Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 19:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


nie do końca się zrozumieliśmy chyba. Centralny działa jak należy, zamyka i otwiera wszystko, jedynie nie widzi klapy i rygluje auto po jej otwarciu, ale to chyba wina zamka w bagazniku bo przy pewnych położeniach jak ruszam zamkiem to lampka bagażnika i kontrolka zaczyna działać więc wnioskuje, że chyba biało czarne kable są dobrze podłączone. Reszta podłączona jest kolorystycznie więc może pomyliłem czarne lub żółte?
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


Nie rozumiem w takim razie, bo wcześniej piszesz:
zelazo napisał:
sprawa jasna, ale pojawił się kolejny problem po spięciu całej wiązki. Mam tego dość już. Zamek bagażnika nie łapie w dwóch położeniach. Jakby magnes nie przyciąga. W dwóch położeniach i lampa i kontrolka świeci, ale ruszam samym zamkiem bez zamykania klapy. Wynika z tego, że zamka nie da się rozebrać więc bedzie potrzebny nowy. Po spięciu wszystkiego okazało się, że jeśli nacisnę stop to włącza mi się kontrolka ogrzewania szyby, a stop nie działa, a jeśli nacisnę ogrzewanie szyby to działa stop. W żadnym z tych przypadków nie grzeje szyba, nawet jeśli odłączę stop. Co mogę z tym jeszcze zrobić?
Mam chyba wyjątkowego pecha.
Wszystko jest podpięte jak należy.


To stop i szyba już działają ?

Napisałem Ci wcześniej jak ustalić który kabel do czego służy, nawet gdybyś nie miał kolorów na tych kablach.

Po kolei namierzasz sygnał w wiązce z auta, podłączasz wyjście (żarówkę/ szybę ) itp itd.

Może dalej nie masz masy, zamek wcześniej działał i nagle przestał ?
Rozumiem że symulujesz zamknięcie jakimś śrubokrętem ?

Masz multimetr żeby pomierzyć przejście ?
Masz najprostszą kontrolkę na 12V z przewodem ?
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 20:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


dokładnie
symulowałem symulowałem śrubokrętem i w dwóch położeniach zamka lampka bagażnika świeciła i kontrolka otwartego bagażnika też więc wnioskuje, że to coś z z zamkiem, jest nierozbieralny więc trzeba będzie wymienić cały. Szyba i stop dalej są razem sprzężone. Tylko skoro centralny działa, stop świeci non stop to może czarno białe kable zostawić tylko zająć się tymi 3 czarnymi i 2 żółtymi?
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 14 Lut 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


zelazo napisał:
sprawa jasna, ale pojawił się kolejny problem po spięciu całej wiązki. Mam tego dość już. Zamek bagażnika nie łapie w dwóch położeniach. Jakby magnes nie przyciąga. W dwóch położeniach i lampa i kontrolka świeci, ale ruszam samym zamkiem bez zamykania klapy. Wynika z tego, że zamka nie da się rozebrać więc bedzie potrzebny nowy. Po spięciu wszystkiego okazało się, że jeśli nacisnę stop to włącza mi się kontrolka ogrzewania szyby, a stop nie działa, a jeśli nacisnę ogrzewanie szyby to działa stop. W żadnym z tych przypadków nie grzeje szyba, nawet jeśli odłączę stop. Co mogę z tym jeszcze zrobić?
Mam chyba wyjątkowego pecha.
Wszystko jest podpięte jak należy.


zelazo napisał:
dokładnie
symulowałem symulowałem śrubokrętem i w dwóch położeniach zamka lampka bagażnika świeciła i kontrolka otwartego bagażnika też więc wnioskuje, że to coś z z zamkiem, jest nierozbieralny więc trzeba będzie wymienić cały. Szyba i stop dalej są razem sprzężone. Tylko skoro centralny działa, stop świeci non stop to może czarno białe kable zostawić tylko zająć się tymi 3 czarnymi i 2 żółtymi?



Wcześniej pisałeś że stop nie działa, a teraz że świeci cały czas, a to 2 różne objawy, jeżeli stop świeci cały czas po przekręceniu zapłonu to pomyliłeś kable i podpiąłeś zielony wychodzący z nadwozia - z którego jest cały czas zasilany silnik wycieraczki z białym z czarnym paskiem ? Dziwne.


Dlatego napisałem, rozlutuj całość i szukaj po 1 kablu.
Musisz zacząć od zidentyfikowania poprawnej masy, najlepiej miernikiem na zakresie OHM - masz mieć pomiędzy jakąś śrubą klapy a czarnym przewodem rezystancję poniżej 1 OHMa.

Kable jakie powinny wychodzić z nadwozia:
- czarny - masa - najprawdopodobniej grubszy od pozostałych kabli
- zielony - +12V po zapłonie - zasilanie silnika wycieraczki
- zielony z jakąś kropką/ paskiem ale nie wiem jaki kolor (LT cokolwiek to może być) - masa po załączeniu wycieraczki tylnej.
- żółty - masa centralnego/ impuls +12V przy otwieraniu
- biały z czarnym paskiem - masa centralnego/ +12V przy otwieraniu
- czarny z czerwonym paskiem +12V po załączeniu ogrzewania szyby
- czerwony z czarnym paskiem + 12V po włączeniu świateł, oświetlenie tablicy

W zależności czy auto ma blokadę super lock:
- z blokadą - czarny - masa z wyłącznika krańcowego klapy do zasilania lampki i kontrolki drzwi
- bez blokady - zielony z czerwonym paskiem - masa z wyłącznika krańcowego klapy do zasilania lampki i kontrolki
Na tym przewodzie powinno być ok 12 V jak krańcowy nie jest zwarty do masy.

Czy teraz jest to jasne ?

EDIT 15.02.2018r godz 19:19:

Odnośnie kolorów przewodów, to mogą wystąpić małe rozbieżności, ponieważ ja opierałem się w opisie na 2005r, a Ty masz 2007, wiec niestety musisz szukać na piechotę po kolei najlepiej żarówką bo schematów do nowszego nie znalazłem a jakieś rozbieżności raczej będą.

Z tego co widzę na jakimś innym schemacie to szyba ogrzewana +12V to też może być czarny, ale ze spiętym czerwono-czarnym do kontrolki, spięcie to pewnie będzie na samej złączce na szybie. Więc tak jak pisałem wcześniej, multimetr do ręki. No i pewnie jak czarne polutowałeś razem to bezpiecznik z szyby poleciał.[/b]
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 21:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


dzięki za dokładny rozpis
Bardzo dziękuję
Tak jak mi się wydawało cały czas, pomylone były dwa czarne kable masowe. Wszystko śmiga jak należy. Harmonijka nowa szczelna, reszta rzeczy wcześniej uszczelniona, pozostaje mieć nadzieje, że będzie sucho w bagażniku. Prawą stronę na ostrym deszczu przetestowałem tzn prawy boczek (tą część) pozostaje czekaj na deszcz by przetestować lewą, ale powinno być już okej:)
Mam pytanie co do zamka bo na tej kontrolce zbytnio i lampce mi nie zależy, ale tak jest taki magnes, który nie dochodzi minimalnie i jak się dociśnie to lampka i kontrolka działa, ale to nie jest za bardzo rozbieralne więc tylko wymiana pozostaje?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 21:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 21:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


O to Ci chodzi:
http://allegro.pl/silownik-zamka-klapy-bagaznika-honda-jazz-ii-02-08-i7181661484.html#thumb/2
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lut 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


http://allegro.pl/zamek-klapy-tyl-tylnej-honda-jazz-iii-08-15-i7174959134.html
O to chodzi pstryczek pod metalem nie dochodzi na magnesie i nie łapie lampki i w wyniku kontrolka też nie chodzi.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 16 Lut 2018, 18:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) zmiana wiązki elektrycznej w klapie bagażnika problem


Tu nie pomogę, ja bym kupił używkę i podmienił i tyle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System