Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Kontrloka paliwa "rezerwa" nie świeci



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 23:13
Temat postu:

Kontrloka paliwa "rezerwa" nie świeci


Mam pewien problem, z kontrolką rezerwy paliwa.

Opisze problem i zdarzenie:
1. Jadę do pracy zapala się kontrolka paliwa (rezerwa) wskazówka na zegarach nieuchronnie zbliżała się ku dołowi;
2. Parkuję, na zegarach nadal się pali;
3. Wyłączam silnik, wszystkie kontrolki gasną;
4. Jadę do domu, przekręcam kluczyk w stacyjce, kontrolki zapalają się i gasną za wyjątkiem rezerwy. Nadal się pali;
5. Dojeżdżam pod dom, parkuję nadal się pali;
6. Uruchamiam po około "+/-" 40 minutach jazzika i na zegarach zapalają się wszystkie oprócz niej.
Nawet się nie zapaliła / mrugnęła. Inne kontrolki zapaliły się i zgasły, czyli tak jak powinno być.
7. Pojechałem na stację zatankować paliwo i weszło 31,80 Litra. Wskazówka poszła do góry.

Nie wiem co o tym myśleć.
Nie chcę z pełnym bakiem zatrzymać się na środku skrzyżowania, bo silnik paliwa nie dostaje.

Czy tam jest jakaś żaróweczka, która się przepaliła i należy ją wymienić. Czy coś poważniejszego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 09:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kontrloka paliwa "rezerwa" nie świeci


Waldi, odpisałem Ci na prv, ale powtórzę jeszcze raz. Olej sprawę i ciesz się życiem. Co do ryzyka zatrzymania się w trasie to tankuj co 400 km i będziesz miał spokój Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 14:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Kontrloka paliwa "rezerwa" nie świeci


A tak z ciekawości to jak przekręcisz kluczykiem w stacyjce to kontrolka paliwa też ci się zapala i gaśnie Question
Tak jak inne.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 14 Wrz 2016, 15:20
Temat postu:

Re: Kontrloka paliwa "rezerwa" nie świeci


kedlaw07 napisał:

Nie wiem co o tym myśleć.
Nie chcę z pełnym bakiem zatrzymać się na środku skrzyżowania, bo silnik paliwa nie dostaje.

Czy tam jest jakaś żaróweczka, która się przepaliła i należy ją wymienić. Czy coś poważniejszego.


Jak bedziesz miał paliwo, a silnik z jakichś powodów nie będzie w nie zaopatrywany, to kontrolka i tak nie będzie się palić. Ona pilnuje stanu paliwa w baku, a nie tego czy silnik go dostaje.

Nie rozumiem o jakiej żaróweczce mówisz. Jeśli o kontrolce paliwa, to ona ci się przecież odezwała więc nie może być spalona

Sprawdzę, czy się zapala przy zapłonie, ale już teraz tak na 90% ci powiem, że one w tej sytuacji nie pali się. Chociaż nie wiem co w sytuacji gdy jest małó paliwa i ona i tak powinna się zapalić po uruchomieniu silnika. Czy wówczas pali się już po przekręceniu kluczyka.

Moim zdaniem padł ci jakiś bliżej nieznany mi czujnik.

Miałem podobną sytuacje, tyle, że z kontrolką oleju. Nie paliła się po przekręceniu kluczyka na zimnym silniku. Na ciepłym już tak. Padł mi jakiś czujnik zlokalizowany gdzieś nieopodal filtra oleju. Usterkę usunąłem. Oczywiście tym się nie sugeruj bo ten czujnik nie jest od paliwa.

Jak w punkcie 1 zapaliła ci się kontrolka, to gdzie miałeś wówczas wskazówkę.? Czy tam gdzie zwykle powinna się zapalić kontrolka?
Może jechałeś po jakimś bardzo specyficznym terenie-mam na myśli mocno pod górę, lub mocno w dół.

EDIT. Przy przekręceniu kluczyka kontrolka nie zapala się. Stan ok 1/4 paliwa w baku.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 11:28
Temat postu:

Re: Kontrloka paliwa "rezerwa" nie świeci


Flik77 napisał:
Jak bedziesz miał paliwo, a silnik z jakichś powodów nie będzie w nie zaopatrywany, to kontrolka i tak nie będzie się palić. Ona pilnuje stanu paliwa w baku, a nie tego czy silnik go dostaje.

Nie rozumiem o jakiej żaróweczce mówisz. Jeśli o kontrolce paliwa, to ona ci się przecież odezwała więc nie może być spalona

Sprawdzę, czy się zapala przy zapłonie, ale już teraz tak na 90% ci powiem, że one w tej sytuacji nie pali się. Chociaż nie wiem co w sytuacji gdy jest małó paliwa i ona i tak powinna się zapalić po uruchomieniu silnika. Czy wówczas pali się już po przekręceniu kluczyka.

Moim zdaniem padł ci jakiś bliżej nieznany mi czujnik.

Miałem podobną sytuacje, tyle, że z kontrolką oleju. Nie paliła się po przekręceniu kluczyka na zimnym silniku. Na ciepłym już tak. Padł mi jakiś czujnik zlokalizowany gdzieś nieopodal filtra oleju. Usterkę usunąłem. Oczywiście tym się nie sugeruj bo ten czujnik nie jest od paliwa.

Jak w punkcie 1 zapaliła ci się kontrolka, to gdzie miałeś wówczas wskazówkę.? Czy tam gdzie zwykle powinna się zapalić kontrolka?
Może jechałeś po jakimś bardzo specyficznym terenie-mam na myśli mocno pod górę, lub mocno w dół.

EDIT. Przy przekręceniu kluczyka kontrolka nie zapala się. Stan ok 1/4 paliwa w baku.
Przepraszam, ze tak w punktech. Uważam, że w ten sposób przekażę informację.

1. Sprawdziłem i po przekręceniu kluczyka w stacyjce rzeczywiście nie zapala się kontrolka paliwa;
2. Jeżeli chodzi o kontrolkę to nie wiem czy po przepaleniu wkłada się tam żarówkę;
3. Wskazówka znajdowała się tam na dole gdzie kontrolka;
4. Trasa jaką pokonywałem jest taka sama, jednakże w jednym miejscu zaparkowałem trochę pod skosem na podjeździe;
4. Myślę że chyba nic nie padło, bo na razie jeżdżę nadal beż żadnych problemów.
Zobaczymy jak się będzie sytuacja rozwijać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 11:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System