Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 10:26
Temat postu:

Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


Dzień dobry:-)
Trzy lata mijają i zamierzam zmienić auto. Szukam od jakiegoś czasu ogłoszeń sprzedaży aut i zbieram wiedzę na ich temat. Najprawdopodobniej kolejnym nabytkiem będzie Jazz III 1.4. Ostatnie lata Jazz II służył mi dzielnie i bezproblemowo. To najlepsze autko jakie dotąd miałem! Jestem przyzwyczajony do designu i funkcjonalności tego samochodu. Zatem do rzeczy. W mojej okolicy jest do kupienia trójka 1.4 w wersji Executive z panoramicznym dachem i skrzynią CVT z końca 2010r z niewielkim przebiegiem i ceną w okolicy 29tys. Moglibyście napisać co sądzicie o tej skrzyni CVT w Jazzie i czy panoramiczny dach nie jest kłopotem w tym samochodzie? Jak działa CVT wiem. Jeżdżę codziennie skuterem 125cc, sam go sobie serwisuję i znam zasadę działania takiej skrzyni. Oczywiście w samochodach jest to bardziej skomplikowana przekładnia ale zasada działania jest podobna. Niewiele znalazłem informacji odnośnie uszkodzeń tej skrzyni w Jazz III więc można by wnioskować że jest bezawaryjna jeśli wymieniamy olej co 20/30tys. Podzielcie się proszę Waszymi informacjami na temat tego auta ze skrzynią CVT. Jaka jest jej trwałość w tym modelu i czy jest awaryjna. Miałbym wiedzę w pigułce do wykorzystania przy ewentualnym zakupie. 30 tysięcy jest już dla mnie sporym wydatkiem i nie chcę się władować na jakąś minę.
_________________
Pozdrawiam
Tomek


Ostatnio zmieniony przez Tomek R. dnia Wto 20 Cze 2017, 16:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 17:05
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


Mistrzu, tą skrzynię w skuterze i CVT w Jazzie dzieli przepaść technologiczna. W skuterze nazywają to ustrojstwo CVT dlatego, że jest to też przekładnia bezstopniowa ale zasada działania ma się nijak do tej z Jazza, w skuterze jest to czysto mechaniczne rozwiązanie ze zwykłym paskiem elastycznym i stożkowymi kołami. Co do Chęci zakupu Jazza III-jeśli tylko auto jest ok. i ma realny/prawdziwy przebieg, żadnych ukrytych niespodzianek to nawet się nie zastanawiaj. Problemów z panoramą nie ma żadnych bo jest to stała szyba i nie ma się co zepsuć, jedynie były kłopoty z roletami (zacinały się) w CR-V i Civic,ach, w Jazie o tym problemie nie słyszałem. Ja bym do tego zakupu podchodził naprawdę na jakichś uspokajających prochach bo dobrze wyposażony Jazz III bez przygód blacharskich i niewielkim przebiegiem oczekuje na klienta krócej od gorącej bułki.
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 18:32
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


Nie ma sensu porównywać technologi wykonania CVT w skuterze i w samochodzie. Dla mnie ważne jest to, czy nie ma z tą skrzynią kłopotów jak w modelu I, gdzie przed rokiem 2005 było ich sporo. Wielu ludziom nie odpowiada charakter pracy takiej skrzyni. Ja jestem w stanie to zaakceptować byle była solidna. Z tego co przeczytałem w w necie do tej pory, w dwójce podobnie jak w Igen. zdarzają się problemy z łożyskami manualnej skrzyni ale o CVT niestety niewiele można przeczytać. Natknąłem się na informację że II-ka miała lifting w 2011r i modele sprzed liftingu miały kłopoty z CVT ale nie mogę nigdzie potwierdzić tej informacji. Ponoć w 2011 zmieniła się min. właśnie skrzynia na inny model...
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 20:59
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


milejow napisał:
(...) Ja bym do tego zakupu podchodził naprawdę na jakichś uspokajających prochach bo dobrze wyposażony Jazz III bez przygód blacharskich i niewielkim przebiegiem oczekuje na klienta krócej od gorącej bułki.


Racja. Swoją sprzedałem drugiego dnia po wystawieniu ogłoszenia - wystawiłem o 21:00, a przed 10:00 następnego dnia była sprzedana.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 21:32
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


[/quote]Racja. Swoją sprzedałem drugiego dnia po wystawieniu ogłoszenia - wystawiłem o 21:00, a przed 10:00 następnego dnia była sprzedana.[/quote]

Na swoją też mam już kupca tylko umówiłem się że trochę poczeka. Mam od prawie dwóch miesięcy upatrzony samochód, ale właściciel stracił jakąś okazję więc sprawa się przeciąga i powoli wydaje się nieaktualna. Szukam dalej. Ta Honda która mnie obecnie zainteresowała jest sprzed liftingu. Sprzedawca w ogłoszeniu umieścił info że skrzynia jest automatyczna hydrauliczna (klasyczna). Spędziłem trochę czasu na szukaniu informacji o automatycznych skrzyniach w Jazz II i zamieszczam je tu dla zainteresowanych:

Zdjęcie z aukcji o której pisałem, gdzie jest info że auto ma skrzynię hydrauliczną, pokazuje Jazz II ze skrzynią I-Shift gdzie gałka zmiany biegów wygląda tak:



Ta skrzynia jest skrzynią półautomatyczną z elektronicznie sterowanym sprzęgłem. Przy kierownicy znajdują się łopatki do zmiany biegów. Stosowana była także min. w Corollach. ( mam znajomego który miał Verso z taką skrzynią i była to totalna padaczka ) Bardzo zła kultura pracy, szarpanie przy zmianie biegów, podjeżdżając pod krawężnik 50/50 że spalimy sprzęgło. Co 3/5tys. wymaga kalibracji!! Ogólnie NIE WOLNO tego kupować. Auta w Niemczech z taką skrzynią kosztują 2tys. mniej od podobnych rocznikiem (2010-2012) z manualem lub CVT. Nikt nie chce tego kupować i nic dziwnego. Tak więc to auto sobie oczywiście odpuszczam.

Tak wygląda gałka zmiany biegów w Jazz III ze skrzynią CVT:


_________________
Pozdrawiam
Tomek


Ostatnio zmieniony przez Tomek R. dnia Wto 20 Cze 2017, 16:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Cze 2017, 21:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Cze 2017, 11:30
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


Tu niestety też znalazłem informację, że w jednym z salonów w Polsce zdarzyły się bodaj dwa samochody gdzie pękła obudowa skrzyni CVT. Jej wymiana jest bardzo kosztowna i mowa tu o kilku tysiącach złotych. Zdarza się to jednak bardo rzadko. Chyba częściej występuje kłopot z łożyskami w manualnej skrzyni więc nie ma co przesadzaćSmile Tak więc szukam dalej bo na razie nic sensownego w oko mi nie wpadło, i tak już drugi miesiąc...
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Sob 24 Cze 2017, 21:48
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


2010 ma skrzynie i shift chyba od 2012 byly cvt
Powrót do góry
Tomek R.

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: KIA Venga YN 1.4 2010r. VW Lupo 1.0 MPI (AUC) 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Cze 2017, 00:31
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


I-shift to nieporozumienie jak i w Hondzie tak i Toyocie... Dziś jechałem Yarisem III 2012 1.33 z CVT... Słabo to jedzie w porównaniu na manualem... Wolę zdecydowanie mój skuter z prastarym cvt niż auto z taką skrzynią...
_________________
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 30 Cze 2017, 15:51
Temat postu:

Re: ( Honda ) Jadę obejrzeć auta II - Jazz III 1.4 2010 manual lub CVT


Kila dni temu kupiłem Corollę z CVT. Dla kierowników dziadkowozów to bardzo fajny wynalazek. Przy wolnej jeździe jest cicho (obroty utrzymywane są w okolicach 1200-1300), przy mocnym przyspieszeniu jest czasowa zwłoka (ale przeciętny kierowca w manualu nie zrobi tego szybciej, chyba że wcześniej przygotuje się) oraz wycie (ale tragedii nie ma, w manualu przy 6krpm również cicho nie jest). Komfort jazdy mi osobiście podoba się. Oczywiście idealnie nie jest, bo być nie może - czasami przy zjeździe o dużym nachyleniu obroty zwiększają sie do 4krpm w momencie, gdy nie jest to potrzebme a czasami gdy zjazd już się skończył i można by zmniejszyć obroty, te dalej są utrzymywane podwyższone. Zużycie paliwa akceptowalne - w chwili obecnej po 1600km wakacyjnego wyjazdu zapakowanym do granic możliwości autem to 6,73l/100km (większość, to autostrady z dopuszczalną prędkością, trochę również krętych górskich dróg).
Autem z CVT koniecznie trzeba się przed kupnem przejechać, bo nie każdemu się spodoba...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System