Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 78, 79, 80  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 20:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


No i właśnie o to mi chodziło czy klima działa na mrozie (nie mylmy z ogrzewaniem)bo jak włącza się na krótko to jakież może generować większe spalanie.Po za tym często spotkałem się na różnych forach ze stwierdzeniem że jak jest klawisz klimy włączony i kontrolka się świeći to klima chłodzi ,tymczasem sprężarka jest rozpięta na sprzęgle i się nie obraca .P.S. mam za oknem -17 to sam też sprawdzę ....
Powrót do góry
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Może będzie to wyglądać że odpowiadam sam sobie ale sprawdziłem i klima przy -17 koledzy to się nie uruchamia .W manualu działa jeszcze do ok -5 natomiast klimatronic musi mieć nawet powyżej zera taka to prawda o działaniu klimy w zimę.
Powrót do góry
KELLER

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: Honda jazz 1,4 LS 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


W instrukcji dostępnej tu na forum jest opis „jak rozmrozić i odparować auto”. Używa się do tego równocześnie klimatyzacji, (która osusza) i ogrzewania. Mam klimę ręczną i postępowałem zgodnie z instrukcją. Wczoraj przy -10 się sprawdziło. Czyli manualna działa nie tylko do -5 jak piszesz.
Powrót do góry
bewasia

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Honda JAZZ; 1,4; 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 20:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


dopiero testuję
litrażuję z litrów zatankowania do włączenia się kontrolki "księgowego"
póki co wychodzi mi koszmarnie, ale
A) jest ZIMA
B) funduję mojej Jeżówce trudne warunki - jazda po mieście, zimny silnik, kilka krzyżówek ze światłami, kosmicznie krótka trasa > 8 km, potem 8 h stoi i wracam robiąc około 8 km
spalanie 8,8-9,6
zależy jaki mróz, bywa, że "ssanie" wyłącza mi się w 2/3 drogi Sad
Czekam z utęsknieniem na wiosnę, ciepełko, jakieś wypady dłuższe... będzie mniejsze spalanie, będzie Pańcia (czyli ja) bardziej zadowolona Smile

Co do klimy zimą, to w ASO też mi mówili, żeby zaczynać na niej bo osusza, ale szczerze mówiąc, zanim się zapakujemy rano to ja o tym zdążę zapomnieć...
Powrót do góry
Jazzon

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Augustów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2009
Piwa: 9/6
Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 21:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Witam! niech będzie że znowu odgrzebuję temat ale cóż po doświadczeniach z klimą włączyła się dopiero przy ok.-3 i to sekwencyjnie na bardzo krótko ale to normalne .Znalazłem coś dla na potwierdzenie moich słów z serwisówki 2008-2014 dostępnej na forum warunki zadziałania klimatyzacji >cyt.Idź do rozwiązywania problemów obwodu przełącznika ciśnienia A / C. ■
Korzystanie z HDS, potwierdzają następujące wartości na liście danych PGM-FI na biegu jałowym.
czujnik TP
Około 0,5 V
RPM
W
740-840
M / T
700-800
ECT Sensor 2
80-100 ° C
A / C SWITCH
NA
A / C CLUTCH
NA
A / C CZUJNIK CIŚNIENIA
196-3,138 kPa (2-32 kg / cm2) 28-455 psi
A / C TEMPERATURY
3,0 ° C lub więcej <polecam lekturę 3 stopnie i więcej chyba z czujnika w aucie? przy 80-100 na silniku.....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Sty 2017, 21:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wos71

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): knurów/górny sląsk
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 Elegance 2016
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Trasa do Krynicy,wycieczka do Nowego Sącza i dolina Popradu,powrót.Spalanie wg.kompa 4,9, rzeczywiste 5,17.
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sro 24 Maj 2017, 14:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Trasa Poznan - Łeba - Hel - Poznan, jakies 900km. Predkosc srednio mysle okolo 90-100km/h wyszlo. Troche jazdy z klima, ale wiekszosc bez. Wg komputera 5,1, rzeczywiste 5,4l/100km.
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 25 Maj 2017, 08:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Searcher napisał:
Trasa Poznan - Łeba - Hel - Poznan, jakies 900km. Predkosc srednio mysle okolo 90-100km/h wyszlo. Troche jazdy z klima, ale wiekszosc bez. Wg komputera 5,1, rzeczywiste 5,4l/100km.


Wcześniej nie mogłem zejść poniżej 5.7 nawet przy super emeryckiej (eksperymentalnej) jeździe. Norma to było 6.0 w trasie. Miałem 5W40. Zmieniłem na 5W30 i obecnie na przykład tak: trasa Poznań - Ostróda, 4 osoby + bagażnik załadowany tak, że miałem tylko pół szyby widoczności. Nie przekraczałem 110 km/h. Spalanie komputer pokazywał 5.1-5.4.
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pią 26 Maj 2017, 19:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Komputer niestety lubi klamac... chcesz byc pewien - niestety trzeba policzyc samemu przy tankowaniu.
Ja na 5W40 Valvoline latam.
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 27 Maj 2017, 07:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Searcher napisał:
Komputer niestety lubi klamac... chcesz byc pewien - niestety trzeba policzyc samemu przy tankowaniu.
Ja na 5W40 Valvoline latam.


1. Tu akurat mam mieszane uczucia. Przy różnych stacjach różnie są ustawione pistolety/liczydła i mi kilka razy potrafił dolać parę litrów (najlepiej pewnie sprawdzać na "pod korek", ale tego nie robiłem). Nawet przy tym samym dystrybutorze miałem takie dziwy ze dwa razy.
2. Generalnie to, co wlewam (obecnie tylko Lotos, b. rzadko Shell - jak nie ma Lotosa, a trzeba tankować) pokrywa się ze wskazaniami komputera, różnica może być 0,1, 0,2, więc przywykłem mu ufać. Sytuacje z 1 zdarzyły mi się kilka razy, ale nie że jakoś super często. Wydaje mi się, że to była kwestia dolania, a nie błędnych wskazań kompa, bo na tym baku przejechałem wtedy więcej km.
3. Zachowuję dowody zakupu, więc zawsze mam wgląd, czasem piszę sobie też ilość przejechanych km na baku.
Smile

Ty pomyśl nad 5W30. Jak ci nie bierze oleju, to z 5W30 zaoszczędzisz kilka dziesiątek litra na 100. Ja kupuję oryginały w Szczecinie. 5W30 mają w ogóle po 5L i coś za 120 zł? Nie drogo jakoś. Na 5W40 przejechałem 20 tysi, generalnie b. ładnie pracował, zimą super, nie pił, ale właśnie to spalanie mnie nurtowało. Po zmianie jak ręką odjął.
Valvoline ma też taki zagęszczasz, więc jak ci zacznie coś brać, to będziesz mógł dolać i zwiększyć do 40. Mam go w razie wu, mogę podać nazwę, jeśli chcesz.
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sob 27 Maj 2017, 18:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


To z dystrybutorami to niestety fakt, ja zwykle tankuje na jednej stacji, takze jeszcze nie raz zweryfikuje wskazania komputera. Zobaczymy. Tankuje na Intermarche. Najtaniej w okolicy, paliwo z Orlenu mają, nigdy nie miałem zastrzeżen. Testowałem rowniez Shella, jak dla mnie to samo. Tankowania zapisuje na smartfonie, sa programy do sledzenia kosztow. Fajna sprawa.

Co do oleju, to nie trąca go w ogóle, ale też nie spodziewam się aby miała zacząć. Silniczek ma 158k naleciane i jest w doskonałym stanie. Następne pewnie będzie Valvo 5W30, Niemiec wczesniej lał Motula 5W30 takze. Będe miał porównanie i podzielę się spostrzeżeniami.
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 02 Lip 2017, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Hondzia była w Chorwacji, 3500km zrobione. Prędkości od autostradowych 120-130, przez 60-80 na bocznych, po drogi górskie, gdzie na 1-2 trzeba było sie wdrapywać. Klimatyzacja przez zdecydowaną większość trasy włączona. Spalanie 5,8l na dystrybutorze. Komputer lubi zaniżyć, jakieś 0,2l w mojej opinii. Najbardziej ekonomicznie jest jadąc 60-80, wtedy schodzimy poniżej 5l/100km. Lecąc 120 na autostradzie z klimatyzacją wychodzi 5,6l/100km.

Ciekawostką jest to, że austriackie paliwo naprawdę robi różnice. Silnik odczuwalnie bardziej elastyczny, mocniejszy. Zero jakiegokolwiek zamulania, idzie jak wściekłe. Chorwackie natomiast jakby gorsze od naszego nawet.


Auto daje radę wszędzie. Żadnych problemów, chociaż podstawowe narzędzia w bagażniku były w razie potrzeby Smile
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 02 Lip 2017, 22:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Searcher napisał:
Hondzia była w Chorwacji, 3500km zrobione. Prędkości od autostradowych 120-130, przez 60-80 na bocznych, po drogi górskie, gdzie na 1-2 trzeba było sie wdrapywać. Klimatyzacja przez zdecydowaną większość trasy włączona. Spalanie 5,8l na dystrybutorze. Komputer lubi zaniżyć, jakieś 0,2l w mojej opinii. Najbardziej ekonomicznie jest jadąc 60-80, wtedy schodzimy poniżej 5l/100km. Lecąc 120 na autostradzie z klimatyzacją wychodzi 5,6l/100km.


2h temu również wróciłem z Krku. Auto o numer większe z większym silnikiem benzynowym i CVT. Wynik 6,51l/100km. Całkiem przyzwoicie. Klimatyzacja włączona przez 100% czasu, bo do tego właśnie służy (na dworze 30, w aucie około 20, na dworze 0 w aucie również około 20 stopni Celsjusza). Prędkości generalnie w górnych stanach dopuszczalnych (średnia z całej trasy wg komputera 71km/h)... Przy okazji zaliczona wysokość 2571 m.n.p.m. - najwyżej dostępny autem punkt w Austrii i przy okazji na razie mój rekord, ale będę jeszcze nad tym pracował...

Searcher napisał:

Ciekawostką jest to, że austriackie paliwo naprawdę robi różnice. Silnik odczuwalnie bardziej elastyczny, mocniejszy. Zero jakiegokolwiek zamulania, idzie jak wściekłe. Chorwackie natomiast jakby gorsze od naszego nawet.


Tankowałem w Polsce, Czechach, Austrii, Chorwacji i Włoszech - żadnych różnic nie zauważyłem, ale od tego to są raczej badania a nie odczucia.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Nie 02 Lip 2017, 22:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Też kiedyś ślepo ufałem badaniom, dopóki nasze "badania" nie stwierdziły, że chemia z DE jest taka sama jak sprzedawana u nas. Chwile później Czesi oskarżyli korporacje, że wg ich badań, na wschodzie sprzedawane są towary gorszej jakości.

Co do paliw to mają spełniac określone normy i pewnie u nas spełniają, ale to nie oznacza, że nie mogą być dużo lepsze niż ta norma. Poczytałem właśnie o swoich odczuciach i zdecydowanie nie jestem w tym osamotniony, dużo kierowców to zauważyło.

Co do spalania, to nie wiem czy zauważyłeś, ale temat dotyczy Hondy Jazz?
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 02 Lip 2017, 23:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zużycie paliwa - JAZZ


Searcher napisał:
Też kiedyś ślepo ufałem badaniom, dopóki nasze "badania" nie stwierdziły, że chemia z DE jest taka sama jak sprzedawana u nas.


Olej badania innych, jeśli im nie wierzysz. I zrób swoje...
Cóż, mieszkałem 20 lat na granicy... Znam ludzi, którzy do dziś twierdzą że ten sam proszek/czekolada/masło/benzyna jest lepsze po jednej stronie granicy a gorsze po drugiej.... Mnie nic do tego, dawno przestałem się z tego śmiać...

Searcher napisał:

Co do paliw to mają spełniac określone normy i pewnie u nas spełniają, ale to nie oznacza, że nie mogą być dużo lepsze niż ta norma. Poczytałem właśnie o swoich odczuciach i zdecydowanie nie jestem w tym osamotniony, dużo kierowców to zauważyło.


Weź auto zalej prawie do pełna do pełna po jednej stronie granicy, wyjeździj, spisz kilometry. Potem zrób to samo z tą samą ilością paliwa po drugiej stronie granicy. Najlepiej na tej samej mało uczęszczanej drodze.... Powtórz choć ze 3-4 razy i podaj wyniki...
W innym wypadku lepszość/"gorszość" paliwa, to takie same urban legends jak zmniejszenie zużycia paliwa po zmianie oleju (nie polimeryzuję co do faktu tylko sposobu pozyskania dowodu).
Czy jeśli podajesz zużycia paliwa w swoim aucie to opierasz się na odczuciach? I dlaczego nie?
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 78, 79, 80  Następny
Strona 73 z 80
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaJazz

18 490

2008r.

196 559 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System