Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 08:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Prędkość/20+1=Spalanie
Działa z grubsza przy prędkościach w zakresie 80-140;-)
Potem traci liniowa naturę. PS. http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6635&postdays=0&postorder=asc&start=855
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Kwiecien

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 08:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Swojego Jazza kupiłem jakieś 3 miesiące temu. Zrobiłem nim około 13000kkm. Auto z niemiec, zadbane, przebieg 168000km. Puknięty kiedyś w d... ale zrobiony przyzwoicie bez wstawiania ćwiartki. Silnik 1.4 i-DSI 83KM. Rocznik 2004. Po zakupie ustawiłem zawory (100zł), wymieniłem olej w skrzyni (oryginał) i olej w silniku (0W30 Total). I tyle. Wsiadam, odpalam i jadę. Wszystko od A do Z działa. Pali po okolicy z klimą max 6.5l, w trasie do 100km/h z klimą 5l. Ciężko jest przekroczyć te wartości. Obecnie montuję sobie sam instalację gazową (Stag 200 GoFast + AT09 + Valtek 32 i butla w kole).

Ogólnie jest to najbardziej niezawodne auto jakie miałem. A miałem tego sporo.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 09:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Kwiecien napisał:
Swojego Jazza kupiłem jakieś 3 miesiące temu. Zrobiłem nim około 13000kkm. Auto z niemiec, zadbane, przebieg 168000km. Puknięty kiedyś w d... ale zrobiony przyzwoicie bez wstawiania ćwiartki. Silnik 1.4 i-DSI 83KM. Rocznik 2004. Po zakupie ustawiłem zawory (100zł), wymieniłem olej w skrzyni (oryginał) i olej w silniku (0W30 Total). I tyle. Wsiadam, odpalam i jadę. Wszystko od A do Z działa. Pali po okolicy z klimą max 6.5l, w trasie do 100km/h z klimą 5l. Ciężko jest przekroczyć te wartości. Obecnie montuję sobie sam instalację gazową (Stag 200 GoFast + AT09 + Valtek 32 i butla w kole).

Ogólnie jest to najbardziej niezawodne auto jakie miałem. A miałem tego sporo.
Przy tak małym spalaniu jeszcze gaz Question
Trzeba od razu było szukać auta z LPG.

Ja mam podobne spalanie, i nigdy nie pomyślałem o LPG.

Wszystkie przeglądy będziesz musiał robić dwa razy częściej, a jeżeli wyjdzie jakaś usterka to w dwóch miejscach nie zależnie szukać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 09:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Kedlaw zobacz jakie kolega robi przebiegi, zwróci się. U mnie 146kkm dałoby sporą oszczędność, ale po ptokach...panna jeździ i git.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Kwiecien

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 10:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


kedlaw07 napisał:
Kwiecien napisał:
Swojego Jazza kupiłem jakieś 3 miesiące temu. Zrobiłem nim około 13000kkm. Auto z niemiec, zadbane, przebieg 168000km. Puknięty kiedyś w d... ale zrobiony przyzwoicie bez wstawiania ćwiartki. Silnik 1.4 i-DSI 83KM. Rocznik 2004. Po zakupie ustawiłem zawory (100zł), wymieniłem olej w skrzyni (oryginał) i olej w silniku (0W30 Total). I tyle. Wsiadam, odpalam i jadę. Wszystko od A do Z działa. Pali po okolicy z klimą max 6.5l, w trasie do 100km/h z klimą 5l. Ciężko jest przekroczyć te wartości. Obecnie montuję sobie sam instalację gazową (Stag 200 GoFast + AT09 + Valtek 32 i butla w kole).

Ogólnie jest to najbardziej niezawodne auto jakie miałem. A miałem tego sporo.
Przy tak małym spalaniu jeszcze gaz Question
Trzeba od razu było szukać auta z LPG.

Ja mam podobne spalanie, i nigdy nie pomyślałem o LPG.

Wszystkie przeglądy będziesz musiał robić dwa razy częściej, a jeżeli wyjdzie jakaś usterka to w dwóch miejscach nie zależnie szukać.


Gaz założę sobie sam, wyjdzie mnie około 1400zł. Zwróci mi się to w mniej niż pół roku. Przegląd to tylko 60zł więcej raz na rok, wymiana filtrów gazu co 10kkm to kilka złotych samemu. Grzech nie zagazować. A aut zagazowanych nie kupuje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 10:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 10:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


sstar napisał:
Kedlaw zobacz jakie kolega robi przebiegi, zwróci się. U mnie 146kkm dałoby sporą oszczędność, ale po ptokach...panna jeździ i git.
Nie jestem zwolennikiem poprawiania konstruktorów.

Wszak to oni doprowadzili jazza do perfekcji. W taki sposób, że każdy się nim zachwyca oraz są ludzie którzy go kupią pomimo jego wysokiej ceny.
Natomiast, każda ingerencja w w/w pojazd odbierze mu jego swoisty klimat.

Nie rozumiem ludzi, którzy kupują dany samochód z założoną z góry myślą o zmianie jego zasilania.
Wiesz,że tyle pali to po co kupujesz Question
Nie lepiej wybrać auto od razu z dedykowanym do tego silnikiem Question
Jeżeli kolega robi duże przebiegi i jest to chęcią zamontowania LPG, to może lepiej podczas zakupu trzeba było wybrać diesla.

To tak samo jak gość kupił drogie auto a potem płacze że tak wysokie ubezpieczenie musi płacić.

Gdzie sens, i logika Question

Jednakże kto bogatemu zabroni.
Zwróci się po "X" latach. Tylko czy do tego czasu ten jazz dotrwa bez napraw związanych z używaniem silnika na LPG.
Sam przegląd na stacji to koszt 162 zł (98 zł – okresowe badanie techniczne, 63 zł – pojazd przystosowany do zasilania gazem (za badanie specjalistyczne)
1 zł – opłata za Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców).

Natomiast od 20 maja 2018 roku stosowane będą nowe jeszcze wyższe stawki zgodnie z dyrektywą unijną..

Powtórzę jeszcze raz, gdy coś się stanie to wtedy będzie kolega jeździł od jednego mechanika do drugiego i szukał rozwiązania problemu Question
Jeżeli każdy z tych mechaników może wydać inną diagnozę itd.
Wtedy nie będzie szkoda pieniędzy na części oraz czasu poświęconego na naprawy Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 10:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Kwiecien napisał:
Gaz założę sobie sam, wyjdzie mnie około 1400zł. Zwróci mi się to w mniej niż pół roku. Przegląd to tylko 60zł więcej raz na rok, wymiana filtrów gazu co 10kkm to kilka złotych samemu. Grzech nie zagazować. A aut zagazowanych nie kupuje.
Nadal nie rozumiem, po co coś zmieniać i kombinować jeżeli można kupić oryginał z LPG.
W tym przypadku wchodzą inne marki, bo honda takich silników nie montuje.

Niestety LPG w Jazzie niema, ale jest hybryda Wink

Natomiast jeszcze raz napiszę. Kto bogatemu zabroni Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 14:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Kedlaw przeczytaj co gościu pisze a nie mantrujesz. Zwrot po pół roku! Diesel bez porównania.
Dwóch gości w rodzinie założyli gaz: Civic i Accord, po 100kkm jest ok, a to nie były nowki, na pewno się im opłaciło.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 02 Sie 2017, 14:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


kedlaw07 napisał:


Nie rozumiem ludzi, którzy kupują dany samochód z założoną z góry myślą o zmianie jego zasilania.
Wiesz,że tyle pali to po co kupujesz Question
:


Bo dynamika zostaje a koszty paliwa wychodzą o 40-50% taniej dla kogoś kto robi większe przebiegi to ma sens.
Brat założył w jednym aucie które fabrycznie nie miało lpg z 3-4 lata temu bardzo sobie chwali i problemów nie ma mówi że jak za darmo jeździ.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 11:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


karion napisał:
kedlaw07 napisał:


Nie rozumiem ludzi, którzy kupują dany samochód z założoną z góry myślą o zmianie jego zasilania.
Wiesz,że tyle pali to po co kupujesz Question
:


Bo dynamika zostaje a koszty paliwa wychodzą o 40-50% taniej dla kogoś kto robi większe przebiegi to ma sens.
Brat założył w jednym aucie które fabrycznie nie miało lpg z 3-4 lata temu bardzo sobie chwali i problemów nie ma mówi że jak za darmo jeździ.
Raczej chyba na gazie to dynamiki tej samej silnik nie będzie miał.
Nawet jak sam kolega Kwiecien zamontuje LPG to i tak przez jakiś czas będzie musiał go "spłacic", żeby wyjść na zero a dopiero później zarabiać na tym.

Tak więc należy policzyć koszt montażu + ilość przejechanych kilometrów x cenę za 1L LPG.
Może się szybciej zwrócić do stanu zerowego jeżeli koszt 1 litra gazu będzie wyższy niż teraz.
Przy założeniu montaż 1400 zł
zużycie 7 L
koszt 1,88 zł - obecna dzisiejsza cena na Lotos Optima
wychodzi odpowiednio 1400 zł / 7 L x 1,88 zł ilość przejechanych kilometrów = 200

natomiast zmieniając cenę na 1,55 zł - cena z 31.07.2017 r.
wychodzi odpowiednio 1400 zł / 7 L x 1,55 zł ilość przejechanych kilometrów = 300

Do tego należy doliczyć przeglądy i całą resztę innych spraw.
Np. zacznie spadać moc, szarpać silnik itp. To będzie szukał przyczyn u co najmniej dwóch mechaników. Gazownika i mechanika "zwykłego".
Wszystko dobrze się skończy pod warunkiem, że trafi na osobę która zna się na rzeczy. Jeżeli jednak nie, to będzie miał więcej problemu z tym samochodem niż z niego pożytku.

Nadal będę uważał, że jeżeli coś dobrze działa i zostało skonstruowane przez odpowiednich w tym celu wykształconych to nie należy tego poprawiać.

Niestety my uważamy się za najlepszych, i najmądrzejszych.
Bez urazy.

Ogólnokrajowy przykład, leczenie różnego rodzaju chorób.
Byle jakie leki leżące w domu, lub te z reklamy i kupione w aptece. Następnie zażywanie nie zgodne z dawkowaniem, Przecież jak wezmę więcej to szybciej wyzdrowieję.
Efekt, wizyta u lekarza.
Najczęściej płatna bo do tego z POZ-tu to się długo czeka, a ja już teraz chcę być zdrowy.

sstar napisał:
Kedlaw przeczytaj co gościu pisze a nie mantrujesz.
Nie mantruję tak jak to napisałeś, lecz stwierdzam fakt. Po co przerabiać coś co jest dobre Question

Przecież nie pójdę do kolegi i będę mu to wybijał młotkiem gumowym z głowy.
Zrobi jak uważa. Jego rzecz.

Jednak może warto mu podać kilka innych informacji za jak i przeciw montażowi LPG.
Ja przedstawiłem sprawy mechaniczne i problemy z tym związane. Nie omieszkałem również przedstawić spraw finansowych, oraz strat czasu gdy autko będzie stało u mechanika.
Być może widzę to w czarnych barwach, i wolę dmuchać na zimne.

Ty mówisz tylko o korzyściach materialnych.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kwiecien

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 19:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Instalacja zwróci mi się bardzo szybko. Jak każda poprzednia. Problemów z LPG nigdy nie miałem, to nie są stare instalacje I czy II gen. Od 12 lat jeżdżę na gazie.

100km na gazie to będzie jakieś 13zł, na benzynie 30zł. Jest różnica ? W 10000kkm zwraca się instalacja, reszta to czysty zysk.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 22:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zakup Hondy Jazz


Widze, ze Cie nie przekonam podobnie jak ty mnie.
Dobrze, ze sie roznimy w swoich pogladach bo inaczej wszystko byloby takie same i nudne.
Moge Ci podpowiedziec, ze na forum sa osoby ktore smigaja w swoich jazzach z LPG.
Poszukaj watku i poczytaj.
Uwazam, ze zawarta tam wiedza przyda Ci sie w realizacji Twojego planu. Zagazowania jazza.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System