Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekszk

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 , 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Sie 2016, 14:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Ja również dosyć długo wahałem się nad założeniem gazu do Jazza ze względu na jego niskie zużycie benzyny. Decyzja finalna zapadła -> instalacja STAG Qbox plus za 2400 zł. Butla była za duża ale podniosłem lekko podłogę bagażnika i jest ok. W przeciągu roku zrobiłem 42 tyś km głównie trasami szybkiego ruchu i jestem mega zadowolony. Instalacja zwróciła się bardzo szybko, do tej pory jedynie wymiana regularnie co 10-12 tyś filtrów gazu. Czasem lekko obroty falują ale podobno to była kwestia czyszczenia przepustnicy. Spalanie stale pomiedzy 6,8 - 7,5 l. Zmiana na gaz przy osiagnieciu 30 stopni optymalna mimo iż w cieplejsze dni może spowodować zbyt szybkie przełączenie a co za tym idzie może przygasać autko. Mimo wszystko wg mnie trafny wybór... oby jeszcze posłużył. Zasięg to max 430 km.
Powrót do góry
tomjazz

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz S 1.2 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 07:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Czy ktoś miał podobny problem. Mam założoną instalację gazową od okolo 7 miesiecy , przejechane 14 tyś. Ponad tydzien temu pojawil sie problem. Problem pojawia sie tylko gdy auto stoi przez dluzszy czas, a wiec w moim przypadku w nocy. Gdy rano odpalam mojego jazza, najpierw wiadoma sprawa jazda na benzynie i automatyczne przelaczenie na gaz...i tu pojawia sie problem, samo przelaczenie jest plynne, ale po gora kilometrze wlacza mi sie kontrolka silnika i samochod zaczyna strasznie zwalniac, musze wtedy zjechac na bok, odczekać piec minut, i jechac dalej, zazwyczaj kontrolka swieci sie dalej, ale auto jedzie normalnie, co ciekawe gdy juz jade z pracy, wszystko jest ok, auto igla, kontrolka nie swieci. Ostanie dwa dni do pracy jezdzilem na benzynie , a z pracy juz normalnie na gazie, problemu nie bylo. Macie pomysly jaki moze byc problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System