Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) tryb awaryjny


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 12 Wrz 2016, 09:25
Temat postu:

Re: tryb awaryjny


smerfik napisał:
Wymienie ten czujnik i napiszę czy pomogło a co do podpinania pod komputer to bym tak ślepo mu nie wierzýł bo nie zawsze to jest przyczyną usterki co pokazuje komputer.Nawet duźo osób pisało tutaj ze komp.pokazał co padło a po wymianie jest tak samo.W serwisach mechaników nie ma tylko wymieniacze części , a dobrego fachowcs od hond jak na lekarstwo , który umie zinterpretowac wskazania komputera


Zalej STP do wtrysków oraz używaj dłuższy okres czasu lepszej benzyny czyli 98 oktanów z dużej sieci. Co do mechanika to poszukaj na forum civica:

http://civicklub.pl/forum/

albo accorda

http://www.accordklubpolska.pl/

Akurat jazz ma dosyć prostą elektrykę, wymienić zawsze można ale po co generować koszty. Ogolnie zamienniki do jazza są różnej jakości
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 05:38
Temat postu:

Re: tryb awaryjny


pieta napisał:
smerfik napisał:
Widzę, źe wszyscy tu wiedzą tyle co i ja


Wiesz, nie chcę być niemiły, ale zachowujesz się co najmniej niegrzecznie. Oczywiście łatwiej się czepiać na forum, bo podłączenie pod komputer trochę kosztuje a zabawki z odpustu nie komunikują się z jazzem.
Ale żeby było merytorycznie, to czujnik w jazzie jest a zamiennik nawet nie kosztuje zbyt dużo:

http://autowanda.pl/?page=catalog/browse&cat%5Bcat%5D=4d8c0045&cat%5Bcmf%5D=312&cat%5Bcmo%5D=15cb&cat%5Bcve%5D=42a2&cat%5Bgen%5D=1236&offset=0&sort=1

a jak masz mechanika jakiego masz, to może czas zmienić go na innego.


Zabawka elm327 za trzy dychy, plus darmowy torque na komórkę coś jednak zczyta błędów - polecam.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 08:45
Temat postu:

Re: tryb awaryjny


sstar napisał:
Zabawka elm327 za trzy dychy, plus darmowy torque na komórkę coś jednak zczyta błędów - polecam.
Tak, masz rację zabawkę do prawdziwej diagnozy ...
Następnie zczytanie nie wiadomo jakich błędów i według nich naprawa. Na końcu okaże się że problem występuje nadal i tylko kasa wydana.
W końcu zmieszanie wszystkich z błotem na forum za taką poradę. Bezcenne. Laughing

A tak na poważnie, to jedź tam gdzie konkretnie podepną Ci pod oryginalne hondowskie oprogramowanie.
Wykaz błędów umieściłem gdzieś na forum w postaci pliku pdf, wystarczy poszukać.

Jeżeli się okazało, że to ten czujnik to proszę napisz że sprawę rozwiązałeś.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
smerfik

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 11:04
Temat postu:

tryb awaryjny


Trzy razy chciałem podłączyć pod komputer ale zanim dojechałem do mechanika check engine gasło i komp. nie pokazywał źadnych błędów
Powrót do góry
smerfik

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 11:05
Temat postu:

tryb awaryjny


Trzy razy chciałem podłączyć pod komputer ale zanim dojechałem do mechanika check engine gasło i komp. nie pokazywał źadnych błędów
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 11:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 11:43
Temat postu:

Re: tryb awaryjny


kedlaw07 napisał:
sstar napisał:
Zabawka elm327 za trzy dychy, plus darmowy torque na komórkę coś jednak zczyta błędów - polecam.
Tak, masz rację zabawkę do prawdziwej diagnozy ...
Następnie zczytanie nie wiadomo jakich błędów i według nich naprawa. Na końcu okaże się że problem występuje nadal i tylko kasa wydana.

Naprawdę - lepiej się sprawdzasz we wklejaniu swoich podwieszonych linków w każdym możliwym temacie, łącznie z sugestią wymiany świec i wyregulowaniu zaworów, więc poprzestań na tym i nie wypowiadaj się na temat czegoś, czego nie rozumiesz. (jak np. jeszcze w innym temacie legalne urządzenia, za które grozi kara (sic!) ).
Serio ciągle się dziwię, że Cię jeszcze niektórzy na tym forum traktują na poważnie...
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 13:55
Temat postu:

Re: tryb awaryjny


GR_BKP napisał:
Naprawdę - lepiej się sprawdzasz we wklejaniu swoich podwieszonych linków w każdym możliwym temacie, łącznie z sugestią wymiany świec i wyregulowaniu zaworów, więc poprzestań na tym i nie wypowiadaj się na temat czegoś, czego nie rozumiesz. (jak np. jeszcze w innym temacie legalne urządzenia, za które grozi kara (sic!) ).
Skromnie podziękuję za docenienie wkładu.

Poważnie polecasz do diagnozowania zabawkę z odpustu Question
Jak to kiedyś jeden z kolegów napisał na forum.

Ja wolę podjechać do firmy, która specjalizuje się w naprawie (hond / japończyków), oraz posiada dedykowane oprogramowanie do tego jazza, i zapłacić niż bawić się chińską podróbką (część i do komp. mają naprawdę dobre).
Jak coś jest dobre do wszystkiego to nie znaczy że jest to dobre do każdego.

Jednakże kto komu zabroni wyboru, można jedynie zasugerować.

Jeżeli chodzi Ci o te urządzenia to są one legalne, natomiast stosowanie ich do pewnych celów już nie.

Niestety muszę off napisać celem wyjaśnienia koledze w/w problemu.
To tak jakbyś miał np. komputer z legalnym Windowsem na jedego PC'ta a zainstalował to w/w soft też na drugim.
Teraz korzystając z obojętnie którego łamiesz prawo nawet poprzez włączenie, że nie wspomnę o przeglądaniu strony www.

Taka dygresja dla złodziei:
Szkoda, że ludzie myślą iż używanie nielegalnego oprogramowania to tylko piractwo.
Podczas gdy to jest normalna kradzież i odpowiedni na to jest paragraf w kk. (za # minimum 5lat).

Jak chcesz pracować z okienkami a Cię nie stać na Windowsa, czy inny płatny OS to weź linuxa np. Ubuntu. A i wirusów nie będziesz miał bo nikomu się nie chce pisać na w/w platformę.

Nie lubię jak ktoś mnie okrada z mojej własności, Twisted Evil a Ty Question

Cytat:
Serio ciągle się dziwię, że Cię jeszcze niektórzy na tym forum traktują na poważnie...
Nie będę komentował.


PS. Inną sprawą jest to, że Ty mnie nie lubisz (podejrzewam, że chodzi o ten dawny wpis imienny), i dlatego ciągle mnie atakujesz.
Dlatego też proponuję nie pisanie różnych obraźliwych rzeczy, poprzez co zaśmiecamy forum.

Myślę, że przynajmniej tutaj będziemy jednomyślni.
Pozdrawiam
kedlaw07
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 16:13
Temat postu:

Re: tryb awaryjny


smerfik napisał:
Trzy razy chciałem podłączyć pod komputer ale zanim dojechałem do mechanika check engine gasło i komp. nie pokazywał źadnych błędów


Błąd będzie zapisany w pamięci komputera i będzie można do odczytać, nawet jak już nie jest aktywny Razz
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 10:46
Temat postu:

Re: tryb awaryjny


kedlaw07 napisał:

Poważnie polecasz do diagnozowania zabawkę z odpustu Question
Jak to kiedyś jeden z kolegów napisał na forum.

Ja wolę podjechać do firmy, która specjalizuje się w naprawie (hond / japończyków), oraz posiada dedykowane oprogramowanie do tego jazza, i zapłacić niż bawić się chińską podróbką (część i do komp. mają naprawdę dobre).
Jak coś jest dobre do wszystkiego to nie znaczy że jest to dobre do każdego.

Jednakże kto komu zabroni wyboru, można jedynie zasugerować.


To jedź, ale nie wypowiadaj się, jak profesor na tematy, o których nie masz pojęcia.
Troll zawsze będzie trollem.

@pieta, dokładnie. Nawet odpustowy EML by to potrafił, więc ktoś tu coś kręci chyba Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
smerfik

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 18:36
Temat postu:

tryb awaryjny


Witam ponownie wkońcu udało mi sie naprawic auto komp. pokazal błąd przepustnicy, ale nic z tych rzeczy człowiek co ma pojęcie od razu powiedział ze to nie to i okazało sie ze jest nieszczelnosć na kolektorze dolotowym, znalazl, zasmarował czymś ijest cacuszko
Powrót do góry
smerfik

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 18:37
Temat postu:

tryb awaryjny


Witam ponownie wkońcu udało mi sie naprawic auto komp. pokazal błąd przepustnicy, ale nic z tych rzeczy człowiek co ma pojęcie od razu powiedział ze to nie to i okazało sie ze jest nieszczelnosć na kolektorze dolotowym, znalazl, zasmarował czymś ijest cacuszko
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 21 Wrz 2016, 23:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) tryb awaryjny


Błedy jak błędy, oprócz odczytania wskazana też jest umiejętność myślenia poparta doświadczeniem. Fajnie że znalazłeś jednak sensownego mechaniora Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System