Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz mikrovanem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nosferatu1311

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP.
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 VTI 120 KM.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Sty 2017, 19:35
Temat postu:

Honda Jazz mikrovanem


Witam forumowiczów.
Żona zawsze jeździła minivanami (najpierw Reanult scenic, potem ford Smax), i zawsze narzekała na wielkość aut i jednocześnie chwaliła pozycję za kierownicą i widoczność.
Przyszedł czas na zmianę auta, i zastanawiam się nad Hondą-Jazz. Małe auto, że jest to to wiem, ale czy za kierownicą się siedzi równie wysoko jak w minivanie ?
Drugie pytanko wyczytałem że wykorzystując magic-seats można przewieźć rower, zastawiam się czy tak zapakuję mój treking z 21 calową ramą i 18 calowymi kołami. Jaka jest szerokość przestrzeni ładunkowej wykorzystując składane fotele tylnej kanapy ?.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 12:45
Temat postu:

Re: Honda Jazz mikrovanem


nosferatu1311 napisał:
Witam forumowiczów.
Żona zawsze jeździła minivanami (najpierw Reanult scenic, potem ford Smax), i zawsze narzekała na wielkość aut i jednocześnie chwaliła pozycję za kierownicą i widoczność.
Przyszedł czas na zmianę auta, i zastanawiam się nad Hondą-Jazz. Małe auto, że jest to to wiem, ale czy za kierownicą się siedzi równie wysoko jak w minivanie ?
Nie wiem czy Twojej żonie będzie pasować, bo jej nie znam Wink ale widoczność jest bardzo dobra i siedzi się bardzo przyjemnie.
Cytat:
Drugie pytanko wyczytałem że wykorzystując magic-seats można przewieźć rower, zastawiam się czy tak zapakuję mój treking z 21 calową ramą i 18 calowymi kołami. Jaka jest szerokość przestrzeni ładunkowej wykorzystując składane fotele tylnej kanapy ?.
Kilka razy korzystałem z tego udogodnienia o którym piszesz.
Przewoziłem między innymi koło od wozu takie drewniane te największe (w pionie) Wink

Wiele kwiatów doniczkowych, które w innych autach by się połamały.

Jeżeli chodzi o rower to spokojnie Ci się zmieści, bez żadnych problemów.
Jednak warto byś rozważył w nim szybki montaż/demontaż przedniego koła za pomocą "motylków".
Natomiast po wyciągnięciu tylnej rolety i rozłożeniu tylnych siedzeń cały rower się zmieści.
Ja w ten sposób przewoziłem już pralkę i dużą lodówkę Bosch'a (180x60x65cm),
kilka ładnych drukarek np. Brother DCP 9020 CDW w kartonie, komputerów PC, monitorów CRT itp. z zamkniętą klapą.

Jeżeli chodzi o przewóz opon to 4 w pionie obok siebie, lub 3 leżące i 1 w pionie z zamkniętą klapą i chyba z roletą.

Oprócz tego to takie większe zakupy jak 2 worki po 20 kg ziemniaków i 2 po 15 kg cebuli.
Robiliśmy zrzutę bo na giełdzie było bardzo tanio. Gdyby gość miał przywieźć pod dom to się nie opłacało.

Proszę nie traktować mojej wypowiedzi z przymrużeniem oka, ale opisuję samo życie.
Tak więc uważam jazza za auto w pełni funkcjonalne.

Tutaj masz taki kolorowy prospekt pokazujący możliwości tego jazza.

honda_jazz_2004_preface_prospekt_broschuere.pdf
http://hostuje.net/file.php?id=3e8c0aacf0ca472d3f04caae5fab3d1f

honda_jazz_2005_facelift_prospekt_broschuere.pdf
http://hostuje.net/file.php?id=4349804f609ecbc645e0cda09285e8b4

PS. W necie też są wersje po polsku.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
KELLER

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Honda jazz 1,4 LS 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 14:20
Temat postu:

Re: Honda Jazz mikrovanem


nosferatu1311 napisał:
Witam forumowiczów.
Żona zawsze jeździła minivanami (najpierw Reanult scenic, potem ford Smax), i zawsze narzekała na wielkość aut i jednocześnie chwaliła pozycję za kierownicą i widoczność.
Małe auto, że jest to to wiem, ale czy za kierownicą się siedzi równie wysoko jak w minivanie ?


Porównując do dwóch fordów, jakie są jeszcze w mojej rodzinie.
W jazzie siedzi się wygodniej i wyżej niż w fordzie focusie mk1, ale niżej niż w fordzie galaxy mk2.
W kwestii poruszania się w mieście, to jazz oba fordy bije na głowę Wink
Powrót do góry
dalder

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Clio IV, 1.5 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 12:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz mikrovanem


Co do wygody to indywidualna sprawa. Jeździłem nieraz jazzem i nie odczuwałem jakichś niedogodności. Nie przekonasz się dopóki żona nie wsiądzie na próbę Smile Myślę, że nawet jak na początku będzie się dzwnie czuła to jest to kwestia przyzwyczajenia i po pewnym czasie będzie jej wygodnie w jazzie. Mały samochód więc łatwo się przyzwyczaić moim zdaniem, gorsze byłoby przejście w drugą stronę.
Co do roweru to jak odkręcisz przednie koło to na pewno bez problemu.
Powrót do góry
nosferatu1311

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP.
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 VTI 120 KM.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 20:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz mikrovanem


Dzięki za odpowiedzi.
Chcę kupić Hodę Jazz III, jednak mam akurat pod nosem Hondę Jazz II i zastanawiam się czy mogę pokazywać żonie II i jednocześnie zachęcać do zakupu III.
Chodzi mi czy pozycja za kierownicą i wilkość auta jest taka sama w II jak i III.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 20:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nosferatu1311

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP.
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 VTI 120 KM.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2017, 09:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz mikrovanem


Dla ścisłości Honda JAZZ II ( do 2008 roku) Honda JAZZ III (od 2009 do 2015). Mam nadzieję że nie pomyliłem numeracji.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 09:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz mikrovanem


nosferatu1311 napisał:
Dla ścisłości Honda JAZZ II ( do 2008 roku) Honda JAZZ III (od 2009 do 2015). Mam nadzieję że nie pomyliłem numeracji.
Numeracji nie pomyliłeś ale Jazz III do 2014 był produkowany. Jazz IV w różnych latach został wprowadzony do sprzedaży, tak więc trochę zamieszania może być.
Jeżeli chodzi o sam zakup to pokaż swojej żonce dwie wersje.
Niech sama się zdecyduje, która lepsza. Jak wybierzesz za nią a coś potem będzie jej nie pasowało to Ci może powiedzieć "dlaczego nie pokazałeś mi tej drugiej wersji Jazza".

Wiesz, bo z kobitkami to różnie na tym świecie jest.
My faceci inaczej pojmujemy to co one do nas mówią, a one myślą że to co powiedziały to my przyjęliśmy za pewnik.
Takie życie, jest facetów.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

22 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

65 900

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System