Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 00:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Pkt 20 RF!!
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 06:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Tak, rozwiązaniem problem. Teraz wybieram ostrożnie Shell Helix Ultra 0W40 i zobaczę efekty. Jeśli zużycie spadnie to albo przy nim pozostanę albo nawet pójdę dalej tym tropem czyli Amsoil 0W20. Jeśli będzie gorzej w co wątpię to zastanowię się nad powrotem do 5W40 lub nawet przejściem np na Mpbila 5W50. Zużycie oleju nie jest duże, silnik nie kwalifikuje się do żadnych napraw więc pozna poeksperymentować ze smarowaniem. O efektach na pewno poinformuje.Póki co DZIĘKI za rady w szczególności dla kolegów sylpete i kedlaw07.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 01:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Pieta Amsoil dobry nie dobry i co z tego jak buda się rozsypie szybciej niż ktoś zdąży zajechać silnik nawet na tym shellu czy mobilu a ty realnie większej różnicy nie poczujesz jako kierowca.
Rozumiem pewne zauroczenie dbanie o silnik ale to chyba najbardziej uboczny temat"jakiej firmy olej" w kwestii dbania o auto.

Jakieś tam swoje zdanie mam ale jestem otwarty nie żebym chciał ciebie przekonywać bo i tak co wiem to wezmę dla siebie. Przesiedziałem na tych forach też za młodu i też przerabiałem drogie oleje i tańsze liczyłem na niezniszczalność do końca silnika i tak też się działo zarówno w tych lanych droższych i tańszych olejów i co z tego jak cała reszta nie wytrzymała. Kiedyś wyczyściłem glowice kanały zawory na błysk po złożeniu nic się nie zmieniło przebieg niby był 200tys ale pewnie miała pół bańki nalatane patrząc po skórzanych fotelach a nalotu nie było bóg wie ile cm śmieszne wartości koleś lał castrola jak go wziąłem. Furę szykowałem pod grube modyfikacje ostatecznie zszedłem z tonu kiedy sama buda wymagała znacznych nakładów jeśli miało by to być przyszłościowe.

Co realnie poprawi drogi amsoil w perspektywie używania jazza przez tego co go nim zaleje? chodzi o spokój psychiczny ? samopoczucie ? o jakich korzyściach mówimy?

Kedlaw a co ma się dziać jeśli silnik jest sprawny nawet po zalaniu i regularnej wymianie lotosem orlenem czy mobilem?
Olej o ile jest oryginalny i lany odpowiedni nawet ten hc synthese zgodnie z przeznaczeniem regularnie wymieniany to co wybuchnie?

Czy w ogóle widzieliście kiedyś silnik rozebrany w którym jest regularnie wymieniany olej zalecany przez producenta?
A jeśli nie oglądaliście swoich to skąd wiecie że ten bardziej wam wypłucze od innego? bo producent tak napisze?

Jeśli by mi auto brało olej oryginalny o parametrach zalecanych przez producenta to szukałbym problemu gdzie indziej i w końcu szukał prawdziwej przyczyny niż siebie oszukiwać i auto.

Ja co prawda znalazłem argumenty który w moim przypadku by się nie sprawdził to psychoza olejowa i nadmiar gotówki ale każdy w życiu ma swoje jakieś tam psychozy na jakimś punkcie.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 11:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Ponieważ zostałem wywołany do tablicy, to z mojego punktu widzenia dbałem o auto jak najlepiej, serwisowałem w ASO (chociaż to może dyskusyjne czy najlepiej ale na pewno drogo), lałem benzynę 98 oraz używałem najlepszego oleju jaki uważałem za stosowne. Jazz miał być u mnie na dożywocie ale sytuacja się zmieniła.
Każdy robi jak uważa za stosowne. EOT z mojej strony.
Errata
Czuję róznicę między olejami nawet w tej [cenzura] 1.4 ale pewnie jestem jakiś inny Razz
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 13:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Nie eotój mi tutaj Wink

Też dbam i serwisuje w aso,jeszcze nie miałem ani jednej roboty więc może dlatego tam dalej jestem bo cenowo jest do zaakceptowania i jestem zadowolony jak nigdy wcześniej.
Leje mobila i wiem że nigdy nie będzie i nie był najlepszym olejem, nie twierdzę że lepszych nie ma bo są i tak jest.
Tylko wydając każdy grosz dodatkowy chciałbym mieć realny wpływ na żywotność i stan techniczny.
Może w jakimś nieudanym silniku te parę dziesiąt km podciągnie.Tylko w której hondzie padają silniki szybciej niż buda.Dziś już niewiele można spotkać civica 4-5gen że o crx nie wspomnę tych wszystkich nie widziałem od dawna. Jako że chciałem kiedyś kupić to miałem oko na nie i wiem że koło 15 lat użytkowania zaczęły sie wykruszać towarzystwo.
U mnie auto nie jest by stało i cieszyło że jest tylko ma służyć jako wół roboczy czyt ułatwiać życie.

Jaką czujesz różnicę? może gdzieś wcześniej pisałeś tylko przeoczyłem.Sorry jak zawracam gitarę.
Ja jestem zadowolony auto pracuje jak trzeba odpala na dotyk czego chcieć więcej ? Wink można jeszcze coś lepszego dostać?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 13:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Też leję mobila i super jeździ już teraz mija trzy lata
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 24 Lut 2018, 17:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


karion napisał:
Nie eotój mi tutaj Wink

Też dbam i serwisuje w aso,jeszcze nie miałem ani jednej roboty więc może dlatego tam dalej jestem bo cenowo jest do zaakceptowania i jestem zadowolony jak nigdy wcześniej.
Leje mobila i wiem że nigdy nie będzie i nie był najlepszym olejem, nie twierdzę że lepszych nie ma bo są i tak jest.
Tylko wydając każdy grosz dodatkowy chciałbym mieć realny wpływ na żywotność i stan techniczny.
Może w jakimś nieudanym silniku te parę dziesiąt km podciągnie.Tylko w której hondzie padają silniki szybciej niż buda.Dziś już niewiele można spotkać civica 4-5gen że o crx nie wspomnę tych wszystkich nie widziałem od dawna. Jako że chciałem kiedyś kupić to miałem oko na nie i wiem że koło 15 lat użytkowania zaczęły sie wykruszać towarzystwo.
U mnie auto nie jest by stało i cieszyło że jest tylko ma służyć jako wół roboczy czyt ułatwiać życie.

Jaką czujesz różnicę? może gdzieś wcześniej pisałeś tylko przeoczyłem.Sorry jak zawracam gitarę.
Ja jestem zadowolony auto pracuje jak trzeba odpala na dotyk czego chcieć więcej ? Wink można jeszcze coś lepszego dostać?

Pozdrawiam


poszukaj wątków olejowych, tam jest wszystko napisane, szczególnie w tym zamkniętym przez moderatora. Nie mam siły jeszcze raz się produkować Smile
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Maj 2018, 10:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Witam! Wracam do tematu ponieważ po przejściu z Shell Helix Ultra 5W40 na inną oliwę udało mi się ograniczyć zużycie z 0,25 na razie na 0,16 L/1000 km. Oczywiście kolejna zmiana poprzedzona plukanką silnika i to nie 10 a 40 minut. Na dodatek spadło spalanie z 6.1 na 5.7-5.8. Także ja polecam zarówno płukankę jak i olej 0W do silnika Jazza. Pozdrawiam.
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Czw 31 Maj 2018, 19:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


sylwek74 napisał:
Witam! Wracam do tematu ponieważ po przejściu z Shell Helix Ultra 5W40 na inną oliwę udało mi się ograniczyć zużycie z 0,25 na razie na 0,16 L/1000 km. Oczywiście kolejna zmiana poprzedzona plukanką silnika i to nie 10 a 40 minut. Na dodatek spadło spalanie z 6.1 na 5.7-5.8. Także ja polecam zarówno płukankę jak i olej 0W do silnika Jazza. Pozdrawiam.

na zuzycie oleju ma również parametr odparowalności Noack im wyzszy tym wiecej oleju ubędzie..
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Maj 2018, 19:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


NOACK zarówno dla Shella 5W40 jak i Motula 0W40 x-maxx jest właściwie identyczny - tak samo niski. Problem w tym że chyba po prostu Motul 0W40 jest w pełni syntetycznym, uniwersalnym, rzadkim olejem który dociera szybciej tam gdzie trzeba i lepiej smaruje a Shell Helix Ultra 5W40 jest tak naprawdę półsyntetykiem. Osobną sprawą jest kwestia płukanki Liqui Moly która moim zdaniem robi dobrą robotę i jednak odblokowuje pierścienie. Ja jestem zadowolony i z nowego oleju i płukanki bo po prostu widzę różnicę.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 01 Cze 2018, 10:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


U mnie gości AMSOIL 0W20, oleju nie ubywa.
Zresztą jak sięgnę pamięcią nigdy takiej przypadłości nie miałem zarówno w jazzie jak i leciwym już tico z montowanym w nim silnikiem suzuki alto

Rozumiem, że ten współczynnik o którym jest mowa jest jeszcze niższy niż w podanych tutaj olejach.
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji dotyczącej tego "NOACK" dla AMS 0W20

Jeżeli chodzi o spalanie to uważam, że zawsze po wymianie oleju będzie ono niższe.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 01 Cze 2018, 17:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


kedlaw07 napisał:
(...)Nigdzie nie mogę znaleźć informacji dotyczącej tego "NOACK" dla AMS 0W20

Proszę bardzo:
http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/2788-olej-silnikowy-amsoil-0w20-signature-series-100-synthetic-motor-oil-asm-0946l

NOACK=10

Na marginesie: nie jest to jakiś wybitny parametr, na tle reszty rodziny Signatures Series jeden ze słabszych wyników Wink
Rzecz (dla mnie) bez większego praktycznego znaczenia, jako że od wymiany do wymiany brak u mnie zauważalnych ubytków.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 06 Sie 2018, 11:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Hmm,
Trochę mnie nie było ale jak na forum hondy przystało olejowe flejmy zawsze na topie Very Happy
Waldi,
sprzedaj wreszcie tego jazza i kup jakiegoś civica albo jazza w sporcie nówkę sztukę Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Sie 2018, 12:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


pieta napisał:
Hmm,
Trochę mnie nie było ale jak na forum hondy przystało olejowe flejmy zawsze na topie Very Happy
Tak jak przystało na odpowiednie i sprawdzone oleje.

Cytat:
Waldi,sprzedaj wreszcie tego jazza i kup jakiegoś civica albo jazza w sporcie nówkę sztukę Cool
Wiesz, z jazzem to już prawie stalowa rocznica.

Oprócz tego to:
1. Siła przyzwyczajenia,
2. Zbyt niska kwota jaką bym za niego dostał. Ludzie patrzą na rocznik a nie na stan techniczny.
3. Młody potrzebuje wsparcia, wiesz co studiuje i ile to kosztuje. Moja praca nie jest zgodna z jego kierunkiem nauki, tak więc sam widzisz.

Jednak czasami może trzeba było kupić w 2007 r. roczniku niż unocika w 2000 r.
Jednak ten jego przepiękny błękit z pojedynczą wycieraczką z przodu silnikiem fire i beż żadnego ogniska rdzy stoi pod blokiem i nalicza OC dla młodego, a gdyby coś to nie żal.

Natomiast w 2 gim jazzie to by mnie serce bolało ... Twisted Evil

Natomiast kolega ma do sprzedania civica IX generacja 2013 r. z małym przebiegiem (75 tys. km), bo tylko do pracy i na ryby.
Musi dojrzeć do zakupu kolejnego civica tego X generacji i pogodzić się z myślą utraty wożenia wędek pod kanapą tylnego siedzenia.
Dał sobie na to 2 lata, a ja cierpliwy jestem. Tak, więc wszystko ku dobrej drodze zmierza.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System