Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) terkotanie ABS i paląca sie kontrolka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 05 Gru 2017, 22:47
Temat postu:

terkotanie ABS i paląca sie kontrolka


Od zakupu samochodu zdarzały się sytuacje że co jakiś czas przy do hamowaniu np na światłach ABS w końcowej fazie hamowania terkotał zapalała się kontrolka ABS po jakimś czasie gasła. jakiś czas temu zauważyłem że objawy z ABS nasilają sie jak ktoś jeździ na tylnym siedzeniu. po zdemontowaniu tylnego siedziska ( kolego forever1234 dzięki za informacje jak zdemontować siedzisko ) okazało się że jedna wtyczka czujnika ABS jest wysunięta i druga też jest luźno. zapiłem wtyczki na tretytki ( a jakże ) i mogę powiedzieć ze po przejechaniu ok 2 tysięcy km problem z terkotaniem i zapalaniem się kontrolki ABS miną
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
forever1234

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: honda hrv
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 06 Gru 2017, 22:07
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) terkotanie ABS i paląca sie kontrolka


Nie ma za co. Ale spróbuj wpiąć zworkę w gniazdo serwisowe - gwarantuję Ci, że błąd ABS nadal tam jest i będzie pomimo kasowania. Mam to samo. Problem jest głównie w złączu prawego tylnego czujnika pod siedzeniem. Tam wlewa się woda przez otwór techn. w blasze...można powiedzieć, że jest wpompowywana przez oponę przy przejazdach przez kałuże. U mnie złącze było przez to skorodowane i złączyłem kable na stałe. Abs działa, ale błąd jest cały czas w sterowniku i miga po wpięciu zworki. Jak spadnie śnieg to zahamuj ostro kilka razy na jakimś placu, kontrolka pewnie znów się zapali. Zostawiłem to tak jak jest i się nie przejmuję. A że mam z tyłu dorobione nadkola to częściowo zniknął problem wlewającej się wody.
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 12:59
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) terkotanie ABS i paląca sie kontrolka


wtyczki nie miałem skorodowanej i nie widziałem wody, może dlatego ze miałem robioną blacharkę i mam dorobione z tyłu nadkola. u mnie wtyczka była luźno ząbek nie trzymał. Po zamocowania wtyczki hamowałem ostro w luźnym błocie , kontrolka się nie zapalała i nie było terkotania, zobaczymy jak spadnie śnieg. Samochód mam od końca marca 2016 przejechałem już prawie 63 000 km i jestem zadowolony. Szkoda ze nie można kupić takiej harfy z rocznika 2012 2014
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 18:08
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) terkotanie ABS i paląca sie kontrolka


wydech1, tak z czystej ciekawości, jaki był koszt zrobienia blacharki? wstawiałeś reperaturki tylnych błotników i progów? i w jaki sposób były dorabiane nadkola (dokładałeś zapewne jakieś plastikowe nadkola we wnękach by nie leciało błoto na próg) od czego można dopasować takie nadkole? ewentualnie czy mozna kupić gdzieś pełne osłony nadkoli na tył?
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź
_________________
Olek
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 21:17
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) terkotanie ABS i paląca sie kontrolka


blacharka była robiona 2016 roku , reperaturki nie były dostępne blacharz dorabiał, nadkola przerobione z golfa ale którego nie wiem, progi dorabiane przez blacharza już nie pamiętam co jeszcze robił ale auto stało tydzień koszt ponad 3 tyś.
od ostatniego wpisu minęły kolejne tyś km O obecnie ponad 68 000 km kontrolka ABS nie zapala się i nie ma terkotania, naprawa pomogła w 100% , i sporo kasy zostało w portfelu ( nowy czujnik ABS a ASO ok 1000 zł zamienik coś koło 200 zł + montaż Very Happy
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 21:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 31 Sty 2018, 11:17
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) terkotanie ABS i paląca sie kontrolka


wydech1 napisał:
blacharka była robiona 2016 roku , reperaturki nie były dostępne blacharz dorabiał,

Jak to nie były dostępne ? Krążą po necie od 2016r po ok 100zł w wersji zarówno 3 jak i 5d.
Ja również robiłem zaprawki bez reperaturek ale na wiosnę 2015r, koszt u blacharza ok 800zł za dwa tylne nadkola.
Resztę później robiłem sam, szpachlowanie i malowanie. Dodam że nie założyłem później tych gumowych osłon na próg, tylko całość od środka przesmarowałem silikonem coś na kształt stożka aby woda i błoto spływały.
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 31 Sty 2018, 13:29
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) terkotanie ABS i paląca sie kontrolka


w lipcu 2016 roku nie było dostępnych szukałem w necie, a kolejka u blacharza była zapisana, teraz pewnie są dostępne , reperaturki błotników i progi ale wtedy nie było. z roboty jestem zadowolony, poza wymianą reperaturek i progów samochód trzeba było pomalować to tu to tam bo poprzednim użytkowniku trochę był podrapany , 2 drzwi , oba zderzaki i tylna klapa i polerowanie reflektorów i zabezpieczenie antykorozyjne więc cena uważam spoko , a tych gumek na błotnikach też nie mam
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System