Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nagareboshi

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra/Poznań
Posiadane auto: Honda, Jazz, 2003, 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Sie 2017, 23:55
Temat postu:

Honda Jazz nie chce zapalić


Witam serdecznie forumowiczów. Jest to mój pierwszy post. Nie mogłem doszperać się drugiego wątku, więc jeśli powtarzam to z góry przepraszam Wink
Posiadam swoją Hondę Jazz już rok (bez paru dni). Do tej pory użytkowanie samochodu odbyło się bezproblemowo.

Dziś przed wyjazdem do pracy na nockę samochód zrobił mi psikusa i nie chciał odpalić. Po przekręceniu kluczyka kontrolki się zapalały normalnie, po czym silnik próbował zakręcić i od razu przestał a kontrolki gasły. Czym może to być spowodowane? Rozrusznik? Pompa? A może zawiesił się bendiks?
Światła i radio normalnie działały, więc nie jestem pewien czy mogę winić akumulator. Teraz są też upały więc może coś stało się z przegrzania?
Na koniec po wielu próbach samochód w ogóle przestał kręcić a na domiar złego nie chciał się potem zamknąć ani otworzyć z pilota (ale było słychać dźwięk silniczków w drzwiach) i musiałem zamknąć go ręcznie.

Rano jeszcze zerknę na czujnik uderzeniowy (właśnie wyczytałem o tym), może się włączył przy parkowaniu po wjeździe przez krawężnik (choć nie wjechałem gwałtownie).

Dodam, że wczoraj zrobiłem trasę na powrót do siebie (160km), potem jechałem na nockę do pracy, i dziś rano wracałem z nocki a samochód nie dawał żadnych objawów, że może coś być nie tak i palił ładnie.

Proszę o pomoc
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 00:16
Temat postu:

Re: Honda Jazz nie chce zapalić


Nagareboshi napisał:
...
Na koniec po wielu próbach samochód w ogóle przestał kręcić a na domiar złego nie chciał się potem zamknąć ani otworzyć z pilota (ale było słychać dźwięk silniczków w drzwiach) i musiałem zamknąć go ręcznie.
Proszę o pomoc


To by wskazywało jednak na akumulator. Chociaż po 160 km trasie powinien mieć dość energii. W jakim wieku jest bateria? Możę coś z układem ładowania? Czy podczas jazdy świeciła się kontrolka akumulatora? Rozrusznik, pompa i bendiks nijak się mają do elektrycznego otwarcia/zamknięcia drzwi.
Jak masz możliwość to obbadaj baterię miernikiem. Jeśli masz wartość poniżej 12,5 V oznacza to, że Twój akumulator jest w jakimś stopniu rozładowany. Minimalne napięcie jakie możesz zarejestrować i odczytać na multimetrze jest wartości 10,8 V. Niestety taki pomiar oznacza tylko jedno. Głębokie rozładowanie akumulatora. Badaj na wyłączonym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach prądu.

"Dziś przed wyjazdem do pracy na nockę samochód zrobił mi psikusa i nie chciał odpalić. Po przekręceniu kluczyka kontrolki się zapalały normalnie, po czym silnik próbował zakręcić i od razu przestał a kontrolki gasły."
Gaśnięcie kontrolek wskazuje na akumulator (krytycznie mało prądu). Możliwe też, że to jakaś krótkotrwała anomalia spowodowana upałem.
Możesz sprawdzić ten czujnik, ale nie sądzę by to było to. Nie byłoby tych problemów z zamknięciem/otwarciem drzwi.
Moim zdaniem wszystko wskazuje jednak na jakiś problem z elektryką.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 11:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Akumulator.
to że będzie miał ponad 12V bez obciążenia nie świadczy o sprawności, bo może tracić przy obciążeniu.
Czasami aku ulega uszkodzeniu i tyle.
jak chcesz sprawdź z innym aku
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Kwiecien

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 11:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Wystarczy że tylna klapa będzie nie domknięta i akumulator przez noc padnie. Przerabiałem Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 13:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Tak trochę z innego punktu widzenia.
Czy biegają zwierzaki - kuny, lisy itp. Question
Jeżeli zobaczysz ślady łapek to możliwe, że coś tam już kiedyś nocowało. Oczywiście nie od razu przegryzło, ale jeśli mu się tam spodobało to z czasem mogło przegryźć kabelki. Gryzie jak mu jest niewygodnie podczas jego przebywania pod maską.
Nie musi być też od razu obgryziona osłona maski.
Sprawdzić kable.

Kot tam nie wejdzie, bo mu się nie będzie chciało Smile
Inną sprawą jest to, że koty wchodzą tylko na szerokość wąsów. Są one dla nich wyznacznikiem szerokości tułowia.
Wiem, bo mam kota.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 13:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 15:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Musisz sprawdzić alternator czy ładuje, ale w tej sytuacji to wysiadł akumulator, też to miałem wszystko się świeciło a zapalić nie chciał tylko wydawało dźwięk przy próbie uruchomienia silnika jakby gdzieś się zwarcie zrobiło.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 20:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Kiełekg napisał:
Akumulator.
to że będzie miał ponad 12V bez obciążenia nie świadczy o sprawności, bo może tracić przy obciążeniu.


Masz na myśli, że na włączonym silniku prąd ładowania będzie poniżej normy (chyba ok 14 V)?
Nie wiem, dlatego zapytam: czy wówczas usterki nie należałoby szukać w układzie ładowania (alternator)? W sumie opisana przeze mnie sytuacja nie wyklucza oczywiście awarii baterii.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 01:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Trzeba sprawdzić spadek prądu akumulatora pod obciążeniem .Takie mierniki mają
warsztaty lub sklepy z akumulatorami.Aku może mieć 13 V a przy rozruchu auta
spada mu do 8 V . I wtedy wiadomo że aku do wymiany.
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Sprawdź:
*klemy,
*mocowanie masy na karoserie i silnik. Sprawdził bym jeszcze styk przewodu + na rozruszniku.
Jeśli to wszystko będzie ok to winny jest aku lub rozrusznik.

Oprócz tego:
*zmierzyć obwód ładowania,
*wyciągnąć akumulator i zmierzyć stan naładowania miernikiem,
a spoczynku 12 V
w użyciu - obciążeniu 14 V
*szukać problemu po stronie rozrusznika
*dobrze przyjrzeć się kontrolką - wcześniej się z nimi dokładnie zapoznać (bo czasami nie pamiętamy co które oznaczają),
bo mogą mignąć tak że nie zauważymy (przekręcając kluczykiem w stacyjce patrzyć prosto w zegary).
*nie uruchamiać od razu auta, lecz tak "etapami"
*podładować akumulator i sprawdzić.

Napisz czy odpalałeś autko za pomocą:
1. innego akumulatora.
2. innego akumulatora, będącego w samochodzie (pożyczanie prądu)

Jaki efekt Question
Co z kontrolkami, ładowaniem i rozrusznikiem. Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Nagareboshi

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra/Poznań
Posiadane auto: Honda, Jazz, 2003, 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 17:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Dzięki za odpowiedzi!
Sprawa została rozwiązana wczoraj wieczorem. Okazało się, że jednak akumulator umarł. Został wymieniony na nowy i teraz wszystko działa jak należy.


Pierwotnie myślałem o jakiejś usterce mechanicznej (bo elektryka działała), ale nagłe przestanie działania zamka centralnego mnie zupełnie zmyliło.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 21:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Jaki akumulator zakupiles Question
Pojemnisc i firma
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pią 04 Sie 2017, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz nie chce zapalić


Flik77 napisał:
Kiełekg napisał:
Akumulator.
to że będzie miał ponad 12V bez obciążenia nie świadczy o sprawności, bo może tracić przy obciążeniu.


Masz na myśli, że na włączonym silniku prąd ładowania będzie poniżej normy (chyba ok 14 V)?
Nie wiem, dlatego zapytam: czy wówczas usterki nie należałoby szukać w układzie ładowania (alternator)? W sumie opisana przeze mnie sytuacja nie wyklucza oczywiście awarii baterii.


Nie, nie pisałem o ładowaniu, bo ono ma być tak jak piszesz ponad 14V.
Pisałem o wartości napięcia w spoczynku i pod obciążeniem samego akumulatora - trzeba to sprawdzić miernikiem, który potrafi wykonać test aku pod obciążeniem - jak to napisał mitex01 (tylko, ze nie spadek prądu, a napięcia!)
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System