Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Szarpanie na niskich obrotach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrzik2

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda CRV 2008, executive navi 2.0 benzyna automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2014, 15:37
Temat postu:

Szarpanie na niskich obrotach


Mam od jakiegoś czasu następujący problem. Przy jeżdzie z prędkością od 40 do 60 km/h , przy obrotach od 1500 do 2000 napęd szarpie i daje takie wrażenie jakbym jechał po kocich łbach. przy dodaniu gazu problem znika. Muszę dodać, że jest to honda CRV 2008 Automat. Czy ktoś wie co to może być ? mam obawy, że problem się nasila z czasem pojawia się coraz częściej. W serwisie powiedziano mi, że mam po prostu przyspieszyć. ok. ale nie zawsze da się jechać po mieście 80km/h.
Powrót do góry
AmOnO

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Honda CRV I 2.0 128 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 10 Cze 2014, 17:35
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Szarpanie na niskich obrotach


Sprawdź kolego czy nie masz zhamowanych opon. Jak przejedziesz ręka po oponie to wyczujesz miejsca gdzie opona jest płaska i to własnie jest miejsce twojego kociego łba. To może być tego efekt a jak jedziesz szybciej to ten objaw się zlewa. Ja tak podobnie miałem a na zimówkach spokój
Powrót do góry
wojtekpa

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Honda CRV, 2009, 2.4 benzynka Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 14:34
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Szarpanie na niskich obrotach


Trochę odkurzę temat.
To nie opony, mam to samo ale w CRV 2.4 Automat z 2009 roku na nowych oponach.
Obiawy mam dokładnie takie same jak piotrzik2 jednak u mnie nie zależy to od prędkości tylko od obrotów silnika.
U mnie znowu dzieje się to w bardzo wąskim zakresie obrotów 1300 do 1600 ale przy różnych prędkościach. Wystarczy lekko wcisnąć lub puścić pedał gazu żeby przestało.
Tydzień samochód stał w serwisie i bez efektu. Zmienili oprogramowanie skrzynii, wał kardana, analizowali ten problem razem z fabryką w Anglii bez rezultatu. Jako że samochód kupiony w salonie jako używka powiedzieli że mam jeździć a jak coś się "urwie,złamie lub odpadnie" to wymienią lub naprawią.

Z zasady winię za to skrzynię jako najsłabszy element "systemu" jednak mechanicy stanowczo zaprzeczają. Gdyby to była skrzynia - mówią- to wibracje występowałyby przy róznych predkościach samochodu i obrotu silnika.
Generalnie przy jeździe na autostradach to nie wystepuje (2000 obr/min), najgorzej jest przy 80-90 km/h wtedy silnik ma około 1400-1500 obr/min.

Czy ktoś może rozpoznał przyczynę tych tajemniczych drgań?
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
piotrzik2

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda CRV 2008, executive navi 2.0 benzyna automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Szarpanie na niskich obrotach


wojtekpa napisał:
Trochę odkurzę temat.
To nie opony, mam to samo ale w CRV 2.4 Automat z 2009 roku na nowych oponach.
Obiawy mam dokładnie takie same jak piotrzik2 jednak u mnie nie zależy to od prędkości tylko od obrotów silnika.
U mnie znowu dzieje się to w bardzo wąskim zakresie obrotów 1300 do 1600 ale przy różnych prędkościach. Wystarczy lekko wcisnąć lub puścić pedał gazu żeby przestało.
Tydzień samochód stał w serwisie i bez efektu. Zmienili oprogramowanie skrzynii, wał kardana, analizowali ten problem razem z fabryką w Anglii bez rezultatu. Jako że samochód kupiony w salonie jako używka powiedzieli że mam jeździć a jak coś się "urwie,złamie lub odpadnie" to wymienią lub naprawią.

Z zasady winię za to skrzynię jako najsłabszy element "systemu" jednak mechanicy stanowczo zaprzeczają. Gdyby to była skrzynia - mówią- to wibracje występowałyby przy róznych predkościach samochodu i obrotu silnika.
Generalnie przy jeździe na autostradach to nie wystepuje (2000 obr/min), najgorzej jest przy 80-90 km/h wtedy silnik ma około 1400-1500 obr/min.

Czy ktoś może rozpoznał przyczynę tych tajemniczych drgań?
Pozdrawiam
Wojtek



Wszystko jasne. powodem jest zbyt póżna wymiana oleju w aut. skrzyni biegów. przez to musiałem czynność powtórzyć 3 razy i jet ok. przestrzegam przed tym. wymieniajcie olej w aut skrzyni po ok. 60 tys km.
pozdrawiam Piotr.
Powrót do góry
pleonow

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Alness
Posiadane auto: Honda CRV 2.2ctdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Lis 2016, 01:15
Temat postu:

Szarpanie w 2.2 d manual


Witam. Odswieze troche ten temat.
Posiadam CRV z 2.2 ctdi 2008r. Problem ten sam jak u innych szarpanie na rownym gazie okolo 1500 - 2000 obrotow przy wcisnieciu gazu auto zbiera sie i objawy ustaja. Szarpanie wystepuje nie zawsze i z rozna sila. Wiekszosc uzytkownikow miala problem z automatami. Moje auto to manual. Moze ktos juz doszedl co powoduje szarpania. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Lis 2016, 01:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ozzyzi

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Honda crv III 2008 2.0 iVTEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lis 2017, 02:12
Temat postu:

Szarpie przy ruszaniu, zróbcie to co ja!!


Witam otóż problem z szarpaniem widzę ma wielu z nas. Przeczytałem forum i nikt nic konkretnego w temacie nie doradził. Mój manual 2.0 iVTEC miał podobnie. Postanowiłem przejrzeć wszystkie bezpieczniki te pod kierownicą w poszukiwaniu czegoś zupełnie innego . Otóż zresetowalem przez to pewnie komputer tudzież inne układy, sondę itp. Co się okazało, przy odpaleniu silnik zupełnie zaczął chodzić lepiej, na zimnym było ponad tys obr czyli normalnie jak na zimnym a wcześniej miał 900obr.
TERAZ CO NAJWAŻNIEJSZE WSZELKIE SZARPANIE ZNIKNĘŁO!!! RESET POMÓGŁ
przecież to najprostsza czynnosc odłączyć akumulator na noc i tyle a nic nas nie kosztuje..
Panowie i Panie resetujcie swoje auta co jakiś czas
Jestem ciekaw czy wam pomogło, piszcie pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez ozzyzi dnia Sob 25 Lis 2017, 02:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zerro

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefów
Posiadane auto: CRV 2.0 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Szarpanie na niskich obrotach


Ja borykam się z problemem cały czas, mam wrażenie że dzieje się tak że skrzynia znajduje się pomiędzy biegami i nie wie czy zrzucić bieg czy wrzucić i tak się dławi... ale nie znam budowy oraz działania całego mechanizmu.

Olej wymieniłem raz, ale nie sądzę by to była przyczyna. Gdyby tak było to przynajmniej odrobinę by się poprawiło po wymianie, a tu nic a nic...

ozzyzi który bezpiecznik za to odpowiada? o czym piszesz. Nie chcę odłączać akumulatora, bo nie wiem czy posiadam kod o radia.
Powrót do góry
wemibo

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mrozy
Posiadane auto: CRV 2.2i-dtec 2009 lift automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 10:03
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Szarpanie na niskich obrotach


Witam. Ja również miałem identyczny problem ze skrzynią automat (2.2 i-dtec 2009 automat).

Miałem to szczęście, że kupiłem auto używane z roczną gwarancją na wady ukryte, przez co od razu z tym problemem udałem się do ASO (Wawa Okęcie). Panowie postawili diagnozę - uszkodzony konwerter momentu obrotowego. Po wymianie na nowy problem zniknął. Nie pytajcie o koszta Smile, bo wszystkie części nowe (czyli konwerter nówka a nie regeneracja), robocizna ASO.
Też osobiście znam inne auto z takim samym problemem (2.0 benzyna 2007 automat). Właściciel wymienił olej i twierdzi, że problem ustąpił.

Ten problem jest dosyć popularny, wystarczy w necie anglojęzycznie pogooglować (torque converter shudder), a okaże się, że hondy na całym świecie tak mają (a na youtubie można sobie nawet obejrzeć i posłuchać)
Powrót do góry
Arkowy

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2022
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda Crv 2.0 automat 150KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2022, 15:44
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Szarpanie na niskich obrotach


Witam.
Odświeżam temat, mam to w CRV III z 2008 automat, olej w skrzyni wymieniony w warsztacie Hondy i nic, wczoraj resetowałem bo przeczytałem, że komuś pomogło, jeszcze nie jeździłem, ale nie sądzę by to było. Wydaje mi się, że to coś z napędem. Po zakupie kilka m-cy temu wymieniłem jedna tylną półoś bo ciekła i coś tam jeszcze (tak zdiagnozowal gość w hondzie) wymieniłem i chyba o połowę lepiej, tzn drgania na biegu na wolnych obrotach spadły o połowę, czy zatem wymienić druga tylna półoś i wtedy przestanie?
Ciekaw jestem od czego Wam ustały te problemy i czy ustały bo temat rozpisany, ale bez konkretnych odpowiedzi, pisaliście to kilka lat temu, więc albo jeździcie z tymi drganiami, ale o naprawiliscie (jak?), albo sprzedaliście Smile

...?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System