Nie wiem czy masz zamek w klapie bagażnika. Jeżeli tak to wtedy będziesz musiał pamiętać, żeby się nie pomylić Wink
Chyba, że pójdziesz na całość i wymienisz obydwa. Wink

Natomiast gdybyś chciał mieć go jeszcze jako jedyny do uruchamiania samochodu, to należałoby go zakodować pod kod immobilaisera. Wstawić chipa.
Wtedy będzie nim mógł otwierać drzwi jak i uruchamiać samochód.

Gdzieś na forum opisywałem jak to było robione w moim przypadku, oraz podałem numery kodów dla jazza.

Można jeszcze się szarpnąć i w ASO zamówić cały komplet - zakodowane kluczyki + wkładka (?).
Mi za jeden klucz zaproponowano 1000 zł do zapłaty.
Kto bogatemu zabroni Laughing

Powodzenia, napisz jakie rozwiązanie wybrałeś.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
musik24

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: jazz iii
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2018, 19:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie mogę dostać się do auta. TOTALNIE zablokowany zamek


Witam,miałem kiedyś podobny problem z stacyjką motocykla yamahy,zaniosłem klucz i stary zepsuty bębenek do dobrego punktu dorabiania kluczy i tam zregenowali mi bębenek na podstawie orginalnego klucza
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2008r.

186 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System