Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 12:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


kedlaw07 napisał:
[
...Nie wiem czy wszystkie AMS'y tak mają, ponieważ już podczas zalewania mają kolor czarny, a nie miodowy lub inny.


Ja obecnie jeżdzę na AMS-ie 0W30. Nie kojarzę w tej chwili koloru przy zalewaniu, ale zapewniam, że mój AMS nie był czarny przy wlewaniu. Wydaje mi się,, że kolor był bezbarwny (jak woda), lub leciutko żółty ale mogę źle pamiętać.

Ostatnio sprawdzałem na bagnecie i rzeczywiście już jest czarny. Być może wynika to z jego własności myjących.
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 17:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Lałem kilka razy AMSa 0W30. Miał piękny miodowy kolor, oczywiście przy zalewaniu.
Przy zlewaniu już taki nie był - czarny, chociaż na bagnecie wpadał w ciemny brąz.
Zresztą jak wszystkie które zlewam po około pół roku używania...
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 19:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Panowie, tylko żebyście nie popadli w szamanizm oceny jakości oleju po kolorze przed zalaniem i po zlaniu zużytego... Rolling Eyes

Na marginesie: Wszystkie oleje Amsoila z linii Signature Series mają bardzo silne właściwości czyszczące, mocniejsze niż chwalone na tym forum za tę cechę oleje Shella.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 17 Paź 2017, 14:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
Panowie, tylko żebyście nie popadli w szamanizm oceny jakości oleju po kolorze przed zalaniem i po zlaniu zużytego... Rolling Eyes
Zapytałem o ten kolor, ponieważ wczoraj sprawdziłem resztki które mi pozostały w tym jednym opakowaniu. Ku mojemu zdziwieniu kolor oleju czarny ....
Butelka po wlaniu cały czas zakręcona.
Czyżby po otwarciu, a następnie jej zamknięciu aż do tak mocnych reakcji chemicznych doszło Question

Cytat:
Na marginesie: Wszystkie oleje Amsoila z linii Signature Series mają bardzo silne właściwości czyszczące, mocniejsze niż chwalone na tym forum za tę cechę oleje Shella.
Czyli jak teraz mam przejechane ponad normę te 2500 km to olej spływając wypłucze cały syf z silnika Question
Już teraz na bagnecie widzę ładny kolor, a co dopiero jak będzie spływał Laughing

Jeżeli już stosuję AMS'a przez 2 lata, a ma on tak dobre właściwości myjąco/czyszczące jak napisałeś,
to z czasem co on będzie usuwał z tego silnika Question
Wszak silniczek bez żadnych problemów śmiga.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:
[
...Nie wiem czy wszystkie AMS'y tak mają, ponieważ już podczas zalewania mają kolor czarny, a nie miodowy lub inny.


Ja obecnie jeżdzę na AMS-ie 0W30. Nie kojarzę w tej chwili koloru przy zalewaniu, ale zapewniam, że mój AMS nie był czarny przy wlewaniu. Wydaje mi się,, że kolor był bezbarwny (jak woda), lub leciutko żółty ale mogę źle pamiętać.

Ostatnio sprawdzałem na bagnecie i rzeczywiście już jest czarny. Być może wynika to z jego własności myjących.


Dodam, że mój Amsoil też się ubrudził. Wcześniej Mobil zlewałem dużo bardziej czysty. Czy wynika to z właściwości płuczących (Millers też się upaprał) czy zmianie jazdy z autostradowej na miejską ciężko wyrokować.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 12:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 19 Paź 2017, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


sstar napisał:
Flik77 napisał:
kedlaw07 napisał:
[
...Nie wiem czy wszystkie AMS'y tak mają, ponieważ już podczas zalewania mają kolor czarny, a nie miodowy lub inny.


Ja obecnie jeżdzę na AMS-ie 0W30. Nie kojarzę w tej chwili koloru przy zalewaniu, ale zapewniam, że mój AMS nie był czarny przy wlewaniu. Wydaje mi się,, że kolor był bezbarwny (jak woda), lub leciutko żółty ale mogę źle pamiętać.

Ostatnio sprawdzałem na bagnecie i rzeczywiście już jest czarny. Być może wynika to z jego własności myjących.


Dodam, że mój Amsoil też się ubrudził. Wcześniej Mobil zlewałem dużo bardziej czysty. Czy wynika to z właściwości płuczących (Millers też się upaprał) czy zmianie jazdy z autostradowej na miejską ciężko wyrokować.

Wszystkie wcześniejsze oleje jakimi zalewałem nigdy podczas wymiany nie miały aż tak czarnego koloru.
Dlatego to przykuło moją uwagę, i postanowiłem o to zapytać.

W zeszłym roku, jazda głównie raczej po mieście, oraz kilka krótkich tras po 70-100 km. Kolor oleju podczas wymiany w zeszłym roku czarny.

Teraz jazda po betonowej dżungli, ale więcej tych wyjazdów też po kraju. Wiadomo, że studenta trzeba odwiedzać.
Kolor oleju podczas wymiany Question
No właśnie nie wiem czego się spodziewać ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 13:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Hej.

Coś mi ostatnio Żaba bierze olej (282k najechane, chyba ma prawo :S). Nic nie wycieka, nic nie kopci, nie potrafię powiedzieć ile litrów na kilometry bo w sumie nie sprawdzałem aż tak dokładnie.

Ale myślę nad zmianą, przejściem może na coś gęstszego? W tej chwili mam zalany Eneos, bodajże 5W30.

Coś innego jesteście w stanie polecić?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 18:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Wg mnie zmiana na wyższą klasę lepkości - niekoniecznie, pozostałbym przy tej co jest tylko poszukał oleju o jak najlepszym (jak najniższym) parametrze NOACK (odparowalności oleju). Oczywiście zachowując inne parametry na przyzwoitym poziomie.
Na jakimś forum czytałem że userzy z problemem poboru oleju dość skutecznie sobie radzili w ten sposób, choć oczywiście powodów brania oleju może być wiele.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Paź 2017, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Po długich przemyśleniach i rozważaniach, rzucaniu monetą itp. zapadła decyzja w sprawie wymiany oleju.
Wybrałem Amsoil 0W/20 Signature Series.

Jeżeli ten AMS rzeczywiście dobrze czyści silnik jak napisał Sylpete to mam nadzieję, że dokładnie wyprze swojego poprzednika z silnika.

Natomiast przepiękny niebieski filterek oleju z logo H od innego dostawcy.
Reasumując, cenowo i tak wyjdzie taniej.

Dzisiaj, lub jutro składam zamówienie.
Jak nie zapomnę to porobię fotki, żeby pokazać jak wygląda nowy olej przed zalaniem i po wylaniu starego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Tylko czy taki czarny olej który niby miał wypłukać nagar to faktycznie go wypłukał.
I czy olej który jest jak woda po zmywaniu murzynka z tortownicy dalej ma te same właściwości.
Miałem auta co miały po po kilkaset tysięcy kilometrów i jakiś nagar tam był np w głowicy jak czyściłem kanały i zawory ale w czym niby on przeszkadzał to nie wiem, plany były bardziej ambitne przy okazji wymieniona była uszczelka pod głowicą a auto jak chodziło tak chodziło a przebieg miało przy najmniej 2 razy albo i więcej jak te jazzy.Olej tam zlewałem w kolorze bardzo podobnym nieco ciemniejszym jak świeży po wlaniu.
Ja bym się tym wypłukiwaniem o ile tak jest za bardzo nie podniecał ale kto co lubi.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 20:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


karion napisał:
Tylko czy taki czarny olej który niby miał wypłukać nagar to faktycznie go wypłukał.
I czy olej który jest jak woda po zmywaniu murzynka z tortownicy dalej ma te same właściwości.
Miałem auta co miały po po kilkaset tysięcy kilometrów i jakiś nagar tam był np w głowicy jak czyściłem kanały i zawory ale w czym niby on przeszkadzał to nie wiem, plany były bardziej ambitne przy okazji wymieniona była uszczelka pod głowicą a auto jak chodziło tak chodziło a przebieg miało przy najmniej 2 razy albo i więcej jak te jazzy.Olej tam zlewałem w kolorze bardzo podobnym nieco ciemniejszym jak świeży po wlaniu.
Ja bym się tym wypłukiwaniem o ile tak jest za bardzo nie podniecał ale kto co lubi.


To skąd zmiana koloru?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 21:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


sstar napisał:
karion napisał:
Tylko czy taki czarny olej który niby miał wypłukać nagar to faktycznie go wypłukał.
I czy olej który jest jak woda po zmywaniu murzynka z tortownicy dalej ma te same właściwości.
Miałem auta co miały po po kilkaset tysięcy kilometrów i jakiś nagar tam był np w głowicy jak czyściłem kanały i zawory ale w czym niby on przeszkadzał to nie wiem, plany były bardziej ambitne przy okazji wymieniona była uszczelka pod głowicą a auto jak chodziło tak chodziło a przebieg miało przy najmniej 2 razy albo i więcej jak te jazzy.Olej tam zlewałem w kolorze bardzo podobnym nieco ciemniejszym jak świeży po wlaniu.
Ja bym się tym wypłukiwaniem o ile tak jest za bardzo nie podniecał ale kto co lubi.


To skąd zmiana koloru?
Dlatego mam te wątpliwości.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 22:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


U mnie, po piątej wymianie Amsa kolor zbliżony do bursztynowego,
_________________
Amsoil 0W20, przebieg 131tyś. km 09.2020
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 27 Paź 2017, 23:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


sstar napisał:
To skąd zmiana koloru?

kedlaw07 napisał:
Dlatego mam te wątpliwości.


To w największym skrócie produkty spalania paliwa i depozyty po starych olejach. Jedne oleje lepiej wiążą te zanieczyszczenia, inne gorzej.

Lekko i przystępnie o tym zagadnieniu:

http://blog.bestdrive.pl/5426-czy-po-kolorze-mozna-ocenic-wyeksploatowanie-oleju-silnikowego

http://warsztat.castrol.pl/blog-post/dlaczego-olej-nie-ciemnieje/
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 28 Paź 2017, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana oleju.


Sylpete napisał:
sstar napisał:
To skąd zmiana koloru?

kedlaw07 napisał:
Dlatego mam te wątpliwości.


To w największym skrócie produkty spalania paliwa i depozyty po starych olejach. Jedne oleje lepiej wiążą te zanieczyszczenia, inne gorzej.

Lekko i przystępnie o tym zagadnieniu:

http://blog.bestdrive.pl/5426-czy-po-kolorze-mozna-ocenic-wyeksploatowanie-oleju-silnikowego

http://warsztat.castrol.pl/blog-post/dlaczego-olej-nie-ciemnieje/
Podane linki prowadzą do artykułów, które rozwiały moje wątpliwości co do koloru oleju.
Nie spodziewałem się informacji, że auta których paliwem jest LPG mają taki kolor oleju ...
Oczywiście jak bumerang znowu powrócił temat słynnego castrola ...

Mam nadzieję, że podczas spuszczania nie będzie to jakiś "glut"
Jedyne co mnie zastanawia to zapis:
Cytat:
Interwiał miedzy wymianowy:
AMSOIL Signature Series 0W-20 100% Synthetic Motor Oil zaleca następujące interwiały między wymianowe oleju:

Silniki benzynowe nie modyfikowane, sprawne technicznie w silnikach benzynowych:
- Normalne warunki użytkowania - 40 000km (25000mil)
- samochody pokonujące min. 16km dziennie, nie używane w bardzo trudnych warunkach.
- Ciężkie warunki użytkowania 24 000km ( 15000 mil)
- silniki z turbo doładowaniem, pokonywanie odcinków krótszych niż 16km w ciągu jednego dnia, holowanie , jazda w mocno zakurzonych warunkach drogowych, silniki bardzo długo pracujące na biegu jałowym.

Czyli przy moich przebiegach wymianę powinienem zrobić po 24 tys. km. Question
Jednakże będę, śię trzymał swojego ustalenia 10 tys. km lub 1 rok.

Cały opis dostępny jest pod adresem:
http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/2788-olej-silnikowy-amsoil-0w20-signature-series-100-synthetic-motor-oil-asm-0946l
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 7 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System