Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 19:21
Temat postu:

Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Przy okazji zrzucania zderzaka luknąłem sobie w lewą dolną poduchę i co widzę:


Miałem od początku objawy z delikatnym szarpaniem przy ruszaniu, głównie dzieje się to na zimnym silniku, ale myślałem że to po prostu sprzęgło już ma swoje więc w niedługim czasie będzie do zrobienia a tu taki kwiatek.

Prawa poducha jest cała, tą ze skrzyni pod aku jutro/ pojutrze jakoś obejrzę, ale powiedzcie mi gdzie jest zlokalizowana tylna poduszka, szukałem tak gdzieś z tyłu od góry ale nie widzę, więc zacząłem się zastanawiać czy ją mam wogóle, z drugiej strony bez niej pewnie silnik chciałby wyskoczyć.

Pytanie do osób które wymieniały dolną lewą, czy przy okazji jakaś inna była strzelona ?
Kompletnie nie mam rozeznania w częściach do Japońców, NTY/ OYODO / Tedgum to są normalne produkty czy bubel typu TOPRAN/ HART ew inny najtańszy Chiński wyrób. Oryginał chyba odpada bo 480 sobie za tą dolną krzyczą .....
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 23:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Kurcze, odkąd mam Jazza denerwują mnie wibracje przy ruszaniu. Początkowo też obstawiałem sprzęgło, ale to się dzielnie trzyma od 50 tys. km, a szarpanie nadal jest. Po wymianie poduszek amortyzatorów jest lepiej ale to jeszcze nie to... Będę musiał zajrzeć do tych poduszek silnika. Niby na którymś przeglądzie mówiłem żeby tam zajrzeli ale może się nie przyłożyli.
Tutaj link z wszystkimi mocowaniami w Jazzie:

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=21900,21901,21902,21903&nplgrp=6&cmodnamepc=JAZZ&xcardr=5&dmodyr=2005&carea=KB&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4%20LS&nplblk=B__4700



Co do zamienników: wielki problem polega na tym, że 90% produktów (choćby nie wiem jak japońsko brzmiała nazwa "producenta") to Chinole średniej i słabej jakości. Do poziomu części OEM naprawdę im bardzo daleko. Czasami można liczyć ma bardzo dobrej jakości zamienniki w rodzaju 555 czy CTR, jak sprawa wygląda w przypadku mocowań silnika/skrzyni Jazza - nie wiem, jeszcze nie zgłębiałem tematu.
Jak znajdziesz jakieś przyzwoite części to daj znać.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 23:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


No dobra, rysunek to ja znam, powiedz mi w którym miejscu fizycznie jest zamontowana poduszka z nr 2 - tzw tylna.

8 - to jest ta moja dolna lewa - żeby zdemontować to najłatwiej przez usunięcie lewego nadkola;
3 - prawa - tą od góry widać;
1 - tzw "skrzyni" pod aku do niej jutro/ pojutrze zerknę , trzeba aku odkręcić i podstawę metalową pod nim żeby dokładnie obejrzeć - ją obstawiam że mogę mieć też zerwaną bo na niej chyba teraz "mi wisi" Wink lewa strona silnika;
2 - tylna silnika - tylko gdzie ona jest ...........

[i]EDIT:[/i]
2 - tylna silnika jak ją nazywają nie jest zamontowana na silniku tylko z tyłu skrzyni, tzn pomiędzy ścianą grodziową a skrzynią. Dostęp też chyba po wyjęciu aku, jutro będę grzebał.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 19:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Widzę że już sobie poradziłeś...
W kwestii tylnej poduszki silnika ESM Jazza jest tak lakoniczny, że w zasadzie nie ma co zamieszczać Very Happy

OK, jak tylko będę miał możliwość przystąpię do obdukcji tych elementów w moim Jeżu. Niezależnie od tego mam prośbę: daj znać jak się sprawy ostatecznie mają w Twoim pojeździe. Mam nadzieję, że skończy się tylko na przedniej lewej poduszce, która chyba u mnie też wyciągnęła kopyta (prawa boczna jest zdrowa).
Pozostaje kwestia co tam wstawić, tzn. jakiej firmy zamiennik. Rozpoczynam rycie w sieci Wink
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 19:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Tak poglądowo na razie, dolną wstawiam NTY ZPS-HD-084 - czytałem że to nie najgorsze poduchy.
Tu masz różne dla nr OE http://jadar-auto.pl/pl/wyszukiwanie/1/1/50840-SAA-003

Górną Skrzyni NTY znalazłem tylko do automatu, manual ma inne ułożenie blachy dolnej, więc tutaj wstawiam Yamato - też podobno nie najgorsze. Różne dla OE http://jadar-auto.pl/pl/wyszukiwanie/1/1/50805-SAA-013

Większość poduszek sprzedawanych na all są do automatu - przynajmniej po zdjęciach tak wynika bo w większości nie ma żadnych nr. Różnice zobaczysz w katalogu Tedgumu np:
Poducha manual http://www.tedgum.pl/katalog/26/980/5013/00264914/15043
Poducha automat http://www.tedgum.pl/katalog/26/980/5013/00261118/24367

Dolną wymieniam na 100%, górną nie wiem, odkręciłem dzisiaj podstawę aku/ obudowę filtra i oglądałem górną, niby widać delikatne pęknięcie od dołu, ale może to być też normalny widok "wyczyszczonej/ ugiętej gumy" - nie miałem czym na szybko podeprzeć silnika i jej zluzować, więc niestety będzie decydował w piątek zaufany mechanik bo oddaję auto na wiosenne SPA (kompletna regeneracja zacisków tył/ wymiana płynu hamulcowego i wspomagania sprzęgła/ wymiana płynu chłodniczego / wymiana poduszek) bo nie mam kiedy ogarnąć tego sam a płyny wyglądają jak gnojówka. Nie wiem czy kiedykolwiek w tym aucie były wymieniane - jak dla mnie nie wygląda na to.

Patrząc po całym zawieszeniu silnika, moim zdaniem jak tylna będzie walnięta, to będzie masakrycznie "skręcać" silnikiem przy zmianie obciążenia (przyspieszanie/ hamowanie silnikiem) i silnik ze skrzynią będzie na 100% walił po ramie pośredniej/ ew po okolicach przekładni - na pewno nie będzie to tylko delikatne szarpanie przy ruszaniu.

Jeżeli wymienię górną to zdjęcie jej wstawię oczywiście.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 19:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 00:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Straszna mizeria z tą ofertą poduch. Jakoś tak zwróciła moją uwagę oferta VAICO. Germańska firma ale pewnie tak jak cała reszta wykonana w ChRL. Mają w ofercie wszystkie poduszki do Jazza, w cenach ciekawych i mniej ciekawych.

Mało możliwe że wszystkie punkty mocowania są do wymiany. Kompleksowa wymiana nie ma sensu bo jak OEM nadal zdrowy to może przeżyć zamiennik.

No i jeszcze jedna sprawa: kusząca jest opcja stosowana przez niektórych samochodowych majsterkowiczów czyli nawalenie do elementu silikonu. Rzeźba, ale przemawiająca do wyobraźni. Ciekaw jestem jak to wpływa na trwałość no i na izolowanie wibracji.

U mnie hipoteza robocza jest taka, że lewa dolna kaputt, pewnie druga lewa też ma dość skoro przejęła całą robotę z tej strony na siebie.
Póki co, nie mam dostępu do Jazza więc sobie teoretyzuję Wink
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 19:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Tzn masz rację, ja na pewno nie wymienię zdrowej fabrycznej poduchy, jak podeprą silnik i będzie się trzymała to zostanie, silnik wisi na 2 poduszkach, prawej i górnej skrzyni. Ta na dole z przodu i z tyłu to chyba tylko poduchy tłumiące/ skrętne.

A odnośnie klejenia poduch to tak, masz rację ale ni silikon tylko i wyłącznie klej do szyb, po stwardnieniu jest jak prawdziwa guma.
Ja sobie stare zachowam i będę obserwował zamienniki, jak strzelą to coś z klejem wyrzeźbię, jednak nie może to być zalane całe, trzeba porobić duże otwory żeby to była poduszka a nie tuleja.

Jak chcesz poduchy najlepsze jakościowo to chyba tylko TEDGUM albo OEM
Powrót do góry
scorpio33

Debiutant



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2018, 08:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Te poduszki co na zdjęciu w pierwszym poście to straszna lipa jest, ta guma w środku jest bardzo słaba. Radze tak jak ktos tam wyżej pisał usztywnic ją domowym sposobem, a jak wymieniać to na oryginał. Ja wymieniałem ja niecały rok temu na nową z allegro i wczoraj przy okazji wymiany sprzęgła demontowałem ją i jak sie okazało to jest juz konkretnie ponadrywana. Górnej i tylnej nie radze ruszać - są solidne. Mój jazzik ma ponad 400kkm nalotu i nie widzę żeby były jakoś bardzo luźne.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 16 Mar 2018, 19:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Sylpete napisał:
........ Mało możliwe że wszystkie punkty mocowania są do wymiany.........

Tylko dolna lewa poszła do wymiany, po wyciągnięciu wygląda tak.


Ja wstawiłem zamiennik NTY i będę go obserwował a tą w międzyczasie zrobię na klej do szyb tylko z dużymi otworami, więc jak zamiennik strzeli to będę miał gotowca. Oryginał za 430 miałem w rękach, wygląda identycznie jak ten zamiennik.


Tak jak scorpio pisze nie ma sensu ruszać reszty, są chyba pancerne. U mnie stwierdzili że szkoda oryginał wyciągać i wkładać g....


Co do poszarpywania przy ruszaniu - pierwszy raz od zakupu Jazza dzisiaj po południu go nie czułem - zobaczę jak będzie dalej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 17 Mar 2018, 01:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Dzięki za info. Pocieszająca sprawa, jak w końcu dorwę Jazza w moje łapska to zobaczę jak to u mnie wygląda.

Jeszcze jedna sprawa: dyskutujemy sobie tutaj o jakości zamienników i jak to się ma do OEM-ów. Faktycznie, szczególnie w przypadku japończyków mało co może równać się pod względem jakości i trwałości z tym co szło na pierwszy montaż. Ponieważ jednak od każdej reguły są wyjątki - tutaj możemy mieć do czynienia z czymś takim. Jeśli w moim Jazzie to poducha (zapewne lewa dolna) jest odpowiedzialna za wibracje przy ruszaniu - to działo się tak już w momencie zakupu, czyli przy ~ 83 tys. km. Zatem niezbyt imponujący wynik, nawet zakładając że po prostu miałem pecha.
Więc czy zamiennik będzie tak samo trwały jak OEM, czy zgodnie z regułą będzie jeszcze gorszy?
Trzeba się na coś zdecydować. Nawet byłbym skłonny wydać na oryginał krotność innych produktów tylko tutaj zaufanie już zostało nadszarpnięte i oryginalna część trwałością tyłka nie urywa.
Nie wiem, szukam...
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 20:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Sylpete napisał:
......... Nie wiem, szukam...

Jeszcze jedno, nie wiem kiedy wymieniałeś płyn w układzie sprzęgła. Ja przy okazji tej poduszki go wymieniłem i powiem Ci że teraz nie wiem czy te szarpanie przez to nie ustało. Bo przed wymianą płynu, po dojechaniu do pracy, czyli ok 15km i 15 świateł, lewa noga to czuła, od czasu wymiany płynu sprzęgło pracuje całkowicie inaczej, wreszcie jakbym czuł że jest hydrauliczne. Nie do końca wiem jak to jest możliwe, nigdy nie sądziłem że jakość tego płynu może mieć aż takie znaczenie. Jednak oceniając to teraz jestem skłonny przyznać że bardzo stary płyn hamulcowy może mieć wpływ na pracę sprzęgła.

2ga sprawa, wiem jak naprawię moją starą poduszkę. Skleję ją tak jak jest klejem do szyb, ale delikatnie, tak żeby tylko złapać ją w fabrycznym ustawieniu. Pojadę do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i kupię wąż gumowy o takiej średnicy/ średnicach żeby go w poprzek wepchnąć we wszystkie wolne miejsca na około - oczywiście wszystko na kleju do szyb. Myślę że kilka węży na około da odpowiednią sprężystość a jednocześnie będzie to na tyle trwałe żeby się nie rozlecieć.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 19 Cze 2018, 13:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Dobra, wreszcie załatwiłem temat poduszki silnika w swoim Jazzie.
Walnięta tylko i wyłącznie dolna lewa poducha, wstawiony zamiennik Yamato (dla potomnych I54034YMT) - zobaczymy ile wytrzyma japońsko brzmiąca chińszczyzna Wink

Przy okazji wymieniony płyn sprzęgła, w zbiorniczku była już skrajna żybura.

Efekt: yes, yes, YES! Cool

Odkąd kupiłem Jazza irytowały mnie wibracje przy ruszaniu. Początkowo tylko drażniły, z biegiem czasu zaczęły ostro wk#@*ać. Jazzem powozi głównie żona więc czas na dojrzewanie do pochylenia się nad problemem miałem...

Nareszcie dane mi było mięciutko, bez wibracji i telepania, gładko i w cywilizowany sposób wystartować moim Jazzem Laughing Pokręciłem się z pół godziny po mieście i jest zdecydowanie dobrze. Dodatkowo wibracje na kierownicy przy pracy na luzie właściwie zniknęły.
Dodatkowy bonus za wymianę płynu - sprzęgło zrobiło się spreżyste, lepsze w wyczuciu, chce współpracować Wink

Oby zamiennik wytrzymał jak najdłużej.

W sumie niewielka rzecz a cieszy.

Zasłużone piffko za rozpoczęcie tematu, przetarcie szlaku na forum oraz asystę techniczną leci do kolegi witka_p.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 19 Cze 2018, 17:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Sylpete napisał:
Przy okazji wymieniony płyn sprzęgła, w zbiorniczku była już skrajna żybura.


Ja od siebie dodam ze po wymianie plynu od sprzegła praktycznie znikł problem z wrzuceniem wstecznego biegu, teraz za kazdym razem bieg wskakuje, nie ma potrzeby ponownego wysprzęglania podczas zawieszenia sie biegu..
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
KELLER

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Honda jazz 1,4 LS 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 17 Lis 2018, 19:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Witam
Mierzył ktoś średnicę ośki łapy skrzyni?
By to mocowanie miało sens, tuleja poduszki na ośkę powinna być wciśnięta bez luzów.
Po odkręceniu śruby okazało się, że stara poducha, tak samo jak nowa ma tuleję o średnicy wewnętrznej 20mm, a ośka 15, 5mm.
Powrót do góry
bat1

Debiutant



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 24 Sie 2019, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Poduszki silnika 1,4 iDSI - wymiana


Witam. Mam do wymiany ta poduszkę z pierwszego zdjęcia. Zastanawiam się tylko nad marka.
Na szybkości znalazłem 2 opcje:

https://aparts.pl/partscatalogue/00263060-tedgum-uchwyt-zawieszenie-silnika-honda-jazz-ii-gd--ge3-ge2-1-3-gd1-2002-03-2008-07,10-00045-04838-16317-0002-00533-0100002,0100535,0100536-00263060-4593-00533-000000001-TED00263060.aspx#

https://aparts.pl/partscatalogue/hm-gdfr-febest-lozyskowanie-silnika--mocowanie-silnika-honda-jazz-ii-gd--ge3-ge2-1-3-gd1-2002-03-2008-07,10-00045-04838-16317-0002-00247-0100002,0100535,0100538-HM~6GDFR-4674-00247-000000001-FSTHM~6GDFR.aspx#

Która będzie lepsza??

Czy do wymiany tej konkretnej poduszki trzeba podlewarowac silnik??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System