Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Centralny zamek-problem z blokadą manualną/kluczykiem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
2king

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Kwi 2017, 18:45
Temat postu:

Centralny zamek-problem z blokadą manualną/kluczykiem.


Witam. Zamek centralny nie zamyka (nie blokuje) wszystkich drzwi po wciśnięciu blokady od wewnątrz - zamyka tylko drzwi kierowcy. Tak samo przekręcenie kluczyka w drzwiach nie powoduje zamknięcia wszystkich zamków. Analogiczna sytuacja z otwieraniem. Naciśnięcie na pilocie zdalnego sterowania blokowanie /odblokowanie działa prawidłowo na wszystkie zamki. Wcześniej działało wszystko bez zarzutu. Gdzie szukać przyczyny?
Powrót do góry
marek0382

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Honda civic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Maj 2017, 14:28
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Centralny zamek-problem z blokadą manualną/kluczykiem.


Według mnie problem jest z siłownikami od centralnego zamka. Tu wklejam link do zdjęcia jak to wygląda: http://allegro.pl/zamek-przod-prawy-honda-accord-vi-6-civic-vii-7-i6626586788.html. Jest to zmora chyba wszystkich hond. Ja w moim civicu mam podobną sytuację. Naciśnięcie na pilocie centralnego zamka powoduje zakmnięcie czy otwarcie tylko dwoja drzwi. Bardzo charakterystycznym jest, że pierwszy siłownik jaki pada, to ten od prawyc tylnych drzwi od pasażera (mam sedana) - z racji tego, że najdalej do jednostki sterującej - tak myślę. Nie jest to drogie - ok. 30 zł koszt dla jednych drzwi, ale trzeba rozbierać całą tapicerkę, by się do tego dobrać. Przypuszczam, że w serwisie skasują za to sporo, bo trochę roboty jest. W Necie są filmiki jak się do tego dobrać. Mało tego - są nawet filmy, jak zrobić siłownik w domu. Niektórzy twierdzą, że wystarczy rozebrać i dostać się do siłownika i go przeczyścić. Fakt, że zbiera się tam brud. Są tacy, którzy po rozebraniu doprowadzają prąd - wówczas się upewniają, że to nie wina siłownika, tylko gdzieś być może kabel jest otarty itp. Ja z doświadczenia wiem, że to siłownik wyzionął ducha. Samemu idzie to zrobić, jak się ma czas, chęci i lubi się bawić z plasticzkami. Na youtubie jesy nawet filmik, gdzie i co odkręcić, by się tam dostać. Tak jak napisałem - na 99% według mnie padnięty jest siłownik centralnego zamka. Przy których drzwiach ci się nie zamyka czy nie otwiera zamek, to ten jest do wymiany. W necie jest dużo info na ten temat: słowa klucze: nie działający centralny zamek honda, siłownik centralnego zamka nie działa itp itp
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System