Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rain86

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 07:33
Temat postu:

Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Witam,


od jakiegoś czasu (ok miesiąca) mojego Jazz-ika nawiedził dziwny dźwięk, którego wcześniej nie było Sad Otóż przy ok 2 tys. obrotów na biegu jałowym czy też każdym innym od strony silnika dobiega dziwny dźwięk jakby wiertarki. Samochód wylądował u mechanika, który poszperał w Jazzie ale nic nie znalazł - sprawdzał luzy (wszystko idealnie), pasek rozrządu, napinacze, też wszystko ok - generalnie stwierdził, że do silnika nie ma się do czego przyczepić i stwierdził, że to łańcuch jedynie zaczął głośniej pracować.

Ktoś się spotkał z czymś takim? a może to coś innego aniżeli jakaś przypadłość od silnika
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 08:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Witam,

Na wstępie uzupełnij swój profil o rodzaj silnika rok produkcji- będzie łatwiej dyskutować, nie napisałeś czy jesteś pierwszym czy kolejnym właściecielem, jeśli kolejnym to poprzednik mógł niewłaściwym stylem jazdy (np. szarpaniem ) doprowadzić do rozciągnięcia łańcucha rozrządu, żaden Jazz nie ma paska rozrządu! Napisz jaki jest aktualny stan licznika i czy dzwięk jest tak samo słyszalny na zimnym i rozgrzanym silniku ? Jeśli ten dzwięk przypomina metaliczny warkot to może być przyczyną rozciągnięty łańcuch zwłaszcza jeśli występuje wzmożony hałas po puszczeniu gazu i wolnym schodzeniu obrotów. Ale nie można wykluczyć innej przyczyny np. mocno rozregulowanych zaworów, kiedy ostatnio były regulowane ?
Sprawdziłbym jeszcze czy po zdjęciu paska klinowego nie hałasuje łożysko alternatora. Poczytaj jeszcze tu: http://www.motofakty.pl/artykul/co_tak_stuka.html
Podjedź jeszcze do innego mechanika-sprawdź czy potwierdzi diagnoze poprzednika i odpisz co było przyczyną na obecnym forum.
Powrót do góry
rain86

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 10:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


oczywiście, że nie pasek rozrządu - miałem na myśli łańcuch a napisałem co innego Embarassed

Jestem 2 właścicielem, samochód ma lekko ponad 100 tys (1.4, 2004 r.) Zawory są ok (wszystko zgodnie z tym co producent zaleca - dokładnie są ustawione na samym "środku" ani w dolnej dopuszczalnej granicy ani w górnej)

"występuje wzmożony hałas po puszczeniu gazu i wolnym schodzeniu obrotów." Tak właśnie jest. Sam hałas nie zależnie czy ciepły czy zimny silnik jest taki sam.

Nawiązując jeszcze do łąńcucha ten mechanik (zaufany znajomy) powiedział, że występuje delikatny luz na łańcuchu.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 11:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Wiec raczej to będzie wina łańcucha, jakiś czas temu z ciekawości pytałem w ASO czy mieli przypadki wymiany łańcuszka ( bo w nissanach micra były przypadki ale o jazzach nie słyszałem ) i usłyszałem że producent nie przewiduje wymiany tego elementu ale jeden przypadek już mieli ( przyczyną był niski stan oleju ) ale szarpany styl jazdy też się do tego przyczynia. Naprawili/wymienili koszt ok. 2 tyś. zł.
Jak masz swojego mechanika to z pewnością będzie taniej , daj znać jakie koszty i co było przyczyną na 100%.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 11:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Możesz bardziej opisać ten dźwięk? Spróbuj też podjechać pod jakąś górkę na lekkim obciążeniu, ew. na prostej drodze na 4 biegu przy ~40km/h depnij na parę chwilek mocno gaz i zobacz czy też coś słychać.

Bo u siebie coś takiego właśnie mam, taki jakby metaliczny dźwięk. Na luzie po przygazowaniu i spadaniu obrotów też słyszę jakieś terkotanie, które ustaje po spadnięciu obrotów.

Co to wszystko jest - nie mam pojęcia (podejrzewam spalanie stukowe, ale nie wiem czy da się z tym coś zrobić). Jeżdżę i nic się nie dzieje. ;P
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 11:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rain86

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 12:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


@Jazzman

Dokładnie, mój znajomy mówił, że ten silnik robiony jest na 1 raz (tzn nie ma prawa się nic zwalić) - sprawdzał też części zamienne i za bardzo nie ma - na upartego jest łańcuch i reszta potrzebnych komponentów, ale nie mam obecnie na tyle kasy by wywalić ponad 1 tys by wyciszyć samochód (o ile to to Wink ) W wolnej chwili podjadę do innego mechanika - choć akurat swojemu ufam i wiem, że zna się na robocie

@Krzakoo - hmm trudno opisać ten dźwięk - takie głośniejsze wrrrrrrr - właśnie coś ala wiertarka - zobaczę czy da się to nagrać dyktafonem by było to słyszalne i miało sens, to wtedy wrzucę tutaj. Pod górkę, czy na prostej jest ten dźwięk, podczas ruszania na 1 gdy nieco mocniej się depnie i na 2 jak jadę na 2 tys. obrotów jest to najbardziej słyszalne i denerwujące Evil or Very Mad bo do niedawna było zupełnie cicho Mad

Po spadnięciu obrotów - w granicach 1500 i poniżej jest tak jak było dawniej czyli cicho.

Mój znajomy odbył jazdę próbną, pomęczył go trochę (po ówczesnym rozebraniu i złożeniu) i twierdzi, że to ten łańcuch - na upartego można go wymienić ale on nie widzi sensu tego ruszać.

Ps. Długo już jeździsz z tym dziwnym dźwiękiem? bo ja póki co parę set kilometrów i mnie to wpienia jak cholera
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


A może to nie sam silnik, a któryś z elementów przeniesienia napędu? Dźwięk słyszalny jest zarówno przy odpuszczonym jak i wcisniętym sprzęgle?
Powrót do góry
rain86

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 14:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


tak, dźwięk słychać przy puszczonym jak i przy wciśniętym sprzęgle


Edit: nagrałem ten dźwięk trzymając silnik na biegu jałowym przy 2 tys obrotów - sorki za jakość - od 5 sekundy słychać

Kod:
http://www.4shared.com/get/oLeaVehb/honda.html



@Krzakoo

przy opcji, o którą prosiłeś tj 4 bieg i gaz nic w nie słychać, w sumie najwięcej słychać ten dźwięk na biegu jałowym 1,2 oraz 3 z tym, że tu już mniej.
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 14 Sie 2011, 08:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Ja tym nagraniu nic nie słyszę szczerze powiedziawszy. Musisz kombinować u mechaników, przez internet to niewiele zrobimy.
Powrót do góry
rain86

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Paź 2011, 20:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


póki co jeszcze się sprawa nie wyjaśniła - nie było mnie. Teraz będę szukał mechanika. MoZe ktoś poleca jakiegoś w Szczecinie?
Powrót do góry
Artixz

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 09:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Moj jazz chodzi podobnie. Warkot silnika na nagraniu jest wyraźnie słyszalny. Wiec drodzy forumowicze. Włącznie jeszcze raz ten plik i powiedzcie czy wasze hondy tez tak chodzą. Albo ten typ tak ma, albo faktycznie gdzieś trzeba szukać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 18:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Mój jazz z przegiegiem prawie 200 tys tak nie ma ten twój samochod brzmi jak wrc Smile
Powrót do góry
rain86

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2004 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 11:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Samochód był w ASO, nic nie znaleziono, wszystko ok. Powiedziano mi, że Hondy na łańcuchach mogą tak chodzi i tyle Shocked
Na potwierdzenie tego "schorzenia" były dwie CRV-ki z taką samą przypadłością ze zdecydowanie mniejszym przebiegiem jak mój Shocked
Powrót do góry
ojciecmajster

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2016, 19:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


I jak tam w temacie łańcucha bo chyba u mnie jest to samo
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 15 Cze 2017, 13:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwne dźwięki przy 2 tys. obrotów


Temat stary, ale może komuś się przyda. Jeśli koło 2000 tys. to chyba coś rezonuje. Otwórzcie maskę i spróbujcie przygazować. Ja mam wiertarę (nie zawsze) przy 2000 tys. obrotów i wiecie co to jest? Zamek maski Smile Głupio brzmi, ale obadałem temat, bo się posrałem, że łańcuch, a to to Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System