Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 11:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


cacek napisał:
Sam mam Jazza z 2004r. i temat "usztywnionej kierownicy" zgłębiłem dokładnie po kilku miesiącach jazdy jazzem. Z racji że nie znalazłem wiele informacji na polskich forach, przeszukałem anglojęzyczne i o dziwo na zagranicznych forach temat dziwnej, nietypowej pracy układu kierowniczego w Jazzach jest bardzo często komentowany.
Użytkownicy Jazzów skarżą się na: "stif steering" - sztywne kierowanie, "permenent correction" - ciągłe korygowanie przy szybszej jeździe na wprost, "steering whel do not self centre" - nie odbijanie kierownicy itd. Dotarłem ponad to do portalu na którym dokonano oceny Hondy Jazz i za "Sterring" Jazz dostał jedynie 2 na 5 gwiazdek, z uwagi na występujące powyżej wady.
Dodam od siebie że nie każdy zwraca na to uwagę, ja osobiście ubolewam nad koniecznością korygowania podczas jazdy na wprost ale drugiemu użytkownikowi auta to w ogóle nie przeszkadza, wręcz problemu nie widzi:)

dla przykładu wklejam link:
http://clubjazz.org/forum/jazz-faults-problems/power-steering-issues/

niestety i ja mam ten sam objaw jak powyżej. kurna... trochę za dużo tych problemów pojawia się w nowo zakupionym Jazzie Sad
Czytam na wielu forach o tym zjawisku ale nigdzie nie znalazłem przyczyny i rozwiązania problemu
Powrót do góry
gadu-gadu
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 20:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


To jest mój drugi jazz i oba prowadzą się poprawnie ,kierownica ładnie odbija i
przy szybkiej jeździe prosto zero korekty.Szczerze powiem że nie wiem gdzie
masz szukać przyczyny złego prowadzenia ,zła geometria zawieszenia czy elektryka
-elektryczne wspomaganie .
Powrót do góry
skype status
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 26 Mar 2017, 21:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


mitex01 napisał:
To jest mój drugi jazz i oba prowadzą się poprawnie ,kierownica ładnie odbija i
przy szybkiej jeździe prosto zero korekty.Szczerze powiem że nie wiem gdzie
masz szukać przyczyny złego prowadzenia ,zła geometria zawieszenia czy elektryka
-elektryczne wspomaganie .
muszę przejechać się jakimś innym Jazzem dla porównania. Problem jest tzw. efekt przyklejonej kierownicy. Czy to wolno jadę czy szybko, przy probie delikatnej korekty toru jazdy jest wrażenie jakby kierownica była przyklejone i przy jej delikatnym ruchu pokonuje taki ala skokowy ruch a nie idealnie płynny. Efekt podobny jak wyleje się sok na klawiaturę. Przycisk włącza się ale czujesz dziwny opór.
Powrót do góry
gadu-gadu
qumil

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Galicja
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 LS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Kwi 2017, 19:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Do efektu przyklejonej kierownicy po około 20 tys. km przyzwyczaiłem się. Kiedyś na tym forum ktoś pisał, iż pozbył się tego (d)efektu poprzez regenerację układu kierowniczego. Osobiście wątpię czy to możliwe, prawdopodobnie tak działa elektryczne wspomaganie w naszym modelu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 00:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


qumil napisał:
Kiedyś na tym forum ktoś pisał, iż pozbył się tego (d)efektu poprzez regenerację układu kierowniczego.
Tą osobą był kolega Vespa. Walczył, walczył i zrobił.
Osobiście przyzwyczaiłem się do tego, i jadąc innym autem trochę mi tego brakuje Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 00:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 09:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


kedlaw07 napisał:
qumil napisał:
Kiedyś na tym forum ktoś pisał, iż pozbył się tego (d)efektu poprzez regenerację układu kierowniczego.
Tą osobą był kolega Vespa. Walczył, walczył i zrobił.
Osobiście przyzwyczaiłem się do tego, i jadąc innym autem trochę mi tego brakuje Wink
rozmawiałem z kolegą Vespa. Faktycznie pomogła regenaeracja ale nie na długo. Problem powrócił po jakimś czasie :/
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 12:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


danynx napisał:
kedlaw07 napisał:
qumil napisał:
Kiedyś na tym forum ktoś pisał, iż pozbył się tego (d)efektu poprzez regenerację układu kierowniczego.
Tą osobą był kolega Vespa. Walczył, walczył i zrobił.
Osobiście przyzwyczaiłem się do tego, i jadąc innym autem trochę mi tego brakuje Wink
rozmawiałem z kolegą Vespa. Faktycznie pomogła regenaeracja ale nie na długo. Problem powrócił po jakimś czasie :/
Czyli tak ma być Wink
W takim razie mitex01 kupił dwa jazzy poza normą Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 12:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


kedlaw07 napisał:
danynx napisał:
kedlaw07 napisał:
qumil napisał:
Kiedyś na tym forum ktoś pisał, iż pozbył się tego (d)efektu poprzez regenerację układu kierowniczego.
Tą osobą był kolega Vespa. Walczył, walczył i zrobił.
Osobiście przyzwyczaiłem się do tego, i jadąc innym autem trochę mi tego brakuje Wink
rozmawiałem z kolegą Vespa. Faktycznie pomogła regenaeracja ale nie na długo. Problem powrócił po jakimś czasie :/
Czyli tak ma być Wink
W takim razie mitex01 kupił dwa jazzy poza normą Wink

na pewno nie tak powinno być. We wtorek jeździłem kolegi Jazzem 2012r. i kierownica pracuje normalnie (jak w tych z hudrauliką). Żadnych problemów.
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


danynx napisał:
na pewno nie tak powinno być. We wtorek jeździłem kolegi Jazzem 2012r. i kierownica pracuje normalnie (jak w tych z hudrauliką). Żadnych problemów.
Pisząc swojego posta miałem na względzie Jazz II
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 17:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Niestety kierownica w Jazzie II jest do d... ciągle trzeba poprawiać, a w łuku solidnie machnąć, bo delikatne poprawki można sobie w buty włożyć. Na autostradzie lepiej nie puszczać kierownicy ani na moment. Very engaging;-) Przynajmniej człek nie uśnie. W porównaniu z hydrauliką Fabii to porażka. Tam jak kręcisz tak jedziesz, a jak nie kręcisz to prosto. Sylpete pisał też kiedyś, że ten typ tak ma. Nic tylko się przyzwyczaić.[/list]
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 07 Kwi 2017, 19:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


sstar, na tle Jazza układ kierowniczy Fabii jest o klasę lepszy. Sztywny, konkretny i precyzyjny. W Jazzie ma się wrażenie, że maglownica wykonana jest z plasteliny. Wielka szkoda. Ale nawet w obecnych czasach, gdy elektryczne wspomaganie jest już powszechne i dopracowane nadal niewiele takich układów może równać się z dobrze skonstruowaną hydrauliką.
Znak czasu, czyli ograniczanie zużycia paliwa wkrada się do kolejnego tematu...

Natomiast zaskoczyło mnie, że przypadłości spotykane w Jazzie II występują również w III gen. Miałem tylko dość krótką przejażdżkę Jazzem III i odniosłem wrażenie że w nowej wersji ten element został znacznie bardziej dopracowany i przynajmniej te najbardziej irytujące cechy zostały wyeliminowane.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 08:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


PRZEŁOM W SPRAWIE SZTYWNEJ (PRZYKLEJONEJ) KIEROWNICY
Z polecenia kolegi odstawiłem do mechanika który wcześniej pracował 8 lat w ASO Honda swojego Jazza. Zrelacjonowałem mu dokładnie problem jaki występuje i po chwili zastanowienia powiedział, że spotkał się w swojej karierze z tym tematem. Od razu powiedział, że usterka ta może być spowodowana odwrotnie zmontowanym KRZYŻAKIEM. Dał do zrozumienia, że ktoś wcześniej mógł coś tam grzebać i źle zmontował układ.
Następnego dnia odebrałem auto i mechanik potwierdził że właśnie taki błąd miał miejsce. Wracałem od mechanika z uśmiechem na gębie. A, że miałem od niego 20km to zdążyłem przetestować Jazza. Problem sklejonej kierownicy rozwiązany Smile)) Bynajmniej u mnie.

p.s. Post ten zamieściłem również w innej dyskusji o podobnym temacie
Powrót do góry
gadu-gadu
qumil

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Galicja
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 LS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Kwi 2017, 13:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Czy przełom nie był chwilowy (mam nadzieję, że nie)?
Trudno się dostać do tego krzyżaka? Ktoś średniorozgarnięty da radę czy trzeba ASofachowca?
Powrót do góry
danynx

Dyskutant



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Honda Jazz III 2011 1.4 i-Vtec
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 30 Kwi 2017, 12:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


qumil napisał:
Czy przełom nie był chwilowy (mam nadzieję, że nie)?
Trudno się dostać do tego krzyżaka? Ktoś średniorozgarnięty da radę czy trzeba ASofachowca?
Poki co wszystko jest OK. Nie byłem przy naprawie więc nie powiem jak skomplikowana jest robota
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 10 Maj 2017, 00:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwnie zachowujaca sie kierownica


Ja co do tego odbijania kierownicy się nie wypowiem gdyż dotychczas jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Nie testowałem pod tym kątem.
Miałbym jednak inne pytanie dotyczące kierownicy.
Macie kierownice ustawioną idealnie do jazdy na wprost i podczas jazdy kręcicie maksymalnie w lewo lub w prawo (bez znaczenia).
Ja ostatnio zauważyłem podczas jazdy że ostatnie powiedzmy 5% tego ruchu kierownica chodziła nieco ciężej niż w pozostałym zakresie. Prędkość była sporo poniżej dozwolonej w obszarze zabudowanym. Specyfika mojego miasta jest taka, że większość porusza się z prędkością 20-40 km/h (dziury na drodze i co chwila przejścia dla pieszych, spory ruch jak na 25 tys miasto).
Czyli u mnie podczas maksymalnego ruchu kierownicy nie w pełnym zakresie chodziła ona z taką samą lekkością. Nie testowałem tego głębiej (ostatnio mało jeźdzę -jak to się w moich stronach mówi " wokół komina" Smile ), ale zauważyłem coś takiego u siebie po raz pierwszy. Być może to tylko jednorazowy incydent. Nie zwróciłem uwagi jak to jest przy szybszej jeździe.
Też tak macie,-czy to norma?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System