Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem z wymiana kluczyka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motylek1x2

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 22:39
Temat postu:

Problem z wymiana kluczyka


Witam
Od 2 miesiecy jestem posiadaczem Hondy Jazz 2009 rok . Przez te 2 miesiace wszystko było w porzadku az do pewnego wieczoru kiedy przejechalem sie samochodem do znajomego i nocujac u niego na parterze ktos wszedl do mieszkania i ukradl mi kluczyk oraz dowod rejestracyjny samodchodu. Na szczescie samego samochodu nie zdarzyl zlodziej ukrasc i teraz jestem w sytuacji gdzie mam jeden kluczyk a zlodziej wie gdzie mieszkam.

Chcialbym wymienic kluczyki i wszystko tak aby sam zlodziej nie mogl juz otworzyc i odpalic auta .
I tu pojawia sie problem , zakupislmy ze znajomym zestaw ( kluczyki/stacyjka/zamki) ale po wymianie , moge otworzyc auto ale nie moge go odpalic. Zakladam ze problemem jest immobilizer ale nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.

Oczywiscie auto odpala bez problemu na starym kluczyku.

Czy powinienem poprostu znalezc magika ktory mi przeprogramuje centralke immo i kluczyk i dorobic sobie drugi taki sam kluczyk , czy jednak powinienem wymienicy caly zestaw i jakos cudownie zaprogramowac kluczyk pod immo.

Troche jestem w kropce bo nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.

Z gory dziekuje za pomoc.
Kamil
Powrót do góry
zboj87

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Paź 2017, 07:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wymiana kluczyka


Z tego, co wiem większość warsztatów dysponuje sprzętem, który potrafi odczytywać dane z komputera, ale nie programować (pomimo, że cena takiego sprzętu idzie czasami w grube tysiące euro).
O ile ktoś nie wyprowadzi mnie z błędu, takie rzeczy robi się tylko ASO.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 05 Paź 2017, 13:40
Temat postu:

Re: Problem z wymiana kluczyka


motylek1x2 napisał:
Witam
Chcialbym wymienic kluczyki i wszystko tak aby sam zlodziej nie mogl juz otworzyc i odpalic auta .
I tu pojawia sie problem , zakupislmy ze znajomym zestaw ( kluczyki/stacyjka/zamki) ale po wymianie , moge otworzyc auto ale nie moge go odpalic. Zakladam ze problemem jest immobilizer ale nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.
Tak problemem jest inne kodowanie, a właściwie brak zgodności z immobilaiserem.
Cytat:
Oczywiscie auto odpala bez problemu na starym kluczyku.
Gdy masz dorobiony kluczyk (sfrezowany) to tak będzie.
Cytat:
Czy powinienem poprostu znalezc magika ktory mi przeprogramuje centralke immo i kluczyk i dorobic sobie drugi taki sam kluczyk , czy jednak powinienem wymienicy caly zestaw i jakos cudownie zaprogramowac kluczyk pod immo.
Tak.
Jeżeli masz już wymienione, (wstawiony nowy cały zestaw) to chcąc z niego korzystać i tak będziesz musiał dostarczyć auto na lawecie.
Napisałem tak, ponieważ do mojego magika tak robili gdy za dorabianie brał się ktoś nie odpowiedni.
Jednak dla wszystkiego zadzwoń.
Centralka jest zamontowana gdzieś w samochodzie.

Cytat:
Troche jestem w kropce bo nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.
Z gory dziekuje za pomoc.
Kamil

W moim przypadku musiałem dorobić kluczyk, gdyż podczas wyminy baterii urwałem gwint śrubki.
W jednym była jakaś "gwiazdka" natomiast, w drugim "krzyżak".
W ASO chcieli 1000 zł.
W związku z tym zakupiłem na alledrogo odpowiednią surówkę, którą pan dorobił na zasadzie kopii wzorca.
Następnie sczytał chipa/kodu z kluczyka, i zrobił pełne jego odwzorowanie.
Tak więc cały myk polegał na dorobieniu kluczyka, a następnie utworzeniu kopii.

Oczywiście musiałem być tam samochodem, ponieważ kluczyk kilka razy był jeszcze sfrezowywany i sprawdzany.

PS. Gdzieś na forum to dokładniej opisałem podając nawet typy kodów oraz chipów.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 05 Paź 2017, 16:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wymiana kluczyka


Witam,
Na Twoim miejscu założyłbym odcięcie zapłonu ( sensorowa wraz z montażem koszt około 120-150zł) i nie bawił się w zmianę kodu imo (z tym zawsze są problemy no i dość duże koszta) Złodziej mając nawet kluczyk, nie odpali auta nie wiedząc gdzie umiejscowiony jest wyłącznik blokady ( a możesz schować go na przykład pod fotelem kierowcy pod wykładziną, czy obok popielniczki ( gdzie kolwiek sobie zamarzysz), ja tak zrobiłem jak chcieli mi ukraść Passata Wink plus przeniosłem wtyczkę do kompa w inne miejsce (tak dla pewności). Na początku troche ciężko było się przyzwyczaić że za każdym razem przed odpaleniem trzeba było wcisnąć ukryty guzik, a teraz robię to odruchowo.
_________________
Olek
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 07:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wymiana kluczyka


Wystarczy zwykły wyłącznik za kilka złotych dobrze wpięty w instalację.

albo na przewodach pompy paliwa,
albo na czujniku uderzeniowym.

na pompie pokręcisz rozrusznikiem,
na czujniku nie dostaniesz prądu na świece.

efekt ten sam jeśli nie przełączysz włącznika tak jak trzeba nie odpalisz auta.

umiejscowienie włącznika zależy tylko od Twojej fantazji, znam takiego co zamontował w suficie a mój sąsiad ma w okolicach bagażnika.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 07:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 06 Paź 2017, 19:03
Temat postu:

Re: Problem z wymiana kluczyka


motylek1x2 napisał:
. Zakladam ze problemem jest immobilizer ale nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.
...

A sprzedający nie miał kompa pod te kluczyki ? Taki zestaw powinieneś kupić, stacyjka + zamki + kluczyki + komp i wtedy wystarczy przekładka całości.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 09 Paź 2017, 09:19
Temat postu:

Re: Problem z wymiana kluczyka


witek_p napisał:
motylek1x2 napisał:
. Zakladam ze problemem jest immobilizer ale nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.
...

A sprzedający nie miał kompa pod te kluczyki ? Taki zestaw powinieneś kupić, stacyjka + zamki + kluczyki + komp i wtedy wystarczy przekładka całości.
Wiesz ile kosztuje kodowanie danego kluczyka Question
Myślisz, że sprzedający da mu jeszcze komputer Laughing
Pomyśl logicznie. Sprzedaje się tylko surówkę, którą można sobie zakodować i dorobić plus ewentualnie zamki.

Oprócz tego musiałby mu sprzedać też centralkę i zgrać jego jazzika z w/w kluczem.
Na odległość się tego nie da zrobić:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Immobilizer
Kodowanie należy też zgrać z zamkiem centralnym.

Chyba,że chcesz biegać dookoła samochodu, i otwierać drzwi tym dorobionym kluczykiem z zamka.

Jako, żeś w z Warszawy to masz: wpisz w google.pl -> naprawa immobilizera warszawa. Zobaczysz wszystkie zakłady które się tym zajmują. Ważne jest abyś podał jak najwięcej szczegółów. Wtedy można szybciej i dokładniej dorobić klucze. Jednak musisz wiedzieć, że takich rzeczy nie robi się na poczekaniu. Trzeba klucz dokładnie spasować itp.

Może też być i tak, że nie opłaci się samemu dorabiać nowego kluczyka.
Ponieważ oprogramowanie jest tak drogie, że lepiej to w ASO zrobić.

PS. Napisz, czy jeździsz z nową przełożoną stacyjką.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 09 Paź 2017, 13:33
Temat postu:

Re: Problem z wymiana kluczyka


kedlaw07 napisał:
witek_p napisał:
motylek1x2 napisał:
. Zakladam ze problemem jest immobilizer ale nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.
...

A sprzedający nie miał kompa pod te kluczyki ? Taki zestaw powinieneś kupić, stacyjka + zamki + kluczyki + komp i wtedy wystarczy przekładka całości.
Wiesz ile kosztuje kodowanie danego kluczyka Question
Myślisz, że sprzedający da mu jeszcze komputer Laughing
Pomyśl logicznie. Sprzedaje się tylko surówkę, którą można sobie zakodować i dorobić plus ewentualnie zamki.

Przecież napisał że kupił kluczyk i zamek, więc używkę a nie surówkę do dorobienia to o czym piszesz Ty ?

Wiesz co ..... myślę logicznie, pierwszy lepszy zestaw po 2s szukaniu:
http://allegro.pl/honda-jazz-iii-08-14-1-4-komputer-kluczyk-stacyjka-i6967325246.html
Tak się sprzedaje na allegro/ olx zestawy - kluczyki + zamki + stacyjka + komp. Po cholerę komuś inne kluczyki i zamki jak nie ma kompa pod to ? Teraz musi zaprogramować immo pod te klucze które ma o ile komuś uda się je zczytać.

Zapytaj sprzedającego czy nie dorzuci Ci kompa za 100-200 zł.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 09 Paź 2017, 14:56
Temat postu:

Re: Problem z wymiana kluczyka


witek_p napisał:
kedlaw07 napisał:
witek_p napisał:
motylek1x2 napisał:
. Zakladam ze problemem jest immobilizer ale nie za bardzo wiem jak do tego podejsc.
...

A sprzedający nie miał kompa pod te kluczyki ? Taki zestaw powinieneś kupić, stacyjka + zamki + kluczyki + komp i wtedy wystarczy przekładka całości.
Wiesz ile kosztuje kodowanie danego kluczyka Question
Myślisz, że sprzedający da mu jeszcze komputer Laughing
Pomyśl logicznie. Sprzedaje się tylko surówkę, którą można sobie zakodować i dorobić plus ewentualnie zamki.

Przecież napisał że kupił kluczyk i zamek, więc używkę a nie surówkę do dorobienia to o czym piszesz Ty ?

Wiesz co ..... myślę logicznie, pierwszy lepszy zestaw po 2s szukaniu:
http://allegro.pl/honda-jazz-iii-08-14-1-4-komputer-kluczyk-stacyjka-i6967325246.html
Tak się sprzedaje na allegro/ olx zestawy - kluczyki + zamki + stacyjka + komp. Po cholerę komuś inne kluczyki i zamki jak nie ma kompa pod to ? Teraz musi zaprogramować immo pod te klucze które ma o ile komuś uda się je zczytać.

Zapytaj sprzedającego czy nie dorzuci Ci kompa za 100-200 zł.

Pierwszym i najtańszym wyjściem był zakup kluczyk z surówką i zakodowanie go do tego który miał.
Odpada wtedy cała zabawa z przekładaniem itd. oraz cenowo spokojnie.
Drugim zabawa w odcinanie zapłony itd.
Natomiast to co zrobił kolega motylek1x2 to moim zdaniem przerost formy nad treścią.

Jeżeli kolega ma zamontowane wszystko zamek, całą resztę którą zakupił i auto odpala to o co chodzi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 09 Paź 2017, 15:58
Temat postu:

Re: Problem z wymiana kluczyka


Może przełożyć pestkę ze swojego starego kluczyka do nowego kluczyka, ale to imho bez sensu bo chodziło mu o to żeby auta nie ukradli a akurat dostanie się do auta to najmniejszy problem.

Odpala - na starym kluczu.



motylek1x2 - nie miałeś czasem AC ? Bo jeżeli tak to poczytaj w OWU czy ubezpieczalnia Ci za to nie zapłaci, w końcu skradziono kluczyk i dokumenty, więc kradzież kluczyka powinna być traktowana jak normalna kradzież i wtedy w ASO Ci wszystko zrobią na AC. Myślę że mając 1 kluczyk ja bym drugi dorobił tak jak pisze kedlaw, bo i tak jak będą programowali IMMO to tylko 2 kluczyki są w pamięci, to że gość wejdzie do auta to i tak w teorii IMMO go zblokuje.

Przynajmniej z tego co przeczytałem to w Fordzie i Oplu są max 2 klucze możliwe do zaprogramowania więc to pewnie jakiś rodzaj zabezpieczenia.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 10 Paź 2017, 11:11
Temat postu:

Re: Problem z wymiana kluczyka


witek_p napisał:
Może przełożyć pestkę ze swojego starego kluczyka do nowego kluczyka, ale to imho bez sensu bo chodziło mu o to żeby auta nie ukradli a akurat dostanie się do auta to najmniejszy problem.
Nie wiem czy istnieje możliwość wyczyszczenia do zera samego transpondera.

Jeżeli tak, to kasuje dane ze starego kluczyka. Tego który ma.
Kasuje dane z immobiliser'a w samochodzie.
Dokupuje nowy 1-den z chipem surówką i z elektroniką.
Teraz przeprogramuje immobiliser w samochodzie.
1. Następnie koduje pierwszy klucz z elektroniką (zamykanie centralnym zamkiem itd.);
2. W drugim kluczyku robi wierną kopię docięcia grotu;
3. Przekodowanie samej elektroniki;
4. Zakodowanie transpondera.

Elektronika musi być aby nie biegał dookoła samochodu, żeby drzwi otworzyć.

Jednym słowem robi wszytko od początku.

Cytat:
Odpala - na starym kluczu.
Skoro odpala na starym, to wystarczy wymienić tylko transponder i przeprogramować pod nowy.

Cytat:
motylek1x2 - nie miałeś czasem AC ? Bo jeżeli tak to poczytaj w OWU czy ubezpieczalnia Ci za to nie zapłaci, w końcu skradziono kluczyk i dokumenty, więc kradzież kluczyka powinna być traktowana jak normalna kradzież i wtedy w ASO Ci wszystko zrobią na AC. Myślę że mając 1 kluczyk ja bym drugi dorobił tak jak pisze kedlaw, bo i tak jak będą programowali IMMO to tylko 2 kluczyki są w pamięci, to że gość wejdzie do auta to i tak w teorii IMMO go zblokuje.
Kiedyś był zapis w umowie ubezpieczeniowej (AC), że właściciel musi mieć dwa kluczyki aby uznano kradzież auta.
Teraz tego nie ma. Tak więc .... Firma może w taki sposób potraktować to jako tzw. pożyczenie auta.
Tylko, że ono zostało na placu.

Czy poinformowałeś o tym fakcie policję Question
Tak, to ok.

Jeżeli nie, to przyjmą zgłoszenie.
Nawet teraz jak je rozpatrzą, to pierwsze pytanie będzie w jaki sposób się pan porusza w/w pojazdem, skoro dokumentów nie ma Wink
Powiedzą Ci, że wszystko jest: 1 kluczyk jest, tak więc autem można się poruszać, a jak pan się boi to (parkować na strzeżonym parkingu),
dowód można zmienić u starostwie itd.

No i tak na koniec,.
Brak dowodów i śladów włamania też, bo trochę to trwało zanim zgłosiłeś itp.
Teraz to Ty się martw. Takie prawo.

Cytat:
Przynajmniej z tego co przeczytałem to w Fordzie i Oplu są max 2 klucze możliwe do zaprogramowania więc to pewnie jakiś rodzaj zabezpieczenia
Do hondy możesz dorobić tyle kluczyków ile zechcesz. Kwestia kasy i potrzeb. Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System