Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojdusz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 18:00
Temat postu:

Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Witam,

mam problem z moją Honda HRV, 2005, 1.6, 124KM. Samochód nie chce odpalić po dłużym postoju (większym niż ok 4h). Muszę wcisnąć gaz i dopiero wtedy odpala. Czasem odpali (osiągnie ok 0.5k obrotów), ale od razu zgaśnie albo w ogóle nie chce odpalić i kręci w kółko i nic to nie daje. Jak już odpali i chwile pochodzi, to jak zgasze i znów odpale to wszsytko jest ok. W samochodzie jest zamontowana instalacja LPG (montaż maj 2016r). Ostatnio byłem i gazownika i regulował mi gaz, wykresy były w cały świat - aż sam sie zdziwił. Dwa razy mi te wykresy korygował. Rzeczy, które zrobiłem i problem dalej występuje:
- regulacja luzów zaworowych,
- wymiana świec,
- czyszczenie przepustnicy,
- wymiana wszystkich filtrów.

Nie wiem gdzie dalej szukać przyczyn. Wyczytałem, że czujnik temperatury płynu chłodniczego może być walnięty, albo reduktor bądź wtryski od lgp przepuszczają gaz podciśnieniem. W jakim kierunku można jeszcze szukać przyczyny? A i dodatkowo świeci się check, którego błąd to zbyt uboga mieszanka. Po kasowaniu błędu pojawia się spowrotem po ok 20km. Crying or Very sad
Powrót do góry
dino777

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: HR-V,
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 20:35
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Zakręć butlę od gazu pojeździj na PB i sprawdź czy nadal jest problem,

jak instalacja jest dobrze wystrojona, to mapy raczej są OK ale ważniejsze sa korekty silnika
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Czw 25 Sty 2018, 15:15
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Prawdopodobnie przepustnica - może ją źle wyczyściłeś, nie pracuje prawidłowo i nie dostraja dawki powietrza do paliwa.
Druga możliwość to coś z układem paliwowym, może pompka paliwa słabo podaje, może zatankowałeś kiepskie paliwo z wodą i przy niższych temp. ma problem z odpaleniem. Zatankuj dobrego paliwa i zobacz czy się trochę poprawi.
Kolejna możliwość to przebicie na przewodach zapłonowych.
Ale obstawiam na któryś z pierwszych dwóch.
Powrót do góry
Wojdusz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 00:23
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Witam ponownie,

w aucie nie było kompletnie płynu chłodniczego, po dolaniu pobrało cały ze zbiorniczka i drugi raz musialem dolać. Czy przez brak plynu chlodniczego mogl sie uszkodzic czujnik temp. plynu chlodniczego i on by na to wplywal?

A co do dobrego paliwa to jakie? tankuje 95 na orlenie

Przepustnicę wyczyścilem dokladnie i niestety to nic nie pomoglo. Sprawdzę jutro przewody zaplonowe. Jeden z nich w ogole nie trzyma przy swiecy, bardzo luzno chodzi - jakby był za szeroki.
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Brak płynu i walnięty termostat nie wpływa na długość odpalania, chyba że przyczyna jest głębsza - mianowicie brak płynu spowodowany walniętą uszczelką pod głowicą - wtedy może dłużej kręcić bo w układzie spalania jest woda.
Przewody kiedyś również kupiłem takie - była to firma Bosch - niby dedykowane do HR-V, jednak tulejki wydają się ciut za długie i gumka z uszczelką słabo zachodzi za kołnierz. Nawet raz zdarzyło mi się podczas jazdy że jedna w ogóle się zsunęła ze świecy i auto chodziło na trzech garach. Popraw to jak najszybciej lub zmień przewody bo możesz w ten sposób uszkodzić cewkę, a to są koszty bo nie warto kupować wtedy zamiennika który dłużej niż dwa lata nie wytrzymuje.
Check który wywala zbyt ubogą mieszankę świadczy o tym że auto dostaje zbyt mało powietrza w stosunku do paliwa.
Więc jak by nie było coś z dolotem czyli albo przepustnica, albo zapchany filtr powietrza. Ew. walnięta sonda lambda na kolektorze - ona często siada jak auto "bierze olej", wtedy nie warto jej wymieniać bez uszczelnienia silnika bo o ile pamiętam oryginalna kosztuje ok 300zł, a za pół roku od nowa padnie. Niech dobry gazownik wystroi gaz tak aby nie brał w ogóle odczytów z sondy bo wtedy będzie ci nie równo prawował, tracił moc i się zamulał.
Wnioskując:
Walnięta uszczelka pod głowicą
Przerwa na przewodach zapłonowych
Sonda lambda
filtr powierza
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 11:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wojdusz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Sonda lamda oraz filtr powietrza zostały wymienione miesiac temu. Pozostają przewody lub uszczelka. Przewody sprawdzalem i nie ma żadnych iskier. Przyjrzałem się troche silnikowi i niepokoi mnie biała maź po jego lewej stronie. Wymieniana była ok 2 miesiące temu uszelka pokrywy zaworów, czy to od niej jakiś uszczelniacz? Załączam zdjęcia

[/url]
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 15:14
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Wyciągnij bagnet od oleju i zobacz czy na nim nie ma wody lub takiej mazi, odkręć też korek oleju i zobacz jego spodnią cześć czy również go nie ma, sprawdź po rozgrzaniu silnika i zgaszeniu czy w zbiorniczku wyrównawczym nie ma czasem dymu, albo czy nie śmierdzi czasem olejem. Aha i jeszcze jedno, jak odpali to czy nie ma problemu z utrzymaniem niskich obrotów czy raczej potrafi zgasnąć ?
Nie wiem czemu przy wkładaniu uszczelki pod pokrywę dodatkowo ktoś smarował silikonem, chyba że to jakiś zamiennik uszczelki. Ten silikon mógł się dostać do kanałów wodnych i je pozapychać, przez co ciśnienie w układzie wzrosło i wywaliło Ci wodę do układu spalania. A jeśli to nie silikon to raczej bankowo woda w układzie.
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 12 Lut 2018, 16:31
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Ta biała maź to pewnie silikon, zamiast nowej uszczelki, na uszczelce nie warto oszczędzać !
Może nieszczelność na parowniku i stąd braki płynu,
Moja honda jak było ciepło paliła bez dodawania gazu, jak jest zimno muszę dodawać gazu bo nie che zapalać a stoi w garażu co prawda nie ogrzewanym ale jednak, gaz mam Staga zakładany w sierpniu 2016, raz był problem z mapami po regulacji luzów zaworowych , wężyk od lubrifikatora miał nieszczelności i mapy fiksowały, na gazie ma juz zrobione ok 60 K km
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 12 Lut 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


Ja swoją na gazie przejechałem 220tys. Sprzedałem dopiero z przebiegiem 400000km. I przyznam ze zawory regulowałem na gazie tylko dwa razy. Raz po 180000km, a drugi przy wymianie zaworów, które od gazu i tak padają. Problem odpalania na zimnym silniku raczej nie leży u Ciebie w instalacji gazowej. Przecież prawidłowo auto i tak odpala najpierw na benzynie, a po chwili przełącza się na gaz. Troche mnie dziwi że tak Ci odpala. Dodanie gazu powoduje otwieranie przepustnicy, aby wzbogacić mieszankę. Może pompa paliwa szwankuje i nie daje odpowiedniego ciśnienia, może kiepskie paliwo. Nie wiem czemu trochę się upieram o przepustnicę, może kostka przy niej nie łączy. Aha sprawdź przewody masowe bo lubią przegniwać a najgorsze co może być w aucie to słaba masa.
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 16:16
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


być może coś z pompą albo filtrem, niesyty filtr mam w zbiorniku paliwa, generalnie mi tam nie przeszkadza że czasami mam dodawać gazu, zimą chyba wszystkie auta lubią troszkę gazu, za około 10 K muszę wymienić rozrząd to i zawory ustawią,
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
Wojdusz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


przy regulacji luzów zaworów wymieniałem również uszczelke pokrywy zaworowej. tzn. mechanik wymieniał. To skąd ten silikon? doszczelnienie jakieś na wszelki wypadek?
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 17:07
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


mi na zdjęciu wygląda jak silikon, jak jest nowa uszczelka to nie ma potrzeby używania silikonu,
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
Wojdusz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 17:28
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Nie odpala bez dodania gazu po dłuższym postoju


To dziwne bo kupiłem uszczelki i dałem do wymiany... a dodam jeszcze ze czasem przy odpalaniu czuć benzyne
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System