Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dartro

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 idsi 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Wrz 2016, 20:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Na razie udało się osiągnąć jakiś sukces, wymieniłem żarówki podświetlania przycisków lusterek, regulacji świateł, panelu ogrzewania przycisk klimy i ogrzewania tylnej szyby, teraz wszystko świeci. Silnik nadal poszarpuje przy eco drivingu, skrzynia hałasuje na biegach, 1,2,3 . Lokalni mechanicy rozkładają ręce.
Powrót do góry
gadu-gadu
jacks

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ełk - Mazury
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005r.
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 01 Paź 2016, 12:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


W przypadku jazza naprawy typu wymiana swiec i regulacja zaworów to podstawy, bez nich nie ma co mysleć o normalnej pracy tego auta, kolega Kedlaw jak pastor przekłada każdemu 10 przykazań napraw, ale i tak niektórzy wiedzą lepiej ....
Powrót do góry
dartro

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 idsi 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 22:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Wreszcie jakiś postęp poczyniłem, sprawdzone zawory, regulacja w zasadzie nie była konieczna, nastawy były wręcz książkowe, chylić czoła konstruktorom tego silnika lub serwisantom wcześniejszym.
Świece jak pisałem wcześniej były bardzo świeże. zainteresował mnie tez EGR, zawór reaguje prawidłowo na podłączenie napięcia, grzybek wysuwa się prawidłowo. Co do przepustnicy to czysta jak łza z wyglądu, chyba, że problem potencjometru bo silnik nadal szarpie.

Opiszę to jeszcze raz bo może nie było to jasne. Jadąc np. polna drogą na 1 biegu{taki mam dojazd} z prędkością 10-20 km/h przedział obrotów 1500-2000 występuje jakby turbo dziura , silnik tam potwornie szarpie , jedzie skokami do przodu, na pewno nie jest to normalne miałem kilka sam.i benz i diesla mam i takie numery nie występowały.

Moje pytanie ja jest realizowany pedał gazu? Wygląda to jakby wytarty był regulator przepustnicy.
Powrót do góry
gadu-gadu
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 14:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


dartro napisał:
Wreszcie jakiś postęp poczyniłem, sprawdzone zawory, regulacja w zasadzie nie była konieczna, nastawy były wręcz książkowe, chylić czoła konstruktorom tego silnika lub serwisantom wcześniejszym.
Świece jak pisałem wcześniej były bardzo świeże. zainteresował mnie tez EGR, zawór reaguje prawidłowo na podłączenie napięcia, grzybek wysuwa się prawidłowo. Co do przepustnicy to czysta jak łza z wyglądu, chyba, że problem potencjometru bo silnik nadal szarpie.

Opiszę to jeszcze raz bo może nie było to jasne. Jadąc np. polna drogą na 1 biegu{taki mam dojazd} z prędkością 10-20 km/h przedział obrotów 1500-2000 występuje jakby turbo dziura , silnik tam potwornie szarpie , jedzie skokami do przodu, na pewno nie jest to normalne miałem kilka sam.i benz i diesla mam i takie numery nie występowały.

Moje pytanie ja jest realizowany pedał gazu? Wygląda to jakby wytarty był regulator przepustnicy.


Ja mam tak samo, jedynka, dwójka, zostaje polsprzeglo, ew. więcej gazu. W hyundaiu i skodzie mogę toczyć się na jedynce lub dwójce prawie bez gazu, w jazzie to wykluczone. Zaakceptowalem i pod górkę daję gaz i wysprzeglam, ew. polgaz...
_________________
SstarWines
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 16:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


dartro napisał:


Opiszę to jeszcze raz bo może nie było to jasne. Jadąc np. polna drogą na 1 biegu{taki mam dojazd} z prędkością 10-20 km/h przedział obrotów 1500-2000 występuje jakby turbo dziura , silnik tam potwornie szarpie , jedzie skokami do przodu, na pewno nie jest to normalne miałem kilka sam.i benz i diesla mam i takie numery nie występowały.

Moje pytanie ja jest realizowany pedał gazu? Wygląda to jakby wytarty był regulator przepustnicy.


u mnie jest podobnie, myślałem że kończy mi się sprzęgło a tu syndrom TTTM (ten typ tak ma)

włącz lub wyłącz klime i sprawdź czy jest podobnie mi bardziej szarpało z klimą
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 16:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bewasia

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Honda JAZZ; 1,4; 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 16:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku


cyberbrat napisał:
dartro napisał:

Opiszę to jeszcze raz bo może nie było to jasne. Jadąc np. polna drogą na 1 biegu{taki mam dojazd} z prędkością 10-20 km/h przedział obrotów 1500-2000 występuje jakby turbo dziura , silnik tam potwornie szarpie , jedzie skokami do przodu, na pewno nie jest to normalne miałem kilka sam.i benz i diesla mam i takie numery nie występowały.

Moje pytanie ja jest realizowany pedał gazu? Wygląda to jakby wytarty był regulator przepustnicy.


u mnie jest podobnie, myślałem że kończy mi się sprzęgło a tu syndrom TTTM (ten typ tak ma)

włącz lub wyłącz klime i sprawdź czy jest podobnie mi bardziej szarpało z klimą


TTTM ...
tyle, że nie występuje u mnie zależność szarpania z polną drogą, póki co na takie jeszcze nie jechałyśmy,
nieco wyższe obroty (jak pisał karion) załatwiają sprawę Smile
Ewentualną współzależność klimy sprawdzę w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych.
Powrót do góry
woski12345

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzesko
Posiadane auto: honda jazz 2 1.4i LS 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sty 2017, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Witam
Moja honda szarpała przy ruszaniu i jadąc w korku na wolnych obrotach. Szczególnie szarpała jadąc na wstecznym odejmując i znowu dodając gaz potrafiła robić żabkę.

Opisze co pomogło rozwiązać problem szarpanie.

1. wymiana filtru powietrza oleju nie pomogła
2. czyszczenie przepustnicy i zaworu EGR nie wyeliminowało szarpania
3. wymieniłem świece szarpanie nie ustąpił całkowicie ale przybyło jej mocy przy przyspieszaniu.
4. wymiana filtra paliwa rozwiązała w 100% problem szarpania a dodatkowo przybyło jej mocy. Filtr paliwa po przebiegu 156 tys km był bardzo czarny i zabrudzony. Wymieniając filtr paliwa podmieniłem również smok pompy paliwa który zasysa paliwo do pompy i filtra paliwa.

Filtr paliwa w sklepach często sprzedawany jest jako całość z obudową i osprzętem za ciężkie 200 zł. Można go kupić osobno za 60 zł ashika a smok na allegro oryginalny hondy za ok 40 zł wymiana 80 zł problem w końcu rozwiązany.

Jak wymienić filtr paliwa https://www.youtube.com/watch?v=C_I55rV3Lnw[/url]
Powrót do góry
dartro

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 idsi 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2017, 23:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Kolejna przypadłość tego modelu opisywana na forum, czyli woda w bagażniku.
Wiecznie zaparowane szyby i zamarzniete są powodem sadzawki w kole zapasowym, odkryłem podczas odkurzania.
Koszmar wybrałem wodę i resztki lodu, włożyłem jaki pochłaniacz wilgoci jednak to nić nie daje cały czas wilgoć w aucie
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 20:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


dartro napisał:
Kolejna przypadłość tego modelu opisywana na forum, czyli woda w bagażniku.
Wiecznie zaparowane szyby i zamarzniete są powodem sadzawki w kole zapasowym, odkryłem podczas odkurzania.
Koszmar wybrałem wodę i resztki lodu, włożyłem jaki pochłaniacz wilgoci jednak to nić nie daje cały czas wilgoć w aucie
Przeanalizowałem większość wątków "wodnych w jazzie" i niestety stwierdzam, że to już rzeczywiście jakaś wada tego autka.
Najczęściej woda lała się do bagażnika, i to był podstawowy feler tego auta.
Tak więc tutaj masz wszystkie wątki z forum, lub prawie wszystkie w których porusza się problem z wodą w jazzie.

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024

Znaleźć ja można było też w tych miejscach a właściwie poświęconych im wątkach.

( Honda Jazz ) Woda pod fotelem pasarzera przód Honda Jazz 2002 1.4 IDSI
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=225265

( Honda Jazz ) Woda pod siodłem pasażera .
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=211292

( Honda Jazz ) Woda,tylne lewe drzwi
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=166543

( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847

( Honda Jazz ) Woda na progach, pod drzwiami
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=218509

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) Pomocy woda pod wykładziną kierowcy honda jazz
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=111822

( Honda Jazz ) woda w miejscu na koło zapasowe
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=103577

( Honda Jazz ) woda w samochodzie
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=90920

( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847

Z pochłaniaczy to polecam PINGI Samochodowy
link:
http://allegro.pl/listing?string=pingi&bmatch=base-relevance-floki-5-aut-1-5-1025
Najbardziej sprawdzony i wydajny. Nie tylko w jazzach ale u innych moich znajomych, którzy posiadają rózne samochody.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 21:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


dartro napisał:
Opiszę to jeszcze raz bo może nie było to jasne. Jadąc np. polna drogą na 1 biegu{taki mam dojazd} z prędkością 10-20 km/h przedział obrotów 1500-2000 występuje jakby turbo dziura , silnik tam potwornie szarpie , jedzie skokami do przodu, na pewno nie jest to normalne miałem kilka sam.i benz i diesla mam i takie numery nie występowały.
Moje pytanie ja jest realizowany pedał gazu? Wygląda to jakby wytarty był regulator przepustnicy.
Postaram Ci się wyjaśnić w/w problem w punktach:

1. Jedziesz na 1-ce z prędkością około 10 - 20 km/h;

2. Wysokość obrotów może być różna w zależności jaką moc potrzebuje silnik.
Porównaj jaką wartość masz na obrotomierzu w różnych warunkach drogowych, lecz mając tą samą prędkość.
Zauważ, że podczas jazdy pod górę obrotomierz pokaże wyższy wynik niż na płaskim terenie jadąc z tą samą prędkością.
To chyba jasne i normalne.

3. W miarę zmniejszania się prędkości obroty silnika spadają.
Tu się chyba zgodzisz ze mną.

4. Teraz tak jak piszesz zaczyna się szarpanie.
Tak będzie ponieważ do silnika dochodzi coraz to mniej paliwa, a Ty nie wciskasz pedału gazu.
Jeżeli nic nadal w tej chwili nie będziesz robił, to owo szarpanie doprowadzi do wyłączenia silnika.
A co za tym idzie zatrzymania pojazdu. Będzie taki efekt gdyby skończyła Ci się benzyna.

Trochę to nieciekawie wygląda, szczególnie patrząc na eksploatację jednostki napędowej.

5. W tym momencie należy zacząć operować pedałem sprzęgła.
Co spowoduje możliwość kontrolowania pojazdu na tych niższych obrotach, a zapobiegnie szarpaniu.
W podobny sposób można ćwiczyć podjazd pod górkę "bawiąc" się pedałem sprzęgła.

Kolega sstar opisuje inne doświadczenie, ponieważ jego auta posiadają inne rozwiązania techniczne.
Tylko jazz ma silnik wolnossący.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 14 Lut 2017, 18:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Abstrahując od przecieków i innych, które należy usunąć, dobrą metodą na pozbycie się naturalnej wilgoci, np wniesionej na butach czy ubraniu wierzchnim, jest żwirek silikonowy do kocich kuwet.
Zawinąć w skarpetę, zostawić pod siedzeniem.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 14 Lut 2017, 23:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Z wilgocią można też walczyć za pomocą wykładania gazet na dywanikach.
Jednocześnie można zastosować pochłaniacz wilgoci.

Jeżeli chodzi o żwirek to
"Benek"
https://www.mall.pl/zwirki-koty/benek-super-benek-zwirek-dla-kota-compact-naturalny-20kg
jakoś nie daje rady.

Tak więc nie polecam. Być może silikonowy spełnia swoją rolę.
Wszak nie tylko ja mam kota Wink
W zależności co kto ma na myśli Laughing

PS. Link do produktu podany w celu naświetlenia problemu. Nie reklama.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
dartro

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 idsi 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Mar 2017, 23:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kupiłem Jazza prośba o wyjasnienie kilku problemów


Zdecydowałem się na naprawę skrzyni biegów. Podczas demontażu mechanik zauważył dziwny króciec pod kolektorem ssącym w silniku. http://www.lingshonda.co/honda_car_parts_large_image_c50.php?block_01=17SAA401&block_02=E__0800&block_03=20254 na rysunku jako 1 i 2 . Element dziwnie się rusza jakby pęknięty. Czy to prawidłowe zachowanie?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System