Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Głośniki tył, przód



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 13:33
Temat postu:

Głośniki tył, przód


Czy orientuje się ktoś czy w Jazzie z roczników 2002-2008 głośniki w drzwiach są takie same z przodu i z tyłu? Czy można przełożyć przednie do tyłu bez rzeźbienia? Pytam gdyż nie mam głośników w tylnych drzwiach i chciałbym je dołożyć. Jednak te dokładane chciałbym zamontować z przodu, natomiast oryginały z przodu przenieść na tył. Ciekawi mnie jednak czy rozmiarowo są takie same i czy taki manewr uda się zrobić. Oraz jeszcze jedna kwestia: czy w tylnych drzwiach jest kostka do podłączenia głośników, czy może musiałbym sobie samemu instalację dołożyć?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 17:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


Tak w kilku linkach: Wink
Na forum tylne głośniki to przerabiał Krzakoo, tak więc on chyba najlepszą kopalnią jest wiedzy w tej dziedzinie.

( Honda Jazz ) Głośniki
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=140418

Tutaj czytaj wypowiedź Krzakoo
( Honda Jazz ) Jakie głośniki do tylnych drzwi i na deskę do Jazza 2009 ?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99575

Tutaj czytaj wypowiedź balek i nie tylko
( Honda Jazz ) Problemy z CD i głośnikami (tył)
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=138051

( Honda Jazz ) Problem z radiem Jazz II
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=137025

( Honda Jazz ) Tym razem problem z tylnymi glosnikami!
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161868

Schematy elektryczne znajdziesz na udostępnionym wątku
Dokumentacja, instrukcje i serwisówka.
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288

Jeżeli czasu nie masz, żeby szukać to masz tutaj:
elektryka:
jazzschematy.7z
http://hostuje.net/file.php?id=c984e588e52f1bf79e9ee2d80761c58f
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Sob 04 Lut 2017, 20:24
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


Witam! przerabiałem dziś ten temat tylko w wersji z 2009 roku w tylnich dzwiach były takie gąbkowe zaślepki ,do nich przylepione dwupinowe szare kostki do głośników.Głośniki kupiłem na allegro bodajze po 70 zł za sztukę.Montaż proscizna na jeden wkręt .
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 02:29
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


A czy wiecie może czy głośniki z przodu i z tyłu są takie same? Bo sprawa wygląda tak, że jeśli są takie same to chcę przełożyć przednie oryginały na tył a do przodu zakupić jakieś lepsze. Jeśli jednak nie są takie same to zakupię na tył byle jakie, żeby tylko grały Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 03:58
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


W podstawowych wersjach głośniki montowano tylko z przodu, chyba że ktoś chciał to najprawdopodobniej mu ASO zakładało. Tak mi się przynajmniej wydaje.
mati-jazz napisał:
A czy wiecie może czy głośniki z przodu i z tyłu są takie same? Bo sprawa wygląda tak, że jeśli są takie same to chcę przełożyć przednie oryginały na tył a do przodu zakupić jakieś lepsze. Jeśli jednak nie są takie same to zakupię na tył byle jakie, żeby tylko grały Very Happy
Czytam i nie mogę jakoś skojarzyć o co Ci chodzi Wink
Dobra, poczytałem kilka razy i chyba załapałem Twoją myśl Wink
Ustalmy coś.
W jazzach głośniki montowano tylko z przodu, i wtedy były one oryginalne.
Wiadomo zamontowane w fabryce.

Jeżeli ktoś chciał mieć zamontowane z tyłu to najprawdopodobniej mu ASO zakładało. Jeżeli oryginalne to hondowskie.
Ewentualnie innej oryginalnej firmy "X" albo jakieś no name. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Masz trzy opcje:
1. Kupić byle jakie i założyć do tyłu. Będą szczekaczki Wink
2. Kupić dobre głośniki do przodu, i je tam zamontować. Natomiast te przednie dać na tył.
Trochę namęczysz z przekładaniem. Będzie trochę jak robota głupiego, ale jakość dźwięku z przodu podczas jazdy bezcenna.
3. Kupić dobre głośniki i zamontować z tylu.
Jeżeli masz dzieci to puszczanie im muzyki, lub bajki podczas jazdy jest dobrym pomysłem.
Natomiast ich uśmiech za to na twarzy, bezcenny.

Tak więc zrobisz jak uważasz, i odnośnie swojej sytuacji rodzinnej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 03:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
der_profi

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


Ja też zakładałem głośniki w Jazzie z 2006r. Instalacja jest. Wystarczy podpiąć i zamocować nowe głośniki. Tak jak koledzy wcześniej pisali trzeba zaopatrzyć się w wiertarkę (chyba, że kupisz oryginały) i 1 godz. czasu. Ja zamontowałem Magnaty.
Wybacz ale Twój pomysł to jak sięganie prawą ręką do lewego ucha czyli podwójna robota a efekt wątpliwy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 12:50
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


@Waldek
Chodzi mi o drugą opcję czyli przełożenie przednich na tył a do przodu kupno lepszych. Tylko nie wiem czy przednie są takie same jak tylne i da się je przełożyć bez problemu. Dzieci nie mam i póki co miał nie będę Very Happy Głośniki zakładam więc dla własnej satysfakcji. Hondowskich nie chcę montować bo są przepłacone, jak większość rzeczy w ASO Very Happy

@der_profi
Zgadza się z tą podwójną robotą, jednak jestem zmuszony ściągać tapicerki z 3 drzwi gdyż prawdopodobnie poodklejały się folie i miewam kałuże pod nogami w większe deszcze. Tak więc chciałem przy okazji zająć się głośnikami. Jednak najpierw chciałem popytać na forum czy ktoś miał jakieś doświadczenia z głośnikami, żeby nie musieć rozbierać drzwi 2 razy Very Happy
Powrót do góry
der_profi

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


Matti z fabrycznego zestawu audio nie "wyciągniesz" praktycznie nic. Zwłaszcza przedliftowego.
Nie licz na żadne audiofilskie doznania bo się niemile rozczarujesz, a przepłacisz. Nie warta skórka za wyprawkę-głośniki to nie wszystko. Na początek jeśli zamierzasz mieć lepsze doznania akustyczne, wycisz drzwi (bo masz zamiar je rozbierać) i zamontuj głośniki, a jak się rozpędzisz to wyciszysz całe auto (bo to głośny pojazd) i wtedy pomyśl o "updacie" car audio.
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 17:39
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


kedlaw07 napisał:
W podstawowych wersjach głośniki montowano tylko z przodu, chyba że ktoś chciał to najprawdopodobniej mu ASO zakładało. Tak mi się przynajmniej wydaje.
mati-jazz napisał:
A czy wiecie może czy głośniki z przodu i z tyłu są takie same? Bo sprawa wygląda tak, że jeśli są takie same to chcę przełożyć przednie oryginały na tył a do przodu zakupić jakieś lepsze. Jeśli jednak nie są takie same to zakupię na tył byle jakie, żeby tylko grały Very Happy
(...)
Ustalmy coś.
W jazzach głośniki montowano tylko z przodu, i wtedy były one oryginalne.
Wiadomo zamontowane w fabryce.

Jeżeli ktoś chciał mieć zamontowane z tyłu to najprawdopodobniej mu ASO zakładało. Jeżeli oryginalne to hondowskie.(...)


Wcale nie. Ja mam fabrycznie 6 głośników: dwa w kokpicie, dwa w przednich drzwiach i dwa w tylnych.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 19:00
Temat postu:

Re: ( Honda ) Głośniki tył, przód


@Kiełek
Ty masz Jazza 2 (3) generacji więc i głośników więcej. My z Waldkiem mamy starsze generacje a tam bodajże tylko w wersji "Sport" występowały głośniki z tyłu.

@der_profi
Cudów nie oczekuję a zabawa z wygłuszaniem pochłania mega sumy. Od doznań akustycznych mam kino domowe w pokoju. Radio mam niefabryczne, starszego Blaupunkta, ale jak się posiedzi i pobawi ustawieniami to nawet na fabrycznych głośnikach zagra ładnie. Słuchałem radia fabrycznego i grało naprawdę dennie w porównaniu z moim Smile Natomiast głośniki chciałem dołożyć bo 1. są kable a głośników nie ma, a 2. i tak będę rozbierał drzwi Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery

11) AUX »

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System