Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 12 Lip 2016, 01:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Pod koniec lipca pewnie położę wosk soft99 fusso coat 12.


Glinki jednak nie użyje bo jak zaznaczyłeś możliwe są hologramy a ostatnio przejechałem superfinish więc nie chciałbym później je maskować,tuszować.
Robię małe przebiegi bo w tygodniu praktycznie nie jest użytkowane, więc często jest myte z samego kurzu.Gruby do usunięcia brud nie zdąży się złapać a pod drzewami też nie staje.
Cleaner też odpuszczę bo nabłyszczania,ukrywania rysek z drobnym myciem też w zasadzie nie potrzebuje bo jest elegancko grubo powyżej normy.
Oczywiście sprawdzę czy do tego czasu nic niepowołanego nie osiądzie na aucie.
Detalling to mnie średnio interesuje. Wyłącznie sama konserwacja, połysk fabryczny mi wystarcza.

Jak położę ten wosk to opiszę swoje wrażenia no i oczywiście wspomnę ile się trzymał czy krócej czy tyle ile opisują to inni, jeszcze tylko zastanawiam się czy jedną czy dwie warstwy ale skłaniam się do opcji drugiej.

Edit: byłem dziś w jednym sklepie i nie mieli softa więc wziąłem fk1000p. Nie chciało mi się już jechać do innych.Wziałem jeszczę tenza ipa bo w tych butelkach do mieszania nie było.
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 18:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Jestem, lekko mówiąc, wściekła, więc z góry przepraszam za chaos wypowiedzi.
Jakiś *(^*)(&%%!! przerysował mi bez mrugnięcia okiem drzwi od kierowcy na całej długości i jeszcze zahaczył o tylne Twisted Evil Ja się pytam jak można nie słyszeć, że się komuś rysuje auto?!
Na lakierowanie w tej chwili nie mam funduszy (remont w domu pełną parą od podłóg aż po sufity w każdym możliwym pomieszczeniu), więc podpowiedzcie proszę jak to zakonserwować po kosztach na jakiś czas, żebym nie zbankrutowała? Czy te mazaki/kredki/pisaki do rys na lakierze to doby środek doraźny? Jesienią planowałam zafundować jakieś spa mojej Hani, ale do tego czasu aż serce mnie boli, że będę musiała jeździć ze srebrną rysą o szerokości z centymetr przez całe drzwi Twisted Evil Sad Ogólnie boję się, że pojawi mi się w tym miejscu ruda i wtedy będzie ogólnie kupa Sad
Bożeeee... u mnie to zawsze wszystko na raz, nie może być normalnie Sad
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 24 Lip 2016, 23:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


zgłoś w AC jak masz polisę, będzie przynajmniej najmniej problemowo (jeżeli się tym warsztat zajmie bezgotówkowo)
Powrót do góry
skryty21

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Jasło/Trzcinica
Posiadane auto: Honda Jazz II (GD5), 1.2, cool, 2004
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 27 Lip 2016, 23:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Poleca ktoś jakiegoś speca od konserwacji podwozia w Krakowie bo moja jazzka mocno potrzebuje. Confused
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 13:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Moje pytanko nie dotyczy lakieru, ale gumowych uszczelek między szybą a drzwiami i czarnych oklein (?)pomiędzy poszczególnymi szybami. Nie wiem, czy poprawnie użyłem nazwy tego drugiego elementu.Smile

Otóż od jakiegoś czasu mam w tych miejscach bardzo brzydkie zacieki (wygląda jak mocno zaschnięty jakiś płyn, lub wżarty brud), być może pozostałości chemii po myjni.

Lakiernik zrobił tylko próbę i bardzo ładnie schodzą te plamy po użyciu pasty polerskiej. Niestety zapomniałem nazwy. Pamiętam, że jest to coś w żółtej tubce. Na pewno nie jest to Pasta Tempo. Chciałbym ją sobie kupić i usunąc te zacieki/zmatowienia we własnym zakresie.
Ta sama pasta bardzo ładnie starła mi też kilkuletnią plamę na tylnej klapie bagażnika (chyba z żywicy drzew).

Czy do celów jakie opisałem nadaje się taka pasta: http://allegro.pl/farecla-pasta-polerska-g3-250-g-i6363206125.html ?

Co jeszcze moglibyście polecić?

Gdzieś czytałem, że lepiej do tego celu nadaje się środek o nazwie 3M (nie wiem ile w tym prawdy).

Krótko mówiąc: czego proponujecie użyć w wyżej wymienionym celu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 13:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 15:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Flik77 napisał:


Czy do celów jakie opisałem nadaje się taka pasta: http://allegro.pl/farecla-pasta-polerska-g3-250-g-i6363206125.html ?



Nie wiem bo nigdy do uszczelek jej nie używałem ale nie polecam ci jej używać na pewno do lakieru hondy jest to mocno ścierna pasta i nadaje się wyłącznie do niemieckich twardych lakierów.Po jej użyciu na pewno zostały rysy widoczne w słońcu jest to pasta first step.
Do usuwania twardego syfu wystarczy delikatna glinka i środek do poślizgu.

Jeśli będziesz chciał farecle g3 250g to mam nówkę nieużywaną kupioną w tym roku, za 20zł+wysyłka po wpłacie , kupiłem do hondy ale ostatecznie po znalezieniu chwili i poczytaniu o odświeżeniu auta nie zdecydowałem się jej użyć.
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 20:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Przeleciałem już autko fk1000p i w sumie jestem bardzo zadowolony. Wosk super się aplikuje i dociera.
Efekt w deszczu rewelacja.
Powrót do góry
tomjazz

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz S 1.2 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 03:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Mam problem z dachem w moim Jazzie(2011), autko jest białe z czarnym dachem, jest zrobiony z jakiegoś tworzywa gumopochodnego, robią mi się brzydkie plamy i już widać małe pęknięcia na skraju, nie uszczelka tylko dach. Nie wiem jak mam go konserwowac, ma ktoś taka wersję? Zastanawiam się, czy ten gumopochodne tworzywo można hm zdjąć, wymienić, cokolwiek?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 08:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Nie przypominam sobie aby Honda kiedykolwiek oferowała ekstras typu "inny kolor dachu" (jak np. Skoda w Fabii II Wink )

Zatem to pewnie PlastiDip albo coś w tym stylu. Poszukaj sobie na YT filmików z nakładania i zdejmowania tego, jest ich od groma.
Ogólnie łatwa czynność.
Inna opcja to folia ale musiałaby być jakaś nietypowa (gumopochodna, jak sam określiłeś).

Obstawiam opcję pierwszą.
Powrót do góry
tomjazz

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz S 1.2 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 10:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Mam nadzieję, że to ten plasti dip, ale na filmikach które widziałem, warstwy tego materiału były, a przynajmniej wydawały mi się dużo cieńsze, ale zobaczę. Hm myślałem, że to taka wersja właśnie mojej Hondy he, będzie trzeba się w końcu bardziej zainteresować. Ale dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiles, zobaczę co i jak i dam znać, może kogoś to zainteresuje
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 11:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Witam,

W programie telewizyjnym kup i zrób nadawanym na tvn turbo przeprowadzono takie oklejanie całego samochodu. Miało to na celu zabezpieczenie nadwozia przed różnego rodzaju otarciami, przerysowaniami karoserii, ponieważ auto było terenowe a właściciel używał je do jazdy po lesie oraz brał udział w różnego rodzaju rajdach terenowych.

W związku z tym pomyślałem, że w Twoim przypadku wybrano również taką formę zabezpieczenia, lecz samego dachu.
Według mnie to trochę nie logiczne, być może pod tą warstwą jest coś co miało być zatuszowane przed kupującym.

Sylpete napisał:
Nie przypominam sobie aby Honda kiedykolwiek oferowała ekstras typu "inny kolor dachu" (jak np. Skoda w Fabii II Wink )
Trochę szkoda, że jazzy nie mają takiej opcji.
Natomiast zawsze można sobie dach pomalować Wink Kto bogatemu zabroni Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
tomjazz

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz S 1.2 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Sie 2016, 17:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Pojechałem do osoby która się orientuję w temacie i rzeczywiście to ten plasti dip, ciekawe czym właściciel kierował się "zabezpieczając" ten dach, mam nadzieję że chodziło mi o wygląd porostu, bo autko fajnie wygląda z tym dachem, ale kolega może mieć rację co do zatuszowania jakiegoś feleru. Samochód został sprowadzony z Niemiec ( przez zaufanego człowieka) ale miał rysy na klapie bagażniku, dwie pioniwe, oczywiście nie ukryte, i boję się teraz, że z dachem też coś było nie tak hm, myślę że po zimie będę zdejmować ten plasti dip i się okaże, narazić niech jest, bo jak tam jest jakiś feleru, to muszę mieć kasę na założenie nowej he
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 14 Gru 2016, 19:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


No i od blisko końca września do tamtego tygodnia wosk tester fk1000p leżał i to elegancko to wychodzi prawie 2,5 miesiąca a w tym tygodniu trochę się pobrudziło i nie widać specjalnie kropelkowania ładnego ale widać że siedzi może w sylwestra umyje jak pogoda dopiszę i się okaże czy dalej dużo go siedzi.

3 warstwy dzien po dniu

Auto dużo mniej się brudzi nawoskowane od nienawoskowanego rewelacja a na ulicy chyba nie ma drugiego co tak się świeci o tej porze roku widać to szczególnie Wink
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 16 Maj 2017, 23:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Co do FK to w sylwestra odpychało wodę z 20-30% lekko wspomagane szamponem z woskiem, kropelki już były duże i już rozlazłe ale ciekawie było następnego dnia przy lekkiej wilgoci nad ranem.
Myślę że tak jeszcze z miesiąc i zszedłby. Później już nie sprawdziłem bo zima.
U mnie to 3-4 miesiące. Pewnie dało by się jeszcze jakoś lepiej przygotować podkład to może by posiedział dłużej.
W trakcie auto może było do sylwestra z 2-3 było umyte ręcznie.


Do rzeczy zamówiłem fusso coat 12 i mam pytanie jak wpływa na żywotność nakładanie wosku ruchali kolistymi i prostymi. Przyznam że przywykłem do kolistych i dobrze mi się tak rozprowadza wosk.Producent jednak pokazuje z prostymi.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 17 Maj 2017, 07:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Konserwacja lakieru


Prostymi, prostymi Wink
Taki jest elementarz, też kiedyś byłem przyzwyczajony do nakladania wosku/sealantu kolistymi ruchami. Poza wszystkimi detailingowymi czarami i neurozami - nakładając prostymi ruchami zużywa się mniej środka i latwiej nakładać pożądaną jak najcieńszą warstwę. Proste ruchy w pionie i poziomie i nie ominie się jakiegoś skrawka, luzik.
Co do Fusso - czytałem na jakimś forum, że nie wymaga nakladania kilku warstw, jak ma to miejsce w większości specyfików.
Do Fusso możesz wziąć quickdetailer Fukupika, uzupełniają się świetnie i pomaga dłużej trwać Fusso na aucie.
Jeśli chodzi o długość leżenia Fusso to ważniejsze jest przygotowanie powierzchni. Jak chyba wszystkie syntetyki Fusso najlepiej trzyma na jałowym lakierze albo na czymś, co nie skraca radykalnie jego żywotności np. Prima Amigo.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System