Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 24, 25, 26  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mart44

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,2 rok 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 23:47
Temat postu:

Klocki i tarcze do Hondy


Ja mam Hondę Jazz II z 08.2005

Wymieniałem z przodu tracze i klocki i zastosowałem:
Tarcza hamulcowa ABE C34063ABE
Klocki hamulcowe BOSCH 0 986 494 299

Jestem na razie zadowolony tylko trzeba pamiętać aby nie zapomnieć przełożyć blaszek przy klockach bo bez nich hamulce piszczą.

Wymiana bezproblemowa nawet w przydomowym garażu i szkoda kasy na warsztat. W warsztacie zlecę naprawę tego co wymaga więcej zachodu czy rozbierania większej części samochodu.
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Wto 19 Lip 2016, 11:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Panowie czy ktoś z was ozywał klocki textar?

mam ATE ale pylą niemiłosiernie muszę zmienić i nie za bardzo wiem jakiej firmy kupić
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 19 Lip 2016, 15:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


cyberbrat napisał:
Panowie czy ktoś z was ozywał klocki textar?

mam ATE ale pylą niemiłosiernie muszę zmienić i nie za bardzo wiem jakiej firmy kupić


Jakie ATE?
Pylily TRW zwykle.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Wto 19 Lip 2016, 19:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


sstar napisał:
cyberbrat napisał:
Panowie czy ktoś z was ozywał klocki textar?

mam ATE ale pylą niemiłosiernie muszę zmienić i nie za bardzo wiem jakiej firmy kupić


Jakie ATE?
Pylily TRW zwykle.


Masz racje mój błąd TRW, właśnie je wywaliłem po 4 latach wiernego pylenia na alusy.

zobaczymy jak poradzą sobie textary jak będzie tak samo wsadzę ATE
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 09:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


cyberbrat napisał:
sstar napisał:
cyberbrat napisał:
Panowie czy ktoś z was ozywał klocki textar?

mam ATE ale pylą niemiłosiernie muszę zmienić i nie za bardzo wiem jakiej firmy kupić


Jakie ATE?
Pylily TRW zwykle.


Masz racje mój błąd TRW, właśnie je wywaliłem po 4 latach wiernego pylenia na alusy.

zobaczymy jak poradzą sobie textary jak będzie tak samo wsadzę ATE


Ja mam przygotowane ATE, ale się wstrzymuję z wymianą pylących TRW, mimo, że tarcze biją już nieco (zły nawyk trzymania nogi na hamulcu, także po mocnym hamowaniu mógł się przyczynić), ale klocki niezdarte a panna delikatnie obchodzi się więc i bicia nie czuć więc czekam...
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 09:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 24 Lip 2016, 23:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


moje dokuji pyła nawet jeszcze bardziej niż TRW w co było trudno mi uwierzyć, jedyny plus że ten pył zmywa się znacznie łatwiej. Od TRW mam wrażenie był bardziej wgryzający się z felgi. Następne będzie ATE Razz W takim tempie to może w tym roku nawet bo jazz hamuje znacznie słabiej a kręcę ostatnio oszałamiające przebiegi (jak na mnie oczywiście Laughing Smile
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 25 Lip 2016, 14:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


textary mam od tygodnia a fele nadal koloru nie zmieniły. na lewej feldze mam ślad w postaci nacieku coś 2 cm na pół cm. nic więcej. na TRW fele były by już czarne od kilku dni
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 25 Lip 2016, 23:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Zabieram się za wymianę wszystkich tarcz i klocków i nie daje mi spokoju temat smarowania.

Co do piast to temat jest prosty: wyczyścić i nie smarować (w sensie nie zabezpieczać przed korozją). Smarujesz = tracisz gwarancje. Czasem znajdzie się kolo na necie który pisze o smarowaniu, ale go pacyfikują.

Gorzej na temat klocków, a w zasadzie miejsca styku z zaciskiem i pomiędzy blaszkami. Jedni piszą że wystarczy smar miedziany wysokotemperaturowy (1), inni że musi być specjalny do klocków (2) i jeszcze inni że najlepiej nie smarować (3).

(1) - przy tych temperaturach pracy nawet jak delikatnie zgęstnieje to i tak będzie zapewniać smarowanie (do czasu następnej wymiany). Nie reaguje z płynem hamulcowym bo głównie składa się z miedzi.
(2) - ok. 15 zł za 10 ml. Nie bardzo mam gdzie kupić z dnia na dzień. Jestem sceptyczny do jego magicznych właściwości, bo przy takich warunkach pracy to nic z niego nie zostanie po przejechaniu tysiąca kilometrów. Jego istnienie widziałbym tylko jako przejaw inteligentnego marketingu.
(3) - nie ukrywam że ta opcja w jakiś sposób najbardziej do mnie przemawia. Każdy smar jaki się znajdzie w tym układzie zwiążę syf który się tam dostanie (z klocków, piasku, błota). Co więcej, każdy smar w takich warunkach pracy po względnie krótkim czasie straci swoje właściwości, albo go już nie będzie.

Względem właściwości z (3) tylko (1) wydaje się jeszcze jakoś konkurować w moim umyśle.

Dodatkowo ze zgłębionego tematu względem smarowania tłoczka wynikło -> wyczyścić i nie smarować (lub wysmarować płynem hamulcowym, co wydaje się równoważne)

Jakie są Wasze doświadczenia, co Wy o tym myślicie?
Powrót do góry
flacha

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1,4 - 2004, CR-V 1.6 -2017
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 26 Lip 2016, 12:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Skryty 21 w sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jeśli wziąć pod uwagę pkt. 3
Rok temu wymieniałem klocki i nie smarowałem.
Wyczyściłem tylko miejsce po którym porusza się klocek - usunąłem zabrudzenia powstałe w wyniku użytkowania a następnie drobnym papierem ściernym przetarłem żeby było gładko. Sprawdziłem również klocki to miejsce które pracuje na tej powierzchni i też wyrównałem. Klocki działają bez zarzutów,
Jak zmieniam koła na zimę czy wiosną to kontrolnie sprawdzam te powierzchnie czy nie są za bardzo zabrudzone zwłaszcza przód gdyż 90 % jazdy to miasto.
_________________
Flacha
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2016, 21:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Hej. Używam z powodzeniem na co dzień więc mogę polecić:
ATE Plastilube - do klocków i blaszek, nakładam minimalną warstwę
ATE Bremszylinder-Paste - do zacisków, do wnętrza cylindra i prowadnic, także dawkowanie z umiarem

Stosuję te smarowidła od dłuższego czasu. Smar miedziowy do hamulców darowałem sobie już dawno.

Zazwyczaj czyszczenie zacisków wykonuję co 6 - 8 miesięcy. W międzyczasie nie mam problemów z piskami czy blokowaniem się klocków. Dodam że tarcze i klocki...ATE - wygląda na reklamę firmy, ale cóż, tak mi spasowały już dawno temu.

Jeszcze o pyleniu klocków ATE. Właśnie jestem po akcji czyszczenia zacisków. Sporo syfu w zaciskach. Na kołpakach też jakby więcej niż normalnie. Ale może to efekt niezbyt częstego mycia Jazza. A może efekt zużycia materiału ciernego. Z przodu zostało jakieś 5-6mm ale założyłem jeszcze. Może to już ostatnia akcja przeglądowa Wink
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 28 Wrz 2016, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


cyberbrat napisał:
textary mam od tygodnia a fele nadal koloru nie zmieniły. na lewej feldze mam ślad w postaci nacieku coś 2 cm na pół cm. nic więcej. na TRW fele były by już czarne od kilku dni

Ja teraz też wrzuciłem Textary i potwierdzam - pyle zdecydowanie mniej niż.... ATE, które pylą na potęgę. Nigdy więcej.
Niestety muszę je zrzucić i założyć jeszcze raz, bo piszczą przy delikatnym hamowaniu Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 29 Wrz 2016, 01:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Czy u was w jazz tarcze są gładkie jak cd? u mnie porobiły się rysy na nich wgłębienia jak się przejedzie palcem po szerokości to widać że nie równo się ścierają tak lekko pofalowane(miejsce ich zużywania) czy mogło się tak zrobić przez zbyt późną wymianę klockow czy może dostał się jakiś piasek w klocki? Serwis co roku w hondzie tarcze nie ją jeszcze zajechane od nowości ale nie potrafię powiedzieć czy ktoś z rodziny wymienił klocki na czas wcześniej. Generalnie nie narzekam ale jakoś nie daje mi to spokoju.

W poprzednim aucie po wymianie na ATE tarcze i klocki ATE od początku do końca(sprzedaż) tarcze jak CD a klocki nie zauważyłem żeby specjalnie pyliły.
Powrót do góry
Kikol2.2

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 14:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


Co do serwisu Hondy to dla mnie Hondaplaza w Warszawie jak ktoś mieszka to warto sprawdzić. Mają nowy sprzęt definiowany do tych samochodów. Załatwią częsci. Każdy serwis jest kontrolowany przy wjeździe za bramę i po skończonej naprawie, żeby klient wiedział za co płaci. Wykonują również regeneracje podzespołów z 6 miesięczną gwarancją gdyby coś tam się działo Wink
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 16 Paź 2016, 00:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


kryploreklama na niszowym forum równie niszowego auta ? come on

nie lepiej na fejsbusiu się lansować ? Wink

https://www.facebook.com/hondaplaza/reviews/
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 19 Paź 2016, 16:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) klocki hamulcowe


GR_BKP napisał:
cyberbrat napisał:
textary mam od tygodnia a fele nadal koloru nie zmieniły. na lewej feldze mam ślad w postaci nacieku coś 2 cm na pół cm. nic więcej. na TRW fele były by już czarne od kilku dni

Ja teraz też wrzuciłem Textary i potwierdzam - pyle zdecydowanie mniej niż.... ATE, które pylą na potęgę. Nigdy więcej.
Niestety muszę je zrzucić i założyć jeszcze raz, bo piszczą przy delikatnym hamowaniu Evil or Very Mad


To co mówisz żeby brac te texttary zamiast ATE ? BTW ASO po przeglądzie oficjalnie stwierdziło rant na tarczy oraz zamontowane niefabryczne klocki Laughing

Poza tym klocki z przodu jeszcze grube, z tyłu natomiast jeszcze 50% zostało więc słaby wynik po 18k przebiegu.

btw te wynalazki dokuji na przód pojawiły się w ogólnej sprzedaży:

http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamulcowe-komplet-1122299,honda,jazz-ii-gd-2002-03-2008-12,1-3-83km,45-4838-16317-100030-1-3010-1122299.html

jak za 100 zł to w sumie mogą być, ale za więcej to lepiej coś markowego poszukać Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 24, 25, 26  Następny
Strona 18 z 26
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System